Vietoj buvusio vaikų antplūdžio – nerimas dėl nykstančių klasių
„Tėvai visai nenori leisti savo vaikų į „Baltijos“ pagrindinę mokyklą“. Kažin, ar kurie nors kito žodžiai prieš Rugsėjo 1 – ąją galėtų skaudžiau smigti bet kurios mokyklos vadovams, mokytojams. Ne paslaptis: šiuos žodžius, ištartus buvusios „Baltijos“ mokyklos direktorės, dabar Tarybos narės Salomėjos Slaboševičienės per praėjusį Tarybos posėdį, būtų galima suprasti kaip buvusios darbuotojos norą įgelti buvusiems bendradarbiams, bet Švietimo, Kultūros ir Sporto komiteto narė krato galvą: „Savivaldybė turi keliolikos tėvų pareiškimus – jie kategoriškai atsisako leisti savo vaikus į „Baltijos“ pagrindinę mokyklą ir siekia, kad jie būtų priimti į Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą“. „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius Alvydas Kniukšta neneigė, kad mokykla išgyvena ne pačius geriausius laikus.
„Mokykla neturi perspektyvos“
Nors „Baltijos“ mokyklos rajone gyvena apie šimtą būsimų penktokų, „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje šiemet bus suformuotos tik dvi penktokų klasės. Didelė dalis vaikų tėvų kratosi pagal Tarybos sprendimą jiems priskirtos mokyklos ir užvertė savivaldybę bei Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą su prašymais leisti vaikus į pastarąją. Užpernai „Baltijoje“ buvo 4 penktokų klasės, pernai – 3, šiemet, žinia, - vos 2. Devintokų klasių pernai – 4, šiemet – 2. Mokykla mena nesenus laikus, kai į mokyklos pirmą ir penktą klases buvo vaikų antplūdis, dabar jo neliko.
„Nėra tvarkos „Baltijos“ mokykloje. Prasti dalykai su vadyba mokykloje vyksta. Akivaizdu, kad mokyklos vadovybė nesugeba koordinuoti mokyklos veiklos. Akivaizdu, kad mokykla neturi perspektyvos“, - žėrė priekaištus buvusios darbovietės dabartiniams vadovams S. Slaboševičienė, išdirbusi mokyklos direktore 15 metų.
Ji piktinasi, kad savivaldybės vadovybė nesiima jokių priemonių padėčiai taisyti:
„Visi žino problemą, bet kol mokykloje neatsitiko koks nors išskirtinis atvejis, visi delsia ir dangsto esamą padėtį“, - sakė Tarybos narė.
Vis tik ji teigiamai atsiliepia apie mokyklos mokytojų kolektyvą, teigdama, kad mokytojų kvalifikacija „labai aukšta, nes kolektyvas – labai stiprus“. „Trūksta jam tik koordinacijos“, - kartojo politikė.
Nerenovuota mokykla - nepatraukli
„Baltijos“ direktorius A. Kniukšta sunkiai rinko žodžius, klausiamas, kodėl jo vadovaujama mokykla neteko patrauklumo.
„Iš tikrųjų, sunku ir pasakyti. Gal taip drastiškai neteigčiau, bet anksčiau mokykla gyveno geriau. Kodėl taip atsitiko? Gal dėl to, kad nesuremontuota mokykla? Visi tėvai noriau leidžia savo vaikus į renovuotas mokyklas. Gal kažkokių klaidų ir mes, mokyklos vadovybė, padarėme?“ – svarstė direktorius.
Paklaustas, apie kokias klaidas kalba, jis sakė:
„Turiu omenyje klaidas, padarytas „verbuojant“ mokinius. Nebijau šito žodžio – gal reikėtų mokinius verbuoti aktyviau – taip, kaip daro kitos mokyklos“, - neskubėjo su vertinimais A. Kniukšta. Jis sakė, kad užpernai „Baltijoje“ buvo 4 penktokų klasės, pernai – 3, o šiemet – tik 2.
“Sunku man pasakyti, kodėl penktokų sumažėjo. Nemažai tėvų su vaikais yra išvažiavę į užsienį, dalis eis į V. Jurgučio mokyklą, nes ši mokykla aktyviai vedė propagandą“, - sakė direktorius.
Jis nesutinka su buvusios direktorės S. Slaboševičienės vertinimu, kad mokinių mažėjimas pirmiausia sietinas su prasta mokyklos vadyba:
„Nežinau, kodėl ji taip sako. Gal todėl, kad aš ją atleidau?“ – nenoriai svarstė direktorius, vėliau patikslinęs, kad buvusi direktorė buvo atleista jai pačiai parašius pareiškimą.
Direktorius apgailestavo, kad nevykdomas Tarybos sprendimas dėl mokyklų teritorinio paskirstymo, bet, anot jo, negali versti tėvų savo vaikus leisti į mokyklą, jeigu jie jos nepageidauja.
„Atrodo, kad mes dirbame normaliai. Galime pasidžiaugti puikiais sporto ir akademiniais pasiekimais. Tačiau jaučiu, kad kai kurie tėvai savo vaikus noriau į kitas mokyklas leidžia“, - prisipažino direktorius.
Negalima įpareigoti tėvų Tarybos sprendimu
„Nesuprantu, apie kokius verbavimo metodus šneka „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius? Tėvai laisvai renkasi mokyklą. Kaip galima vaiką leisti į mokyklą, jeigu ji tėvams ar vaikams nepatinka?“ – retoriškai klausė Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorė Laimutė Benetienė. Šiemet mokykloje bus viena papildoma penktokų klasė, iš viso - 4.
Direktorė sakė, kad jos vadovaujamą mokyklą tėvai renkasi dėl ugdymo kokybės ir mokyklos aplinkos.
Kad mokykla nesilaiko savivaldybės Tarybos priimto sprendimo dėl mokinių priėmimo į mokyklas pagal teritorinį suskirstymą, L. Benetienė nesureikšmino:
„Kažin, ar toks sprendimas labai racionalus? Negalima tėvų įpareigoti vaikus leisti į mokyklą, kuri jiems nepatinka“, - teigė direktorė.
Sutvarkytas vidinis kiemelis išgelbėtų?
Savivaldybės Švietimo, Kultūros ir Sporto komiteto narys Saulius Simė mano, kad yra blogai, kad viena mokykla laikoma prastesne, kita – geresne, ir jog visi žūtbūt siekia vėliau patekti į gimnaziją:
„Į gimnazijos 9-ą klasę mokiniai turėtų ateiti su ne mažesniu nei 7,5 balų vidurkiu. Deja, ne akademiniai pasiekimai dažnai lemia, kas gali mokytis gimnazijoje“, - apgailestavo S. Simė.
Jis tvirtina negalįs pasakyti, kad „Baltijos“ pagrindinė mokykla kuo nors nusileidžia kitoms miesto mokykloms:
„Galbūt „Baltija“ kitoms mokykloms pralošia viešųjų ryšių požiūriu – pateikiama kaip nelabai patraukli. Galbūt, kol nevyksta mokyklos renovacija, mokyklos vadovybė galėtų rasti būdų sutvarkyti vidinį mokyklos kiemelį, kad jis taptų pradinukams ir jų tėvams patrauklesnis?“ – svarstė Tarybos narys.
Perbėgėlių skaičius paaiškės vėliau
Savivaldybės vicemerė Marytė Vačerskienė įsitikinusi, kad ir Vlado Jurgučio, ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos, ugdymo kokybės požiūriu, yra visiškai vienodos:
„Abi mokyklos turi puikius pedagogų kolektyvus. Man neatrodo, kad „Baltijos“ mokykloje padėtis kuriuo nors požiūriu prastėtų. Galbūt V. Jurgučio pagrindinė mokykla labiau buvo pastebima viešoje erdvėje, spaudoje, komplektuodama 1-4 klases. Be to, mokykla renovuota, todėl tėvai galbūt noriau į ją leidžia savo atžalas“, - sakė vicemerė.
Ji mano, kad ir mokyklos, ir valdžia, ir tėvai turėtų siekti, kad vaikai būtų leidžiami į artimiausią mokyklą. Vicemerė pripažino, kad jai žinoma, kad dalis „Baltijos“ mokyklai pagal teritoriją priklausančių vaikų šiemet bus vedami į Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą:
„Taip neturėtų būti. Kiek tokių vaikų, nežinau. Paaiškės prasidėjus mokslo metams, kai bus visiškai sukomplektuotos klasės, kai bus pateikti vaikų adresai“, - sakė M. Vačerskienė.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Palangos miesto savivaldybė kviečia geriausius šalies architektus dalyvauti Buriavimo mokyklos projektavimo
"Palangos tilto" informacija, 2024 09 03 | Rubrika: Miestas
Atgimstantis Šventosios uostas jau netrukus pasipildys išskirtiniu statiniu – Buriavimo mokykla. Tai bus pirmasis pastatas, pastebimas įvažiavus į uosto teritoriją, tad Buriavimo mokykla taps reprezentaciniu šios teritorijos pastatu, tikru uosto simboliu, galima sakyti, Šventosios uosto vartais. „Būtent todėl ieškome geriausių šalies architektų, kurie galėtų įgyvendinti šią...
Projektas ,,Diena su legenda” pasiekė ir Šventosios pagrindinę mokyklą!
2024 03 25 | Rubrika: Miestas
Kovo 23 d. į Šventosios pagrindinę mokyklą atvyko tikros krepšinio legendos - Pasaulio ir Europos čempionas,olimpiadų prizininkas, krepšinio treneris Valdemaras Chomičius bei vienas geriausių ir tituluočiausių Lietuvos krepšininkų Gintaras Einikis.
Buvusios „Smilčių“ mokyklos pastatas netrukus pradės kilti naujam gyvenimui – trečiadienį pasirašyta šio pastato rekonstrukcija rangos darbų sutartis.
Spalio 11 d. „Baltijos“ pagrindinės mokyklos aštuntų klasių mokiniai dalyvavo orientacinėse varžybose „Ar pažįsti Palangą?“, skirtose Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti, kurias organizavo istorijos mokytoja Aušra Liustrovienė ir geografijos mokytoja Asta Dobrovolskienė.
Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoją Daivą Urbštienę gyvenime sunku labai nustebinti, tačiau kai prieš karantiną, viename susitikime jai prisistačius mokytoja, vos ne visi ėmė sutartinai prisiminti savo mokyklas, mokytojus ir net atskirus dalykus, ji širdyje nusistebėjo: „Žmonės, baigę mokyklą prieš 30 metų ir daugiau, iki šiol prisimena ir kalba apie savo buvusius mokytojus.“
Mirė buvęs Šventosios pagrindinės mokyklos direktorius Kazys Litvinas
2020 11 05 | Rubrika: Miestas
Palangos ir Šventosios miesto bendruomenes pasiekė skaudi žinia: mirė buvęs Šventosios pagrindinės mokyklos direktorius Kazys Litvinas. Jis mokyklai vadovavo 1992–2004 metais. K. Litvinui buvo 66.
Dėl COVID-19 įvesto infekcijų plitimo ribojimo režimo dviem Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinėms klasėms – 2 A ir 1 emocijų ir raidos sutrikimų klasių mokiniams – lapkričio 3-13 d. bus taikomas nuotolinis mokymas (šių klasių mokiniai mokysis namuose).
Meninio skaitymo skaitovai rinkosi į Palangos Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą
2018 05 03 | Rubrika: Jūros vaikai
Balandžio 27-28 dienomis Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos organizuojamas meninio skaitymo konkursas. Lietuviško žodžio šventėje dalyvavo daugiau nei 100 mokinių ir jų mokytojų iš įvairių Lietuvos mokyklų.
Vietoj buvusio vaikų antplūdžio – nerimas dėl nykstančių klasių
Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 25 | Rubrika: Miestas
„Tėvai visai nenori leisti savo vaikų į „Baltijos“ pagrindinę mokyklą“. Kažin, ar kurie nors kito žodžiai prieš Rugsėjo 1 – ąją galėtų skaudžiau smigti bet kurios mokyklos vadovams, mokytojams. Ne paslaptis: šiuos žodžius, ištartus buvusios „Baltijos“ mokyklos direktorės, dabar Tarybos narės Salomėjos Slaboševičienės per praėjusį Tarybos posėdį, būtų galima suprasti kaip buvusios...
„Nykštuke“ – konferencija „Išeinu į mokyklą“
Rasa GEDVILAITĖ, 2010 03 03 | Rubrika: Miestas
Praėjusį trečiadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ įvykusi Mini konferencija „Išeinu į mokyklą“ suteikė galimybę priešmokyklinių grupių vaikų tėveliams išrinkti tinkamiausią mokyklą savo atžaloms. Į ją susirinkę trijų mokyklų atstovai pristatė savo mokymo įstaigas, tikėdamiesi, kad rugsėjo mėnesį jų mokinių gretas papildys ir patys mažiausieji.