Prieš Rugsėjo 1-ąją diskutuota apie Mokytoją, jo vertybes ir pašaukimą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-09-01
Peržiūrėta
2001
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prieš Rugsėjo 1-ąją diskutuota apie Mokytoją, jo vertybes ir pašaukimą

Paskutinį rugpjūčio penktadienį į „Baltijos“ pagrindinę mokyklą rinkosi Palangos švietimo įstaigų atstovai. Čia Palangos švietimo pagalbos tarnybos iniciatyva buvo surengta 2014–2015 mokslo metų pradžiai skirta konferencija „Mokytojas: jo vertybės ir pašaukimas“.

Pirmosios kolegas su artėjančia naujų mokslo metų pradžia pasveikino Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ dainuojančios pedagogės.

Palangos švietimo pagalbos tarnybos direktorė Vilma Želvienė, pasidžiaugusi į salę gausiai susirinkusiais ir mokslo metų pradžiai pasirengusiais pedagogais bei įstaigų vadovais, pristatė konferencijon atvykusius svečius – švietimo ir mokslo viceministrę, Palangos miesto tarybos narę Genoveitą Krasauskienę, Seimo narį Praną Žeimį bei Palangos vicemerą Saulių Simę.

Pirmasis į susirinkusiuosius prabilo P. Žeimys, paminėjęs, jog jam tekę šią vasarą lankytis kaimyninėse Latvijoje, Estijoje bei Rusijoje. Pasak Seimo nario, mes Lietuvoje gyvename triskart geriau už latvius, dukart – už estus ir tūkstantį kartų geriau nei gyvenama Rusijoje. Tačiau tai nereiškia, jog mūsų valstybėje nėra problemų. Yra jų ir švietimo srityje. Tad P. Žeimys sakė atėjęs į konferenciją, kad iš buvusių kolegų išgirstų, kokios problemos jiems šiuo metu aktualiausios. O išklausęs Palangos švietimiečių, jis sakė jų iškeltomis problemomis pasidalinsiąs bei dėl jų sprendimo būdų padiskutuosiąs su Seimo nariais.

„Linkiu pedagogams kantrybės ir ištvermės, kalbėtis ir susikalbėti visais klausimais, ir būti ne vien mokytojais-lektoriais, o išmokyti mokinius tų dalykų, kurių jiems tikrai prireiks išėjus iš mokyklos ir pradėjus kurti ateitį“, – sakė P. Žeimys.

Kolegoms pedagogams gerų, nesunkių ir kūrybingų artėjančių mokslo metų – tokių, kad jie galėtų pasidžiaugti ir moksleiviais, ir savo darbu, – linkėjo Palangos mero pavaduotojas S. Simė.

„Mokytojas, nepaisydamas to, kad ir vaikai dabar gali jam pasakyti, jog jis esąs neteisus, ir tėveliai papriekaištauti, kad ne to ar ne taip moko, ir mokyklos vadovas, ir ministerija pirštu pagrūmoti, vis tiek eina į priekį ir veda paskui save vaikus, – prisipažinusi, jog visą laiką buvo ir dabar tebesijaučia esanti mokytoja, sakė viceministrė G. Krasauskienė. – Tad linkiu jums neprarasti vidinės ramybės, nes tik ji gali suteikti stiprybės ir galimybę visose situacijose išlikti oriais. Linkiu, kad apie mokytojus būtų šnekama gerai, kad būtų viešinami jų geri darbai, kad jie būtų minimi kaip žmonės iš didžiosios raidės. Ir kviečiu paprastai ir ramiai reaguoti į būsimus pokyčius – nes juk mokykla ir švietimo sistema yra gyvas organizmas, kuris turi nuolat kisti“.

Didelio kolegų susidomėjimo sulaukė G. Krasauskienės skaitytas pranešimas, skirtas 2014–2015 mokslo metų aktualijoms. Tarp paminėtųjų – privalomo priešmokyklinio ugdymo įteisinimas, mokslo metų pailginimas, didinant mokymosi dienų skaičių arba 10 dienų 2015 metais, arba per dvejus ateinančius mokslo metus pridedant po penkerias dienas. Taip pat mokyklose planuojama įvesti suderintą vertinimo sistemą: kas pora metų, baigiant antrąją, ketvirtąją, šeštąją, aštuntąją klases, o taip pat dešimtąją – iki pat brandos egzaminų dvyliktoje klasėje – atitinkamai tikrinti moksleivių ugdymo pasiekimus. Beje, jau kuriamos atviros užduočių bazės mokinių pasiekimams pasitikrinti. O pagrindiniai šių mokslo metų prioritetai esą šie: kiekvienam mokiniui padėti atskleisti savo stiprybes; jungtys tarp programų; pažangos skatinimas ir vertinimo integralumas kokybei užtikrinti.

Su prasidedančių mokslo metų aktualijomis Palangos miesto savivaldybės ugdymo įstaigose konferencijos dalyvius supažindino Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė. Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos direktorius Henrikas Vaicekauskas skaitė pranešimą „Lyderystė, bendradarbiavimas ir vertybių raiška šiuolaikinėje mokykloje“, Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Augutė Liutkevičienė pasidalijo įžvalgomis tema „Kas lemia mokytojo darbo sėkmę?“, o VšĮ „Nacionalinė regionų plėtros agentūra“ Psichologinio ir karjeros konsultavimo skyriaus vedėja psichologė Virginija Servutienė kalbėjo apie mokytojo pavyzdžio galią.

Jūsų komentaras:

Gyvenimo tiesos... 2014-09-02 07:53 (. / IP: 86.100.63.40)
- Mokytojai savo autoritetą kuria patys!... Ir kodėl mokiniai baigę vidurinę bei aukštus mokslus, - vieniems mokytojams sako "Labas" , o kitiems - NE ? Taigi, pirmiausiai pasižiūrėkite į savo silpnybes...

Taip pat skaitykite

Valstybės diena – ypatinga šventė, primenanti didingą mūsų tautos istoriją, tradicijas ir vertybes, taip pat – drąsius protėvius, sukūrusius pagrindus mūsų nepriklausomai valstybei. Kartu tai yra ir mūsų rytdienos kūrimo šventė, raginanti drąsiai žvelgti į ateitį bei kurti tokią Lietuvą, kurioje kiekvienas jaustųsi saugus, gerbiamas ir vertinamas.


Palangos senoji gimnazija priims į darbą fizinio ugdymo mokytoją ir bibliotekos vedėją.


Lietuva turėjo savąją motiną Teresę. Šį palyginimą galime drąsiai suteikti Stefanijai Ladigienei, gyvenusiai prieš kelias dešimtis metų, pasaulio tautų teisuolei, po mirties apdovanotai žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, drąsios ir kilnios sielos žmogui. Šia programa pažymime jos 120-ąsias gimimo metines. 


Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoją Daivą Urbštienę gyvenime sunku labai nustebinti, tačiau kai prieš karantiną, viename susitikime jai prisistačius mokytoja, vos ne visi ėmė sutartinai prisiminti savo mokyklas, mokytojus ir net atskirus dalykus, ji širdyje nusistebėjo: „Žmonės, baigę mokyklą prieš 30 metų ir daugiau, iki šiol prisimena ir kalba apie savo buvusius mokytojus.“


Šiandien, kovo 13 d., aplinkos ministrui Simonui Gentvilui Palangos miesto savivaldybėje miesto meras Šarūnas Vaitkus ir savivaldybės administracijos atstovai pristatė Šventosios jūrų uosto atstatymo planus bei diskutavo apie galimybes ieškoti finansavimo vienam iš pagrindinių uosto statytos etapų – molų statybai.


Jaunimo savaitę diskutuota, ar kurortas yra draugiškas jaunimui

"Palangos tilto" redakcija, 2020 08 13 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio 12 d. Lietuvoje ir pasaulyje švenčiama Tarptautinė jaunimo diena. Todėl šia proga Palangoje, didžiausiame šalies kurorte, visą savaitę buvo organizuojami įvairūs renginiai ir iniciatyvos – nuo patirtinio žygio miškais ir pajūriu iki seminarų apie socialinius tinklus bei darbą Palangoje.


Vakar Palangos miesto pedagogai rinkosi į IV-ąją konferenciją „Kūrybiškas mokymasis – kitas pažinimo kelias“, kuri vyko Palangos botanikos parko rotondoje. Gamtos apsuptyje miesto pedagogės ne tik sėmėsi naujos patirties, bet ir turėjo galimybę pabendrauti tarpusavyje.  


Birželio 6-9 dienomis Strasbūre vyko Europos Parlamento (EP) plenarinė sesija. Jos metu buvo svarstomi ir Lietuvai aktualūs klausimai, kuriuos turėjo galimybę išgirsti ir „Palangos tiltas“.


Paskutinį rugpjūčio penktadienį į „Baltijos“ pagrindinę mokyklą rinkosi Palangos švietimo įstaigų atstovai. Čia Palangos švietimo pagalbos tarnybos iniciatyva buvo surengta 2014–2015 mokslo metų pradžiai skirta konferencija „Mokytojas: jo vertybės ir pašaukimas“.


Praėjusį penktadienį „Palangos tilto“ redakcijos darbuotojai darbą pradėjo nuo skambučio policijai – ryte atvykę į redakciją, radome sudaužytą laikraščio reklaminį stendą. Visą vasarą jis niekam iki mūsų laikraštyje praėjusią savaitę pasirodžiusių nepalankių straipsnių apie buvusį ministrą Raimundą Palaitį netrukdė. Chuliganų išpuolis, kurį redakcija...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius