Į rinkimus – nutylint tiesą

***, 2019-02-17
Peržiūrėta
2089
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kai kurie įsibėgėjančios rinkiminės kampanijos dalyviai galvoja, kad savo privalumais visuomenę labiau įtikins menkindami savivaldybės pasiekimus. Vertiname konstruktyvią kritiką ar racionalius pasiūlymus, tačiau ir rinkiminės kampanijos dalyviams nevalia vartoti melagingų teiginių. Vienas iš tokių – kurorto mero posto siekiantis Vilius Martusevičius – šią savaitę mieste išplatino reklamines skrajutes su dešimčia klausimų, kuriuose pateikiami tendencingi ir dažnu atveju tikrovės neatitinkantys teiginiai, klaidinantys Palangos ir Šventosios gyventojus bei akivaizdžiai menkinantys Palangos miesto savivaldybės administracijos dalykinę reputaciją.
Siekiant išsklaidyti minėta reklamine skrajute gyventojams keliamas abejones dėl Palangos miesto savivaldybės administracijos veiklos, norime atsakyti į viešai keliamus klausimus.
1. V. Martusevičius priekaištauja, kad savivaldybė už praėjusius metus nuo žemės mokesčių atleido „Palangos“ viešbutį, jį valdančiai įmonei suteikdama 10 tūkst. eurų mokestinę lengvatą.
Siekdama skatinti privačias investicijas į Palangos kurorto infrastruktūrą, Palangos miesto savivaldybės taryba dar 2012 m. priėmė sprendimą, kuriuo numatė mokesčių lengvatų teikimo taisykles visiems juridiniams asmenims, investuojantiems lėšas į savivaldybės teritorijos infrastruktūrą (sporto, sveikatinimo, pramogų) pagal suderintus su savivaldybės administracija projektus, kai juridinio asmens investicijos mieste sudaro ne mažiau kaip 2,9 mln. eurų ir lėšos investuojamos į naujai statomus bei įrengiamus objektus. Tokiems juridiniams asmenims taikomos žemės, žemės nuomos bei nekilnojamojo turto mokesčių lengvatos. Mokesčio lengvata teikiama tik priduotam eksploatacijai objektui penkerių metų laikotarpiui.
Vadovaujantis šiomis taisyklėmis mokesčių lengvatos jau suteiktos kelioms įmonėms, investavusioms į Palangos kurorto infrastruktūrą. Pavyzdžiui, OU „Litrada Group“ filialui, UAB „Sveikatos uostui“, Palangoje pastačiusiam modernią sanatoriją „Gradiali“. Naujai įrengtame korpuse teikiamos sveikatingumo ir reabilitacijos paslaugos.
Politiniame reklaminiame lankstinuke minima konkrečiai K. Geco prekybos įmonė 2013 metais užbaigė Birutės al. esančio SPA viešbučio „Palanga“ antro korpuso statybą. Investicinio projekto vertė – 6 mln. 856,8 tūkst. eurų. Įgyvendinus projektą buvo atidaryti grožio ir sveikatingumo centrai, sukurtos papildomos 42 naujos darbo vietos.
2. Dėl politiko minimo pastato Meilės alėjoje rekonstrukcijos norime atkreipti dėmesį, kad po ilgai trukusių teisminių ginčų Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija nurodė, jog minėtas statinys suprojektuotas nepažeidžiant teisės aktų ir privalomųjų statybos techninių reglamentų. Konstatuota, kad projektas neprieštarauja įstatymams, o atnaujintai statybai yra pritarusi ir Aplinkos ministerija.
3. Teiginiai apie po restauracijos neva griūvantį Kurhauzą visiškai neatitinka tikrovės. Palangos Kurhauzo būklę nuolat stebi UAB „Pastatų diagnostika ir statyba“. Paskutinė statinio apžiūra vyko š. m. vasario 13 d., jos metu jokių Kurhauzo griuvimo požymių neužfiksuota.
Situacija yra priešinga, nei teigia lankstinuko autorius – Kurhauzas ne tik negriūva, bet ir atsinaujina – 2018 m. pradėta medinės Kurhauzo dalies restauracija. Planuojama, kad šiais metais bus atstatyta šios pastato dalies išorė, o kitąmet medinė Kurhauzo dalis bus pritaikyta kultūrinei veiklai. O mūrinėje Kurhauzo dalyje jau penkerius metus vyksta aktyvus kultūrinis gyvenimas – čia įsikūręs Palangos kultūros ir jaunimo centras, salėje kasmet įvyksta apie 100 kultūrinių renginių ir bendruomenės susibūrimų.
4. Stebina ir niekuo nepagrįsti bei tikrovės neatitinkantys teiginiai apie neva „pusiau skustą, pusiau luptą“ baseiną. Įdomu, kas jį nuskuto ir nulupo?
Statant šį baseiną buvo panaudotos pačios moderniausios technologijos, kartu siekta, kad baseinas būtų kompaktiškas ir patogus eksploatuoti. Tai pastebėjo ir gruodžio pabaigoje baigiamą įrengti Palangos baseiną apžiūrėjęs Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis kartu su nusipelniusiomis plaukimo trenerėmis – metų trenere pripažinta žymaus plaukiko Dano Rapšio trenere Ina Paipeliene bei trenere Žydrūne Budriene.
Palangos baseino atidarymo pagrindinis tikslas – suteikti galimybę mūsų miesto mokiniams nemokamai išmokti plaukti bei tobulinti jau įgytus plaukimo įgūdžius. Taip pat – skatinti miesto gyventojų, ypač senjorų bei neįgaliųjų, aktyvią, sveiką gyvenseną, tobulinti saugaus elgesio vandenyje įgūdžius.
Palangos baseino atidarymo taip pat laukia Palangos sporto centro sportininkai, kurie pagaliau galės treniruotis ir rengtis svarbioms varžyboms savame mieste. Ne mažiau naujojo baseino laukia ir visa miesto bendruomenė, todėl siekiama kuo greičiau priduoti pastatytą objektą ir palangiškiams bei šventojiškiams suteikti galimybę naudotis baseinu. Bus atidaryta ir viešoji pirtis.
Naudotis pastatytu baseinu visuomenė turi teisę kuo greičiau, kai tik jis bus pripažintas tinkamu naudoti.
5. Keliama abejonė, esą dirbti baseine priimami ne Palangos gyventojai. Baseinui yra patvirtintas dvidešimties darbuotojų skaičius, ir visi šiuo metu atrinkti darbuotojai yra Palangos miesto gyventojai. Siekiama, kad Palangos baseino lankytojų aptarnavimas atitiktų aukščiausius standartus, kad baseino lankytojai čia jaustųsi saugiau ir patogiai, todėl atrenkamiems darbuotojams keliami profesionalumo bei aukštos bendravimo kultūros reikalavimai. Jų gyvenamoji vieta tam jokios įtakos neturi ir negali turėti.
6. Skrajutės autorius siekia įtikinti, kad palyginti su Vilniaus ir Klaipėdos vandens kaina, Palangoje geriamasis vanduo neva yra pernelyg brangus, ir priekaištauja, kad Palangoje vartotojai už laistymui skirtą vandenį moka ir žiemą.
Pirmiausia, juokinga yra Palangoje nustatytą vandens kainą lyginti su Lietuvos didmiesčiais, kuriuose vartotojų yra dešimtis kartų daugiau. Palanga pagal mažiausią vandens kainą visame Klaipėdos regione yra antroje vietoje po uostamiesčio. Tai savivaldybei, turinčiai nepalyginamai mažiau vandens vartotojų, nei uostamiestis, yra puikus rezultatas.
Vertinant kainų skirtumą tarp skirtingo dydžio miestų, būtina atsižvelgti į gyventojų tankio skirtumus bei atitinkamai vienam eksploatuojamo vandens ir nuotekų tinklų kilometrui tenkančių vartotojų skaičiaus bei parduodamo vandens kiekio skirtumus. Vien infrastruktūros išlaikymo sąnaudos vienam kubiniam metrui Palangoje yra žymiai didesnės negu didmiesčiuose.
Reikia įvertinti ir tai, kad Palanga yra kurortinis miestas, kur vasarą vandens pardavimai yra daugiau nei 4 kartus didesni negu žiemą, o vandens tiekimo pajėgumus užtikrinančią infrastruktūrą būtina išlaikyti visus metus. Be to, Palangai, kaip ir visai Vakarų Lietuvai, vandens valymui reikalingi papildomi filtrai, kadangi vandenyje didelė fluoridų koncentracija. O tai yra labai brangi sistema. Vilniaus vandens tiekimo įmonė tokių sąnaudų nepatiria. UAB „Palangos vandenys“ yra viena iš nedaugelio Lietuvos įmonių, kuri kone dešimtmetį išlaikė beveik nepadidėjusius vidutinius vandens įkainius, o gyventojams taikomą kainą net sumažino.
Atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų (įskaitant ir naudojamų laistymui) priežiūros ir vartotojų aptarnavimo kainos didžiąją dalį sudaro pastoviosios sąnaudos, susijusios su apskaitos prietaisų patikra, keitimu ir kontrole. Šios sąnaudos nepriklauso nuo patiekto geriamojo vandens kiekio, todėl mokestis padalinamas lygiomis dalimis dvylikai mėnesių ir taikomas visus metus. Išimčių pagal sezonus nėra.
]7. Teiginys, neva „Palangos komunalinio ūkio“ automobiliams patvirtinta kuro norma – 75 litrai šimtui kilometrų, taip pat visiškai neatitinka tikrovės. Šios bendrovės automobilių kuro norma – nuo 7 litrų šimtui kilometrų. Daugiausia degalų suvartojančių šiukšliavežių kuro norma šimtui kilometrų siekia 32 litrus. Tačiau UAB „Palangos komunalinis ūkis“, siekdamas optimizuoti ir kontroliuoti kuro sunaudojimą, įmonės automobiliuose sumontavo aukšto tikslumo šveicariškus degalų sunaudojimo skaitiklius, informacijos perdavimo ir padėties nustatymo įrangą bei naudoja transporto kontrolės programinę įrangą. Tad faktinės degalų sąnaudos yra mažesnės, nei nustatyta normatyvuose.
Kalbant apie tai neprošal paminėti, kad rinkliava už atliekų tvarkymą Palangos miesto gyventojams yra viena iš mažiausių Klaipėdos apskrityje.
8. Kandidatas kelia abejonę ir dėl miesto šaligatvių tvarkymo būtinybės, klausdamas, „kas ir kokiu būdu sugalvojo keisti Taikos, Sodų ir kt. gatvėse dar nenudėvėtas šaligatvio plyteles“. Gal skrajutės autorius nežino, kad šaligatviai šioje miesto dalyje nebuvo atnaujinti nuo maždaug 1980 metų, ir jų būklė buvo išties prasta. Šioje miesto dalyje gyvena didelė dalis miesto gyventojų, į mokyklas ir darželius eina vaikai, todėl sutvarkyti gyventojams reikalingą susisiekimo infrastruktūrą buvo būtina.
Miesto susisiekimo infrastruktūros gerinimo darbai atliekami kasmet, kadangi šaligatviai valomi mechanizuotai, būtina papildomai sustiprinti esamą šaligatvio pagrindą. Vien praėjusiais metais mieste atnaujintos ar naujai paklotos šaligatvių dangos Sodų g., Taikos g., Priešaušrio g., Medžiotojų g., Vanagupės g., Ganyklų g., Plytų g., Medvalakio g., Virbališkės t., Šventosios g., Signatarų al., Maironio g. ir Kretingos g.
9. Palangiškiai ir šventojiškiai, leidžiantys savo vaikus į miesto lopšelius-darželius, mato, jog visos švietimo įstaigos pagal jų poreikius yra aprūpintos moderniomis ugdymo priemonėmis bei informacinėmis technologijomis. Pvz., Savivaldybė, atsižvelgdama į švietimo įstaigų poreikius, bendrojo ugdymo mokykloms nupirko 85 stacionarius kompiuterius, skyrė lėšų ugdymo įstaigoms įsigyti interaktyvias lentas, multimedijas, stebėjimo kameras ir pan. Mokyklose įrengtos laboratorijos, aprūpintos gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis, atnaujintos vaikų žaidimo aikštelės, visoms ikimokyklinio ugdymo įstaigoms 2019 m. numatytos lėšos įsigyti edukacinėms priemonėms (edukaciniai robotai, kilimėliai ir kt.). Skrajutėje minimas vienintelis darželis „Gintarėlis“ nėra išimtis.
10. Palangos kurorto muziejus dar nėra visiškai įrengtas – šiuo metu jame įrenginėjama nauja, moderni bei interaktyvi ekspozicija. Pabaigus šiuos darbus bei galutinai suformavus muziejaus personalą, bus keičiamas muziejaus darbo laikas. Kol dar neveikia naujoji ekspozicija ir neprasidėjęs vasaros sezonas, nėra tikslinga priimti papildomų žmonių, kurie galėtų muziejuje dirbti vakarais ir savaitgaliais.
Kilus klausimams, gyventojai visada gali kreiptis į Savivaldybę. Gyventojų priėmimai vyksta kiekvieną savaitę.

Palangos miesto savivaldybės administracijos vardu
Direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pakartotinius rinkimus Mėguvos rinkimų apygardoje laimėjo „Nemuno aušros“ Karolis Neimantas.  


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad rinkėjams pradedami platinti pranešimai apie spalio 13 d. vyksiančius Seimo rinkimus.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad ketvirtadienį pradeda veikti trumpasis numeris 1855 , kuriuo rinkėjams bus teikiama informacija apie rinkimus.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad rinkėjams pradedami platinti pranešimai apie rinkimus. Šiemet rinkėjai turėtų gauti iš karto du lapelius. 


Informuojame, kad pradedami platinti Pranešimai apie rinkimus. Jie bus išnešioti po namus iki vasario 25 d.


Didžiulę projektavimo Palangoje patirtį sukaupusią architektę Ireną Likšienę džiugina tai, kad pradedama su visuomene kalbėtis apie architektūrą – būtent taip ji apibūdina Palangoje rengiamą atviros architektūros savaitgalį „Pastatai kalba. Palanga“. Kalbėtis būtina, sako ji, kitaip nepastebėsime mus supančių grėsmių ir neišmoksime atpažinti grožio.


Kai kurie įsibėgėjančios rinkiminės kampanijos dalyviai galvoja, kad savo privalumais visuomenę labiau įtikins menkindami savivaldybės pasiekimus. Vertiname konstruktyvią kritiką ar racionalius pasiūlymus, tačiau ir rinkiminės kampanijos dalyviams nevalia vartoti melagingų teiginių. Vienas iš tokių – kurorto mero posto siekiantis Vilius Martusevičius – šią savaitę...


„Ramybė“ kviečia išvysti „Vizualią tiesą“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 02 18 | Rubrika: Kultūra

Penktadienį „Ramybės galerijoje“ pristatyta tarptautinio meno projekto paroda „Vizuali tiesa“. Palangiškiams ir Palangos svečiams suteikta proga išvysti dešimties menininkų – iš Lenkijos, JAV, Indijos, Filipinų, Airijos – pačia įvairiausia technika atliktus darbus, kuriuose estetizuota informacija perduodama parodos dalyvių...


Rinkimų maratonas eina į pabaigą. Jau šį sekmadienį visos Lietuvos žmonės, turintys balsavimo teisę, rinksis į rinkimų apylinkes ir atiduos savo balsus tiems, kuriuos mano esant vertus ketverius metus būti prie valstybės vairo. O ką apie rinkimus mano jaunieji palangiškiai? Ką darytų, ką pakeistų jie, jeigu staiga patys laimėtų rinkimus į Seimą?


Ar rinkti merus tiesioginiais rinkimais, ar ne?  Vakar Seimui buvo pateiktas Konstitucijos pataisų projektas, kuriuo siekiama įteisinti Lietuvoje tiesioginius merų rinkimus. Diskusijos dėl tiesioginių mero rinkimų vyksta ne vienerius metus, tačiau ilgai buvo nesutariama, koks turėtų būti tiesiogiai išrinkto mero statusas, kokie būtų jam suteikti įgaliojimai ir kaip sureguliuoti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius