VALSTYBĖS GARANTUOJAMA TEISINĖ PAGALBA
Valstybės garantuojamą teisinę pagalbą finansuoja valstybė
Pirminė teisinė pagalba – tai teisinė informacija, teisinės konsultacijos ir teisinio pobūdžio dokumentų, skirtų valstybės ir savivaldybių institucijoms, išskyrus procesinius dokumentus, rengimas. Ši teisinė pagalba taip pat apima patarimus dėl ginčo išsprendimo ne teismo tvarka, veiksmus dėl taikaus ginčo išsprendimo bei taikos sutarties parengimą.
Pirminę teisinę pagalbą nemokamai turi teisę gauti visi Lietuvos piliečiai, kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių piliečiai, taip pat kiti Lietuvoje bei kitose ES valstybėse narėse teisėtai gyvenantys fiziniai asmenys ir kiti Lietuvos tarptautinėse sutartyse nurodyti asmenys.
Asmenys, norintys gauti pirminę teisinę pagalbą, turi kreiptis į savivaldybės administraciją pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą arba, jei asmuo neturi gyvenamosios vietos, į savivaldybės, kurioje asmuo gyvena, administraciją.
Asmeniui, besikreipiančiam dėl pirminės teisinės pagalbos, reikalingi šie dokumentai:
1) Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas: Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba ES valstybės narės piliečio pasas arba šių asmenų asmens tapatybės kortelė; kitos užsienio valstybės piliečio pasas ir leidimas nuolat ar laikinai gyventi Lietuvoje (arba kitoje ES valstybėje).
2) Asmens gyvenamąją vietą įrodantis dokumentas: spaudas pase arba pažyma apie deklaruotą gyvenamąją vietą. Neturint gyvenamosios vietos, tokio dokumento pateikti nereikia.
Pirminės teisinės pagalbos trukmė – ne ilgesnė kaip viena valanda. Dėl pirminės teisinės pagalbos tuo pačiu klausimu galima kreiptis tik vieną kartą. Paaiškėjus, kad besikreipiančiajam reikės antrinės teisinės pagalbos, pirminę teisinę pagalbą teikiantis asmuo padeda surašyti ar surašo prašymą suteikti antrinę teisinę pagalbą.
Pirminė teisinė pagalba neteikiama, jeigu pareiškėjo reikalavimai yra akivaizdžiai nepagrįsti ar tuo pačiu klausimu buvo suteikta išsami advokato konsultacija arba yra akivaizdu, kad jis tokią konsultaciją gali gauti nesinaudodamas šio įstatymo nustatyta valstybės garantuojama teisine pagalba, ar kreipiamasi ne dėl savo teisių ir teisėtų interesų, išskyrus atstovavimo pagal įstatymą atvejus.
Palangos miesto gyventojams pirminė teisinė pagalba teikiama:
Kiekvieną antradienį 13-17 val. Vytauto g. 73. Registruotis tel. 41 407.
Daugiau informacijos apie valstybės garantuojamą teisinę pagalbą galima rasti:
www.teisinepagalba.lt ir www.palanga.lt.
Palangos miesto savivaldybės administracijos informacija
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Lietuvos Respublikos Seimas 2024 m. lapkričio 12 d. pritarė Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkės Monikos Ošmianskienės siūlymui numatyti galimybę valstybės garantuojama teisine pagalba pasinaudoti visiems sunkią negalią turintiems žmonėms, nepriklausomai nuo amžiaus ir pajamų.
Į Palangą atkeliauja dar viena „Auksinė krivūlė“, šiemet – už aktyvią pagalbą verslui, plėtojant ir skatinant verslo turizmą
"Palangos tilto" informacija, 2024 10 10 | Rubrika: Miestas
Šįvakar, spalio 10 d., iš Vilniaus į Palangą atkeliavo garbingas apdovanojimas – „Auksinė krivūlė“ už aktyvią pagalbą verslui, plėtojant ir skatinant verslo turizmą. Ją Palangos miesto savivaldybei skyrė Lietuvos verslo konfederacija.
KUL plečia kardiologinę pagalbą
2024 01 18 | Rubrika: Miestas
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) plečia pagalbą širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms.
Palangos ugniagesiai trečiadienį skubėjo į pagalbą vairuotojui, kurio automobilis įvažiavo į apsemtą griovį.
Palangiškiai kviečiami mokytis suteikti pirmąją pagalbą
2022 03 14 | Rubrika: Miestas
Pirmoji pagalba gali padėti išgelbėti nukentėjusio žmogaus gyvybę, tačiau tikrai ne kiekvienas žino, kaip ją suteikti. Šių dienų kontekste labai svarbu jaustis saugiems, gebantiems padėti, todėl žinodami šią informaciją, galėsite būti užtikrinti, jog Jūsų teikiama pirma pagalba bus tikslinga ir efektyvi.
Neįgalūs asmenys Palangoje gali gauti asmeninio asistento pagalbą
Linas JEGELEVIČIUS, 2021 10 28 | Rubrika: Miestas
Neįgalūs asmenys dažnai susiduria su rimta bėda – jie negali laisvai ir savarankiškai tvarkyti namų ūkio reikalų ar dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Dažnai jiems reikalinga pagalba ne tik namų, bet ir viešojoje aplinkoje. Tokią pagalbą jiems gali suteikti asmeninis asistentas.
Padėka Palangos policijos pareigūnams už pagalbą kelyje
2020 03 05 | Rubrika: Miestas
Jurgita ir Nijolė nuoširdžiai dėkoja Palangos m. PK Reagavimo skyriaus viršininkui Donatui Mockaičiui ir vyriausiajam patruliui Limvydui Galdikui už suteiktą pagalbą sugedus automobiliui.
Birželio 11 d., 14 val., 14-18 metų jaunuoliai kviečiami atvykti prie Palangos gelbėjimo stoties, kur vyks mokymai „Būk saugus vandenyje. Pirmoji pagalba skęstančiajam“. Metodinę pagalbą suteiks bei su pagrindinėmis taisyklėmis mokymų dalyvius supažindins Palangos gelbėtojų stoties darbuotojai.
Buvęs ministras išsuks uodegą sausą, o atpirkimo ožiu liks valstybė? 11
Linas JEGELEVIČIUS, 2013 06 03 | Rubrika: Miestas
Kokioje valstybėje gyvename? Demokratinėje ar policinėje? Ir iš ko pareikalauti atsakomybės ir žalos atlyginimo, jeigu užsakymus susidoroti ar sukompromituoti jėgos institucijos gauna iš aukščiausių šalies pareigūnų, o juos vykdo dažnai susikompromitavę pareigūnai? Kodėl valstybės pareigūnams dėl padarytos žalos valstybei taip paprasta išsukti uodegą, o...
VALSTYBĖS GARANTUOJAMA TEISINĖ PAGALBA
Palangos m. savivaldybės informacija, 2012 08 02 | Rubrika: Miestas
Valstybės garantuojamą teisinę pagalbą finansuoja valstybė