Tėvų savanorystė „Gintarėlyje“

"Palangos tilto" informacija, 2019-02-10
Peržiūrėta
2034
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savanorystė ugdymo įstaigoje – tai sąmoningas tėvų apsisprendimas įsijungti į veiklą, tai dovana ne tik kitiems, bet ir sau. Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ tėvų savanorystės veikla vykdoma gana seniai ir labai aktyviai, pradedant lopšeliu ir baigiant priešmokyklinio amžiaus vaikų grupe.
Tėveliai, seneliai, tetos ir dėdės savanoriauja vesdami įvairias ugdomąsias veiklas: gamina sveiką maistą, kartu vyksta į ekskursijas, atlieka su vaikais dailės darbelius, moko pasigaminti rankdarbių, organizuoja priėmimą į savo darbovietę, dalyvauja kūrybinių darbų parodose, vaidina spektakliuose, seka pasakas prieš miegą ir panašiai. Vaikai, matydami glaudų savo artimųjų ir pedagogų bendravimą ir bendradarbiavimą, laisviau diskutuoja tarpusavyje, patiria savęs atradimo džiaugsmą, jaučiasi saugesni, pastebėti, labiau pasitiki savimi, didžiuojasi ir džiaugiasi savo artimu žmogumi, nusako, kas jiems buvo svarbu, įdomu, įsimintina ir tuo skatina kitą vaiką pakviesti savo tėvelius į darželį.
Sausio mėnesio pabaigoje auklėtinės Gustės tėtis Vaidas su kolege Jurgita iš Palangos miesto policijos komisariato „Bitučių“ ir „Drugelių“ grupių vaikus supažindino su policininko profesija. Jie pasakojo, koks sudėtingas ir atsakingas jų darbas, kaip saugiai elgtis gatvėje, namuose ir kt. Vaikai galėjo paliesti darbo įrankius: antrankius, apsaugines liemenes, žibintus, laužtuvus... Įdėmiai klausantis policijos pareigūnų, mažiesiems iškilo nemažai klausimų: „kaip susitvarkote su negerai besielgiančiais žmonėmis?“, „kaip elgtis gatvėje tamsoje?“ ir pan. Policijos pareigūnų apsilankymas grupėje sukėlė įvairių emocijų. Visi liko patenkinti gavę dovanų po atšvaitą.
„Bitučių“ grupės auklėtinio Jono mama Vaiga, sūnaus grupės vaikams pravedė ugdomąją veiklą apie aplinkos apželdinimo dizainą. Pasakojo ir demonstravo šiam darbui reikalingus įrankius. Ugdytiniai suprato, kaip puoselėti ir gražinti aplinką. Artėjant Šv. Kalėdoms „Drugelių“ grupės Luko mama Rūta pasisiūlė parodyti vaikams kaip daromas advento vainikas. Visi įsijungė į meninę veiklą rinkdami puošmenas ir džiaugėsi turėdami grupėje savotišką kalendorių, ženklinantį artėjančias Kalėdas.
Skaitydami balsu, sekdami pasakas, vaikui parodome ir dovanojame savo dėmesį, paramą, meilę, galimybę dar labiau pažinti savo vaiką ir praleisti kartu su juo nuostabių įsimintinų akimirkų. Labai įdomią, ilgą pasaką „Blynai spintoje“ prieš miegą sekė Mėtos mamytė Ilona. Kūrybiniu procesu vaikai mėgavosi puošdami Lėjos mamytės Irmos iškeptus citrininius keksus. O vėsiais žiemos vakarais nėra didesnio malonumo, kaip žaisti stalo žaidimus, kurie ugdo atsakomybės jausmą, pakelia nuotaiką, moko priimti sprendimus, mąstyti. Kajaus L. tėtis Tomas noriai mokė vaikus žaisti šaškėmis, o tai suteikė vaikams pergalių ir kūrybos džiaugsmo. „Smiltelių“ grupėje mama Gabija parodė vaikams sveiko maisto piramidę, paaiškino, kokį maistą sveika valgyti, kokį ne, atliko ir užduotėles, tėtis Donatas sukonstravo su vaikais automobiliams trasą ir kartu žaidė. „Kriauklyčių“ grupės mama Simona kartu su vaikais, grojant muzikai, ant molberto piešė tema diena-naktis, o „Gintariukų“ grupėje mama Julija padėjo vaikams tepti sveikuoliškus sumuštinius ant traškios duonelės.
Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ pedagogai, administracija džiaugiasi ir didžiuojasi tėveliais, kurie ateina ir dovanoja laiką vaiko ugdymui, kurie įsitraukia į mažojo vaikučio gyvenimą darželyje, kuriems svarbus glaudus bendradarbiavimas su ugdymo įstaiga.

Žibutė KUBILIENĖ, Sonata CHMYLNIKOVIENĖ
Lopšelio-darželis „Gintarėlis“ ikimokyklinio ugdymo pedagogės

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu nuo 2022 m. sausio 1 d. be tėvų globos likusių vaikų poreikiams tenkinti globėjai kiekvieną mėnesį gaus 3 bazinių socialinių išmokų (BSI,   šiuo metu 1 BSI – 42 eurai) dydžio pagalbos pinigus – 2022 m. tai sudaro 126 eurus už kiekvieną globojamą (rūpinamą) vaiką.


Tėvų savanorystė „Gintarėlyje“

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 10 | Rubrika: O man ne dzin

Savanorystė ugdymo įstaigoje – tai sąmoningas tėvų apsisprendimas įsijungti į veiklą, tai dovana ne tik kitiems, bet ir sau. Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ tėvų savanorystės veikla vykdoma gana seniai ir labai aktyviai. Sausio mėnesio pabaigoje auklėtinės Gustės tėtis Vaidas su kolege Jurgita iš Palangos miesto policijos komisariato...


Praėjusį mėnesį Verslo ir lyderystės akademijos „Invorpore“ organizuotoje dviejų dienų stovykloje „Visraktis“ susirinkę jaunieji pajūrio savanoriai dalijosi, ką jiems reiškia savanorystė, sėmėsi patirties iš kitų bei mokėsi pažinti save ir kitus. Savo įspūdžiais viešai sutiko pasidalinti Klaipėdos „Asmenybės ugdymo centro“ projektų...


Palangos gelbėtojai šią vasarą ne tik sergėjo poilsiaujančiuosius pajūryje, bet ir dažnai tekdavo padirbėti auklėmis – būdavo tokių dienų, kai tėvų neberasdavo apie pusšimtis vaikų. Kadangi šiemet, kaip niekad anksčiau, teko ieškoti itin daug tėvų, kurie nesužiūrėjo savo mažųjų, gelbėtojai ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovai...


Praėjusią savaitę palangiškiai tėveliai sukėlė diskusiją apie tai, kad Palangoje nėra vaikų gydytojo, o sergančiam vaikui iškvietus medikus, jie neva, atvykę iš Klaipėdos, to ir nežinojo. Medikai patikino, kad tikrai visi viską žino, tačiau vaikas, jeigu jo būklė yra prasta, vis tiek vežamas į artimiausią gydymo įstaigą.


Augdami vaikai susiduria su įvairiausiomis baimėmis. Tėvai jas kartais pastebi, o kartais gali ir praslysti pro akis. Kaip padėti vaikams, kopiant į kitą gyvenimo etapą, kaip atpažinti juose slypintį nerimą, o ir kaip neperžengti ribos beatodairiškai besaugant savo mažąjį, apie tai kalbėjomės su Palangos švietimo pagalbos tarnybos psichologe Vilma Kalniniene.


Artėjant rugsėjui ne vienoje raštinės reikmenų parduotuvėje, didžiuosiuose knygynuose jau po truputį driekiasi eilės. Skelbiamos nuolaidos rašymo, piešimo reikmenims, tačiau būsimųjų pirmokų tėvai žino, kad mokinio krepšelyje reikia kur kas daugiau visko – sportinės, šokių aprangos, kai kur uniformos ir dar daug visko, tik kažin ar taip jau...


Kuomet paaiškėjo stojimo į aukštąsias šalies mokyklas rezultatai, kai kurie ką tik Senosios gimnazijos duris užvėrę palangiškiai didelio džiugesio nepajuto. Netgi daugiau – jų veidą persmelkė rūpestis. Nepavykus įstoti į valstybės finansuojamą vietą (VF), už norimas studijas teks suploti nemenkas sumas, o kitus galbūt net paskatins emigruoti.


Palangos švietimo pagalbos tarnyba (PŠPT) atvira ir vaikams, ir jų tėvams, ir mokytojams, ir net senjorams. Čia pas psichologą apsilankę mažiausieji net nesupranta, kad šiltas, smagus pokalbis su „gražia mokytoja“ sprendė jų bendravimo, mokymosi sunkumus. O tarnybos pažyma ne vienam moksleiviui gali palengvinti ir egzaminų maratoną. O kur kitos vaikus...


Palangos mokyklose vasarą nutilus mokinių šurmuliui, mokinius pakeitė vyresni, taip pat triukšmą keliantys žmonės – darbininkai. Kiekviena mokykla skirtingai ruošiasi naujajam mokslo metų sezonui. Vieni perdažo koridorius, kiti klases, treti – kaip „Baltijos“ pagrindinė mokykla – visą mokyklą, vykdydama renovacijos darbus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius