Triušio metais svarbiausia nesiblaškyti kaip triušiui

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, 2010-12-29
Peržiūrėta
2215
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Manau, kad ateinantys Triušio metai tikrai bus ne blogesni, o tik dar geresni“,- kalbėjo „Pušyno“ vadovas V. Nesteckis. Tigro metai buvo kupini įtampos, įvairių pasikeitimų ir nebūtinai gerų, tą galėtų patvirtinti ne vienas lietuvis. Palangoje taip pat nuvilnijo ir smagių, ir tragiškų nutikimų banga. Susiduriantys su Palangos visuomenės kultūrinimu palangiškiai pamatė ir gerų perspektyvų ateinantiems metams, kaip sakoma, vaga paruošta, dabar reikės ją puoselėti. Kaip teigė Kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis, šiemet užgimė naujų idėjų, kurios tikėtina, jog įsitvirtins ir ateityje. Kitiems šie metai įsiminė, nes sulaukė didelių asmeninių švenčių. Visgi 2010-ieji liks atmintyje, nesvarbu, keiksnojami ar garbinami.

 

Keli įvykiai paliko gilų įspūdį

„Šiemet pirmą kartą mieste atsirado ledo skulptūros J.Basanavičiaus gatvėje, taip pat pirmą kartą surengta Kalėdinių margučių alėja. Šie įvykiai, laikui bėgant, patys apie save primins“, - naujomis Palangos pergalėmis pasidalino N.Stasiulis. Pasak jo, šie metai išties buvo „maksimaliai įtempti kaip fronte“, sulaukta ir gerų rezultatų. Labiau nei miesto įvykius Palangos miesto viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys 2010-uosius prisimins dėl savo atšvęsto jubiliejaus. Šiemet jį su 60-uoju jubiliejumi sveikinti atvyko daug svečių ne tik iš Palangos, bet ir iš kaimyninių miestų. Tai šventė – įsiminsianti kiekvienam joje dalyvavusiam.

Kultūros centro direktorius išvardino net kelis įvykius, paliksiančius ne vienam palangiškiui gilų įspūdį. „Pavyzdžiui, visuomeniniu mastu manau svarbus įvykis buvo „Litesko“ apklausa, kultūriniu – tai, jog susijungė visos Baltijos jūros šalys. Nors ši šventė buvo rengiama antrą kartą, tačiau juk svarbi idėja, kuri, kaip visi pamatėm, pasiteisino“, - svarbiausius įvykius įvardino N.Stasiulis.

„Negali sakyti, jog metai buvo blogi, jie buvo tokie, kokie turėjo būti“, - optimistišką apžvalgą atskleidė ir etnoklubo „Mėguva“ vadovė Zita Baniulaitytė. Pasak jos, naujiems metams prasidėjus vis tikimasi, jog atsiras daugiau laisvo laiko ir savo mylimai veiklai, todėl ir ateinantys Triušio metai dėl to paties žadina viltį.

 

Tikisi, kad Naujieji išvengs triušio šokinėjimo

„Nelabai tikiu horoskopais, manau, jog suverčiama kaltė metams tuomet, kada kas nors nepavyksta. Aš žiūriu tai, kaip į žaidimą. Tikiuosi, jog tas atlekiantis triušis nešokinės iš vienos vietos į kitą, taip, kaip dažnai būna mums patiems, puoli vienur, puoli kitur. Norėtųsi, jog būtų stabilesnis ir pernelyg daug nesiblaškytų, nubėgtų būtent ten, kur ir reikia“, - linksmai nusiteikusi prognozėmis pasidalino Z.Baniulaitytė. N.Stasiulis pažvelgęs į atšuoliuojančius metus nuteikė, jog turėtų būti labai vaisingi ir šilti metai: „Juk žinom, kokie tie triušiai, be to, ir kailiukus šiltus turi“. Nepamiršdamas ir dar vienos savybės – zuikiai prie visko prisitaiko, prie pakitusių klimatinių sąlygų, todėl turėtų būti geri metai ir žmonėms. „Sklando kalbos apie lipimą iš duobės, tačiau nemanau, jog kas nors labai pasikeis, viskas galų gale atsiremia į pinigus“, - ne tokiomis optimistinėmis mintimis pasidalino K.Rudys. Galbūt išties Triušio metai „drėbtels“ daugiau nei Tigro, tad ir žmonių optimizmas išaugs.

 

Per krizę gerino rezultatus

Kokie Tigro metai buvo verslininkams? Ko tikimasi iš Triušio metų? Juk Triušis nėra toks kilmingas kaip Tigras, bet ar tai reiškia, kad Triušio metai verslui bus blogi? O gal kaip tik tokie šoklūs ir energingi kaip triušiukai?

Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktorius Vincas Nesteckis sakė, kad šie metai praėjo ypatingai gerai. „Manau daug ką gali pasakyti tai, kad pajamos šiais metais buvo dar didesnės nei ne krizės metais. Jei krizės metu mes sugebame tik didinti pajamas, tai jau yra puikus rezultatas“,- džiaugėsi V. Nesteckis.

Vyro nuomone, metai visuomet būna geri, jei yra sveikatos, pinigų ir didelio noro. „Mes labai daug darbų padarėme šiais metais. Ypatingai padėjo Europos Sąjungos parama, kurios dėka poilsio ir reabilitacijos pastatas buvo renovuotas. Manau, kad ateinantys Triušio metai tikrai bus ne blogesni, o tik dar geresni. Renovacija yra didelis pliusas, todėl, manau, susilauksime dar daugiau klientų“,- kalbėjo V. Nesteckis.

Direktorius sakė, kad kitais metais jis turintis dar daugiau planų. „Aš turiu planų ne tik kitiems metams, bet ir dar dešimčiai metų į priekį. Svarbiausia yra nestovėti vietoje, tuomet visi metai eis tik geryn ir bus pelningesni“,- pasakojo V. Nesteckis.

 

Jaučia atsigavimo ženklų

Palangos viešbučio „Palangos vėtra“ pardavimų vadovas Romanas Stulovas sakė, kad reikia visuomet tikėtis geresnių metų. „Manau, kad Triušio metai tikrai bus ne blogesni nei Tigro. Nors praeinantys metai tikrai pateisino daug lūkesčių, todėl būsime optimistiški ir kitais metais“,- kalbėjo R. Stulov.

Viešbučio pardavimų vadovas užsiminė, kad kitais metais turi didelių planų, tačiau apie juos dabar kalbėti dar nenori. „Apie juos būtinai pranešime, kai jie jau bus aiškūs“,-  kalbėjo R. Stulovas.

Svečių namų „Smilčių vilos” savininkas Juozas Tubinas tikisi, kad ateinantys metai bus dar geresni. „Taip tikiuosi, visų pirma, todėl, kad pats esu gimęs Triušo ar dar vadinamais Katino metais, o, kaip sakoma, šie gyvūnai visada randa gamtoje ką valgyti. Todėl, manau, ir aš turėsiu kitais metais visada ką valgyti“,-  kalbėjo J. Tubinas.

Svečių namų savininkas mano, kad jau šiais metai buvo jaučiama atsigavimo ženklų, tad kiti metai bus dar geresni. „Buvo sumažintas viešbučių PVM - galėsime atnaujinti svečių namus. Taip pat planuoju kitus metus palepinti savo darbuotojus šiek tiek pakeldamas jiems atlyginimus“,- sakė J. Tubinas.

Jis teigė, kad vilties teikia ir tikros sniegingos žiemos. „Jei žiema snieginga, tai ir vasara karšta, tuomet ir Palanga bus pilna poilsiautojų. Tai teikia didelės vilties, jog kiti metai bus dar pelningesni. Taip pat girdėjau, jog yra planuojama paleisti tiesioginį skrydį iš Maskvos į Palangą, taip susilauktumėme dar didesnio srauto piliečių iš Rusijos, kurie mėgsta apsistoti mūsų svečių namuose“,- kalbėjo verslininkas.

Verslininkas mano, kad geriau žengti nors ir mažais žingsneliais į priekį, tačiau tik nestovėti vietoje. „Mano ambicijos visuomet yra didelės ir aš labai stengsiuosi, kad kiti metai man būtų tik dar ir dar geresni. Manau, kad daugelis Palangos verslininkų mano taip pat“,- kalbėjo J. Tubinas.

 

Tikisi, kad nebus blogiau nei šiais metais

Tačiau palangiškis verslininkas Artūras Timukas mano kitaip nei visi kalbintieji. „Manau, kad kiti metai bus dar blogesni. Jau trys metai kaip pelnas vis nenuvaldomai krinta, o išlaidos tik didėja, todėl aš nemanau, kad kiti metai bus kažkuo išskirtiniai. Man svarbiausia, kad viskas bent jau išliktų vietoje ir dar labiau nekristų“,- kalbėjo A. Timukas.

„Jei bus viskas vykdoma taip, kaip žadama, tai gal ir bus geriau, tačiau ne visada aš tikiu visais pažadais. Mano pelnas sumažėjo maždaug šešiasdešimčia procentų, tai nematau nieko optimistiško. Žinoma viltis miršta paskutinė, aš viliuosi, kad kiti metai bus geri, tačiau visuomet stengiuosi į viską žvelgti realistiškai“,- kalbėjo verslininkas.

Vilos „Gintarinė pilis“ savininkas Egidijus Kasiulevičius net nemano, o jau žino, kad ateinantys metai bus dar geresni. „Pagal užsakymus galima spręsti, jog kitais metais klientų mums netrūks. Žmonės jau dabar yra užsisakę kambarius vasarai, todėl džiaugsmingai galiu teigti, jog kiti metai tikrai bus pelningi ir geri“,- kalbėjo verslininkas.

Vyras sakė, kad žmonės visuomet tikisi ateinančių metų geresnių. „Praėjusieji tigro metai buvo tikrai labai geri, žmonių ir užsakymų turėjome daug. Todėl ateinantys metai net negali būti blogesni. Jau beveik ir kiekvienas savaitgalis yra užsakytas vestuvėms ar kitoms didesnėms šventėms. Svarbiausia daryti taip, kad verslas klestėtų. Mes visuomet turime naujų idėjų ir planų, kuriuos būtinai stengsimės įgyvendinti kitais metais“,- pasakojo E. Kasiulevičius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pandeminiai 2021-ieji pajūrio NT rinkai tapo lūžio metais. Jau 2020-aisiais paragavę darbo, poilsio, laisvalaikio leidimo tik namuose, tarp keturių sienų, lietuviai ėmė žvalgytis antro, atostogų būsto.


2022 -ieji, pagal kinų kalendorių, Vandens Tigro metai, buvo tigriški – agresyvūs, plėšrūs, nešini mirtį. O ką žada pasauliui ir Palangai 2023-ieji, pagal kinų kalendorių, Juodojo Vandens Triušio metai? „Palangos tiltas“ teiravosi įvairių palangiškių, kokie įvykiai 2022 metais jų gyvenime kėlė didžiausią rūpestį ir viltį? O ko be taikos pašnekovai tikisi iš Naujųjų metų? Žinoma, visų klausėme...


Minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį, Seimas kitus metus paskelbė Klaipėdos krašto metais.


Įdomiausia yra tai, kad nors ir buvo teigiama, kad Lietuvos kurortuose nėra kur apsistoti, tačiau statistika rodo, kad turistų juose ir toliau mažėja. Taip lyginant su 2020 metais Birštone turistų sumažėjo 27 proc., Druskininkuose – 13 proc., Anykščiuose – 14 proc., Neringoje – 2 proc., ir tik Palangoje pastebimas turistų augimas – plius 9 proc.


Su Naujaisiais metais, mieli „Palangos tilto“ skaitytojai ir visi palangiškiai! Nors pagal kinų kalendorių 2018-ieji – Šuns metai, man jie – naujovių metai.


Vasaros pradžioje žinia, kad Palangos miestas sėkmingai iš UAB „Litesko“ perėmė į savo rankas jai prieš 15 metų išnuomotą savo turtą – šilumos tinklus, liko vasaros nuotaikomis gyvenančių palangiškių mažai pastebėta, bet už šio virsmo – titaniškos miesto, savivaldybės įmonės „Palangos šilumos tinklai“...


Balandžiai paprastai sukelia daug įvairių minčių. Tai – ir taikos, ir meilės, ir pašto simbolis, o per šventes į dangų kylantys šie gražūs sparnuočiai tikriausiai nepalieka abejingų. Palangos balandininkų klubo pirmininkas Reinoldas Liaudanskas teigė su šiais gražuoliais paukščiais draugaujantis jau ne vienerius metus. „Tai labai gražus ir...


Palangos vandentiekiui – jau 105 metai

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 08 12 | Rubrika: Miestas

Šie metai Palangai dosnūs istorinių įvykių sukaktimis – nuo „Laiminančio Kristaus“ atstatymo 20-mečio iki Palangos vardo paminėjimo istoriniuose dokumentuose 760-ties metų. Negana to, kaip liaudyje sakoma, „Dievas davė ir dar drėbtelėjo“, Palangai atiteko didi garbė ir didis įpareigojimas pabūti dar ir Kultūros sostine.


Praėję metai bus įrašyti į Palangos istoriją  11

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 12 30 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

  Prabėgę kiekvieni metai miestą, kitaip nei žmogų, stumteli link jaunatviškų pasikeitimų, modernių urbanistinių pokyčių.


Triušio metais svarbiausia nesiblaškyti kaip triušiui

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, 2010 12 29 | Rubrika: Miestas

„Manau, kad ateinantys Triušio metai tikrai bus ne blogesni, o tik dar geresni“,- kalbėjo „Pušyno“ vadovas V. Nesteckis. Tigro metai buvo kupini įtampos, įvairių pasikeitimų ir nebūtinai gerų, tą galėtų patvirtinti ne vienas lietuvis. Palangoje taip pat nuvilnijo ir smagių, ir tragiškų nutikimų banga. Susiduriantys su Palangos visuomenės kultūrinimu palangiškiai pamatė ir gerų perspektyvų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius