Paskelbusi telefoninio sukčiaus fotorobotą, policija vertingos informacijos nesulaukė

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-03-12
Peržiūrėta
2241
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos m. Policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Kęstutis Bončkus informavo „Palangos tiltą“, kad telefoninio sukčiavimo byloje, išplatinus fotorobotą, vertingos informacijos kol kas nesulaukta. „Vyksta tyrimas, daugiau skelbtinos informacijos šiuo metu neturime,“ – sakė jis.
„Palangos tilto“ duomenimis, praėjusiais metais telefoniniai sukčiai iš šešių palangiškių aukų išviliojo beveik 45 tūkstančių eurų. Redakcijos duomenimis, jau trys telefoninio sukčiavimo atvejai užfiksuoti šiais metais.
Vasario 20 d., prisistatęs policijos pareigūnu, sukčius iš 87 metų palangiškės išviliojo 7 tūkstančius eurų. Pranešama, kad nusikaltimas įvyko vasario 18 d., apie 13.39 val., Sodų gatvėje. Į moters namus atėjęs nepažįstamasis prisistatė pareigūnu. Policija pradėjo tyrimą dėl sukčiavimo. Tai jau ne pirmas kartas, kai nusikaltėlis, išviliodamas pinigus, Palangoje apsimeta policijos pareigūnu. Deja, kurorto pareigūnams sučiupti sukčiaus (ar sukčių) iki šiol nepavyko.
Kaip informavo „Palangos tiltą“ Informatikos ir ryšių departamentas, pernai Palangoje buvo iškelti 24 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo ( 6 iš jų – dėl telefoninių sukčių), pernai tokių tyrimų buvo 16.
Priminsime, kad pernai, sausio 29 d., Palangos gyventoja neteko 22 100 eurų. Jai į laidinį telefoną paskambino vyriškis, kuris prisistatė Klaipėdos policijos kriminalinių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininku ir pranešė, kad moteris gavo pensiją netikrais eurais ir reikia juos paimti patikrinti. Dar tebekalbant telefonu, atėjusiam tariamam pareigūnui moteris padavė savo santaupas. Tą pačią savaitę tokiu pat būdu iš kitos palangiškės sukčiai išviliojo 700 eurų.
Pernai, rugsėjo 17 d. sukčiai skaudžiai aplink pirštą apvyniojo Palangoje gyvenančią 89-erių moterį. Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnu prisistatęs telefonu vyras moteriškei pasakė, kad jos namuose laikomi pinigai yra suklastoti. Jam užsukus į senolės namus, moteris jam atidavė net 15 000 eurų.
Praėjusių metų spalio 8 d. Palangoje į sukčių paspęstas pinkles įkliuvo 76-erių metų moteris. Moteris į Palangos pareigūnus kreipėsi pranešdama, kad jai į laidinį namų telefoną paskambino Palangos butų ūkio darbuotoju prisistatęs vyras. Jis paaiškino, kad iškilo problemų su atsiskaitymais, dėl to jis neva sujungs pareiškėją su policijos pareigūnu. Tariamas pareigūnas sakė, kad neva sulaikyti asmenys, kurie į bankomatus dėjo padirbtus pinigus, kuriuos pareiškėja esą pasiėmusi. Vėliau pas nukentėjusiąją atėjusiam vyrui moteris atidavė 1600 eurų.
Lygiai tokiu pat būdu pernai, spalio 30 d., sukčius veikė ir paskambinęs palangiškei Gražinai Vaišienei. Pakliuvusi į sukčių žabangas, energinga visuomeninkė dabar negali patikėti, kad taip lengvai užkibo už jų kabliuko ir prarado 1600 eurų. „Sukčiai buvo viską puikiai surežisavę. Viskas atrodė labai tikra,“ – ji sakė „Palangos tiltui.“
Ji iki šiol labai gerai atsimena pas ją atvykusį „policininką“ ir yra įsitikinusi, kad jį nesunkiai atpažintų vėl sutikusi.
„Jis vilkėjo gelsvą liemenę. Jos piešinys buvo panašus į policininkų uniformos liemenę, tačiau užrašo „policija“ nepastebėjau. Gan aukštas, net sakyčiau, kad simpatiškas, apie 180 centimetrų ūgio, gal truputį aukštesnis, šviesesnių akių bei trumpų plaukų, kurie, man pasirodė, linkę galuose garbanotis, kakta – aukštoka, apie 30-33 metų amžiaus. Jokių tatuiruočių ar išskirtinių ženklų nepastebėjau,“ – „Palangos tiltui“ pasakojo telefoninių sukčių auka.
Palangos pareigūnai dar kartą atkreipia gyventojų dėmesį į būtinybę išlikti budriems ir saugoti savo pinigus nuo galimų sukčių.
„Policija sulaukia ir pranešimų apie piliečių gaunamas SMS žinutes, dėl neva vykdomų banko programų atnaujinimo – žmonių prašoma prisijungti sekant nuorodomis ir suvesti kodus, na o vėliau aptinkama, jog nuskaičiuotos įvairios pinigų sumos,“ – sakė Andromeda Grauslienė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja
Sulaukę įtartino skambučio atsiminkite:
1. Pareigūnai jokių pinigų patikrinimų namuose ar banko sąskaitose neatlieka ir šių veiksmų atlikimo nederina telefonu.
2. Neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų, atsisakykite paklusti jo komandoms.
3. Drąsiai nutraukite įtartiną pokalbį telefonu.
4. Neperduokite pinigų ir neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas.
5. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus, ypač būdami vieni namuose.
6. Pasirūpinkite savo artimaisiais. Kalbėkite su savo vaikais, tėvais, seneliais ar senyvo amžiaus vienišais kaimynais. Paaiškinkite jiems, kokių turi imtis veiksmų, kai skambina ar į duris beldžiasi nepažįstamas asmuo.
7. Būkite budrūs ir nepasiduokite apgaulei. Jei kyla įtarimų – nedelsdami

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos policija ieško sukčiaus, kuris pažinčių svetainėje apsuko galvą vietos gyventojai taip, jog ji pati jam nuvežė ir atidavė grynus pinigus.


Tyrimą atliekantys Kretingos r. PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukoje užfiksuotą vyrą, galintį suteikti tyrimui vertingos informacijos.


Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukoje užfiksuotą moterį, galinčią suteikti tyrimui vertingos informacijos. Pažinusius moterį, prašome informuoti telefonu 8 700 64716, arba el. paštu: [email protected]


Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukose užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui vertingos informacijos. Pažinusius asmenį, prašome informuoti telefonu 8 700 64716, arba el. paštu: [email protected] Dėkojame už bendradarbiavimą.


Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukoje užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui vertingos informacijos. Pažinusius asmenį, prašome informuoti telefonu 8 700 64716, arba el. paštu: [email protected] Dėkojame už bendradarbiavimą. Klaipėdos apskr. VPK


Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti vaizdo medžiagoje užfiksuotus asmenis, galinčius suteikti tyrimui vertingos informacijos. Pažinusius asmenis, prašome informuoti telefonu 8 700 64716, arba el. paštu [email protected] Dėkojame už bendradarbiavimą. Vaizdo įrašą rasite čia:...


Artimieji ir Palangos miesto pareigūnai ieško be žinios dingusios, 1982 m. gimusios Violetos Jankauskienės. Paskutinė žinoma buvimo vieta buvo vakar J. Basanavičiaus gatvė. Galinčių suteikti vertingos informacijos apie dingusį asmenį maloniai prašome kuo skubiau pranešti telefonu 8 620 57102, arba el. paštu: [email protected].


Prašome padėti atpažinti asmenį. Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukoje užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui vertingos informacijos. Pažinusius asmenį, prašome informuoti telefonu 8 700 64716, arba el. paštu [email protected]


Palangos m. Policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Kęstutis Bončkus informavo „Palangos tiltą“, kad telefoninio sukčiavimo byloje, išplatinus fotorobotą, vertingos informacijos kol kas nesulaukta. „Vyksta tyrimas, daugiau skelbtinos informacijos šiuo metu neturime,“ – sakė jis.


Palangos policija prašo pagalbos atpažįstant asmenį.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius