Simonas Balkaitis: „Smagu pažinti pasaulį kaip nesuvokiamai mažų dalelių visumą“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-07-15
Peržiūrėta
2442
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

(Iš dešinės) Simonas Balkaitis su mama Audrone Balkaitiene ir Palangos vicemeru Sauliumi Sime priėmimo Valdovų rūmuose metu.
(Iš dešinės) Simonas Balkaitis su mama Audrone Balkaitiene ir Palangos vicemeru Sauliumi Sime priėmimo Valdovų rūmuose metu.

Mano viltys ir mano svajonės

Penktadienį ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus kvietimu į Nacionalinio muziejaus Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose surengtą priėmimą susirinko  šiųmečiai abiturientai, gavusieji 3 ir daugiau šimtukų brandos egzaminų sesijoje. Tarp geriausių šalies abiturientų buvo ir Palangos senosios gimnazijos abiturientas Simonas Balkaitis. Jis gavo aukščiausius įvertinimus už anglų kalbos, matematikos bei biologijos žinias .

S. Balkaitis brandos egzaminų sesijoje be minėtųjų laikė dar tris egzaminus. Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatas – 87, fizikos – 92, o chemijos – 95 balai. Kaip prisipažino abiturientas, jis tikėjosi kiek kitokio vertinimo: manė, jog biologijos žinios bus įvertintos 95, o chemijos – arčiau 100 balų. Dėl šio vertinimo jis pateikė apeliaciją.

Grįžusio iš priėmimo Valdovų rūmuose, S. Balkaičio pasiteiravome: kokį įspūdį padarė pati šventė? Ar buvo įteikta apdovanojimų ir kokių? Ir, jo nuomone, ar yra prasmės rengti tokius moksleivių pagerbimus ir kodėl?

– Nevisai tai pavadinčiau švente, iš tiesų salėje nebuvo net suplanuota, jog svečiai sėdės, tad tik šonuose buvo išdėliota kažkiek kėdžių, - į pateiktus klausimus raštu atsakė S. Balkaitis. - O visiems stovint, tik priekiniai normaliai matė sceną ir pasirodymus joje, tad kažkaip keistai truputį, bet tiek jau to. Apdovanojimų jokių negavau – buvo pakviesta virš 90 moksleivių (iš kurių apie 70 gavo tris šimtukus), o apdovanojimai buvo skirti tik 4 ar 5 šimtukus gavusiems. Trišimtukininkai gavo po tušinuką, kurio gale įdėta USB atmintinė. Prasmė rengti (moksleivių pagerbimus – aut.) yra, tačiau reikia rengti kitaip, nes dabar suvažinėjom 350 km pirmyn ir tiek pat atgal dėl nevisai aišku ko.

– Sprendžiant iš Jūsų pasirinktų egzaminų, esate „tiksliukas“. Ar tik tikslieji mokslai Jums įdomūs, ar domėjotės ir humanitariniais? Jei taip – kokiais, jei ne – kodėl?

– Aš visgi tiksliukas, nežinau, ką veikčiau per dienas, jei būčiau humanitaras. Tačiau laisvalaikiu nevengiu ir humanitarinių dalykų, visad reikia išlaikyti bent minimalią pusiausvyrą.

– Manau, kad esate dalyvavęs įvairiose olimpiadose bei kituose panašaus pobūdžio mokslo konkursuose. Jei taip - kokiuose, kada ir kur, ir kaip Jums sekėsi?

– Galiu tiesiog neišsiplėsdamas „įmesti“ sąrašą. Mokyklos ir miesto: chemijos, matematikos, biologijos ir fizikos olimpiadų pirmos vietos (bent pusė taškų miesto etapuose). Rudenį dalyvavau debatų turnyre Vilniuje.  Vasarą buvau išvykęs į debatų stovyklą Druskininkuose ir ten su komanda patekom į pusfinalį. Rudenį dalyvavau „Poezijos rudenyje“ ir pelniau trečią vietą. Dalyvavau IT konkurse „Bebras“, matematikos „Kengūroje“. Dalyvavau Kretingoje prof. V. Liutiko komandinėje matematikos olimpiadoje ketvirtus metus iš eilės. Taip pat 2012 metų lapkritį dalyvavau „Idėjų mugėje“ Vilniuje. ŠU matematikos komandinėje olimpiadoje užėmiau pirmąją vietą tarp dvyliktokų. LitChO 51 (Lietuvos respublikinėj chemijos olimpiadoj) pelniau sidabrą - esu 2-as iš dvyliktokų ir taip nusipelniau Laureato apdovanojimo (už tris kartus laimėtą prizinę vietą, nes 2011 ir 2012 metais gavau bronzos medalius), dar gavau ir Nuotolinės chemijos Olimpiados (NLitChO) 2-os vietos diplomą (jį per gyvenimą pelniau tris kartus: 2009, 2011 ir šiais 2012 metais) bei Gamtos mokslų „Kengūroj“ chemijoj gavau Auksinį „Kengūros“ diplomą. Dalyvavau Baltijos šalių chemijos olimpiadoje.

– Ar, be mokslo, dalyvaudavot kokioje visuomeninėje veikloje? Ar visas jėgas skirdavote mokslui?

– Praėjusį pusmetį internetu baigiau MITx (garsiojo MIT universiteto kursai, pateikiami internetu) universitetinį kursą „Kietojo kūno chemija“ ir gavau baigimo diplomą. Sausio vidury Vilniuje HAI (Harmoningos asmenybes institutas) rengiamame projekte IML (International mutual learning) dalinausi patirtimis, kaip pats mokiau ir mokau jaunesnius. Šiemet jau antri metai siunčiu NMA chemikams nuotolines užduotis (oficialiai esu užrašytas čia: http://www.nmakademija.lt/komanda/sekciju-vadovai/). Nuo vasario mėnesio pradėjau vesti savo IML (international mutual learning) užsiėmimą - mokiau tris gimnazistes ir gimnazistą organinės chemijos. Jau antrus metus (prieš tai du metus prisidėjau prie Palangos chemijos olimpiados aštuntokams rengimo) prisidedu prie Palangos Gamtos mokslų olimpiados aštuntokams įgyvendinimo.

– Kas labiausiai įsiminė iš mokslo metų gimnazijoje – įvykiai ar žmonės, su kuriais teko bendrauti?

– Turbūt labiau žmonės, įvykiai vienokie ar kitokie, tačiau kažkuo panašūs, visad nutinka, o va žmonės – visi skirtingi ir savaip įdomūs. Tai yra tiek mokytojai, tiek klasiokai, tiek į kokį renginį užklydę asmenys iš kitų miestų (gerai pamenu A. Kleivos surengto „Ateities generatoriaus“ dalyvius).

- Kokie mokytojai labiausiai prisidėjo formuojant Jūsų pasaulėžiūrą bei padėjo pasirinkti, kokia kryptimi pasukti ir kokius dalykus rinktis 10 klasėje?

– Dešimtoje klasėje viską, ką lankysiu, rinkausi pats, net tėvai iš esmės leido sprendimą daryti pačiam. Ir kryptį atradau ganėtinai greitai, chemija pradėjo patikti nuo pat aštuntos klasės, o dėl to esu labai dėkingas Almai Stričkaitei, kuri savotiškai ir labai įdomiai vesdavo pamokas!

– Mokslai: ką reikia daryti, kaip reikia mokytis, kad būtų galima pasiekti tokių aukštų rezultatų, kokių pasiekėte Jūs per brandos egzaminus?

– Geriausias atsakymas, kurį galiu sugalvoti, yra tiesiog – nuolat dorai dirbti ir mažiau rūpintis dėl to, kiek ir ko per tam tikrą laikotarpį išmoksti. Jau geriau prasėdėti vieną dieną prie bet kokio net menkiausio dalyko, bet jį išmokti ir suprasti taip, kad nereiktų to daryti antrą kartą. Būtent todėl (iš tingėjimo antrą ar trečią kartą mokytis) daugiausia mokydavausi per pamokas, pavyzdžiui, biologijos vadovėlį namie per šiuos mokslo metus atsiverčiau mažiau nei 10 kartų (paskutinis buvo dieną prieš egzaminą).

– Kur ketinate studijuoti, kokią specialybę rinksitės ir kodėl?

– Studijuosiu VU chemiją, nes ji man patinka. Smagu pažinti pasaulį kaip nesuvokiamai mažų dalelių visumą. O ką nors gaminti laboratorijoje – dar smagiau!

– Minėjote, jog Jūsų netenkina chemijos egzamino vertinimas. Kodėl jis toks svarbus Jums ir ar nebijote, kad apeliacija gali spręstis ne Jūsų naudai?

– Netenkina todėl, nes nevisai aišku, už ką buvau tiksliai nubaustas. Šiaip tai pagrindinis stojamasis egzaminas, stojant į chemiją, tačiau ir su keliais balais mažesniu vis vien įstočiau. Labiausiai per apeliaciją noriu išsiaiškinti, kodėl tiek taškų nuėmė.

– Užvėrėte gimnazijos duris? O Palangos? Ar galvojote, baigęs studijas, grįžti čia dirbti?

– Ne, tiek į Palangą, tiek į gimnaziją grįšiu, vis kas nors turbūt trauks čia apsilankyti. Tačiau ką dirbti su chemija kol kas nelabai įsivaizduoju. Bet visko gali būti, juk niekada nežinosi.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo trečiadienio iki savaitės pabaigos abiturientai laikys anglų kalbos egzamino kalbėjimo dalį.


Gausybės gražių ir švytinčių jaunuolių iškilminga eisena trečiadienį, liepos 20 dieną, papuošė Palangą – įteikti brandos atestatai 114 Palangos senosios gimnazijos abiturientų.


Palangos abiturientų visų valstybinių brandos egzaminų vidutinis egzaminų įvertinimas yra aukštesnis už visos šalies VBE įvertinimų vidurkį. Lietuvių kalbos ir literatūros VBE laikiusių Palangos abiturientų vidutinis egzamino įvertinimas – 50,2 (šalies – 42,4), anglų kalbos VBE – 74,3 (šalies – 61,1), matematikos VBE – 34,1 (šalies – 31,2), biologijos VBE – 60,3 (šalies –50,7), chemijos VBE –...


Praėjusį sekmadienį Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šventę abiturientai pradėjo susirinkdami prie Palangos senosios gimnazijos, kur buvo atidengta grindinio plytelė, skirta gimnaziją baigiantiems 81-osios laidos abiturientams.


Dėl koronaviruso pandemijos brandos egzaminų sesija šiemet Palangoje nusikėlė mėnesiu vėliau. Ji prasidės anglų kalbos kalbėjimo valstybiniu brandos egzaminu birželio 22 d. Pagrindinė brandos egzaminų sesija baigsis liepos 21 d. fizikos egzaminu.


Praėjusią savaitę abiturientai įžengė į egzaminų maratoną. Jį, tiesa, pradėjo nedaugelis, mat gegužės 2-ąją buvo laikomas prancūzų kalbos egzaminas – šį egzaminą rinkosi mažuma. Klaipėdos apskrityje prancūzų žinias pasitikrinti panoro vos viena palangiškė. Prancūzų kalbos valstybinis brandos egzaminas Palangos miesto savivaldybėje buvo vykdomas pirmą kartą. Iš viso...


Užvakar paskelbus valstybinių lietuvių kalbos ir literatūros, chemijos ir informacinių technologijų brandos egzaminų rezultatus ir paaiškėjus, jog net 12 proc. abiturientų neišlaikė lietuvių kalbos egzamino, žiniasklaidoje nuvilnijo komentarų banga, jog kasmet daugėja mokyklas baigiančių „beraščių“. Tuo tarpu Palangos senoji gimnazija, nors jos abiturientų...


Tarp apdovanotų geriausių šalies abiturientų – ir palangiškis

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 25 | Rubrika: Jūros vaikai

SEB bankas jau aštuntus metus iš eilės tęsia tradiciją apdovanoti geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusius šalies abiturientus. Šiemet savo įsteigtus prizus  bankas įteikė 54-iems Lietuvos abiturientams, kurie aukščiausiais balais išlaikė bent keturis valstybinius brandos egzaminus. Tarp jų šiais metais apdovanotas...


Penktadienį ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus kvietimu į Nacionalinio muziejaus Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose surengtą priėmimą susirinko šiųmečiai abiturientai, gavusieji 3 ir daugiau šimtukų brandos egzaminų sesijoje. Tarp geriausių šalies abiturientų buvo ir Palangos senosios gimnazijos abiturientas Simonas Balkaitis. Jis gavo...


Sveikinimai Simonui Balkaičiui: šiandien ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus kvietimu į Nacionalinio muziejaus Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose surengtą priėmimą susirinko šiųmečiai abiturientai, gavusieji 3 ir daugiau šimtukų brandos egzaminų sesijoje. Tarp geriausių šalies abiturientų yra ir Palangos senosios gimnazijos abiturientas Simonas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius