Reabilitacinėje ligoninėje – profesinio mokymo galimybė neįgaliesiems

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-08-16
Peržiūrėta
2364
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusių metų spalio mėnesį Palangos reabilitacijos ligoninė ėmė vykdyti Neįgaliųjų profesinės reabilitacijos infrastruktūros plėtrą pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“. Kaip pasakojo Žmogiškųjų išteklių valdymo vyriausioji specialistė Rūta Lukauskaitė, po pertvarkos tikimasi praplėsti neįgaliesiems teikiamų mokymo programų spektrą.

 

Projekto, kurį finansuoja Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programa, tikslas yra paslaugų neįgaliesiems įvairovės, prieinamumo didinimas ir kokybės gerinimas Palangos reabilitacijos ligoninėje, rekonstruojant, įrengiant ir pritaikant patalpas, kurios sudarytų sąlygas kokybiškų ir prieinamų profesinės reabilitacijos paslaugų teikimui. „Mes orientuojamės į fizinę negalią turinčius asmenis, kurie pageidauja įgyti vadinamas „ūkiškas“ profesijas, pavyzdžiui, batsiuvių, kirpėjų, juvelyrų. Iki šiol neįgalieji buvo ruošiami tik smulkaus verslo administravimo profesijai, vadinamieji vadybininkai, bet juos tokia specialybė ne itin vilioja“, - teigė R.Lukauskaitė.

Didinant paslaugų prieinamumą bus rekonstruotos nebenaudojamos kino salės patalpos ir išplėstas balkono plotas, pritaikant juos profesinės reabilitacijos paslaugų teikimui, o projekto įgyvendinimo metu bus įsigyti reikalingi baldai, įranga ir kompiuterinė technika. Prie esamų kabinetų bus įrengti dar trys kabinetai – viename iš jų bus taikoma ergoterapija.

Nuo 2006 metų ėmus vykdyti neįgaliųjų mokymo programą, jau kitais metais tikimasi pasiūlyti įvairesnį profesijų pasirinkimą. Kaip paminėjo R.Lukauskaitė, įgyvendinus tokį projektą sumažėtų neįgaliųjų asmenų socialinė atskirtis, neįgalieji galėtų efektyviau įsitraukti į visuomenę ir darbo rinką, pagerėtų ir jų ekonominė padėtis, taipogi savęs vertinimas. Pažymima, jog kartu naudos turėtų ir neįgaliuosius prižiūrintys asmenys – jie galėtų grįžti prie įprastinio savo gyvenimo, kuomet prižiūrimieji realizuotų save jiems tinkamoje veikloje.

Kaip paminėjo R.Lukauskaitė, mokymų programa neįgalieji naudodavosi ir iki šiol – praėjusiais metais mokėsi 72 neįgalieji, šiemet – 45-46. O pradėjus teikti numatytas paslaugas bus sukurta 12 naujų socialinio darbo etatų, vienu metu centre turės galimybę būti apie 24 neįgaliuosius.

Projektą, finansuojamą Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programos, planuojama pabaigti kitų metų balandžio pabaigoje. Šiuo metu imti intensyviai vykdyti numatyti planai. Projektui skirtas ES finansavimas – 2,287 mln. lt.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klientų aptarnavimo srityje dirbantiems specialistams bendravimo įgūdžiai yra itin svarbūs, mat kasdien jiems tenka susidurti su skirtingais žmonėmis, o tai reiškia – ir su skirtingomis jų emocijomis ir lūkesčiais.


Ošupio takas taps draugiškesnis bei saugesnis neįgaliesiems – praėjusią savaitę pasirašyta šio tako atkarpos nuo Paraplegikų stovyklos iki Šventosios pritaikymo neįgaliesiems statybos darbų sutartis.


Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Palangos kurorto verslo skyrius šiemet švenčia savo 20-metį. „Profesinis mokymas Lietuvoje išgyvena tikrą atgimimą. Tą liudija kasmet vykstančio bendrojo priėmimo rezultatai bei augantis stojančiųjų skaičius. Didžiausias ir populiariausias Lietuvoje – Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, kuris turi ir...


9 COVID infekcijos atvejai, patvirtinti per šeštadienį, vertinama, yra susiję su židiniu Palangos reabilitacijos ligoninėje. 5 iš šių atvejų registruoti Klaipėdos apskrities (tarp jų ir Palangos), po 2 – Telšių ir Šiaulių apskričių gyventojams.


Palangos reabilitacijos ligoninėje plintant koronavirusui šią savaitę sustabdė naujų pacientų priėmimą. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė, kad per praėjusią parą buvo nustatyti penki nauji atvejai, siejami su protrūkiu Palangos reabilitacijos ligoninėje. Vertinama, kad su protrūkiu šiuo metu yra susiję 16 infekcijos atvejų.


Beveik dvejus metus laukusi Sveikatos apsaugos ministerijos konkurso direktoriauspareigoms eiti, Palangos reabilitacijos ligoninė turi naują vadovą: direktore tapo Romantė Aleknavičienė, kuri po 25 metų prie ligoninės vairo stovėjusio Virginijaus Biskio išėjimo– iki rugsėjo vidurio ji laikinai vadovavo ligoninei – jau atsikratė žodžių „laikinai einanti“.


Vakar Palangos reabilitacijos ligoninės bibliotekoje buvo atidaryta tradicinė Estijos salos Hiumaa Kardla Kultūros centro Dailės studijos „Hiumaa Estija“ paroda. Mainus meno srityje Palangos reabilitacijos ligoninė su estais vykdo jau nuo 2006 metų. Parodoje demonstruojami klasikinės tapybos, akrilo ant drobės darbai. Ligoninės pacientų ir personalo akis džiugins Luisos Harjak...


Palangos komunalininkai baigia įrengti medinę aikštelę paplūdimyje, kurioje grožėtis jūra bei vasaros saulėlydžiais bus patogu neįgaliesiems. Ties Birutės parku, netoli poilsio namų „Palangos žuvėdra“ esančiame paplūdimyje žmonėms su negalia pritaikyti ir privažiavimai prie jūros – nutiesti patogūs mediniai takai per kopas, kopose įrengta apžvalgos aikštelė...


Pagal Europos Sąjungos (ES) Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra įgyvendintas projektas „Neįgaliųjų profesinės reabilitacijos infrastruktūros plėtra Palangos reabilitacijos ligoninėje“.


Praėjusių metų spalio mėnesį Palangos reabilitacijos ligoninė ėmė vykdyti Neįgaliųjų profesinės reabilitacijos infrastruktūros plėtrą pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“. Kaip pasakojo Žmogiškųjų išteklių valdymo vyriausioji specialistė Rūta Lukauskaitė, po pertvarkos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius