Šventojoje – šventė su žvejiškomis pramogomis

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-07-28
Peržiūrėta
2313
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį penktadienį Šventojoje buvo smagiai atšvęsta tradicinė Žvejų šventė. Ir šįkart nebuvo pamirštos žvejiškos tradicijos, kurias išbandyti ryžosi patys aktyviausi šventės dalyviai. Kokia gi Žvejų šventė be pačių žvejų, žuvies traukimo, nebijant iššūkių, o ir jėgos išbandymo, tad aktyvių pramogų netrūko.

 

Pasitikta su žuviene

Susirinkusiuosius pasveikino patys žvejai, kurių garbei ir skirta šventė. Su malonumu į šią šventę sugužėjo vasarotojai iš visos Lietuvos, panorę nors maža dalimi prisiliesti prie žvejų kasdienybės, tapusios tiesiog gyvenimo būdu. Audringas žvejų gyvenimas su nuotykiais ir laimikiais skatina suklusti pačius smalsiausius. Jau pati šventės pradžia žadėjo galybę pramogų, kurias išbandyti buvo tiesiog būtina. Kaip ir dera sutinkantiems svečius, šeimininkai pasirūpino šiai šventei tinkančiomis vaišėmis, kuriomis ir buvo vaišinami. Svečius itin pamalonino garuojanti žuvienė, tad netrukus susidarė eilė, laukiančių prie didžiulio puodo. Ši žuvienė buvo dovana, tačiau vėliau teko patirti, ką reiškia pasigauti žuvį patiems.

 

Vaikų dovanos

Liaudiškos muzikos lydimi, kurią padovanojo Šventosios kultūros centro kapela „Eldija“, šventės dalyviai „pagavo“ tinkamą ritmą ir ėmė įsisiūbuoti. Šventiškas emocijas papildė ir patys mažiausieji, atskleidę ant scenos visus savo talentus. Savo pasirodymu pradžiugino neolimpinių sporto šakų pasaulio žaidynių Kinijoje dalyvė Irina Nikitina bei Vaikų poilsio stovyklos „Mažasis genijus“ vasarotojai. Jie atskleidė išugdytus dainavimo ir šokių gabumus, o itin originalus madų demonstravimas nepaliko nei vieno stebėjusiojo abejingo. Vaikų ruošimasis pasiekė visų širdis ir suteikė daug gražių akimirkų.

 

Žvejiškos varžytuvės

Patys smagiausi prisiminimai liko iš žvejiškųjų varžytuvių. Drąsuoliai išbandė įvairiausias užduotis, suteikdami daug malonumo ne tik sau, bet ir juos stebėjusiems. Tiek vyrai, tiek moterys neišsigando jiems mestų iššūkių ir su džiaugsmu ėmėsi virvės bei plūduro tempimo užduočių, neišsigando aukščio ir drąsiai kopė į stulpą, gaudė karpius, nepabijoję sušlapti – pajutę azartą šventės dalyviai juto didžiulį norą ištraukti žuvį ir ja pasididžiuoti prieš kitus, jie tą sėkmingai ir padarė. Patys stipriausi išbandė savo jėgas ir rankų lenkimo rungtyje. Itin atkaklūs vyrai laikėsi iki paskutiniųjų, kol galiausiai nugalėtoju tapo vienintelis.

Po smagaus koncerto, kuriame dainavo žinomi atlikėjai Vaida Genytė bei Vladas Kovaliovas ir grupė „Ilex“, žvejiškos linksmybės tęsėsi. Jose dar buvo suteikta galimybė išmokti surišti taisyklingą jūrinį mazgą bei pajusti žvejo bato svorį – jis buvo naudojamas metimo rungtyje.

 

Vakarą nušvietė liepsna

Vakarop, apgaubus tamsai, buvo uždegtas laužas, kuris nušvietė pakrantę bei daug įspūdžių išgyvenusių žmonių veidus. Tarsi ilgai neblėstantis prisiminimas, toldamas vandeniu, jis palydėjo gražų vakarą. Šventės kulminacija tapo fejerverkai, pabaigę gražų vakarą, kurio atgarsiai išliks iki kitų metų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje penktadienį prasideda tradicinė 21-oji šventė „Palangos stinta“, šiemet ypatingas dėmesys joje bus skiriamas žemaičių raštui, pranešė kurorto savivaldybė. 


Jūros dienos šventė Šventojoje pirmą kartą surengta prieš 89 metus. Tęsiant šią tradiciją, Palangos kultūros ir jaunimo centras pajūrio gyventojus ir svečius kviečia į tris dienas – rugpjūčio 4-6 dienomis – truksiančią šventę.



Kitą savaitgalį, rugpjūčio 5-7 dienomis, Šventojoje šurmuliuos Jūros ir žvejų šventė. 


Didžioji pavasario šventė – šv. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė, o vienas iš reikšmingiausių šios šventės simbolių – kiaušinis, simbolizuojantis gyvybės atsiradimą. Šv. Velykoms skirti renginiai kurorte jau prasidėjo ir tęsis iki pat Prisikėlimo šventės. Kokie yra nauji šių metų šv. Velykų švenčių akcentai? 


Palangoje pakvipo stinta – didžiausiame šalies kurorte prasidėjo ir visą savaitgalį šurmuliuos bene populiariausia žiemos šventė – „Palangos stinta“. Šiandien, penktadienį, šventė dar tik įsibėgėja – didžiausio svečių skaičiaus laukiama šeštadienį, kuomet „Palangos stintos“ organizatoriai pasiūlys daugiausiai atrakcijų pramogautojams, o geriausi virtuvės šefai – turtingiausią valgiaraštį...


Pirmą kartą Jūros dienos šventė Šventojoje surengta 1934 metais. Tuo metu šventė buvusi itin didelė pramoga vietiniams ir kurorto svečiams. Pagrindinis jos tikslas - pagerbti žvejus, nelengvą ir kartais labai pavojingą jų amatą.


Šį savaitgalį bus švenčiamos itin didelės šventės – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis ir „Palangos stinta“. Tradicinė Stintos šventė visus sukvies 15-ąjį kartą. Per tiek metų ji jau įtvirtino savo tradicijas, tapo žinoma ne tik Lietuvos žmonėms. Apie šventės ištakas, pačią pirmąją šventę kalbėjomės su verslininku...


Šeštadienį Šventoji jau penkioliktąjį kartą pagerbė žvejus – čia vyko nuo 1999 metų organizuojama Žvejų šventė. Į paplūdimį ar jau iš jo traukiančius poilsiautojus viliojo Šventosios uostelio teritorijoje įsikūrusi amatininkų mugė, kuršių ir baltų papuošalų paroda.


Praėjusį penktadienį Šventojoje buvo smagiai atšvęsta tradicinė Žvejų šventė. Ir šįkart nebuvo pamirštos žvejiškos tradicijos, kurias išbandyti ryžosi patys aktyviausi šventės dalyviai. Kokia gi Žvejų šventė be pačių žvejų, žuvies traukimo, nebijant iššūkių, o ir jėgos išbandymo, tad aktyvių pramogų netrūko.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius