Paminėtas Palangos ir Simrishamno (Švedija) draugystės trisdešimtmetis

"Palangos tilto" informacija, 2021-05-10
Peržiūrėta
2156
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paminėtas Palangos ir Simrishamno (Švedija) draugystės trisdešimtmetis

Gegužės 10 d. Palanga ir Simrishamnas (Švedija) mini miestų draugystės trisdešimtmetį. Ta proga surengtame nuotoliniame susitikime, kuriame dalyvavo abejų miestų atstovai, kalbėta apie šios miestų draugystės svarbą.

Šiame susitikime dalyvavo Palangos meras Šarūnas Vaitkus, mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas, mero patarėjas Pranas Žeimys, miestų draugystės sutartį prieš 30 metų pasirašęs tuometinis Palangos miesto tarybos pirmininkas Bronius Martinkus, Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai profesorius Vladas Žulkus, nuo pirmųjų miestų draugystės metų su Simrishamno atstovais bendravęs Dainius Želvys, Ilona Pociuvienė, taip pat – Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas bei vyriausioji specialistė Jūratė Mitkevičiūtė. Simrishamnui atstovavo merė Jeanette Ovesson, merės pavaduotoja Pia Ingvarsson, administracijos direktorė Diana Olsson, buvę miesto merai Karl-Erik Olsson, Anders Johnsson ir Christer Akej, pirmasis asociacijos valdybos pirmininkas Olle Persson, buvęs verslo sekretorius Lars Svärdh ir Palangos miesto garbės pilietis Thomas Larsson.

Miestų bendradarbiavimo sutartį 1991 m. gegužės 10 d. parašais patvirtino tuometinė Simrishamno merė Margareta Arvidsson ir tuometinis Palangos miesto tarybos pirmininkas Bronius Martinkus. Šios sutarties pasirašymo proga Palangoje, ties Vytauto ir Gintaro gatvių sankirta, buvo pasodintas atminimo medelis – paprastasis bukas, kuris dabar jau yra išaugęs į didelį medį.

Pasak B. Martinkaus, ši miestų draugystės sutartis atvėrė kelią glaudesniam bendradarbiavimui ir davė didelį impulsą abiejų miestų gyventojų tarpusavio draugystei – palangiškiai nuolat jautė nuoširdžias Simrishamno bendruomenės pastangas padėti.

O pagalbos išties reikėjo – pasak D. Želvio, tuomet atotrūkis tarp Lietuvos ir Švedijos buvo didžiulis. “Bet laikas eina į priekį, ir per šiuos trisdešimt metų mes labai daug ko pasimokėme iš Švedijos”, – sakė D. Želvys.

 Pasirašius bendradarbiavimo sutartį, užsimezgė graži draugystė tarp abiejų miestų. Tuomet, kai Palanga, kaip ir visa Lietuva, dar tik žengė pirmuosius nepriklausomybės žingsnius, stokojo visko, tad Simrishamno bendruomenė palangiškius labai palaikė ir padėjo, taip prisidėdama prie Palangos kultūrinio gyvenimo, socialinės, sporto ir kitų sričių vystymosi. Tomas Larsonas, kurį puikiai pažįsta kone kiekvienas palangiškis, kartu su bendraminčiais nuoširdžiai rūpinosi ir gabeno labdarą mūsų miesto ligoninei, globos namams. Tuomet ši parama Palangai buvo labai reikalinga. Užmegzti kontaktai nenutrūko iki šiol – T. Larsonas jau 30 metų ne tik veža labdarą į Palangą, bet ir bendradarbiauja su socialiniais darbuotojais, kurie keičiasi gerąja praktika su Simrishamno socialiniais pedagogais ir medikais.

Su Simrishamnu įgyvendinta ir daugiau projektų – buvo bendraujama su Jūros Biologijos Centru Simrishamne, kurio darbuotojai dalijosi savo patirtimi, dalyvaujant įvairiuose Europos Sąjungos struktūrinių fondų projektuose, o 2007 m. rugsėjį buvo pasirašyta atnaujinta bendradarbiavimo sutartis, aptarianti dalyvavimą aplinkos apsaugos organizacijos KIMO veikloje bei miestų bibliotekų bendradarbiavimas kultūros srityje. Bendradarbiavimo KIMO organizacijoje dėka dalyvaujama konferencijose, įvairiuose susitikimuose, aptariant Baltijos jūros ekologines problemas. Bendrų veiklų rado ir švietimo įstaigos – S. Vainiūno meno mokykla gavo ne vieną patarimą iš švedų muzikos mokytojų, kaip pagerinti švietimo programų kokybę.

2008 m. Simrishamno „Lions“ klubo nariai lankė „Palangos gintaras“ sanatoriją ir atvežė vaikams daug žaislų bei drabužių, o 2014 m. Simrishamno „Lions“ klubo nariai dovanojo 20 neįgalių vaikų iš Palangos socialiai remiamų šeimų 10 dienų stovyklą Simrishamne. Jų bei 5 mokytojų kelionės bilietus apmokėjo Palangos miesto savivaldybė.

Menininkai taip pat prisidėjo plėtojant abiejų miestų draugiškus santykius: kai 2011 m. buvo švenčiamas 20-metų draugystės metinės, buvo suorganizuota bendra fotografijų paroda, Palangoje bei Simrishamne įvyko bendras Palangos orkestro ir grupės iš Simrishamno koncertas, Palangoje pasodinta 20 obelų Globos namų kieme, taip pat sudalyvauta tilto rekonstrukcijos pabaigos atidaryme. Palangiškis menininkas L. Žulkus surengė folklorinio meno parodą Simrishamno bibliotekoje, o Palangos miesto folkloro kolektyvas „Mėguva“ tais pačiais metais surengė 4 pasirodymus Simrishamne Uosto festivalio metu.

Bendradarbiauja ir Turizmo informacijos centrai.

Šiandien, praėjus trisdešimčiai metų nuo miestų draugystės sutarties pasirašymo, Palanga yra labai pasikeitusi, ir nenustoja keistis. Simrishamno atstovams nuotolinio susitikimo metu buvo parodytas dešimties minučių trukmės filmas apie Palangą ir jos pastarųjų metų pokyčius.

„Labai dėkoju Simsirhamno bendruomenei už pirmuosius žingsnius, kuriuos leidote mums žengti. Nuoširdžiai džiaugiuosi šia Palangos ir Simrishamno draugyste bei dėkoju mūsų draugams švedams už ją. Jūs buvote, esate ir būsite mūsų gerieji kaimynai, padėję bei palaikę tuomet, kai mums buvo sunku“, – sakė meras.

Susitikimo metu visų palangiškių vardu Simrishamno bendruomenei nusiųstas ir nuoširdus muzikinis sveikinimas ­– Švedijos nacionalinis maršas „Under blagul fana“ (autorius – Viktor Widqvist), kurį Palangos orkestras atliko ant Koncertų salės stogo.

Palangos miesto sav. info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palanga iš tiesų tampa vis draugiškesnė dviračiams. Čia kasmet daugėja puikiai sutvarkytų takų, tad palangiškiams belieka tik susikurti kasdienes važinėjimo dviračiais tradicijas“, – pokalbį pradėjo istorijos herojai, kasmet į gimtinę sugrįžtantys Gytis ir Elena Gelgotos.


Šiandien (balandžio 25-ąją) į specialiąją paramos sąskaitą, skirtą padėti Palangoje apsistojusiems karo Ukrainoje pabėgėliams, sukritus visoms pagrindinėms piniginėms aukoms, jau galima skaičiuoti, kiek pavyko surinkti lėšų per prieš porą savaičių Palangoje surengtą Lietuvos ir Ukrainos draugystės dieną.


Balandžio 9-ąją Palangoje tvyro ypatinga vienybės nuotaika: palangiškiai, miesto svečiai, kurorte apsistoję Ukrainos karo pabėgėliai susitelkė, kad padėtų tiems, kuriems dabar labai nelengva. Ukrainietiški ir lietuviški valgiai, muzika, bendra veikla – taip atrodė paramos renginys „Lietuvos ir Ukrainos draugystės diena". 


Palanga jau rytoj, šeštadienį, kviečia prasmingai ir įdomiai praleisti laiką, užmegzti naujų pažinčių, o kartu ir ištiesti pagalbos ranką Ukrainos karo pabėgėliams, apsistojusiems Palangoje – kurorte vyks paramos renginys „Lietuvos ir Ukrainos draugystės diena“. Ji prasidės vidurdienį ir tęsis iki vėlyvo vakaro.


Balandžio 9 d., šeštadienį, Palanga kviečia į ypatingą renginį – Ukrainos ir Lietuvos draugystės dieną, skirtą paremti ir palaikyti Ukrainos karo pabėgėlius, apsistojusius kurorte.


Balandžio 9 d., šeštadienį, Palanga kviečia į ypatingą renginį – Ukrainos ir Lietuvos draugystės dieną, skirtą paremti ir palaikyti Ukrainos karo pabėgėlius, apsistojusius kurorte. Po atviru dangumi, Jūratės ir Kastyčio skvere bei J. Basanavičiaus gatvėje vyksiančiame renginyje, kurio tikslas – surinkti lėšų karo pabėgėlių reikmėms, bus akcentuojama tautų bendrystė, skambės tautinė muzika, bus...


Gegužės 10 d. Palanga ir Simrishamnas (Švedija) mini miestų draugystės trisdešimtmetį. Ta proga surengtame nuotoliniame susitikime, kuriame dalyvavo abejų miestų atstovai, kalbėta apie šios miestų draugystės svarbą.


Ketvirtadienį, kovo 4 d., Palanga ir Bergeno miestas Riugene (Vokietija) paminėjo 10 metų draugystės sukaktį. Ta proga abiejų miestų vadovai bei Savivaldybės atstovai surengė virtualų susitikimą, kurio metu prisiminė miestų draugystės istoriją bei kalbėjo apie tolesnio bendradarbiavimo galimybes.


Jau šį šeštadienį Palangoje 28-tąjį kartą vėl visi kviečiami švęsti Jurgines. Šiųmetinė šventė bus išskirtinė tuo, jog kartu bus minimas Palangos kultūros ir jaunimo centro ansamblio „Mėguva“ 30-metis.


Palangoje paminėtas tikybos mokymo 20-metis

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 06 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį kurorte buvo minimas tikybos mokymo 20-metis, kuriame dalyvavo ne tik Palangos miesto, bet ir Kretingos rajono buvę ir esami tikybos mokytojai bei parapijų kunigai. Gausus būrys susirinkusių kviestinių svečių drauge pasidžiaugė šia gražia sukaktimi, prisiminė nueitą kelią bei pagerbė Telšių vyskupo Jono Borutos SJ apsilankymą. Tikybos mokytojų metodinio ratelio, kurio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius