Švelnus masažistės rankos prisilietimas – visapusiška nauda kūdikiams

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-02-07
Peržiūrėta
2280
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sakoma, kad lytėjimą kūdikiai supranta kaip meilės išraišką, bendravimą su jais. Šią kalbą puikiai perpratusi kineziterapeutė, masažistė Ramunė Ronkaitytė papasakojo, kokią naudą kūdikiams teikia masažas. Nors, kaip paminėjo specialistė, tėvams pradžioje sunku pasitikėti, tačiau puikūs rezultatai sunaikina visas abejones. „Seniau tėvai patys mėgindavo masažuoti savo mažylius, pastaruoju metu vengia, tad šį darbą patiki specialistams. Gydytojai taip pat rekomenduoja mažyliams masažą, ypač esant virškinimo negalavimams, pilvuko pūtimui, raumenukams stiprinti“, - masažo naudingumą atskleidė R.Ronkaitytė.

 

Nauda regima iškart

Kaip žinoma iš istorinių šaltinių, naujagimių masažas turi senas tradicijas, siekiančias žmonijos civilizacijos vystymosi pradžią. Pavyzdžiui, Indijoje pirmą masažo procedūrą atlieka dar prieš tai, kai nukerpama virkštelė. Masažą rankomis pradeda taikyti maždaug nuo mėnesio, kada kūdikio kūnas truputį sustiprėja, o oda, sugėrusi į save atitinkamą kiekį aliejaus, yra pasiruošusi labiau šiurkštesniam poveikiui. Žinoma, šiuolaikinėje vakarų medicinoje taip pat vyrauja savos taisyklės ir tradicijos naujagimių masažo srityje. „Masažas atliekamas nuo 2 mėnesių iki 1,5 metų kūdikiams, kuriuos kankina negalavimai“, - atskleidė R.Ronkaitytė. Masažo schema, kurioje remiamasi kūdikių pirmųjų gyvenimo metų fiziniais ir psichiniais ypatumais, žymiai skiriasi savo atlikimu nuo kitų masažo būdų. Į naujagimio masažo procedūrą būtinai įtraukiama reflektorinė kineziterapija, kurios atlikimo principas – naujagimių besąlyginiai refleksai, kurie pirmųjų gyvenimo metų pabaigoje palaipsniui išnyksta.

„Kai gydytojai rekomenduoja pasinaudoti masažistų paslaugomis, tik tuomet pastebima tikroji jo nauda. Vaikams pagerėja virškinimas, tad skirtumą tėvai pamato iškart, tuomet kūdikiai daug geriau ir miega, visapusiškai pagerėja vaiko savijauta“, - privalumus išvardino masažistė, patikinusi, jog rezultatai pasireiškia jau po dešimt masažų. Nors kurorte tėveliai dar nelabai pasitiki naujagimiams pritaikytu masažu, tačiau šioje srityje besisukanti mergina teigia pastebėjusi, jog užtenka tik kartą pabandyti. „Kartą tėvai buvo nuėję išbandyti kitų specialistų, tačiau vėliau visgi sugrįžo, nes nesulaukė reikiamo rezultato“, - papasakojo R.Ronkaitytė.

 

Išeina savom kojom

Masažistės teigimu, su kūdikiais užmegzti ryšį ne taip ir paprasta, tačiau įpratusi puikiai geba atlikti patikėtą užduotį. „Tėvai manęs dažnai klausia, kaip aš nebijau, tačiau tai nieko baisaus, paprasčiausiai, reikia žinoti, kaip prie kūdikio prieiti. Pirmasis susitikimas visuomet būna neramesnis, nes naujagimiams aš esu nepažįstamas žmogus, tačiau vėliau daug lengviau, juo labiau, jog kūdikiams tai teikia malonumo“, - savo patirtimi pasidalino R.Ronkaitytė. Dirbdama ne tik su mažyliais, bet ir su suaugusiais, kineziterapeutė pripažino, jog sunkiau dirbti su mažaisiais, tačiau sulauktas teigiamas rezultatas vienodai džiugina. „Kai žmogus išeina savom kojom, tuomet tikrai labai džiugina, nes įdėtos pastangos nepraėjo veltui, taip pat ant kojų pastatomi ir mažyliai“, - siekiamybę apibūdino R.Ronkaitytė.

 

Rekomenduoja kiekvienam mažyliui

Nors masažo procedūromis mėgaujasi tikrai ne kiekvienas kūdikis, tačiau kaip patikino masažo specialistė R.Ronkaitytė, jis naudingas kiekvienam mažyliui. Tai įrodyta ir mokslininkų. Kūdikiai, kurie buvo reguliariai masažuojami ir mankštinami visus pirmuosius gyvenimo metus, jų gale pralenkė savo bendraamžius fiziniu išsivystymu ir protine branda, be to, jie tris kartus rečiau sirgo peršalimo ligomis, netgi penkis kartus – plaučių uždegimu. Reguliariai masažuojant, stimuliuojamas fizinis augimas, protinė branda, grūdinama, taip pat teigiamai veikia kraujotaką, kvėpavimą ir medžiagų apykaitą. „Jei masažas atliekamas neišnešiotiems kūdikiams, tai jie gali pralygti netgi gimusius laiku kūdikius“, - konstatavo naudą masažistė.

Masažas atliekamas krūtinės ląstos srityje, pilvuko, rankučių bei kojyčių, nugarytės, veiduko. Tai, specialistės teigimu, sustiprina kūdikių raumenukus, jie tampa kur kas stipresni, greičiau ima vaikščioti. Tinkama odos priežiūra ir masažas sudaro geresnes sąlygas tinkamam mažylio vystymuisi ir gerai jo savijautai.

 

Svarbu – kūdikio atsipalaidavimas

Dažniausiai, kaip papasakojo R.Ronkaitytė, kūdikiai pradedami masažuoti jau antrą gyvenimo mėnesį, tuomet, kai sumažėja jo rankų ir kojų raumenų tonusas. Būtina atsižvelgti ir į maitinimo laiką – masažuojama prieš maitinimą arba parėjus valandai po maitinimo, o jei kūdikį kankina diegliai, masažą reikia atlikti prieš jų pradžią. Svarbiausia, jog kūdikis būtų geros nuotaikos ir galėtų atsipalaiduoti. „Tėvai visuomet jaučia didžiulę baimę, tačiau pirmą kartą užmegztas ryšys kaskart tik stiprėja. Pajutęs, jog masažas jam nesuteikia nei menkiausio skausmo, atvirkščiai, jis pasijaučia vis geriau, kūdikis vėliau jo tik lauks“, - kalbėjo R.Ronkaitytė. Masažą atlikti negalima tuomet, jei mažylis negaluoja arba serga.

Niekam ne paslaptis, jog masažas turi daug teigiamų savybių. Kūdikiams taip pat jis labai padeda. Masažo ir mankštos metu greičiau cirkuliuoja kraujas, pagreitėja limfos apytaka, paplatėja ir geriau kraujo prisipildo smulkiausios kraujagyslės, dėl to pagerėja medžiagų apykaita – jų ląstelės gauna daugiau maisto medžiagų, reikalingų kūdikiui augti. Kūno audiniai gauna daugiau maisto medžiagų ir deguonies. O ir gerina odos mitybą, raumenų jėgą ir elastingumą, bei virškinimą. Visų šių faktorių dėka kūdikis tampa žvalesnis, geriau valgo ir miega.

 

Susidomėję kūdikių masažavimo paslaugomis kreipkitės į kineziterapeutę, masažistę Ramunę Ronkaitytę, telef.: 8 677 05962 arba el. paštu: [email protected]

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dažnas žmogus savyje nešiojasi įvairių nuoskaudų iš vaikystės, pyksta ant savo tėvų dėl jų klaidų – per didelio valdingumo ar per mažai rodomos meilės arba dėl tokių traumuojančių patirčių, kaip alkoholizmas, fizinis, emocinis smurtas. 


Dar vaikystėje visi sužinome, kad žmogaus organizmui yra reikalingi ypač įvairūs komponentai. Tačiau paaugę, siekiame labiau suprasti mūsų organizme vykstančius procesus, norime žinoti, kas jiems turi įtakos, o taip pat – kaip turėtumėte elgtis, norėdami paspartinti tam tikrus dalykus. Būtent tuomet ypač kruopščiai bei detaliai imame domėtis mūsų organizmui reikalingais elementais. BCAA – taip...


Klausiame ekspertų apie limfodrenažinį masažą ir galimą naudą jūsų sveikatai.


Daugybė atsakymų į klausimus apie pozityvų bendravimą šeimoje ir paauglystę nemokamose paskaitose tėvams.


Palangos baseinas kviečia į nemokamas mankštas kūdikiams vandenyje.


Balandžiai paprastai sukelia daug įvairių minčių. Tai – ir taikos, ir meilės, ir pašto simbolis, o per šventes į dangų kylantys šie gražūs sparnuočiai tikriausiai nepalieka abejingų. Palangos balandininkų klubo pirmininkas Reinoldas Liaudanskas teigė su šiais gražuoliais paukščiais draugaujantis jau ne vienerius metus. „Tai labai gražus ir...


Aplinkkelis duos tokią naudą, kokią sugebėsime pasiimti patys

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 06 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Šią savaitę oficialiai prasidėję Palangos aplinkkelio tiesimo darbai tapo gera proga pasidžiaugti visų lygių valdžių atstovams.


Artėjant Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės dienai, ne vienam mūsų kyla klausimas: o kaip aš pats suvokiu šią datą, ką man reiškia valstybė, pilietiškumas, patriotiškumas? Suaugusieji tai supranta ir suvokia vienaip, o jų minčių atspindžius galime išvysti ir laikraščių puslapiuose, ir interneto portaluose. O kaip tai suvokia auganti karta?...


Jau bemaž dešimtmetį Palangoje masažo kabinetą turintis Napaleonas Maselskis veiklos stoka nesiskundžia – kaip pats paminėjo, ypač vasarą, seni klientai praveria duris ir praneša, jog jie jau čia. „Vasarą palangiškiai neserga“, - nusišypsojo masažuotojas, šią profesiją jau po ilgų metų puikiai įvaldęs. Regėjimą praradęs dar pačiame jėgų žydėjime, tarnaudamas Afganistane, palangiškis, kaip...


Sakoma, kad lytėjimą kūdikiai supranta kaip meilės išraišką, bendravimą su jais. Šią kalbą puikiai perpratusi kineziterapeutė, masažistė Ramunė Ronkaitytė papasakojo, kokią naudą kūdikiams teikia masažas. Nors, kaip paminėjo specialistė, tėvams pradžioje sunku pasitikėti, tačiau puikūs rezultatai sunaikina visas abejones. „Seniau tėvai patys mėgindavo masažuoti savo mažylius, pastaruoju...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius