„Surink Lietuvą“ ir Palangos turizmo informacijos centras pristato proginį magnetuką

***, 2021-03-31
Peržiūrėta
2431
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Surink Lietuvą“ ir Palangos turizmo informacijos centras pristato proginį magnetuką

„Surink Lietuvą“ kartu su Palangos turizmo ir informacijos centru pristato jau trečiąjį „Surink Lietuvą“ proginį magnetuką. O proga, šįkart, išties įdomi, daugeliui gal net negirdėta: Šiais metais Palanga švenčia 100 metų prijungimo prie Lietuvos jubiliejų.

Tokiai išskirtinei šventei proga atsirado todėl, kad prieš 100 metų, skirtingai nei Lietuva, Latvija paskelbdama šalies nepriklausomybę, deklaracijoje, nurodė valstybės sienų ribas. Jos buvo nustatytos pagal buvusios Kuršo gubernijos, kuriai tuo metu priklausė ir Palanga, ribomis. Vis tik po ilgų derybų 1921 m. kovo 30 d. Lietuvos – Latvijos sienos sutartimi Palanga iki Būtingės kaimo imtinai, sugrąžinama Lietuvai. Šiai neįprastai progai paminėti ir skiriamas šis „Surink Lietuvą“ magnetukas, kurį jau nuo kovo 24 d. galima bus įsigyti Palangos turizmo informacijos centre.

Tai jau trečiasis toks, proginis, „Surink Lietuvą“ magnetukas. Pirmasis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui išleistas 2020 m. pradžioje, jį galima rasti MO muziejuje Vilniuje. O štai antrasis visai netoli nuo Palangos – Lietuvos jūrų muziejuje keliautojams primena, kad jūra ne tik smagios maudynės, bet ir visas gyvūnijos pasaulis, bei įtraukianti jūros laivybos istorija. Nors ateityje sulauksime dar ne vieno tokio, proginio, „Surink Lietuvą“ magnetuko, projekto autoriai neatskleidžia kur bus sekantis. „Nenorime skubėti ir norime, kad keliautojai rinkdami antrąją, jau proginę Lietuvą dar giliau pažintų savo šalį, dar kartą aplankytų tas vietas kurių galbūt nespėjo ankstesnių vizitų metu“ – pasakojo projekto autorė Lina Baublienė.

„Surink Lietuvą“ šiemet žada ir daugiau naujienų – jau visai netrukus pasirodys dar vienas stalo žaidimas „Surink Lietuvą. Skoniai“, kuris kvies pakeliauti po lietuvišką virtuvę. Jau dabar galima susikurti bei nusispalvinti ir virtualų „Surink Lietuvą“ žemėlapį, kurį galima rasti

WeloveLithuania.com portalo atskiroje skiltyje „Surink Lietuvą“. Ten rasite ir daugiau naudingos informacijos – magnetukų įsigijimo vietas, magnetukų istorijas ir kt.

Primename, kad „Surink Lietuvą“ yra idėja skatinanti keliauti po Lietuvą ir iš tokių kelionių parsivežti po suvenyrą bei trofėjų – „Surink Lietuvą“ magnetuką. O surinkus juos visus ant šaldytuvo ar kur kitur surinkti vieną iš beveik 10 tūkst. šiuo metu pagamintų Lietuvos žemėlapių. Nors šiai dienai jau „surinkta“ apie 520 tūkst. magnetukų, projekto komanda patikina, kad magnetukų tikrai nepritrūks ir juos įsigyti galės visi norintys.

Palangos TIC info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos turizmo informacijos centras palangiškius ir kurorto svečius kviečia į įdomias ekskursijas, kurių metu ekskursantai turės galimybę pamatyti kitokią, dar neatrastą Palangą.



Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


„Surink Lietuvą“ kartu su Palangos turizmo ir informacijos centru pristato jau trečiąjį „Surink Lietuvą“ proginį magnetuką. O proga, šįkart, išties įdomi, daugeliui gal net negirdėta: Šiais metais Palanga švenčia 100 metų prijungimo prie Lietuvos jubiliejų.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Palangos turizmo informacijos centras kviečia naudingai ir įdomiai praleisti Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga rugsėjo 27-28 dienomis kurorte vyks nemažai renginių, ir visi jie - nemokami.    


Lietuvoje nerasime miesto ar miestelio be žydų kultūros ženklų. Palangoje žydai gyveno nuo XV a. antrosios pusės. 1487 m. Palangoje jau veikė žydų laidojimo brolija Chevra Kadiša, todėl šis faktas leidžia teigti, kad miestelyje jau buvo žydų bendruomenė. XVII a. žydai sudarė nemažą Palangos gyventojų dalį, jie savo darbais stengėsi nedidelę gyvenvietę paversti klestinčiu miestu.


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius