Tau, močiute, tau, seneli!

Palangos tiltas, 2018-10-04
Peržiūrėta
2166
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tau, močiute, tau, seneli!

Spalio 1 d. – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms.
Norėdami paminėti šią dieną Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ pedagogės Ilona Matulevičiūtė, Inga Rupšienė, Indrė Mažonienė bei Marytė Mikėnienė organizavo respublikinę kūrybinių darbų parodą „Tau, močiute, Tau, seneli!“, kurioje buvo skatinami dalyvauti visos Lietuvos pedagogai, jų ugdytiniai bei šeimos nariai. Šia paroda pedagogės norėjo ne tik ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms, bet ir ugdyti empatiją, kūrybinius gebėjimus, plėtoti vaikų emocinę, socialinę, kultūrinę, meninę patirtį, puoselėti jaunuose žmonėse vertybines nuostatas šeimai.
Paroda sulaukė didelio susidomėjimo iš52Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų: Vilniaus, Alytaus, Marijampolės, Prienų, Druskininkų, Klaipėdos ir kt. Šeimos, pedagogai kartu su ugdytiniais darė kūrybinius darbus, piešė piešinius, rašė laiškus, palinkėjimus pagyvenusiems žmonėms.
Kad ši diena būtų paminėta ir įsimintina Kretingos socialinių paslaugų centro gyventojams ir darbuotojams – mūsų įstaigos grupių – „Smiltelės“, „Jūreivėliai“, „Gintariukai“ ir „Delfinukai” – vaikučiai, kartu su savo auklėtojomis Ilona, Inga, Indre, Maryte, meninio ugdymo mokytoja Aurelija Stonkute ir auklėtoja, pavaduojančia direktorę, Birute Kasparavičiene surengė pasveikinimą – koncertą ir respublikinės kūrybinių darbų parodos „Tau, močiute, Tau, seneli!“ atidarymą. Mažieji lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ugdytiniai parodos atidarymą pradėjo deklamuodami eilėraštukus, šokdami ratelius. O kiek skambių dainelių, žaidimų dovanojo seneliams, taip praskaidrindami šios įstaigos žmonių kasdienybę. Renginio pabaigoje vaikučiai senolius sveikino savo padarytais atvirukais, senolius vaišino tėvelių įduotomis lauktuvėmis, dovanomis.

Pedagogės Ilona MATULEVIČIŪTĖ, Marytė MIKĖNIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žinomas virtuvės šefas Rokas Galvonas šiemet švenčia dvigubą šventę. Jis ne tik atšventė Velykas su artimaisiais, surengė ne vieną vaišių stalą savo restoranų svečiams, bet ir su mylima močiute atvėrė naujo – vienintelio Europoje restorano – „Močiučių Restoranas” duris.


2021 metų rugsėjo 20-25 dienomis  Palangoje ir Šventojoje vyko tradicinis Lietuvos Kraštovaizdžio architektų sąjungos (LKAS) kūrybinis pleneras. Trys kūrybinės grupės sudarytos iš kraštovaizdžio architektų, architektų, menininkų, bendruomenės atstovų rengė Šventosios upės vingių parko (nuo Liepojos plento iki Šventosios uosto) koncepcijas. Tokio pobūdžio LKAS plenerų rengimas įvairiose...


Palangoje mokslo metai bus baigti nuotoliniu būdu – toks sprendimas priimtas pirmadienį vykusio miesto vadovų bei kurorto švietimo bendruomenės atstovų pasitarimo metu. Į klases negrįš visi mokiniai, tarp jų – ir abiturientai.


Dabar – kiti laikai. Reikia, „seneli, gyventi turtingai, o ką?“ – šio rugsėjo išvakarėse pasakė Saulėtekio tako ... aštuonmetė ir vėl „įsikniaubė“ į „planšetinį“.


Spalio 1 d. – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms.



Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. pedagoginių darbuotojų tarnybinių atlyginimų (tarifinių atlygių) koeficientai didinami vidutiniškai iki 5 proc. Tai leis pasiekti vidutinį atlyginimų koeficientą, o nuo 2017 m. sausio 1 d. jau padidės iki maksimalaus, taip panaikinant vadinamąsias tarifinių atlygių koeficientų „žirkles“.


Pirmajame šių metų Savivaldybės tarybos posėdyje pristatytas šių metų Palangos biudžeto projektas. Nors miesto piniginė pilnesnė nei pernai – šiemet planuojama į ją surinkti 60 su puse milijono litų, pernai gi planuota milijonu litų mažiau, – ikikrizinio lygio dar nepasiekta: 2009-ųjų pradžioje į kurorto biudžetą tikėtasi surinkti kiek per 70 mln. Lt....


„Savo jaunystės aš tik sau pavydžiu...“, – šią sokratiškai išmintingą sentenciją anksčiausią kovo keturioliktosios rytmetį kurorto centre ištarė čia 1938 metų balandžio 16-ąją gimęs Palangos menų patriarchas, elegantiškai dviratį vairuojantis Jonas Vaišė.


Palangoje eilės laukiančiųjų socialinio būsto nemažėja. Sąraše – net  šimtas devyniolika šeimų. Miestelėnai, dešimtmečiais laukiantys stogo virš galvos, turėtų suklusti. Kurorte yra ir neužimtų butų, yra ir butų, kuriuose gyvena tie, kuriems valstybės parama nepriklauso.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius