Dėl opozicijos demaršo – neeilinis Tarybos posėdis

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-02-04
Peržiūrėta
2101
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dėl opozicijos demaršo – neeilinis Tarybos posėdis

Ketvirtadienį Palangos miesto tarybos nariai bus atitraukti nuo tiesioginių darbų ir rinksis į neeilinį posėdį. To priežastis – praėjusį ketvirtadienį opozicijos atstovams pasiūlius iš dienotvarkės buvo išbraukti su teritorijų planavimu susiję klausimai, vienas jų – dėl pritarimo Šventosios jūrų uosto detaliajam planui. Dėl šio valstybei svarbaus projekto į kurorto valdžios atstovus oficialiu raštu kreipėsi ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.


Pabūgo galimai neteisėtų sprendimų

Priminsime, jog praėjusį ketvirtadienį politikams perėjus prie posėdžio darbotvarkės svarstymo, Tarybos narys Danas Paluckas pasiūlė iš jos išbraukti septynis klausimus. Visus juos rengė Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistai, o pristatyti turėjo skyriaus vedėjas Svajūnas Bradūnas.
„Mes žinome, kad šiuo metu S. Bradūnas yra sulaikytas, vyksta STT inicijuotas tyrimas, specialios tarnybos jį apklausia. Kadangi neturime informacijos, su kokiais klausimais susijęs tyrimas, siūlau išbraukti iš darbotvarkės visus projektus, kuriuos rengė jo vadovaujamas skyrius, kad mes neprisidėtume prie galimai neteisėtų sprendimų“, – sakė D. Paluckas, paminėjęs, jog kuluaruose sklando kalbos apie tai, kad STT domisi su Šventąja susijusiais teritorijų planavimo dokumentais.
Gal dėl to, kad nebuvo jokios oficialios informacijos apie S. Bradūnui pareikštus įtarimus ir apie tai, kokie dokumentai sukėlė abejonių dėl jų teisėtumo, Tarybos nariai net neįsigilinę, kas išties rengė svarstymui teikiamus klausimus ir kokią svarbą jie turi, nubalsavo, kad D. Palucko paminėtieji klausimai iš darbotvarkės būtų išbraukti.

Išbraukė valstybei reikšmingą projektą
Vienas iš numatytųjų svarstyti klausimų buvo itin aktualus: Taryba turėjo apsispręsti pritarti ar ne Šventosios jūrų uosto detaliajam planui. Tačiau nors kai kurie politikai replikavo, jog šį klausimą derėtų darbotvarkėje palikti, jų balsai pasiklydo bendrame ketvirtadienio posėdį lydėjusiame šurmulyje.
Po pertraukos posėdžiui pirmininkavęs vicemeras Saulius Simė kreipėsi į politikus su pasiūlymu Šventosios uosto detaliojo plano rengėjams leisti pristatyti planą. Tačiau tai sukėlė opozicijos pykčio bangą.
„Visa Taryba balsavo, kad visi klausimai, kuriuos turėjo pristatyti sulaikytas S. Bradūnas, būtų išbraukti iš darbotvarkės. Patvirtinus darbotvarkę, pirmininkaujantis jau siūlo grįžti prie kai kurių tų klausimų, ir Šventosios jūros uosto detaliojo plano patvirtinimo. Tai yra akivaizdus reglamento ir procedūrų pažeidimas“, – teigė opozicijos lyderis A. Jokūbauskas, kuriam, regis, vietinės tarybos reglamentas bei procedūros yra svarbesnės nei strateginis valstybinės reikšmės dokumentas.
Galų gale buvo nuspręsta Šventosios jūrų uosto detaliojo plano rengėjus išklausyti pasibaigus Tarybos posėdžiui, o dėl plano patvirtinimo rinktis kitą ketvirtadienį.

Sulaukė KVJU direkcijos rašto
Tačiau opozicijoje esantys politikai ir gal per neapsižiūrėjimą už darbotvarkės patrumpinimą balsavę Palangos politikai „pražiūrėjo“ vieną svarbų aspektą: Šventosios jūrų uosto detalųjį planą rengė toli gražu ne Palangos savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus darbuotojai ir juolab ne trims mėnesiams nuo pareigų nušalintas vedėjas S. Bradūnas. Svarbų visai valstybei dokumentą rengė UAB „Sweco Lietuva“, o Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius pagal galiojančius įstatymus čia figūruoja kaip planavimo procedūros organizatorius.
Penktadienį Palangos miesto vadovai sulaukė laikinai einančios Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) generalinio direktoriaus pareigas Romos Mušeckienės pasirašyto rašto, kuriame priminta, jog Tarybos posėdžiui teiktąjį Šventosios jūrų uosto detalųjį planą jau palaimino visos derinančios institucijos bei Palangos tarybos derinantieji komitetai. Tačiau dėl KVJUD atstovams nesuprantamų priežasčių klausimas buvo išbrauktas iš darbotvarkės.
Padėkojusi, kad klausimą bent jau buvo leista pristatyti, KVJUD vadovė primena, kad detaliojo plano parengimas yra tik viena iš techninės dokumentacijos rengimo Šventosios valstybinio jūrų uosto infrastruktūros statybos ir akvatorijos gilinimo darbų. Pats detalusis planas yra svarbus dėl tolesnių valstybės įgyvendinamo projekto procedūrų vykdymo ir finansavimo. Uosto direkcija turi iki vasario pabaigos pateikti paraišką dėl techninės dokumentacijos rengimo, kainuosiančio apie 8 mln. Lt, finansavimo ES paramos lėšomis.
„Maloniai prašome, kad klausimas dėl Šventosios jūrų uosto detaliojo plano patvirtinimo ir vėl pavienių Tarybos narių siūlymu nebūtų išbrauktas iš darbotvarkės vasario 7-ąją vyksiančio posėdžio metu“, – savo lūkesčius bei būgštavimus išsakė KVJUD vadovė.

Apie pasekmes nepagalvota
„Aš taip pat viliuosi, kad niekam jokių abejonių dėl neeilinio posėdžio darbotvarkės klausimų nebekils, – sakė praėjusį ketvirtadienį Tarybos posėdžiui pirmininkavęs vicemeras S. Simė. – Tiesą sakant, tai, kad kilo abejonių praėjusiame posėdyje, buvo staigmena. Iš vakaro dar kartą buvome peržiūrėję darbotvarkę, niekam jokių klausimų nekilo. Be to, visi teikti sprendimų projektai buvo peržiūrėti ir Vyriausybės atstovo tarnybos, niekas neužkliuvo. Juk tie patys STT, jeigu būtų įtarę esant pažeidimų, tuos dokumentus būtų išėmę“.
Pasak vicemero, opozicija neturėjo jokių argumentų, kodėl reikia išbraukti klausimus iš darbotvarkės. Paaiškinimas „dėl S. Bradūno sulaikymo“ nėra argumentas. Ir esą labai apmaudu, kad ne tik opozicija, bet ir kai kurie kiti Tarybos nariai, nuskambėjus sulaikytojo vyriausiojo architekto pavardei, nebesusigaudė, kas vyksta.
„Apie pasekmes pagalvota nebuvo. To, kad stabdomas svarbus valstybei projektas, išgirsti taip pat nesugebėta. Nenoriu komentuoti A. Jokūbausko žodžių ir veiksmų po pertraukos, kai siūlėme vis dėlto grįžti prie valstybinės reikšmės klausimo, – pasiteiravus, ar nekeista, kad, atkreipus dėmesį į Šventosios jūrų uosto detaliojo plano svarbą ir pasiūlius bent jau dėl jo priimti sprendimą, opozicijos atstovui A. Jokūbauskui pasirodė svarbiau esąs Tarybos reglamentas bei procedūros. – Dabar teks rinktis į neeilinį posėdį“.

Nesijaučia paskubėję
„Palangos tiltas“ pasiteiravo opozicijoje esančių D. Palucko ir A. Jokūbausko – ar jie nesijaučia paskubėję teikdami siūlymą išbraukti absoliučiai visus su teritorijų planavimu susijusius klausimus iš praėjusio posėdžio darbotvarkės? Ar nederėjo apsižiūrėti ir persigalvoti bent dėl Šventosios jūrų uosto?
„Nemanau, kad teikdamas pasiūlymą būčiau paskubėjęs, juolab kad dauguma Tarybos narių – o, vadinasi, balsavo ne tik opozicijoje esantys politikai – tam pritarė. Dabar turime laiko išsiaiškinti, kurie klausimai tikrai nekelia jokių abejonių. Ir paties S. Bradūno jau galime paaiškinimų paklausti. Ateinančiame posėdyje galėsime balsuoti laisva valia“, – sakė socialdemokratams Palangoje vadovaujantis politikas.
„Visus su teritorijų planavimu susijusius klausimus pristato atitinkamo skyriaus vedėjas, o ne kitų skyrių vadovai. Išsakytų abejonių pavadinti nepagrįstomis negalima. Tam pritarė dauguma balsavusiųjų. Aš tik noriu atkreipti dėmesį į procedūrą. Taip, ji nėra, kaip jūs sakėte, šventa karvė. Bet jeigu būtume nusprendę balsuoti už Šventosios jūrų uosto detalųjį, kai tvirtinant darbotvarkę šis klausimas buvo išbrauktas, bet kuris teismas galėjo priimti sprendimą tokiu būdu patvirtintą detalųjį planą anuliuoti. Va, tada būtume turėję daug daugiau problemų nei dabar. O ką dabar turime – susirinksime ketvirtadienį, bus sugaišta tik savaitė, tačiau viskas atlikta pagal procedūras“, – tikino teisininkas.

„Užsitraukėme gėdą“
„Tiesą sakant, nemačiau jokio tikslo išbraukti minėtuosius klausimus iš darbotvarkės, – sakė Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas Tomas Žulkus. – Juo labiau, kad projektus rengė ne S. Bradūnas, ir ne jis būtų juos pristatęs. Taip jau atsitiko, kad svarstant darbotvarkę salėje nebuvo Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistų, ir nebuvo kieno pasiteirauti dėl pristatomų sprendimų. Tačiau noriu pabrėžti, kad visi jie buvo svarstyti komitete, o Šventosios jūrų uosto detaliajam buvo pritarusios visos instancijos“.
Pasak T. Žulkaus, balsavimo rezultatai buvo ne vien jam netikėti. Politikas svarstė: gal išties kai kuriuos kolegas paveikė STT ir prokuratūros paminėjimas, kad susizgribta, kas padaryta, buvo tik po balsavimo.
„Užsitraukėme didžiulę gėdą ir iš dalies parodėme savo kompetencijos stygių neįvertinę klausimo svarbos, – savikritiškas bei kritiškas kolegų atžvilgiu buvo T. Žulkus. – Opozicijos demaršas ir tai, kad gal ne iki galo buvo įsigilinta į tai, už ką balsuojama, sujaukė visą darbotvarkę, ir dabar teks rinktis į neeilinį posėdį“.

Jūsų komentaras:

Be zodziu 2013-02-07 20:37 ([email protected] / IP: 78.61.105.196)
Ka vien p. Jokubauskas reiskia. Jam svarbiausia tik parekt bele ka, apie elementare kultura jis nera net girdejas. Atsirado didysis teisininkas. Toks "teisininkas" tiktu tik runkeliu lauke, runkeliam apie teise aiskinti

B 2013-02-06 11:50 (IP: 78.61.194.167)
Kaimiečiai ...

Įtarimas.. 2013-02-05 12:52 (IP: 86.100.60.112)
Įspūdis toks, kad labai silpna visa Taryba, ( išskyrus vos vieną, kitą), visi tampo "paklodę" į savo pusę pagal savo asmeninius interesus... - O kas beliks miestui? Pššššš...

2013-02-05 09:51 (IP: 194.176.60.225)
Negi saujelė opozicijos narių sugebėjo savo pusen patraukti daugumos narius? Absurdas. Vadinasi, patys konservatroiai nesugebėjo įsigilinti į sprendžiamų klausimų esmę ir naudą, o kaltę verčia ant dviejų tarybos narių. Patarimas konservatoriams ir koalicijai, nuspreskite, kaip ir kodėl, balsuosite kiekvienu atskiru klausimu, kad du opozicijos nariai jūsų daugumos "neišbalansuotų"... 2 prieš likusius 19 yra niekas, tad pripažinkite, kad šis straipsnis parodo valdančiosios daugumos "impotenciją".

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybė paskelbė viešojo pirkimo konkursą dėl Šventosios jūrų uosto pietinio ir šiaurinio bangolaužių naujos statybos techninio projekto parengimo. Projektą su statybą leidžiančiu dokumentu tikimasi turėti po 14 mėnesių nuo sutarties su rangovu pasirašymo.


Ketvirtadienį (rugpjūčio 31 d.) Palangos miesto savivaldybėje svečiams iš Briuselio buvo pristatyta Šventosios jūrų uosto rekonstrukcijos ir įveiklinimo raida.


Ketvirtadienį, balandžio 27 dieną, Seimas priėmė Šventosios jūrų uosto įstatymo pataisas, inicijuotas Seimo nario Mindaugo Skritulsko, kuriomis siūloma nuo 2024 m. Šventosios jūrų uosto žemę, jo infrastruktūrą ir akvatoriją leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Seimą antradienį, rugsėjo14 d., pasiekė įstatymų pataisos, leisiantis Šventosios jūrų uosto akvatoriją ir uosto infrastruktūrą patikėjimo teise valdyti, naudoti ir ja disponuoti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Šventosios jūrų uostą, jo infrastruktūrą ir akvatoriją siūloma leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Šventosios jūrų uosto atstatymo darbams uždegta žalia šviesa – šiandien, kovo 16 d., pasirašyta žvejybos infrastruktūros sukūrimo rangos darbų sutartis. Ją parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Plungės lagūna“ vykdomasis direktorius Povilas Batavičius. Planuojama, kad darbai...


Vakar neeiliniame tarybos posėdyje pagaliau patvirtintas Šventosios jūrų uosto detalusis planas. Pritarus šiam svarbiam tiek Šventajai, tiek valstybei dokumentui, uosto direkcija teiks paraišką dėl techninės dokumentacijos rengimo, kainuosiančio apie 8 mln. Lt, finansavimo ES paramos lėšomis.


Ketvirtadienį Palangos miesto tarybos nariai bus atitraukti nuo tiesioginių darbų ir rinksis į neeilinį posėdį. To priežastis – praėjusį ketvirtadienį opozicijos atstovams pasiūlius iš dienotvarkės buvo išbraukti su teritorijų planavimu susiję klausimai, vienas jų – dėl pritarimo Šventosios jūrų uosto detaliajam planui. Dėl šio valstybei svarbaus...


Parengta Šventosios jūrų uosto galimybių studija

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 28 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę miesto meras Vytautas Stalmokas, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas ir vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste dalyvavo techninės tarybos posėdyje, kur UAB „Ardanuy Baltic“, Ispanijos kompanija „Ardanuy Ingeneria“ atstovė Lietuvoje pristatė Šventosios jūrų uosto galimybių studiją.


Šventojoje Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas su savivaldybės administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu bei laikinuoju miesto vyriausiuoju architektu Svajūnu Bradūnu, dalyvaujant Šventosios seniūnui Eugenijui Čilinskui, aptarė Šventosios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius