Tarybos teisuolis pilietiškai pasielgusiam senoliui: „Tau tai atsirūgs!”

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-03-19
Peržiūrėta
1800
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarybos teisuolis pilietiškai pasielgusiam senoliui: „Tau tai atsirūgs!”

Skardžiabalsis Palangos savivaldybės Tarybos narys, Tarybos Etikos komiteto pirmininkas, advokatas, nuolat baksnojantis į tariamas miesto negeroves ir į kitų nederamą elgesį Aleksandras Jokūbauskas už Tarybos posėdžių salės sienos pats „spjovė“ į teisę. Pasistatęs savo automobilį Birutės alėjoje neleistinoje vietoje, dėl to policiją iškvietusiam garbaus amžiaus palangiškiui Vytautui Ličkui, Tarybos narys pagrasino, kad pensininkui toks poelgis „atsirūgs“.

 

Iškvietė policiją

V.Ličkus yra vienas iš trijų atsakovų civilinėje byloje dėl garažo Birutės alėjoje. Byloje ieškovas yra Stasys Večerskis, kurio interesams Palangos apylinkės teisme atstovauja advokatas, Tarybos narys A.Jokūbauskas.

81-erių metų Birutės alėjos gyventojas V. Ličkus dėl teisminio ginčo gerai pažįsta advokatą ir – iš laikraščių puslapių – Tarybos narį A. Jokūbauską, bet nežino, kaip atrodo jo automobilis.

Todėl, kai prieš kelias savaites priešais savo namo Birutės alėjoje langus, kur stovi ženklas, draudžiantis statyti automobilį, pastebėjo ilgėliau stovinčią svetimą mašiną, V. Ličkus, kaip jis sako, atliko pilietinę pareigą – paskambino Palangos policijai.

„Paskambinęs pasakiau, kad mašina stovi prie mašinų stovėjimą draudžiančio kelio ženklo. Pasidalijau įtarimu, kad mašina gali būti vogta. Buvo jau atvejis, kai šalia mūsų namo pastatė vogtą mašiną. Tikrai nežinojau, kad automobilis priklauso A. Jokūbauskui“, – prisipažino palangiškis.

Anot jo, žiemos metu prie namų retai išvysi pastatytą svetimą mašiną.

„Vasarą čia daug kas pasistato mašinas ir eina į sodybos krūmus nusišlapinti. Todėl aš nuolat atidžiai stebiu savo aplinką. Aš jau esu toks žmogus – jeigu matau, kad kas nors ne taip, kaip turi būti, negaliu tylėti“, – „Palangos tiltui“ sakė V. Ličkus.

V. Ličkus – buvęs Palangos Sąjūdžio aktyvistas ir pirmininkas teigia, kad apie įkaušusius žaliūkus Birutės alėjoje nekart policijai pranešęs vasarą.

Bet viena šneka yra nutrūktgalviai paaugliai, o visai kita – advokatas ir Tarybos narys A. Jokūbauskas. Paaiškėjo vėliau, kad būtent jis buvo pasistatęs mašiną neleistinoje vietoje Birutės alėjoje.

V. Ličkus, iškvietęs policiją, sakė, kad nepastebėjo, kada ji atvyko ir kokių veiksmų ėmėsi.

Miesto tvarka besirūpinantis pensininkas negalėjo numatyti, kokios rūstybės susilauks iš Tarybos nario už savo pilietinį poelgį.

 

Nemalonus susidūrimas

„Pasibaigus teismo posėdžiui Palangos apylinkės teisme praėjusį ketvirtadienį, priėjau lauke prie ieškovo S. Večerskio ir priminiau jam apie dar vasarą buvusius gerus tarp visų kaimynų santykius. Stovėjęs šalimais advokatas A. Jokūbauskas, pastebėjau, ėmė piktai į mane dėbčioti.

Jis priėjo prie manęs ir pasakė: „Na, jūs man ir pridarėte“, – pasakojo V. Ličkus.

Pensininkas nelabai suprato, ką A. Jokūbauskas turįs omenyje, todėl pasiteiravo Tarybos nario, apie ką jis kalbąs.

„Prisiminkite, kas pranešė apie mane policijai....“ – V. Ličkus išgirdo advokato piktą balsą.

„Ką pranešiau? Ką jūs turite galvoje?‘“ – V. Ličkus nesusizgribo. Jis paprašė advokatą sukonkretinti mintis.

„Pagalvokite, pagalvokite...“ – A. Jokūbauskas ragino.

„Aš jam pasakiau: „Aš daug kartų esu bendradarbiavęs su policija. O paskutinį kartą prieš savaitę, kai iškviečiau pareigūnus dėl automobilio draudžiamoje  stovėti vietoje“, – gyventojas pasakė Tarybos nariui.

A. Jokūbauskas 81-erių metų palangiškiui rėžė: „Tau dar tas atsirūgs!”

Sutrikęs V. Ličkus ėmė atsiprašinėti advokato ir pasakė, kad jeigu būtų žinojęs, kad automobilis priklauso jam, būtų nekvietęs policijos, o pasiūlęs jį  pasistatyti kieme.

„Vietos jame pakankamai“, – sakė vyras.

Išgirdęs A. Jokūbausko grasinimą, V. Ličkus pabandė patikslinti, kas jam nutiks: „Kaip man atsirūgs?“ – paklausė.

Bet Tarybos narys nepanoro aiškinti: „Pamatysi!”

Be to, jam A. Jokūbauskas pridūrė, kad jis esąs ne tik advokatas, bet ir savivaldybės tarnautojas.

„Jis man nesakė, kad yra Tarybos narys, tik teigė esąs savivaldybės tarnautojas“, – prisiminė nemalonų susidūrimą su advokatu ir miesto politiku V. Ličkus.

Priminęs, kad nevalia statyti automobilio draudžiamoje vietoje, pensininkas iš advokato išgirdo: „A, tie ženklai galioja vasarą, žiemą nesiskaito“. Jis pensininkui prisipažino, kad buvęs policijos nubaustas dėl ne vietoje pastatyto automobilio.

 

Sūnus patarė nesikreipti į teisėsaugą

Susilaukęs A. Jokūbausko grasinimo, V. Ličkus išsigando ir paskambino į Vilnių sūnui pasitarti, kaip elgtis. Juolab, kad sūnaus žmona yra teisininkė.

„Pasakiau sūnui, kad bijau, jog A. Jokūbauskas gali įvykdyti savo grasinimą ir atsiųsti ką nors mane „apstumdyti“. Kiek man reikia, juk širdyje yra stimuliatorius – nugriūsiu ir viskas“, – nuogąstavo dėl savo gyvybės palangiškis.

Sūnus tėvui pasakė, kad jis už tokį elgesį Tarybos nariui A. Jokūbauskui galįs iškelti baudžiamąją bylą.

Senasis V. Ličkus, svarstęs parašyti pareiškimą policijai ir prokuratūrai dėl grasinimo, vėliau persigalvojo. „Bijau aš A. Jokūbausko“, – prisipažino.

Vėliau ir sūnus, pasitaręs su savo žmona teisininke, patarė neįsipainioti į teisinius dalykus.

„Senas esi. Kas tavimi patikės? Gal ir užmirš savo grasinimą tas advokatas... Užmiršk tą reikalą. Pasigailėk savo nervų“, – V. Ličkaus sūnus patarė.

Vis tik palangiškis paskambino į savivaldybės Juridinį ir personalo skyrių ir atsiliepusio skyriaus vedėjo pavaduotojo V. Korsako pasiteiravo, ar savivaldybėje dirba „savivaldybės tarnautoju“ advokatas A. Jokūbauskas.

„Joks savivaldybės tarnautojas jis nėra, o Tarybos narys“, – patvirtino V. Korsakas.

„Aš taip ir maniau. Tarybos narį A. Jokūbauską aš gerai pažįstu iš laikraščių. Bet kam jam reikėjo meluoti, kad jis – savivaldybės tarnautojas?“ – stebėjosi V. Ličkus.

Jis teigia, kad iki šiol jaučia nuoskaudą, jog dėl savo pilietiško poelgio susilaukė grasinimo iš žmogaus, kuris pats gina teisingumą teisme ir Taryboje kuria vietos įstatymus.

„Jis turi įstatymą saugoti, o ne pulti kitą žmogų, kuris atlieka savo pilietinę pareigą. Nesvarbu, kad jis yra advokatas ir Tarybos narys“, – įsitikinęs V. Ličkus.

Jis sako, kad yra liudininkai, kurie matė jį po teismo su A. Jokūbausku.

 

Neigia kam nors grasinęs

„Palangos tilto“ žurnalistui paklausus A. Jokūbausko, ar jis per paskutiniąsias savaites buvo nubaustas už kelių eismo taisyklių pažeidimą, šis atsakė: „Taip. Buvau. Dėkoju Sauliaus Simės (savivaldybės vicemeras, – aut.) Eismo priežiūros komisijai (ji, be kita ko, siūlo, kur statyti naujus kelių eismo ženklus, – aut.)“.

A. Jokūbauskas iš pradžių teigė, kad jokio V. Ličkaus jis nepažįstąs.

Tai išgirdęs V. Ličkus netvėrė juoku: „Jeigu jis laiko pažįstamais tik tuos, su kuriais jis „baliavojo“ prie vieno stalo, tada tikrai mes tokiu atveju nesame pažįstami“.

Vėliau paskambinęs advokatas pasitikslino žmogaus, apie kurį kalbama, pavardę ir patikino, kad V. Ličkų žino pagal civilinį ieškinį.

A. Jokūbauskas sakė Birutės al., kai buvo nubaustas policijos už neleistinoje vietoje pastatytą automobilį, atliko ūkinio pastato matavimus. Tie duomenys turėjo būti pridėti prie civilinės bylos, kurioje jo atstovaujamasis S. Večerskis yra ieškovas, o V. Ličkus – vienas iš atsakovų.

Tarybos narys prisipažino dėl automobilio pastatymo draudžiamoje vietoje buvęs nubaustas 50 litų bauda.

„Aš baudą jau susimokėjau, o dabar žinosiu, kas pranešė apie tai policijai“, – sakė A. Jokūbauskas.

Jis teigė, kad niekada niekaip V. Ličkui nėra grasinęs.

„Ir po jūsų minimo teismo posėdžio, mes tik pasikeitėme keliais sakiniais dėl kai kurių ieškinio detalių, ir viskas“, – tikino advokatas.

Jis tvirtino, kad siekiama jį nutildyti Taryboje ir įspėjo, kad žurnalistui gali tekti atsakyti teisme.

„Aš žinau, iš kur sklinda ši jūsų muzika. Aš ne tokių susidorojimų esu susilaukęs savo, kaip advokato, praktikoje“, – sakė A. Jokūbauskas.

Jūsų komentaras:

lll 2012-10-17 18:48 (uuu / IP: 87.247.88.107)
TVARKA BUS...AR NE TAIP...ALEKSANDRAI

Yash 2012-04-24 19:18 ([email protected] / IP: 177.11.17.34)
DanguoleiBirželis 12, 2011 18:38 Nejuokinkit Liūdna dėl apviltų vaikų, tėvų lūkesčių… Esu viena iš tų tėvų, kurie vieną dieną paėmė ir sužinojo, kad dabar vikaas mokosi katalikiškoje mokykloje. Niekas tų tėvų nuomonės neklausė, o tėvai tų taip vadinamų lūkesčių ir neturėjo. Staiga, visi urmu tapo uoliai tikintys, iš mokyklos išnyko etika, ir nei tėvų, nei vaikų niekas neklausė ar jie katalikai. Po kiek laiko vikaas parėjo namo ir pasakė: mama parašyk raštelį, kad rytoj nereiktų eiti į mišias. Neparašiau. Sakė, kad klasiokai per tas mišias maivėsi ir išsidirbinėjo. Jokiu krikščionišku auklėjimu tose mokyklose net nekvepia. Tokia katalikybė gali atlikti tik vieną dalyką atbaidyti nuo bažnyčios visiems laikams. Kaune vienintelė katalikiška mokykla jėzuitų gimnazija. Visos kitos turi labai pragmatišką, visiškai su krikščioniškomis vertybėmis nesusijusį tikslą turėti kuo daugiau krepšelių , išlaikyti darbo vietas ir nieko nekeisti nuo tarybinių laikų. Jeigu būtų paskelbta, kad mokyklos išliks vidurinėmis, jei taps sovietinėmis, neabejoju, kad jos labai greitai persidažytų raudona spalva, ištrauktų iš sandėliuko vadų portretus ir pirmąja kalba paskelbtų rusų.

Rusne Dovydui 2012-03-22 11:49 (IP: 78.61.104.50)
Na juokingai skamba-pasirasinekit tikraisiais vardais!O ko tamsta bijai?Is pradziu ir komentavimas buvo tik per Facebuka.Visi komentatriai zino arsakomybe .Ir kodel-nera cia diskutuoti?Jei jusu laikrastis yra kokios spec paskirties,tai ir skaityti leiskite tik per Facebook.Juokinga!Jeigu jums per zema,tai neskaitykit,o mums niekas neuzdraus komentuoti ar pareksti savo nuomone.Jusu akcijos nuo to nenukentes!Na,kam cia ta jusu arogancija !

Milda 2012-03-22 11:33 (IP: 78.61.104.50)
Aciu uz zurnalistu ir leideju kodeksa ,aciu kad pradejote laikytis-gal nebetrinsite komentaru.Bet sis laikrastis vis padoresnis uz anapus gatves esanti,kuris savo rasliava pazeidzia iskart keleta etikos straipsniu.Sekmes "palangos tiltui"!

pilietiškasis 2012-03-22 10:27 (IP: 193.219.183.184)
81-erių metų Birutės alėjos gyventojas V. Ličkus dėl teisminio ginčo gerai pažįsta advokatą ir – iš laikraščių puslapių – Tarybos narį A. Jokūbauską, bet nežino, kaip atrodo jo automobilis. Ir kai pamato priešais savo namo langus išlipantį iš automobilio gerai pažįstamą advokatą, pagalvoja, kad automobilis vogtas, ir paskambina policijai.

Romualdas 2012-03-20 21:25 (IP: 78.61.214.75)
Nu koks jis teisuolis. ? Daugiau keistuolis ir jau labai naglas ir ne su kuo nesiskaitantis ironiskos sypseneles veikėjas. Gaila, kad tokie ne su kuo nesiskaitantys zmones yra Tarybos nariais.

koncpiracinis butas 2012-03-20 20:45 (IP: 78.61.214.75)
AdvOkatas nera šventas. Visi darbeliai yra žinomi. Kaip jis veikia per kitus advokatus ir r...........zmones.

dalyvis 2012-03-20 19:41 (IP: 78.61.46.96)
Keistokas advokato požiūris į žodžio laisvę.Tokią litaniją ipyškino,kad iš visų komentarus rašančių neperskaitys nė vienas(nebent LAIKRAŠTUKO redaktorius).O šiaip kas iš mūsų šventas? Jei vairuoji, reiškia ir baudas moki. Esu įsitiminęs jei ponas meras būtų sustabdytas ir nubaustas tai A.ZEBKUS būtų įžvelgęs PALAIČIO politinę provokaciją,o policininkus išvadinęs TAUTOS priešais.

tarybos nariui 2012-03-20 17:45 (IP: 78.57.160.133)
keista, kad tarybos narys neskiria ieškinio nuo komentaro.Ir kas čia taip įsitikinęs, kad rašo advokatas? Čia tik pagalba kolegai žurnalistui, kaip apsaugoti profesinį orumą.

Tarybos narys 2012-03-20 16:43 (IP: 86.100.75.88)
advokate,Jokubauskai,ar cia jau ieskinys teismui? nepamirskite, kad esate VIESAS ASMUO. GEDA, Aleksandrai,nepaisyti eismo taisykliu ir kelti balsa pries sena zmogu! Reiketu jus apsvarstyti Tarybos Etikos komitete.

Advokatui 2012-03-20 15:57 (IP: 195.182.88.82)
oho kokia tirada advokatas surase? Gal jau teismui senuoli ruosia? Nieko nuostabaus is jo galima tiketi.

del vardu minejimo 2012-03-20 15:26 (IP: 78.57.160.133)
• Mes – žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai ir leidėjai – susirinkę į Visuotinį žurnalistų ir leidėjų organizacijų atstovų susirinkimą, paminėjus Lietuviškos spaudos atgavimo šimtmetį, • pripažindami, kad teisinga ir sąžininga žurnalistika galima tik tada, kai žurnalistas naudojasi įstatymais užtikrinta saviraiškos laisve; • suvokdami visuomenės informavimo priemonių vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje bei atsakomybę už savo darbą; • teigdami, kad didžiausias visuomenės informavimo priemonės turtas yra pasitikėjimas ja, kurį sukūrė ne tik dabartiniai žurnalistai ir leidėjai, bet ir ankstesnės kartos, skleidusios laisvą žodį; • suprasdami, kad tokio pasitikėjimo pagrindas yra nepriklausomumas, teisingumas, nešališkumas; • suvokdami, kad pagarba tiesai ir visuomenės teisei į tiesą yra svarbiausioji žurnalisto pareiga; • siekdami stiprinti žurnalisto profesijos prestižą ir atsiribodami nuo tų viešosios informacijos rengėjų, kurie toleruoja nesąžiningą žurnalistiką ar negarbingos konkurencijos principus; • jausdami profesinę pareigą ir atsakomybę už žodžio, informacijos laisvę kaip vieną svarbiausių demokratinės visuomenės institutų; • tvirtiname šį Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą ir įsipareigojame jo laikytis. I. BENDROSIOS NUOSTATOS 1 straipsnis. Galimybė gauti ir skleisti informaciją, būdama viena iš pagrindinių žmogaus teisių, turi būti gerbiama, tačiau ją įgyvendinant privalu garantuoti visas kitas žmogaus teises ir laisves. Atsižvelgiant į šių žmogaus teisių sąveiką, būtina nuolat siekti jų teisingos pusiausvyros. 2 straipsnis. Viešosios informacijos rengėjai informacijos neturi laikyti nei savo nuosavybe, nei preke. Informacijos laisvė nesuderinama su viešosios informacijos pirkimu už pinigus ar kitokį atlygį, jeigu skelbiant tokią informaciją nėra aiškiai nurodyta, kad tai reklama. 3 straipsnis. Gerbdamas žmogaus teisę gauti teisingą informaciją, žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas turi skelbti tikslias, teisingas žinias bei įvairias nuomones. Perteikdamas įvairias nuomones, žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas negali skleisti nuomonių, kurios pažeistų teisę bei etiką. 4 straipsnis. Žinios ir nuomonės turi būti aiškiai skiriamos. Žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai privalo užtikrinti, kad nuomonė būtų reiškiama sąžiningai ir etiškai, sąmoningai neiškreipiant faktų ar duomenų. 5 straipsnis. Gerbdamas nuomonių įvairovę, žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas pateikia kuo daugiau vienas nuo kito nepriklausomų asmenų nuomonių. Ypač tai būtina, kai viešojoje informacijoje atsiliepiama į aktualius, neaiškius ar konfliktinius gyvenimo klausimus. 6 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas turi kritiškai vertinti savo informacijos šaltinius, atidžiai ir rūpestingai tikrinti faktus, remtis keliais šaltiniais. Nesant galimybės patikrinti informacijos šaltinio patikimumą, apie tai turi būti nurodyta skelbiamoje informacijoje. 7 straipsnis. Jeigu nėra galimybės tinkamai patikrinti skelbiamos informacijos tikrumą, žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas gali skelbti šią informaciją tik tuo atveju, jei delsimas ją skelbti būtų žalingas visuomenei ir jei skelbiamoje informacijoje nurodoma, kad ji nėra patikrinta. 8 straipsnis. Informacija turi būti renkama ir skelbiama tik etiškais ir teisėtais būdais. 9 straipsnis. Prašydamas informacijos, žurnalistas turi prisistatyti savo pavarde, nurodyti redakciją ir pareigas, įspėti žmogų, kad jo žodžiai gali būti viešai paskelbti visuomenės informavimo priemonėse. 10 straipsnis. Žurnalistas neprivalo derinti galutinį savo kūrinio variantą su informaciją suteikusiu asmeniu, nebent tai prieštarautų žurnalisto ir informaciją suteikusio asmens išankstiniam susitarimui dėl rengiamos informacijos suderinimo prieš ją paskelbiant viešai. 11 straipsnis. Norėdamas gauti informaciją, žurnalistas neturi informacijos šaltiniui daryti spaudimo ar siūlyti už ją atlyginti, taip pat piktnaudžiauti savo visuomeniniu statusu ir profesinėmis galimybėmis. 12 straipsnis. Žurnalistas ir viešosios informacijos rengėjas, skelbdamas informaciją, kurią jam suteikė sukrėtimo, bejėgiškos būsenos paveiktas žmogus, privalo įsitikinti, ar jos paskelbimas nepažeis šių asmenų teisių, stengtis numatyti galimas neigiamas pasekmes šiam asmeniui. 13 straipsnis. Žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai privalo rūpintis vaikų gerove, savo skelbiamojoje informacijoje nesukelti vaikams sielvarto ar baimės. Vaikams pateikiami klausimai turi būti kruopščiai apgalvoti ir tinkami jų amžiui. Neleistina versti vaikus kalbėti apie tėvų santykius, šeimos gyvenimo būdą, konfliktus ir pan. 14 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas neturi naudoti tiesioginiam citavimui garso ir vaizdo įrašymo priemonių, jeigu to nenori informaciją teikiantis privatus asmuo. 15 straipsnis. Žurnalistui, viešosios informacijos rengėjui dera nurodyti, kas jam suteikė informaciją. Todėl jis turi gauti leidimą iš informaciją suteikusio asmens remtis jo vardu. Jeigu informacijos šaltinis prašo išlaikyti jo vardą paslaptyje, žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas neturi teisės jo atskleisti. Tokiu atveju, žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas prisiima teisinę ir moralinę atsakomybę dėl skelbiamos informacijos. 16 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas, pateikdamas informaciją, privalo atskirti informaciją, kurios paskelbimą iš tikrųjų pateisina visuomenės (viešas) interesas nuo informacijos, kuri tik tenkina smalsumą. 17 straipsnis. Žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai neturi skelbti informacijos, kuri tiesiogiai ar netiesiogiai skatina daryti nusikaltimus, pažeisti viešąją tvarką, mėgdžioti agresyvų elgesį. Taip pat neturi būti skelbiama informacija kurioje propaguojamas ar patraukliai vaizduojamas rūkymas, girtavimas, narkotikų ar kitų kvaišalų vartojimas. 18 straipsnis. Žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai neturi propaguoti žmonių ar jų grupių antgamtinių, nerealių savybių, paranormalių reiškinių, išskyrus atvejus, kai tokia informacija pateikiama kaip pramoga arba įstatymais nedraudžiamo tyrimo objektas. Neturi būti sudaromas įspūdis, kad astrologai, chiromantai, parapsichologai, ekstrasensai, bioenergetikai gali duoti patikimų patarimų apie ateitį, sveikatą ar kt. 19 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas turi ištaisyti savo padarytas klaidas ir netikslumus, kurie gali įžeisti konkrečius asmenis, nelaukdamas, kol įžeistas asmuo prašys tai padaryti. 20 straipsnis. Paaiškėjus, kad visuomenės informavimo priemonėje pateikta informacija yra klaidinga, būtina nedelsiant patikslinti arba paneigti klaidingus ar netikslius faktus toje pačioje visuomenės informavimo priemonėje, adekvačioje vietoje, tolygaus dydžio, tokia pat forma ir be pašalinių viešosios informacijos rengėjo komentarų. 21 straipsnis. Pateikdamas informaciją apie nusikalstamas veikas, nelaimingus atsitikimus ir kitokius atvejus, kai asmenims padaroma turtinė ar neturtinė žala, žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas privalo stengtis, kad tokia informacija nesukeltų nukentėjusiam ir nekaltam asmeniui papildomų išgyvenimų ir kančių. 22 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas privalo vadovautis taisykle, kad kritikos ribos privataus asmens atžvilgiu yra daug siauresnės nei viešojo asmens atžvilgiu, todėl informuojant apie privatų asmenį, pirmenybę turi teikti privataus gyvenimo apsaugai, o apie viešą asmenį – visuomenės interesui. Be to, kritikuojamam asmeniui visada turi būti suteikta atsakymo teisė, t.y. galimybė pasiteisinti, paaiškinti, paneigti klaidingą informaciją. Jeigu tokios galimybės nėra arba asmuo atsisako pasinaudoti atsakymo teise, būtina apie tai pranešti visuomenei. 23 straipsnis. Žurnalistas turi būti profesionaliai pasirengęs. Taisyklinga kalba, kalbos kultūra – yra vienas svarbiausių žurnalisto profesinių reikalavimų. II. ŽURNALISTŲ IR LEIDĖJŲ NEPRIKLAUSOMUMAS IR VEIKLOS SKAIDRUMAS 24 straipsnis. Žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai turi būti laisvi ir nepriklausomi. Žurnalistai turi atsisakyti viešosios informacijos rengėjo ar jo vadovo užduoties, jeigu ši prieštarauja šalies įstatymams, žurnalisto etikai bei jo įsitikinimams. 25 straipsnis. Vykdydamas savo veiklą žurnalistas neturi teisės prisiimti jokių kitų įsipareigojimų, išskyrus profesinius įsipareigojimus viešosios informacijos rengėjui. 26 straipsnis. Žurnalistų solidarumas yra garbingumo požymis. Gindamiesi nuo neteisėto persekiojimo žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai turi būti solidarūs ir naudoti visas įmanomas teisėtas ir etiškas priemones. 27 straipsnis. Žurnalistas neturi teisės priimti dovanų, mokamų kelionių, apmokamų atostogų ir kitokio įsiteikimo, kuris gali pakenkti jo nepriklausomumui. Žurnalistas kiekvienu atveju privalo pranešti visuomenei apie gautą bet kokią paramą, išskyrus viešosios informacijos rengėjo, su kuriuo žurnalistą sieja darbo ar kūrybiniai santykiai, mokamą atlyginimą ar suteiktą paramą. 28 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas turi atsiriboti nuo bet kokių mėginimų jam įsiteikti apdovanojimais, privilegijomis ir pan. 29 straipsnis. Žurnalistas ir viešosios informacijos rengėjas neturi naudoti turimos profesinės informacijos savo asmeniniams tikslams ir naudai. 30 straipsnis. Visuomenės informavimo priemonėse turi būti aiškiai atskirta reklama (įskaitant ir politinę reklamą) nuo žurnalistų kūrinių. Žurnalistas turi teisę atsisakyti rengti reklaminę informaciją. 31 straipsnis. Draudžiama reklamą pateikti kaip nešališką informaciją ar kitaip ją slėpti. 32 straipsnis. Žurnalistas neturi reklamai naudoti savo vardo, atvaizdo ir balso, išskyrus tuos atvejus, kai tokia reklama siekiama humanitarinių tikslų. 33 straipsnis. Žurnalistai, rengiantys informaciją apie įmones, kurių akcijų jie yra įsigiję, savo skelbiamoje informacijoje privalo atskleisti ryšius ir aplinkybes, kurios gali sumažinti rengiamos informacijos objektyvumą. Žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai bei jų šeimos nariai neturi teisės pasinaudoję viešosios informacijos rengėjo turima ir dar viešai nepaskelbta informacija pirkti ar parduoti vertybinių popierių, su kuriais yra susijusi turima informacija. 34 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas, pateikdamas informaciją rekomenduojančią arba siūlančią investavimo strategiją dėl vertybinių popierių ar jų emitento, įskaitant nuomonę dėl jų dabartinės ar būsimosios vertės, privalo atskleisti rekomendacijas teikiančių institucijų ryšius ir aplinkybes, kurios pagrįstai gali sumažinti informacijos objektyvumą, ypač tai pasakytina apie reikšmingus finansinius interesus dėl susijusių vertybinių popierių bei reikšmingus interesų konfliktus emitento atžvilgiu. 35 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas, paskelbdamas trečiosios šalies parengtos investavimo rekomendacijos santrauką, turi paminėti pradinę rekomendaciją ir nurodyti vietą, kur galima susipažinti su ja, jeigu ji viešai prieinama. III. ASMENS GARBĖS, ORUMO, PRIVATUMO APSAUGA 36 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas neturi skelbti žinių apie privatų žmogaus gyvenimą be jo sutikimo, nebent tos žinios būtų susijusios su viešuoju asmeniu ir yra svarbios visuomenei arba kai fiksuojama nusikalstama veika. 37 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas privalo laikytis nekaltumo prezumpcijos. Žmogų kaltu gali pripažinti tik teismas įsiteisėjusiu sprendimu arba nuosprendžiu. 38 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas neturi skelbti nepagrįstų, nepatikrintų, faktais neparemtų kaltinimų. 39 straipsnis. Draudžiama skelbti ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis, išskyrus atvejus, kai juos skelbti yra visuomenės (viešasis) interesas. 40 straipsnis. Draudžiama skelbti įtariamojo padarius nusikalstamą veiką asmens duomenis, iš kurių būtų galima nustatyti įtariamojo tapatybę. Jeigu visuomenės interesais būtina paskelbti įtariamojo padarius nusikaltimą, kaltinamojo, teisiamojo pavardę, o vėliau šis nusikaltimo faktas nebuvo įrodytas, žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas privalo nedelsdamas informuoti visuomenę apie tai, jog tas asmuo nekaltas. 41 straipsnis. Draudžiama skelbti duomenis apie asmenį, nukentėjusį nuo nusikalstamos veikos, be to asmens sutikimo, o asmeniui žuvus – be jo artimųjų sutikimo. Šie duomenys gali būti skelbiami be asmens ar jo artimųjų sutikimo tik tais atvejais, kai nuo nusikalstamos veikos nukentėjo viešasis asmuo arba skelbti šiuos duomenis yra visuomenės (viešasis) interesas. 42 straipsnis. Draudžiama skelbti nusikalstamos veikos liudininko asmens duomenis, pagal kuriuos galima nustatyti to asmens tapatybę. 43 straipsnis. Nesant visuomenės (viešojo) intereso žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas neturi skelbti skolininkų asmens duomenų, informacijos apie jų mokumą. 44 straipsnis. Neturi būti viešai skelbiami duomenys tų privačių asmenų, kurie padarė pažeidimus ir už tai buvo nubausti lengvomis bausmėmis. 45 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas neturi priminti apie seniai atliktą nusikalstamą veiką, už kurią žmogus jau atliko bausmę. Ši taisyklė netaikoma, jei šis žmogus ir toliau dirba darbą, kuris buvo susijęs su jo įvykdyta nusikalstama veika arba jeigu šis žmogus pretenduoja eiti visuomenėje reikšmingas pareigas. 46 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas neturi skelbti žinių apie šeimyninius konfliktus, Išimtys gali būti taikomos tų asmenų atžvilgiu, kurie užima visuomenėje reikšmingas pareigas, pretenduoja jas užimti arba tokias žinias skelbti yra viešasis interesas. 47 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas neturi piktnaudžiauti katastrofų, avarijų, mirties, smurto ar agresijos vaizdais, kurie gali žeisti ten atvaizduojamų asmenų ar jų artimųjų jausmus bei skaitytojų ir (ar) žiūrovų jautrumą. 48 straipsnis. Draudžiama skelbti informaciją apie asmenį, taip pat nufilmuotus ir nufotografuotus vaizdus su šiuo asmeniu, kai viešojoje informacijoje tas asmuo atvaizduojamas afekto būsenoje arba mirties akivaizdoje. 49 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas, gerbdamas asmens ir jo artimųjų privatumą, neturi minėti pavardžių ar kitokių šį asmenį (ypatingai nepilnametį) padedančių identifikuoti duomenų, susijusių su savižudybe ar bandymu nusižudyti. Skelbdamas informaciją apie savižudybes ar bandymus nusižudyti, žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas turi itin atsargiai nurodyti savižudybės ar bandymo nusižudyti motyvus bei aplinkybes, kad paskelbtoje informacijoje nebūtų skatinamas savižudiškas (suicidinis) elgesys visuomenėje. Skelbiant tokią informaciją, pageidautina pranešti apie esamą arba teikiamą psichologinę-socialinę pagalbą. 50 straipsnis. Draudžiama skelbti patyrusio seksualinę agresiją asmens pavardę ar kitus duomenis, pagal kuriuos galima nustatyti to asmens tapatybę. 51 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas neturi, siedamas su nusikalstama veika ir kitais teisės pažeidimais, skelbti nepilnamečio asmens duomenų, pagal kuriuos galima nustatyti jo asmens tapatybę, išskyrus atvejus, kai nepilnametis asmuo slapstosi nuo teisėsaugos institucijų ar teismo. 52 straipsnis. Skelbiant asmeninio pobūdžio laiškus, privaloma gauti laiško autoriaus ir adresato sutikimą. Po šių asmenų mirties tokį sutikimą turi duoti jų sutuoktiniai, tėvai ar vaikai. 53 straipsnis. Gerbdamas asmens teisę į privatų gyvenimą ir jo slaptumą, žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas neturi skelbti informacijos apie asmens sveikatos būklę, gydymą, prognozes, taip pat kitos sveikatos informacijos be to asmens ar jo įstatyminių atstovų sutikimo. Tokia informacija gali būti skelbiama be asmens artimųjų sutikimo tik esant šių sąlygų visumai: kai kalbama apie viešąjį asmenį, kai skelbti šią informaciją yra viešasis interesas ir kai turima oficiali medicinos įstaigos išvada. 54 straipsnis. Žurnalistui, viešosios informacijos rengėjui draudžiama žeminti ar šaipytis iš žmogaus pavardės, rasės, tautybės, etniškumo jo religinių įsitikinimų, amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, negalios ar fizinių trūkumų net tada, kai tas žmogus yra nusikaltęs. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas taip pat neturi sieti įtariamo, kaltinamojo ar nusikaltusio asmens priklausymo tam tikrai tautinei, etninei ar socialinei grupei, jo seksualinės orientacijos su jo padarytu nusikaltimu bei tai pabrėžti. 55 straipsnis. Žurnalistui, viešosios informacijos rengėjui bei leidėjui draudžiama tiesiogiai arba netiesiogiai skatinti ar kurstyti neapykantą (nesantaiką) žmonių grupei ar jai priklausančiam asmeniui 54 straipsnyje išvardintais pagrindais. 56 straipsnis. Žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai neturi skelbti dirbtinai deformuotų nuotraukų montažų, neteisingų parašų po nuotraukomis, galinčių įžeisti jose pavaizduotus asmenis. Žurnalistai neturi skelbti garso ir vaizdo montažų, iškraipančių pasisakančiojo mintis ar įvykius. Ši nuostata netaikoma skelbiant karikatūras, šaržus ar humoristinius siužetus. 57 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas privalo gerbti žmogaus teises ir laisves net ir tais atvejais, kai asmuo nežino ar nesuvokia savo teisių. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas neturi piktnaudžiauti asmens silpnybėmis ir nebrandumu, nesuvokimu apie jo turimas teises ir laisves, skatinti asmenis atlikti žeminančius veiksmus ar poelgius, vaizduoti situacijose, kurios pažeidžia žmogiškąjį orumą. IV. PROFESINIS SOLIDARUMAS IR GARBINGA KONKURENCIJA 58 straipsnis. Žurnalisto, viešosios informacijos rengėjo profesinė pareiga – ginti informacijos laisvę ir kitas demokratines vertybes. 59 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas, leidėjas, skelbdamas kritinius kūrinius, neturi suvedinėti asmeninių sąskaitų. 60 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas neturi trukdyti kolegai rinkti medžiagą, jeigu pastarojo veikla neprieštarauja teisei ir etikai. 61 straipsnis. Žurnalistui, viešosios informacijos rengėjui draudžiama plagijuoti kito asmens sukurtą kūrinį. 62 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas turi nurodyti pirminį šaltinį, jei savo parengtoje viešojoje informacijoje jis pasinaudojo kito žurnalisto ar viešosios informacijos rengėjo parengta ar paskelbta informacija. 63 straipsnis. Žurnalistas neturi rašyti už kitą asmenį, pasinaudoti kito realaus asmens vardu ar pasirašyti kito asmens sukurtą kūrinį. 64 straipsnis. Jeigu žurnalistas siūlo tą patį autorinį kūrinį arba viešąją informaciją kelioms redakcijoms (viešosios informacijos rengėjams), jis turi apie tai jas įspėti. V. ŽURNALISTŲ IR REDAKCIJOS (VIEŠOSIOS INFORMACIJOS RENGĖJO) VADOVŲ ABIPUSIAI ĮSIPAREIGOJIMAI 65 straipsnis. Viešosios informacijos rengėjas privalo turėti vidaus tvarkos taisykles ir (ar) vidaus etikos kodeksą. Bent viename šių viešosios informacijos rengėjo patvirtintų dokumentų turi būti nustatytos žurnalistų teisės, pareigos, atsakomybė, tarnybiniai santykiai, taip pat žurnalisto apsauga nuo galimo jo teisių suvaržymo. 66 straipsnis. Dėl žurnalisto autorinio kūrinio panaudojimo viešosios informacijos rengėjas su žurnalistu turėtų susitarti raštu. Jei viešosios informacijos rengėjas, panaudodamas žurnalisto autorinį kūrinį, su žurnalistu nesusitarė raštu, tai neatleidžia viešosios informacijos rengėjo nuo prievolės teisingai už tai atlyginti. 67 straipsnis. Žurnalistas turi teisę atsisakyti autorystės ir nepasirašyti savo kūrinio, jeigu jo turinys redaguojant buvo iš esmės iškreiptas. 68 straipsnis. Žurnalistas privalo saugoti viešosios informacijos rengėjo paslaptis, jei jos nėra susijusios su teisės ir etikos pažeidimais. VI. ATSAKOMYBĖ UŽ ŽURNALISTŲ IR LEIDĖJŲ ETIKOS KODEKSO PAŽEIDIMUS 69 straipsnis. Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas privalo laikytis šiame kodekse nustatytų profesinės etikos normų. 70 straipsnis. Tokia žurnalisto veikla, kai pažeidžiamos šio kodekso nuostatos, yra pagrindas: 1) viešosios informacijos rengėjo administracijai tokiam žurnalistui taikyti drausminio poveikio priemones; 2) profesiniam žurnalistų susivienijimui, tokį jam priklausantį žurnalistą pašalinti iš susivienijimo; 3) suinteresuotiems asmenims ginti savo pažeistas teises; 4) taikyti kitas įstatymų nustatytas sankcijas. 71 straipsnis. Tokia viešosios informacijos rengėjo veikla, kai pažeidinėja šio kodekso nuostatas, yra pagrindas: 1) Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai priskirti jį profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų kategorijai; 2) suinteresuotiems asmenims ginti savo pažeistas teises; 3) taikyti kitas įstatymų nustatytas sankcijas. 72 straipsnis. Šį kodeksą pažeidęs žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas privalo paskelbti toje pačioje visuomenės informavimo priemonėje atitinkamą Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos sprendimą, o atskirais atvejais, kai būtina užtikrinti pagrindinių visuomenės informavimo principų laikymąsi – žurnalistų etikos inspektoriaus sprendimo rezoliucinę dalį. 73 straipsnis. Jei viešosios informacijos rengėjas per dvejus metus nuo šio kodekso patvirtinimo jo nepažeidė, Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija tokiam viešosios informacijos rengėjui (ar jo padaliniui) gali suteikti teisę naudoti šios komisijos įsteigtą ypatingą garbės žymenį arba tokią teisę panaikinti, kai viešosios informacijos rengėjas pažeidžia šį kodeksą. 74 straipsnis. Žurnalistai ir viešosios informacijos rengėjai, saugodami savo profesinę garbę ir prestižą turi stiprinti savitvarką visuomenės informavimo srityje. VII. ŠIO KODEKSO IR KITŲ PROFESINĖS VEIKLOS VISUOMENĖS INFORMAVIMO SRITYJE KODEKSŲ SANTYKIS 75 straipsnis. Šis kodeksas nedraudžia visuomenės informavimo veikloje vadovautis kitais profesinės etikos ir veiklos kodeksais (ypatingai viešosios informacijos rengėjo vidaus etikos kodeksais), kuriuose gali būti nustatyti detalesni ir griežtesni įsipareigojimai. Tuo atveju, kai kituose kodeksuose nustatytos profesinės etikos normos prieštarauja šiam kodeksui, taikomos šio etikos kodekso nuostatos.

varguolis 2012-03-20 12:42 (IP: 195.182.88.82)
Ne jis nekaltas jis kaip advokatas ginsis teisme ir sieks , kad senolis būtų teisiamas.Juk jis Palangos miesto savivaldybes tarybos narys.Politikai visada teisus.

Tapšnotojas 2012-03-20 09:40 (IP: 78.61.251.251)
Reikėjo Jokūbauskui laikraščiui sumokėti tada būtų kitoks straipsnis :)

Ponulis 2012-03-20 09:21 (IP: 195.182.88.82)
Kai tik paraso apie koki politika tai pradeda dangus griuti. Saskaitu suvedinejimas, kaimo laikrastis, burbulas. Elgites pagal istatymus, negrasinkit zmoniu ir laikrastis nerasys. Kur kitur teisybe surasi? gerai, kad zurnalistai paviesina.

Palangiskis 2012-03-20 09:17 (IP: 195.182.88.82)
Negali buti juk jis tokiu teisuoliu save laiko. Na cia jis sove pro sali. Gaila senuolio, kuris pilietine Pareiga atliko. Ar taybos narys, ar meras, ar Prezidentas visiem galioja Lietuvos Respublikos istatymai, o ypac advokatams, kurie gina zmones teisme.

Erelis 2012-03-20 09:12 (IP: 195.182.88.82)
Vargselis Jakubauskas>) tik senolius ir tegali grasinti.

Susidures 2012-03-20 09:11 (IP: 195.182.88.82)
Naglas tas advokatelis yra teko bendrauti. Jauciasi kaip karaliaus bamba ypac tapes Tarybos nariu

jonis 2012-03-20 08:03 (IP: 86.100.75.88)
oho, stato Tarybos narys masina,kur nori, ir sako, kad "vasara taisykles negalioja"! ar del to, kad Tarybos narys? ir "menkniekis" pykti it grasinti senam zmogui, kad jis pilietiskai pasielge?? ar margaritos, zoses nebus tik is Palangos "tapsnotoju"

Margarita 2012-03-20 07:37 (IP: 78.61.251.251)
Kažkia nesamonė straipsnis :) "zose sakė,kad pranė girdėjo, o antanina surašė pletkus". Pensininkas papasakojo istorija matyta per televizorių kur grasino kažkas kažkam :)

Karla 2012-03-20 07:33 (IP: 78.61.251.251)
Manau iškels bylą senoliui už šmeištą. žurnalistai pasinaudojo žmogum ir paliks likimo valioj.

Hmm 2012-03-20 00:08 (IP: 86.100.102.192)
Cia juk ne bet kokia Zose grasino garbaus amziaus zmogui,o tarybos narys, vadinasi sustiprintai tokius atvejus reikia viesinti, saunuolis senolis kad nepabijojo.

Zosius 2012-03-19 22:58 (IP: 78.61.251.251)
Bet burbulas išpūstas tai nerealaus dydžio, tiek jau nebeturėti ką rašyti... Manau daugelis buvome nubausti administracine tvarka, bet laikraščiai nerašė ir nieko nenutiko. Nebūtų kaimo laikraštis... Ir tikrai labiau panašu į sąskaitų suvedinėjimą, nei į įžvalginį straipsnį.

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


Skardžiabalsis Palangos savivaldybės Tarybos narys, Tarybos Etikos komiteto pirmininkas, advokatas, nuolat baksnojantis į tariamas miesto negeroves ir į kitų nederamą elgesį Aleksandras Jokūbauskas už Tarybos posėdžių salės sienos pats „spjovė“ į teisę. Pasistatęs savo automobilį Birutės alėjoje neleistinoje vietoje, dėl to policiją iškvietusiam garbaus amžiaus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius