89-erių palangiškė sukčiams atidavė 15 000 eurų

"Palangos tilto" informacija, 2019-09-18
Peržiūrėta
2371
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sukčiai vakar, rugsėjo 17 d., skaudžiai aplink pirštą apvyniojo Palangoje gyvenančią 89-erių moterį. Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnu prisistatęs telefonu vyras moteriškei pasakė, kad jos namuose laikomi pinigai yra suklastoti. Jam užsukus į senolės namus, moteris jam atidavė net 15 tūkst. eurų. Klaipėdos apskrities VPK duomenimis, antradienį, Palangos miesto PK gautas 1930 m. gimusios senjorės pareiškimas, kad tą pačią dieną, apie 11 val. 30 min., Palangoje, Ganyklų gatvėje, į laidinį telefoną paskambinęs vyriškis prisistatė Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnu ir pasakė, kad pas moterį namuose yra suklastotų pinigų. Į namus atėjusiam vyriškiui moteris atidavė 15 tūkst. eurų. Pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo.

Primename, kad metų pradžioje, sausio 29 d., 1942 m. gimusi Palangos gyventoja, apgauta sukčių, neteko net 22100 eurų. Moteris sulaukė nepažįstamojo, prisistačiusio kriminalinės policijos pareigūnu skambučio. Sukčius nurodė, kad moters gauta pensija neva išmokėta netikrais pinigais ir reikia juos patikrinti. Dar kalbant telefonu, atėjusiam tariamam pareigūnui, moteris padavė savo santaupas – 22 100 eurų.

Toks pat nusikaltimas įvykdytas ir diena ankščiau – sausio 28 d. kita palangiškė, sulaukusi taip pat neva policijos pareigūno skambučio, atidavė sukčiams 700 eurų.

Tokiems sukčiavimams būdinga tai, kad dar kalbant telefonu arba iš karto po skambučio, sukčiautojo bendrininkas atvyksta į namus paimti pinigų. Netikėtumo faktorius, senyvo amžiaus žmonių psichologijos išmanymas sukčiams vis dar padeda nusikalstamai praturtėti.
Todėl policija dar kartą prašo gyventojų visada išlikti budriais, neskubėti. Sulaukę įtartino skambučio atsiminkite:

1. Pareigūnai, socialiniai darbuotojai ar banko atstovai jokių pinigų patikrinimų namuose ar banko sąskaitose neatlieka ir šių veiksmų atlikimo nederina telefonu.

2. Sulaukę tokio skambučio drąsiai nutraukite pokalbį telefonu.

3. Neperduokite pinigų ir neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas.

4. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus, ypač būdami vieni namuose.

5. Jeigu turite galimybę, nufotografuokite atėjusį asmenį.

Pasirūpinkite savo artimaisiais. Kalbėkite su savo vaikais, tėvais, seneliais ar senyvo amžiaus vienišais kaimynais. Paaiškinkite jiems, kokių turi imtis veiksmų, kai skambina ar į duris beldžiasi nepažįstamas asmuo.

Būkite budrūs ir nepasiduokite apgaulei. Jeigu kyla įtarimas, kad skambina ar prašo įsileisti sukčius, nedelsdami skambinkite į policiją bendruoju pagalbos numeriu 112.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje rinkėjai daugumą balsų atidavė už TS – LKD, šios partijos atstovus į Europos Parlamentą delegavo 30,24 proc. balsavusiųjų palangiškių. Antroje vietoje likusi Socialdemokratų partija Palangoje pelnė 12,77 proc. rinkėjų balsų. Trečia Palangoje buvo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 9.13 procento. Ketvirtoje – „Laisvė“ – 8.09%, penktoje - , S. Skvernelio Demokratų...


Penkiolikmetės palangiškės dviratininkės mama iki šiol negali miegoti ramiai – jos dukros dviračiu partrenkta nukentėjusioji reikalauja, kad ji jai sumokėtų 25 tūkstančių eurų kompensaciją.  Įvykis įvyko pernai liepos pabaigoje prie „Maxima“ parduotuvė. Pagal Civilinį kodeksą už vaikų padarytą žalą atsako tėvai.  „Palangos tilto“ žiniomis, dviratininkės mama kreipėsi teisinės...


Gavusi melagingą žinutę iš banko ir pateikusi duomenis, moteris neteko 2500 eurų, praneša Klaipėdos Vyriausiasis policijos komisariatas.


Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas penktadienį, rugsėjo 10 d., pranešė, jog gautas 70-etės palangiškės pareiškimas apie tai, jog iš jos sąskaito banke dingo pinigai.


Rugsėjo 9-ąją Palangoje į policijos pareigūnus kreipėsi moteris, nurodžiusi, kad iš jos apgaulės būdu išvilioti pinigai.


Verslininkas Gediminas Gečas – jis valdo populiarias kurorto kavines „A-petit“ ir „Šilelis, Mokesčių inspekcijai nurodė, kad banke pernai turėjo 10 000 eurų, buto, kuriame gyvena, vertė yra vos 39 tūkstančiai eurų, kitų statinių – sodo namelių, garažų, inžinerinių statinių – vertė yra 32 600 eurų, valdomų žemės sklypų vertė yra 76 000 eurų, yra...


Jauna Palangos gyventoja vasario 9 d. vakarą buvo apgauta sukčių ir prarado solidžią sumą pinigų.


Ir gudri lapė uodegą sušlampa, sako lietuvių liaudies patarlė, tačiau palangiškė Gražina Vaišienė, pakliuvusi į sukčių žabangas, dabar negali patikėti, kad taip lengvai užkibo už jų kabliuko ir prarado 1600 eurų. Tačiau žinoma kurorto visuomenininkė teisina save: „Viskas atrodė labai tikra.“ Ji sutiko viešai pasidalinti savo skaudžia istorija ir tiki...


Sukčiai skaudžiai apgavo Palangoje gyvenančią 89-erių moterį. Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnu prisistatęs telefonu vyras moteriškei pasakė, kad jos namuose laikomi pinigai yra suklastoti. Jam užsukus į senolės namus, moteris jam atidavė net 15 tūkstančių eurų. 


86-erių metų palangiškis pensininkas Jonas Karašauskas jau tris mėnesius iš savo 347 eurų pensijos negauna nė cento. Garbaus amžiaus senjorą kaip erkės aplipo net penki antstoliai, kurių kiekvienas pagal teismo vykdomąsias bylas vis nurėžia po pensijos dalį, kol jos nebelieka. Senolis kreipėsi ne tik į miesto savivaldybę, bet ir šalies prezidentę Dalią...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius