Asmeninė darbo patirtis Anglijoje privertė atsigręžti į save

Palangos tiltas, 2019-07-26
Peržiūrėta
2565
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Asmeninė darbo patirtis Anglijoje privertė atsigręžti į save

Sveikata – ne visiems labiausiai rūpimas klausimas. Ypač tuomet, kai esame sveiki. Prieš metus vykdama į Londoną aplankyti sūnaus net nesusimąsčiau pasirūpinti visais sveikatos draudimais. Tuo nesirūpinau net ir tuomet, kai visai neplanuotai šis miestas virto naujais nuolatiniais namais. 

Vykau tik aplankyti ilgai nematyto sūnaus, bet taip ir pasilikau pas jį. Buvau jo pasiilgusi, Lietuvoje pernelyg niekas nelaikė, tad didelių kliūčių iš esmės keisti gyvenimą nebuvo. Lietuvoje buvau tik eilinė turgaus pardavėja, Vilniuje turėjau nedidelį gėlių kioską, bet pastaruoju metu itin sunkiai verčiausi, teko dirbti be laisvų dienų, viskas guldavo tik ant manęs. Išlaidos spaudė, atrodė, pluši, uždirbi, tik viskas atiduodama mokesčiams ir kitiems būtiniausiems reikalams.
Apsigyvenusi Anglijoje neišvengiamai patyriau nemažai streso: labai sudėtinga buvo priprasti prie maisto ar kultūros. Mokyklos laikais teko mokytis tik vokiečių kalbos, todėl  gana gąsdino, kad gerai nekalbu angliškai. Sūnus būdavo mano vertėjas. Jam padedant vienoje agentūroje pavyko rasti valytojos darbą. Praėjo gal tik pusmetis, kai pasijutau pramokusi daugelį Londono metro bei autobusų maršrutų. Juos atrodė būtina  mokėti, kadangi kartais darbuotis teko sostinės Rytuose, kitais atvejais – Vakaruose, keliaudavau iš vienos vietos į kitą. Darbavausi beveik nesustodama. Žinau, kad tiek be atvangos dirbti tikrai nėra gerai sveikatai, bet kai gali, tai dar eini. Galų gale ir sūnui teko padėti baigti studijas, ir butą sostinėje kažkaip išlaikyti.
 
Buvo toks laikas ir Londone, kai dirbau nepaprastai daug: tiek dienomis, tiek naktimis. Labai išsekinau organizmą. Kartais bėgi, skuodi, tad nesusimąstydavau, kad kažkas rimto gali nutikti. Valant vienos įmonės patalpas ant manęs užkrito sunki medinė spinta. Sužalojimų nepavyko išvengti. Pajutau stiprų skausmą nugaroje, vėliau skausmas persimetė ir į kojas. Galiausiai po kelių dienų prasidėjo kairės kojos uždegimas, beveik nepajėgiau pajudėti iš vietos. Varstydama Londono bendrosios praktikos gydytojų duris išgirsdavau pasiūlymų išgerti nuskausminamųjų. Žinoma, tai nė kiek negelbėjo.

Širdį sukaustė nerimas ir tarsi jutau, kad kažkas nėra gerai. Besilankant Lietuvoje artimi žmonės rekomendavo kreiptis į vieną iš Vilniuje dirbančių gydytojų. Jis konstatavo, jog problemos gana reikšmingos ir būtina skubi operacija, laiku to neatlikus, galėjo grėsti net kojos netekimas. Buvau nusiųsta operacijai jau po kelių dienų, todėl susitvarkyti visus trūkstamus dokumentus, pasirūpinti nedarbingumo pažymėjimu reikėjo itin greitai. Viskas pavyko sklandžiai, tik prireikė dar  netrumpos reabilitacijos. Laimė, bent jau ji man iš esmės padėjo. Vėliau atsitiktinai viename lietuvių leidžiamame laikraštyje pamačiau skelbimą, kuriame buvo siūloma galimybė padėti iš medikų prisiteisti kompensaciją. Ši žinia privertė susimąstyti, kad Anglijos medikų aplaidumas man galėjo kainuoti sveikatą ir jie turi atsakyti už savo klaidas.
Susisiekiau su šią pagalbą siūlančios įmonės “Insito Kompensacijos” atstovais. Paaiškėjo, kad esu teisi – turiu progą gauti kompensaciją iš bendrosios praktikos gydytojų. Nudžiugau išgirdusi, kad tokia pagalba pareiškėjams sėkmės atveju net nieko nekainuoja. Situacija sprendėsi pakankamai greitai. Reikėjo užpildyti tik vieną būtiną formą. Visiškai netrukdė net mano anglų kalbos žinios, nes įmonės “Insito Kompensacijos” atstovas su manimi bendravo švaria lietuvių kalba. Nespėjo praeiti nei dvi savaitės kai į namus atkeliavo raštiškas gydytojų atsiprašymas už sukeltus nepatogumus. Panašiu metu į mano banko sąskaitą įkrito ir man priklausiusi kompensacija. Šios pinigų sumos visiškai pakako padengti sanatorijos išlaidas ir nusipirkti lėktuvo bilietus skrydžiui pas dukrą. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro padalinys Atviras jaunimo centras šiemet vykdė projektą „Pažink save“, kurio tikslas - sukurti jaunimui draugiškų nemokamų paslaugų tinklą, padedantį jaunuoliams pažinti save, ruošiantį darbo rinkai ir supažindinantį su karjeros galimybėmis.


Laurynui Šereliui, 28 metų Palangos naujakuriui ir transporto/logistikos įmonės UAB „Arsatrans“ savininkui bei direktoriui, ir jo draugei Gabrielei šie, koronaviruso pandemijos pažymėti metai, jo paties žodžiais tariant, buvo „neįtikėtinai geri“.


Sveikata – ne visiems labiausiai rūpimas klausimas. Ypač tuomet, kai esame sveiki. Prieš metus vykdama į Londoną aplankyti sūnaus net nesusimąsčiau pasirūpinti visais sveikatos draudimais. Tuo nesirūpinau net ir tuomet, kai visai neplanuotai šis miestas virto naujais nuolatiniais namais.


Įgyvendinant Jaunimo garantijų iniciatyvą Lietuvoje, nedirbantys ir nesimokantys jaunuoliai skatinami dalyvauti Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamame projekte „Atrask save“. Būtent šio projekto teikiamas galimybes Palangos miesto savivaldybėje susirinkusiems specialistams, dirbantiems su bendruomenėmis, pristatė šio projekto koordinatorė Julija...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus pirmadienį susitiko su Lietuvos žmonių su negalia sąjungos nariais, dalyvaujančiais neįgaliųjų, judančių rankomis varomais vežimėliais su specialiais priedais, maratone „Nugalėk save“. Palangoje apsilankę maratono dalyviai išbandė neįgaliesiems pritaikytą Lino taką, o susitikę su meru išsakė savo vertinimus ir pasiūlymus.


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Iš įvairių Lietuvos kampelių į Palangą suplūdusiems jaunuoliams, trokštantiems šiek tiek užsidirbti laikinoje šalies vasaros sostinėje, stovėjimas už prekystalio ar pedalų mynimas ne vienam tapo rimtu išbandymu. Sezoninis darbas nepatyrusius darbuotojus vargino ne tik fiziškai – teko išklausyti ir nepatenkintų Palangos svečių bambėjimus...


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Viešai, miesto laikraštyje reiškiama kiekvieno Palangos gyventojo nuomonė yra svarbi savivaldybės administracijai. Miesto gyvenimu besirūpinančius valstybės tarnautojus taip pasiekia palangiškių keliamos problemos, siūlomi jų sprendimų būdai. Toks žmonių visuomeninis aktyvumas džiugina, nes viešos žmonių mintys miesto bendruomenę skatina diskutuoti visiems...


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius