Beveik šventiniai pamąstymai

Mindaugas SKRITULSKAS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2009-12-21
Peržiūrėta
2180
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Artėja Šv. Kalėdos – susitaikymo ir ramybės metas. Paprastai šią akimirką bet kuri priešprieša, pyktis, nesutarimai atrodo beprasmiai ar net juokingi. Gaila, tačiau ir šiais metais Palangos miesto savivaldybės taryboje neišvengta barnių, didesnių ar mažesnių rietenų.

 

Prisipažinsiu, kad, veikiausiai, kaip ir visi Tarybos nariai, tikėjau, jog merui Vytautui Stalmokui pavyks bendram darbui suvienyti visus bendruomenės rinktus atstovus. Dėl šios svarbios priežasties, pirmą kartą Palangos istorijoje, už šį merą buvo balsuojama vieningai. Tada Vytautas Stalmokas visus įtikinėjo, kad esminiais klausimais tarsis tiek su bendruomenės atstovais, tiek su visais Tarybos nariais, kitaip tariant, visus telks bendram darbui. Deja, tenka pasakyti, jog tokie įtikinėjimai liko tik pažadais. Apie esantį „susitelkimą“ gan išraiškingai byloja kai kurių Tarybos narių sveikinimas – nuotrauka, kurioje užfiksuoti tik politinei daugumai priklausantys dvylika Tarybos narių su raudonomis nykštukų kepuraitėmis. Pažymėtina, kad tai pirmas atvejis, kuomet tokia proga nusifotografuoti buvo pakviesti ne visi Tarybos nariai. Tiek jau to, jau įpratome būti nekviečiami net ir į oficialius savivaldybės renginius, tačiau šį kartą, Šv. Kalėdų proga, galėjo būti kitaip.

Nejau pyktis paėmė viršų? Suprantama, kad opozicijos kritika retai būna miela, net kartais gali pasirodyti per šiurkšti ir nepagrįsta. Tačiau ar tai priežastis atsitverti siena? Juk reikia pripažinti, kad neretai kritika leidžia visuomenei sužinoti ir apie ydingus sprendimus, be to, kritika neleidžia valdžiai kiurksoti vietoje. Kita vertus, ir tai svarbiausia, jei yra dialogas, dalykiška kritika gali tapti ir vertingu patarimu. Akivaizdu, kad reikia skirti esminius tikslus, kurių įgyvendinimas paprastai yra tęstinis ir trunka ilgus metus, gal net dešimtmečius, todėl būtinas visų bendras politinis sutarimas. Ir ne tik Tarybos, bet ir miesto bendruomenės, jos asocijuotų narių pritarimas bei pagalba. Pavyzdžiui, kas trukdo merui, vietoj viešos diskusijos apie grafų Tiškevičių įamžinimą keičiant gatvių pavadinimus, prie bendro stalo sukviesti visus Tarybos narius, architektus, paveldo specialistus, neabejingus palangiškius, žinoma, bendrasavininkus padiskutuoti ir spręsti dešimtmetį užsitęsusią Kurhauzo problemą? Yra ir kiti, kol kas beveik nesprendžiami, tačiau gyventojams labai aktualūs klausimai: pajūrio krantų tvarkymas, investicijų pritraukimas, verslo, ypač turizmo, skatinimas, centralizuotas šilumos tiekimas, daugiabučių namų administravimas ir t.t. Nejau meras mano, kad šias problemas pajėgūs spręsti tik dvylika su nykštukų kepurėmis įsiamžinusių Tarybos narių? O gal galvojama, kad tik Jiems Palanga svarbi?

Ar neatsitiks taip, kad perfrazuojant Senekos posakį apie gyvenimą, apie šią Tarybos kadenciją tegalėsime pasakyti, kad didžiausia jos dalis praėjo mums darant klaidas, didelė dalis – nieko neveikiant, o visa kadencija – veikiant ne tai, kas reikia. Kol Palangos miesto taryba griežta pilka ranka skirstoma į politinę mažumą ir daugumą, o dauguma dar į įtakingą ir nereikšmingą, kiti Lietuvos kurortai veikia ryžtingai išvien. Šią savaitę mažiausias šalies kurortas Neringa kartu su Lietuvos Respublikos Ūkio bei Užsienio reikalų ministerijomis Maskvoje Rusijos verslininkams pristato turizmo paslaugas, investavimo galimybes Nidoje ir Juodkrantėje. Prieš pusmetį panašiai savo kurortą pristatė Druskininkai. Beje, prieš savaitę, lankantis Europos parlamente, Briuselyje, sutikome ne Palangos, bet Druskininkų merą Ričardą Malinauską, kuris, tarp kitko, jau gali kalbėti ne tik apie dengtą slidinėjimo trasą, bet ir apie šiuo metu projektuojamą didžiausią Baltijos šalyse net 80 000 kvadratinių metrų SPA kompleksą šalia Nemuno. O kokiais nuveiktais darbais per šiuos metus galėtų pasigirti Palanga? Kokias žinias mes girdėjome? Viena – kad meras dėl galimo magnetinio lauko savo kabineto baldus apsuko veidrodiniu principu. Kita – kaip Ivanas Krylovas savo pasakėčioje muzikantus, taip meras (tiesa, ne taip sėkmingai kaip I.Krylovas) keičia savo pavaduotojus, nes vienas keičiamasis neypatingai išmano švietimo įstaigų ekonominius reikalus (tokia linksma, kaip pasakėčia, bet oficiali mero versija).

Kita vertus, ar gali šiuo metu iš Palangos sklisti įdomesnės naujienos. Gaila, bet, veikiausiai, kol kas ne. Atvirai kalbant, net reikėtų vengti kurorto pristatymų užsienyje. Tikrai negalėtume rišliai paaiškinti, kodėl Palangoje iki šiol per paskutinius trejus metus nepradėtas statyti nei vienas naujas modernus SPA viešbutis ar gydykla, o jei pradėti, kodėl jų statybos sustabdytos. Dar jei pradėtume pasakoti apie ketinimus nugriauti už Europos Sąjungos lėšas jau pastatytą Darbo biržos pastatą, turbūt pagalvotų, kad mes esame ufonautai. Atkreiptina, kad šiuo metu, pagal galiojančius teritorijų planavimo dokumentus, o tiksliau kalbant, kaip juos interpretuoja kultūros paveldo institucijos, jokia statyba Palangos centrinėje miesto dalyje negalima. Negalima perstatyti net individualaus namo verandos, ką jau kalbėti apie naujus viešbučius, SPA ar kitokius kompleksus, panašius į kultūros ir pramogų centrą „Kupeta“ (šiuo metu neišduodamos net projektavimo sąlygos). Todėl, pirmiausia, būtina pakeisti, o jei reikia, ir parengti naujus Palangos miesto centrinės dalies teritorijų planavimo dokumentus, kuriuose būtų įvertinta galimybė statyti prioritetinius rekreacinės infrastruktūros objektus: gydyklas, SPA, kultūros ir sporto centrus bei pan. Kita investuotojams svarbi žinia turėtų būti investicijų skatinimo instrumentai, pavyzdžiui, žemės, turto mokesčių lengvatos, maksimaliai leistinos pagal Europos Sąjungos direktyvas. Jei Palangai pavyktų pritraukti investicijas į aukščiau minėtus objektus, ypač sutvarkant apleistus ir nenaudojamus statinius, esmingai padidėtų turistų srautai, lemiantys miesto ir jo gyventojų gerovę. Tikiu, kad tai ir yra vienas iš pagrindinių visų mūsų tikslų, nepriklausomai nuo to, kuriai partijai bepriklausytumėme. Neabejoju, kad dar yra laiko kitais metais pradėti spręsti šiuos svarbius kurortui klausimus. Reikia tik geros valios ir iniciatyvos.

Artėjančių švenčių proga prašau man atleisti, jei ką nors mano žodis užgavo. Vis dėlto puoselėju viltį, kad kitais metais bus galima savo samprotavimus išdėstyti ne tik spaudoje, bet ir diskutuojant apie Palangos problemas dalykinėje aplinkoje be sienų.

 

Sveikinu visus su artėjančiom Šv. Kalėdom!

Jūsų komentaras:

Pitita 2012-07-17 18:34 ([email protected] / IP: 86.96.226.17)
vvv rašo:kada bus įrašas apie tai, ką supratote viso lieknėjimo metu? kada dialnsitės atradimais?kaip tyčia, kai atradau jūsų dienoraštį, jau beveik užsiauginau motyvaciją, jūs dingote iš akiračio.

Taip pat skaitykite

Paskutinis šiais metais miesto Tarybos posėdis įvyks gruodžio 19 dieną, 9 valandą.


Pernai Palanga įgyvendino apie 60 bendruomenei svarbių projektų, o šiais metais Palanga sustoti neketina – užsibrėžta atlikti labai daug darbų, tam miesto biudžete bus numatytos lėšos. „Vienas iš svarbiausių šių metų darbų – miesto poliklinikos rekonstrukcija. Kitas itin svarbus šių metų darbas – Šventosios uosto statyba,“ – „Palangos tiltui“ sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. O...


Palangos miesto savivaldybės taryba 2023-2027 metais

"Palangos tilto" informacija, 2023 03 23 | Rubrika: Miestas

Skelbiame naujosios, 2023-2027 metų, Palangos miesto savivaldybės Tarybos sudėtį. Ji dar gali keistis, nes neaišku, ar į Tarybą išrinkti politikai neužims vicemerų postų.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir 116.1...


Į tiesų „Palangos tilto“ klausimą, ar kitais metais ves Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrių į naujus savivaldybės Tarybos rinkimus, Šarūnas Vaitkus, TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas ir Palangos miesto meras, neatsakė.


Sauliaus Skvernelio ir jo bendražygių kuriama partija – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – pildo bendraminčių ratą. Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis kartu su devyniais tarybos nariais įsteigė šios naujos politinės jėgos frakciją savivaldybės taryboje.


Reprezentacinio renginio statusas gali būti suteikiamas Palangoje rengiamiems tęstiniams renginiams, kurių tikslas – Palangos bendruomenei, miesto svečiams pristatyti ir populiarinti aukšto meninio lygio (kokybišką) Palangos, Lietuvos ir užsienio šalių profesionalųjį bei mėgėjų meną, sportinius turnyrus ar čempionatus, mokslines konferencijas, plėsti turistinę rekreacinę veiklą.


Mielieji, Valstybės diena šiais metais, kaip niekad, yra ypatinga ir reikšminga


 Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir savivaldybės Tarybos narys Nerijus Stasiulis lankėsi Vilniuje, kur susitiko su premjeru Algirdu Butkevičiumi. Susitikime dalyvavo ir Ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas, taip pat Lietuvos verslo paramos agentūros direktorė Diana Vilytė. Vėliau Palangos...


Beveik šventiniai pamąstymai  3

Mindaugas SKRITULSKAS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2009 12 21 | Rubrika: Miestas

Artėja Šv. Kalėdos – susitaikymo ir ramybės metas. Paprastai šią akimirką bet kuri priešprieša, pyktis, nesutarimai atrodo beprasmiai ar net juokingi. Gaila, tačiau ir šiais metais Palangos miesto savivaldybės taryboje neišvengta barnių, didesnių ar mažesnių rietenų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius