Vis daugiau lietuvių Palangą iškeičia į Turkiją, daugėja pensinio amžiaus keliautojų

Palangos tiltas, 2024-05-22
Peržiūrėta
739
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atostogos / AP nuotr.
Atostogos / AP nuotr.

Kelių pastarųjų metų ekonominės situacijos paveikti lietuviai atidžiau planuoja kelionių biudžetą ir vis dažniau iškeičia Baltijos jūrą į poilsį pietų Europoje, rašoma „Kelionių panoramos“ pranešime žiniasklaidai. Kelionių rinkos ekspertė atskleidžia, kad Turkija lietuvių tarpe išlieka populiarumo viršūnėje, žmonės daugiau keliauja pavasarį, renkasi trumpesnes atostogas, daugėja pensinio amžiaus keliautojų.

Keliautojai atidžiau planuoja biudžetą

Praėjusiais metais atliktas „Swedbank“ banko tyrimas atskleidė, kad ekonominė situacija šalyje turėjo įtakos keliautojų elgesiui – 7 iš 10 gyventojų pakoregavo atostogų planus, o beveik trečdalis teigė, jog keliaudami mėgina išleisti mažiau.

Kelionių agentūros „Kelionių panorama“ vadovės Kristinos Graužinienės teigimu, panašios tendencijos lietuvių tarpe vyrauja ir šiemet. Sutaupyti siekiantys keliautojai šiais metais dar aktyviau renkasi pietų Europos kurortus, kas potencialiai mažina lietuvių atostogavimą Lietuvoje.

„Lietuviai mėgsta mūsų pajūrį, jis daugeliui asocijuojasi su vaikyste, prisiminimais, mėgstamomis vietomis, taip pat turime puikų smėlio paplūdimį. Visgi jau ne pirmus metus pastebime, kad žmonės pradėjo skaičiuoti, žiūrėti racionaliai ir mato, ką užsienyje gauna už tuos pačius pinigus ar net pigiau, todėl vien meilės Lietuvos pajūriui neužtenka“, – teigia K. Graužinienė.

Jos manymu, vienos priežasties iškeisti atostogas Palangoje į, pavyzdžiui, Turkiją ar Graikiją, nėra.

„Tai kompleksinis sprendimas. Žmonės svetur gauna garantuotą gerą orą, išvystytą infrastruktūrą ir kitus patogumus, kaip „viskas įskaičiuota“, o visa tai, dažnu atveju, atsieina pigiau ir kelionė lėktuvu trunka tiek, kiek automobiliu iš Vilniaus į pajūrį“, – priduria kelionių ekspertė.

Turkija toliau dominuoja

Kelionių agentūros duomenimis, Turkijos turizmo rinkos plėtros strategija duoda vaisių – lietuvių tarpe kelionių į šią valstybę tik daugėja, o keliautojai čia vyksta vis ankstesniu metų laiku, pavyzdžiui, per Velykų atostogas.

„Turkija išlieka populiariausia kryptimi, keliais kartais lenkianti antroje vietoje esančią Graikiją ir jos salas. Likusį vasaros atostogų rinkos „pyragą“ panašiomis, bet ženkliai mažesnėmis dalimis išsidalija Ispanija, Italija, Albanija, Bulgarija ir kitos šalys. Žiemos metu taip pat populiarus Egiptas, kur lietuviai pabėga nuo šaltų orų“, – atskleidžia agentūros vadovė.

Anot jos, nemažai žmonių, kurie jau atostogavo Turkijoje, išbando ir kitas kryptis, bet kitąmet ir vėl grįžta prie Turkijos.

„Ne tik grįžta, bet vėliau netgi nustoja bandyti. Šiais metais taip pat pastebime ankstyvesnes keliones, žmonės nebelaukia vasaros“, – sako K. Graužinienė.

Ekspertės teigimu, geriausio laiko rezervuoti kelionę nėra, tačiau pabrėžia, kad rasti aukštos kokybės viešbutį už gerą kainą rezervuojant vasaros metu – labai sudėtinga.

„Tiksliai žinantiems norimą viešbutį ir atostogų datą, taip pat prabangesnių viešbučių mylėtojams rekomenduočiau rezervuoti kuo anksčiau, nes brangesni viešbučiai stengiasi išsiparduoti kuo greičiau. Norintiems sutaupyti, manau, geriausia sekti „paskutinės minutės“ pasiūlymus, bet tokiu atveju išlikti lankstiems, nes nebūtinai rasite ten, kur norite“, – priduria K. Graužinienė.

Kintantys keliautojų įpročiai griauna mitus

Pasak K. Graužinienės, Turkiją ir Graikiją atranda vis įvairesnių grupių keliautojai, todėl šių šalių populiarumo augimui įtakos turi ir pamažu nykstantys mitai. Negana to, jau ne vienerius metus populiarėja trumpesnės kelionės.

 

„Jei prieš 5–7 metus Turkiją rinkosi daugiausia šeimos, dabar matome ir daug keliaujančių porų, pensinio amžiaus žmonių, netgi pavienių keliautojų. Kadaise susiformavęs mitas apie „visą savaitę prie baseino Turkijoje“ nyksta, nes keičiasi patys keliautojai – jie imasi daugiau aktyvaus laisvalaikio ir pramogauja. Pastaruoju metu labai išpopuliarėjo keturių-penkių nakvynių kelionės, ypač aplink ilguosius savaitgalius“, – paaiškina pašnekovė.

Populiariausiais Turkijos kurortais išlieka Antalijos ir Alanijos regionai, tačiau pastaruoju metu sparčiai populiarėja ir Bodrumo miestas, kuris save pozicijonuoja, kaip šiek tiek prabagesnę, daugiau naktinio gyvenimo ir pramogų turinčią atostogų kryptį.

„Bodrumas šiemet populiarus tiek tarp lietuvių, tiek tarp didesnes pajamas gaunančių užsieniečių, bet, jei žvelgsime į vidutinius keliautojus, geriausią kainos ir kokybės santykį jie turbūt gaus Antalijos regione. Čia puikiai išvystyta infrastruktūra, ekskursijų pasiūla ir galybė pramogų tiek viešbučiuose, tiek už jų ribų“, – priduria K. Graužinienė.

Lrt.lt

Jūsų komentaras:

OB 2024-05-23 12:30 (IP: 162.158.222.243)
Peikiantys Palangą skaito tik antraštes. Čia citata iš straipsnio: "tačiau pabrėžia, kad rasti aukštos kokybės viešbutį už gerą kainą rezervuojant vasaros metu – labai sudėtinga". Tuo viskas pasakyta. Aišku, reikia paminėti ir gėrimus už "viskas įskaičiuota", kurių Lietuvoje tūlas keliautojas ir už priemoką negertų.

Vietinis 2024-05-23 00:55 (IP: 162.158.222.87)
Kad iš Palangos beliko tik kainos, rinkliavos ir draudimai... Muzika uždrausta, sokiai taip pat... juk nevaziuosi babuciu kapeliju kolektyvų ziureti ir 21 miegoti...

Taip pat skaitykite

Visiems privalomuoju sveikatos draudimu apraustiems gyventojams Lietuvoje teikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokamos medicinos paslaugos.


Pastaraisiais metais Palangoje daugėja nusikaltimų, susijusių su disponavimu narkotinėmis medžiagomis, skaičius, sako kurorto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.


Kelių pastarųjų metų ekonominės situacijos paveikti lietuviai atidžiau planuoja kelionių biudžetą ir vis dažniau iškeičia Baltijos jūrą į poilsį pietų Europoje, rašoma „Kelionių panoramos“ pranešime žiniasklaidai.


Demografinė situacija verčia keisti požiūrį į vyraujančią situaciją darbo rinkoje penkiasdešimtmečių ir šešiasdešimtmečių atžvilgiu.


Naujausiais „Sodros“ duomenimis, vidutinė pensijoje dirbančių vyrų senatvės pensija siekia 597 eurus.


„Kai atvažiavau, pirmomis dienomis pagavau save svarstant, ką aš čia veikiu: ar dirbu, ar atostogauju“, – atvirai apie sezoninį darbą pajūryje sako 53-ejų Jolita Grumbinaitė. Ji yra puikus pavyzdys, kaip karjeros dešimtmečius vienoje įmonėje galima suderinti su maloniais pokyčiais.


Šalyje paskelbtas karantinas sujaukė visų verslininkų planus, tačiau apie laukiantį prastesnį vasaros sezoną šiandien kalba ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė. Jos teigimu, žmonės rezervacijas atšaukinėja ne tik pavasariui, tačiau didesnės grupės jas jau anuliuoja ir birželiui bei liepai.


Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderių suvažiavimas, liepos viduryje turėjęs vykti Palangoje, atšauktas – pranešė Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.


Spalio pirmąją, tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) pradėjo naujus mokslo metus. Senjorus į užsiėmimus TAU kviečia jau septintus metus, ir jo populiarumas kasmet auga. Pirmaisiais TAU gyvavimo metais mokslus čia pradėjo šiek tiek daugiau nei 200 senjorų, o šiemet naujieji mokslo metai sukvietė maždaug pusę tūkstančio vyresnio...


Praėjusį penktadienį šalies gyventojai buvo pakviesti pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias – buvo rašomas jubiliejinis – dešimtasis – Nacionalinis diktantas. Kurorte jis buvo rašomas Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, bet kiti galėjo jį rašyti ir darbo vietoje ar namuose, klausant tiesioginės transliacijos per...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius