Tarybos nariai „tarkavo“ Kultūros centro direktorių
Vakar įvykusiame Palangos miesto Tarybos posėdyje dalyvavo 20 Tarybos narių, nedalyvavo Gediminas Valinevičius. Posėdžio darbotvarkėje buvo 42 klausimai, bet kelis klausimus, bendru sutarimu, politikai išbraukė.
Gavęs teisę pasisakyti Eimutis Židanavičius pareiškė, kad dirbs mažumoje, opozicijoje, nes, anot jo, mero Šarūno Vaitkaus naudojimasis savo padėtimi ir dauguma koalicijoje gali pakenkti miesto interesams. „Netoleruosiu vieno asmens ar partijos iškėlimo virš viso miesto ir miestelėnų interesų. Kviečiu ir kitus prisijungti prie opozicijos. Neleiskime Palangai virsti antrąja Šiaurės Korėja“, – sakė E. Židanavičius.
Reaguodamas į „Palangos tilto“ straipsnį, kad Šventosios seniūno rinkimai galimai pakvipo pigia režisūra (tarp realiausių kandidačių į seniūnes minima konservatorė, Viešosios tvarkos skyriaus specialistė V. Skeberdytė – aut.), E. Židanavičius klausė, kodėl į seniūno atrankos komisiją nebuvo įtraukti visuomenės atstovai, net iš Šventosios bendruomenės.
Palangos senosios gimnazijos direktoriui Algirdui Karačionkai paskelbus, kad jis įteikė pareiškimą išeiti iš darbo, miesto savivaldybė turės sudaryti komisiją naujam direktoriui konkursą skelbti.
Paprašęs žodžio Š. Vaitkus, dėkojo A. Karačionkai už ilgametį ir nuoširdų darbą gimnazijoje. „Niekada nemaniau, kad teks šiandien šioje tribūnoje atsistoti ir kalbėti, nors man iš jos teko kalbėti daugybę kartų. Man gyvenime teko dirbti su visais Palangos merais, kai kurie jų jau išėję, esu dėkingas jiems už palaikymą. Pagal valstybinių brandos egzaminų rezultatus Palanga iš 60 savivaldybių 2014 metais buvo penkta, tai yra didelis nuopelnas, ne tik mokytojų, mokinių ir mano, bet ir jūsų, sudariusių sąlygas dirbti“, – jausmingai kalbėjo A. Karačionka.
Palangos kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys pristatė veiklos ataskaitą už 2014 metus ir prašė jai pritarti. E. Židanavičius domėjosi, kokia gali būti ateityje Palangos sezono atidarymo šventė, nes ji sulaukė nemažai priekaištų. Ž. Kažys sakė, kad negalįs daug pasakyti, nes neseniai grįžęs į darbą – ilgai turėjęs biuletenį.
„Kodėl nesiekiate, kad renginių organizavimui būtų skiriama daugiau lėšų?“ – teiravosi E. Židanavičius. Ž. Kažys teigė, kad suma kultūrai nesikeičia dešimt metų, nors kūrybiniai honorarai, kiti mokėjimai gerokai išaugo.
Š. Vaitkus klausė, kiek yra patvirtintų etatų ir kiek laisvų. Direktorius atsakė, kad skaičiai atitinkamai 29 ir 4,5. „Atlyginimai pas mus – labai mažai, kai kure turi po kelis etatus ar daugiau valandų, nes išlaikyti visus už minimalų atlyginimą būtų neįmanoma“, – sakė Ž. Kažys.
Tomas Žulkus teiravosi dėl anksčiau Šventosios kultūros centro skelbiamo konkurso prekybinei vietai prie centro, – domėjosi, ar bus toks konkursas šiemet. Išgirdo, kad nebus, nes tokiai prekybinei vietai pasipriešino bendruomenė.
Arvydas Dočkus klausė, kaip pranešėjas vertinąs Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios švenčių minėjimus. S. Simė teiravosi, kodėl plakatai apie renginius viešose vietose kabo kelis mėnesius po renginių įvykimo. Ž. Kažys sutiko, kad tai yra problema, bet teisinosi, kad neturį tiek pinigų ne tik plakatams pakabinti, bet ir nuplėšti. S. Simė siūlė tokiu klausimu kalbėtis su miesto komunaliniu ūkiu.
Eugenijus Simutis sakė, kad reikėtų ne tiek vadovą klausinėti, o patiems mąstyti, ar miestas pakankamai skiria pinigų kultūros reikmėms. E. Simutis siūlė pritarti Ž. Kažio ataskaitai.
Š. Vaitkus sakė, kad jam „graudu klausytis“ vadovo, kuris skundžiasi apie lėšų trūkumą. Anot mero, lėšų kultūros centrui 2013 ir 2014 metais buvo skirta gerokai daugiau. E. Židanavičius replikavo, kad pinigų buvo daugiau, nes 2014 metais Palanga buvo Lietuvos kultūros sostinė.
„Jūs – esate įstaigos vadovas, todėl turite neaimanuoti, o tvarkyti etatus. Jūs turite visą teisę nuomoti Kultūros centrui perduotą nekilnojamąjį turtą, ir gauti geras papildomas pajamas. Tuo turi rūpintis įmonės vadovas, o ne kas kitas. Savivaldybėje dirba apie 100 žmonių, o Kultūros centre jau dirba arti 40 žmonių, Kažkoks balaganas pas jus“, – sakė Š. Vaitkus.
Danas Paluckas paminėjęs, kad šiuo metu vyksta Kultūros centro auditas, siūlė prie direktoriaus veiklos ataskaitos sugrįžti vėliau, vistik taryba patvirtino Ž. Kažio ataskaitą.
Taryba patvirtino Viešosios įstaigos „Palangos sveikatos priežiūros centras“ Jūratės Mikutienės veiklos ataskaitą. Jai Taryba vienbalsiai pritarė.
Miesto politikai vieningai pritarė ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus ataskaitai. E. Simutis klausė pranešėjo, kas trukdė 2013 ir 2012 metais miestelėnams išdalinti konteinerius atliekų rūšiavimui. K. Skierus sakė, kad minėtais metais „tik televizoriuje“ matė tokius konteinerius.
S. Simė klausė K. Skieraus, kokios pajamos gaunamos iš medžių pjovimo privačiose valdose. K. Skierus negalėjo pasakyti konkrečių skaičių, sakė, kad darbai yra įtraukti į buhalterines ataskaitas.
E. Simutis teiravosi, kodėl UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus alga, nurodyta įmonės tinklalapyje, ir įmonės algalapiuose gerokai skiriasi. „Komunalinio direktoriaus alga gerokai didesnė nei mero, – pastebėjo E. Simutis. – Kažką ne taip čia jūsų specialistai surašė“.
K. Skierus patikino, kad visi skaičiai yra tikslūs, o jo atlyginimas yra patvirtintas įmonės stebėtojų tarybos. „Aš negaunu jokių priedų. Mūsų pelningumas – gan mažas, nes vykdome viešas paslaugas ir nesiekiame didelės pelno maržos“, – aiškino K. Skierus.
E. Židanavičius išreiškė pageidavimą, kad komunalinis ūkis, „kaip ir visas pasaulis“, įsigytų pliažo valymo mašiną. „Tokia mašina kainuoja 120 tūkstančių eurų, todėl mes neturime tokių finansinių galimybių“, – aiškino K. Skierus.
S. Simė replikavo, kad užuot įmonei pirkus po naują automobilį kiekvienais metais, geriau pataupytų ir įsigytų tokią paplūdimio mašiną. Taryba vienbalsiai patvirtino K.Skieraus veiklos ataskaitą.
Pristatant UAB „Palangos klevas“ veiklos ataskaitą, direktoriaus A. Byčkovo pasiekimus T. Žulkus vadino „stulbinančiais“.
„Tiesiog pradėjome geriau administruoti įmonę. 2014 metais pasiekėme 102 tūkstančius pelno, nors sumažėjo prekeivių ir įkainiai. Nepadarėme nė vieno papildomo prekybinio stalo“, – sakė direktorius.
Prieš buvusį direktorių E. Židanavičių yra iškelti du ikiteisminiai tyrimai.
E. Kuznecova klausė A. Byčkovo, ar buvusio direktoriaus E. Židanavičiaus alga siekė 8000 litų, bet turgaus direktorius negalėjo patvirtinti.
Š. Vaitkus prašė A. Byčkovo įvertinti E. Židanavičiaus padarytą žalą. Byčkovas sakė, kad E. Židanavičius dalinai atlygino padarytus nuostolius – pravedė šiek tiek daugiau kaip 3000 Lt balandį.
Edmundas Krasauskas pastebėjo, kad turgaus direktorius neteisėtai atskleidžia ikiteisminio tyrimo duomenis.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Praėjusį savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) komanda apsilankė Marijampolės kultūros centre ir tradicinėje miesto šventėje „Cukrinis festivalis“. Kaip teigia organizatoriai, festivalis šiemet buvo dar spalvingesnis, įvairesnis, keliavo į kiemus ir miestelius, džiugino spalvomis danguje, o šiuo nelengvu laikotarpiu priminė mums kaip gera, kai kultūra sugrįžta į mūsų gyvenimus....
Šventinę sekmadienio popietę Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvai sveikino mamas daugiabučių kiemuose
"Palangos tilto" informacija, 2021 05 04 | Rubrika: Miestas
Šventinę sekmadienio, gegužės 2 d., popietę Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvai sveikino mamas daugiabučių kiemuose.
Besitęsiantis karantinas pakoregavo ir Palangos kultūros ir jaunimo centro veiklos planus, suteikdamas ne tik naujas komunikavimo, pažinimo, kūrybos ir bendradarbiavimo galimybes, bet ir keldamas naujus iššūkius. Dabarties situacija pakeitė kultūros centro darbuotojų darbo aplinką, meno kolektyvų repeticijų procesus, renginių koncepcijas, bet tuo pačiu suteikė galimybes kurti ir...
Palangos kultūros ir jaunimo centro chorui Graikijoje - aukso ir sidabro diplomai
"Palangos tilto" informacija, 2019 10 13 | Rubrika: Kultūra
Palangos kultūros ir jaunimo centro Kamerinis choras, vadovaujamas E. Jucevičiaus, dalyvavo chorų konkurse Graikijoje. Norime pasidalinti gera žinia - turime aukso ir sidabro diplomus. Esame labai laimingi. Ačiū Palangai, ačiū jums," - paskelbė Palangos Kultūros ir Jaunimo centras.
Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.
Vasaros viduryje naujoji Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė minės „šimtadienį“ – liepos 10 dieną sukaks lygiai šimtas dienų, kai ji atsakinga už Palangos kultūros židinį. Centro vadovė sako, kad šis šimto dienų adaptacijos laikotarpis buvo pakankamas apsižvalgyti, suprasti, įsijausti ir suvokti, kas reikalinga, ką...
Tarybos nariai „tarkavo“ Kultūros centro direktorių
Linas JEGELEVIČIUS, 2015 05 28 | Rubrika: Miestas
Vakar įvykusiame Palangos miesto Tarybos posėdyje dalyvavo 20 Tarybos narių, nedalyvavo Gediminas Valinevičius. Posėdžio darbotvarkėje buvo 42 klausimai, bet kelis klausimus, bendru sutarimu, politikai išbraukė.
„Auksinis feniksas“ – Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojui Nerijui Stasiuliui 2
„Palangos tilto” informacija, 2013 12 02 | Rubrika: Miestas
Iš „Auksinio fenikso” apdovanojimų ceremonijos, šiemet surengtos Anykščių kultūros centre, praėjusį penktadienį Palanga sulaukė puikios žinios – „Auksinis feniksas“ Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojui Nerijui Stasiuliui įteiktas kaip geriausiam metų kultūros ir meno kūrėjui.
Ar už „balsavimą kojomis” mesti poliklinikos direktorių iš Sveikatos tarybos? 3
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 11 04 | Rubrika: Miestas
Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...
Apsispręsti dėl Šventosios kultūros centro likimo – tik išgirdus vietos bendruomenės nuomonę
„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas
Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį Šventojoje. Šio posėdžio metu komiteto nariai kėlė sau užduotį ne tik aptarti klausimus, susijusius su Šventąja, bet ir išgirsti vietos gyventojų nuomonę, į kurią bus atsižvelgiama priimant sprendimus konkrečiais klausimais.