Alfredas Kerulis: vaikus turi gydyti vaikų gydytojai

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-01-30
Peržiūrėta
3277
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gydytojas Alfredas Kerulis vaikų gydymą vadina širdies atgaiva ir ištiesia pagalbos ranką visiems jos norintiems. Puikius įgūdžius turėdamas gydytojas visuomet suteikia naudingų patarimų, o ir pats, kaip jis teigia, vis mokosi ir kasdien sužino ką nors nauja. Naujausias jo atradimas – alergiją vaikams kelia ir plastikinės pakuotės.

 

Ilgametė praktika

„Visuomet sakiau ir sakysiu, kad vaikus turi gydyti vaikų gydytojai“, - savo tvirtą nuomonę išsakė gydytojas A.Kerulis. Pasak jo, ilgametė praktika, darbas su vaikų ligomis padeda nustatyti tikslesnę diagnozę, neneigdamas ir kitų gydytojų visapusiškos naudos. 40 metų praktiką turėdamas gydytojas sugeba padėti tiek sergantiems vaikams, tiek ir išsigandusioms mamoms. Pelnęs pasitikėjimą jis sulaukia klausimų ne tik iš tėvų, bet ir iš savo kolegų.

 

Kenkiantis iškvietimų panaikinimas

Antrasis dalykas, pasak A.Kerulio, kuris daro pakankamą žalą yra gydytojų iškvietimo į namus panaikinimas. „Gydytojai dažnai pareiškia, kad jiems tai nepriklauso, todėl tėvams būna liepta atgabenti patiems sergantį vaiką, net jei tai ir vos kelių mėnesių kūdikėlis. Tai gali labai pabloginti būklę“, - pasakojo gydytojas. Pasak jo, sergantiems vaikams saugiausia vieta yra namai, kur aplink visapusiška priežiūra. Gydytojai argumentuodami tuo, kad jiems iškvietimai neapmokami, užsimerkia ties galimomis komplikacijomis ir laukia pacientų savo kabinetuose.

 

Trūkumai

Palangoje, pasak gydytojo, trūksta tokios įstaigos, kurioje pacientas nesiblaškydamas galėtų gauti visą reikalingą priežiūrą ir procedūras. Tikslingas gydymo įstaigų pertvarkymas galėtų sutaupyti milijonus. Didelę problemą jis įžvelgia ir tame, kad susirgus vaikams, tenka juos vežti į Klaipėdos vaikų ligoninę, nes Palangoje nėra stacionaro.

A.Kerulis stengiasi pagelbėti ir atvykusiems turistams. „Visgi Palangoje jaučiamas sezoniškumas. Žmonės atvyksta su vaikais, atsiveža ir visai mažus, o susirgus jie nelabai turi kur kreiptis“, - pasakojo gydytojas. Prieš dešimt metų gavęs privataus gydytojo licenziją, jis padeda visiems bėdos ištiktiems.

„Būtų labai gerai, jei gydymo įstaigose būtų atskirti sunkiai sergantieji nuo sveikųjų, nes dažnai apsikrečiama nuo kitų“, - savo nerimu pasidalino gydytojas. Tačiau, kaip jis pats teigia, tokia galimybė nelabai gali realizuotis, nes nėra tinkamų patalpų, siauruose koridoriuose tenka glaustis visiems, tiek sergantiems infekcinėmis ligomis, tiek atėjusiems vien tik pasitikrinti. Ypač vaikams tai labai pavojinga. Pasak jo, norint išvengti plintančių ligų, būtina vaikus paskiepyti, taip suteikiant ilgalaikę apsaugą. Ne itin sugebantys save saugoti vaikai dažnai nepastebimai „prisišaukia ligą“. 

 

Be plastikinių pakuočių

Gydytojas pastebėjo, kad dažniausiai vaikus kamuoja ūmios kvėpavimo takų infekcijos, o vasarą pasireiškė Laimo liga, kurios priežastimi tampa erkės. Ja sirgo itin daug vaikų. Pasak A.Kerulio, dažnai pirminis požymis būna bėrimas. Vasarą apskritai neapsieinama be skundų dėl bėrimo ar viduriavimo. „Ypatingai vaikus beria nuo riešutų ir šokolado, todėl dažniausiai tėvų ir klausiu dėl šių produktų, bet jei jie pasako, kad vaikas nevalgė šių maisto produktų, tuomet reikia ieškoti kitos priežasties“, - teigė gydytojas. Pasak jo, alergiją kelia plastikinės pakuotės. Jos ypač pavojingos vaikams. „Kuomet būna išsiaiškinta, kad vaikas nevalgė alergiją keliančio maisto, tuomet pagalvoju, kad alergija kyla būtent nuo plastiko. Būtina vartoti stiklinius indus“, - kalbėjo A.Kerulis. Plastikas išskiria cheminę medžiagą bisfenolis A, kuri kelia alergiją ir nuodija organizmą.

Pažindamas vaikus ir turėdamas tinkamą aparatūrą gydytojas A.Kerulis pacientų mylimas, nes sugeba vaikų sveikatos patikrinimą paversti jiems maloniu žaidimu ir be menkiausios vaikų rodomos baimės atlieka visas reikalingas procedūras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos pajūryje įsibėgėja vasaros sezonas, kuris su kiekviena diena pritraukia vis daugiau saulės bei jūros išsiilgusių poilsiautojų. 


Pajūrio sostinėje, Palangoje, duris atvėrė estetinės medicinos klinika „PERFECTUS CLINICA“. Didele dermatologinių, kosmetologinių ir estetinės medicinos procedūrų gausa dabar gali džiaugtis ir pajūrio gyventojai bei svečiai. Plastinės chirurgijos gydytojas Dr. JONAS DRĄSUTIS dalinasi mintimis apie dabar populiariausias pasaulyje estetinės medicinos procedūras. 


Kai skaitote šio straipsnio pirmąją eilutę, Erikas Cchovrebovas, Palangos sporto centro dziudo treneris, ant parterio, apsuptas vaikų, ko gero, atlieka eilinį metimą, kuriuos per dieną jis skaičiuoja šimtais. Kurorto vaikų mėgstamas treneris spalio pradžioje pasidabino aukso medaliu pasaulio IGF graplingo čempionate. „Noriu, kad (mano treniruojami) vaikai būtų laimingi – ir varžybose, ir...


Žarnyno ligos – tema, apie kurią žmonės nenori kalbėti garsiai. Tačiau sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ chirurgas Tomas Manelis įspėja, kad laiku nesikreipiant į gydytoją gali laukti itin nemalonios ir gyvenimo kokybę gadinančios pasekmės.


Metų pradžioje šalies vaikų globos namuose gyveno daugiau nei 1340 vaikų. Daugiausia tai vyresni nei 7 m. vaikai, kurie turi brolių ar seserų.


Ar Palanga jau tapo tik turtuolių ir jų vaikų kurortu? Iki „kovido“ pandemijos keturis metus rengusi kilnią akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“ mažiau pasiturinčių ir vargingai gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos – juos pakviesti pamatyti Baltijos jūrą ir pasidžiaugti jos bei Palangos malonumais – kurorto Savivaldybė šiemet jos nerengė.


Siekiant išvengti didelių žmonių susibūrimų, gruodžio 31 d. jūros tiltas jau 21 val. bus uždarytas, o atvertas visiems norintiems jis bus praėjus pusvalandžiui po vidurnakčio.


Savaitgalį (gruodžio 12 d.) netikėtai mirė žinomas uostamiesčio gydytojas, Klaipėdos armėnų bendruomenės „Van“ pirmininkas ir Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Albert Albertjan. Vyrui rugsėjį sukako 54 metai. A.Albertjan buvo žurnalo „Lietuvos pajūris“ herojus, didelio tikėjimo žmogus.


Gerbiami policijos pareigūnai, esate tikri Angelai sargai – tarsi nematomi, tačiau visuomet būnantys šalia ir prireikus ištiesiantys tvirtą pagalbos ranką.


Gydytojas Alfredas Kerulis vaikų gydymą vadina širdies atgaiva ir ištiesia pagalbos ranką visiems jos norintiems. Puikius įgūdžius turėdamas gydytojas visuomet suteikia naudingų patarimų, o ir pats, kaip jis teigia, vis mokosi ir kasdien sužino ką nors nauja. Naujausias jo atradimas – alergiją vaikams kelia ir plastikinės pakuotės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius