Palangos pramogų verslo senbuvis: tokią vasarą prisiminsime dar ilgai

Palangos tiltas, 2018-08-17
Peržiūrėta
2822
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dainius Drungilas
Dainius Drungilas

Palangos verslininkai sako šio sezono pelną skaičiuosiantys po jo, tačiau nedrąsiai užsimena – apie tokią vasarą buvo galima tik pasvajoti. „Visų apyvartos išaugo stipriai – nėra ką slėpti. Nors kurorte padaugėjo pramogų, tačiau ir žmonių pakako – šiltos buvo ne tik dienos, bet ir naktys“, – sako jau 20 metų pramogų verslą Palangoje valdantis Dainius Drungilas.

Jis kaip niekas kitas nujaučia, kaip elgiasi Palangos poilsiautojai, kaip linkę išlaidauti ir užsibūti Palangoje, nes palangiškis turi dviračių, velodviračių, kavinių, vaikų pramogų, viešbučių verslą. O daugumą laiko praleidžia J.Basanavičiaus gatvėje, kur ir yra sukoncentruotas jo verslas.

 Padaugėjo ir pramogų, ir poilsiautojų

Prieš dvejus metus vasarą, kai kurortą kone visą sezoną merkė lietus, jis J.Basanavičiaus gatvėje atidarė vaikų pramogų parką. Šis atsidarė Kauno kunigų seminarijai priklausančiame sklype, tad pajamų iš pramogų verslo gauna ir dvasininkai. Tiesa, jie taip pat investavo į čia ką tik pastatytą viešbutį. „Palangoje per metus padaugėjo pramogų, tačiau čia atvyksta vis įvairesni žmonės. Jei anksčiau Palanga labiau asocijavosi su palėbavimais ar rusais, tai dabar jau nieko panašaus“, – sako D.Drungilas.

Maitinimo verslą turintis Edgaras Donskovas taip pat sako, kad apie rezultatus bus galima pakalbėti tik metų pabaigoje, tačiau neslepia – ši vasara itin sėkminga net ir turintiems smulkius maitinimo taškus, kavines. D.Drungilas pastebėjo, kad šįmet pasikeitė ir pačių poilsiautojų elgesys. Per visą vasarą jis prisimena tik vieną rimtą incidentą J.Basanavičiaus gatvėje. Jei anksčiau per sezoną iš nuomotojų būdavo pavagiama 15–20 dviračių, tai dabar dingo vos keli.

Sako, kad pavyko atvilioti Neringos gerbėjus

 Verslininkai puse lūpų užsimena, kad Palangai šiais metais pavyko „nusiurbti“ dalį poilsiautojų iš Neringos. Ten pramogų pasiūla liko beveik ta pati, o nakvynės ir įvažiavimo kaina šoktelėjo. „Palangą šią vasarą dažnai rinkosi ir dėl vienos ar dviejų dienų tie, kurie negali ilgiau poilsiauti. Čia nesunkiai galėjai gauti trumpalaikę nakvynę, o į Neringą trumpam ir greitai neatvažiuosi – eilės prie keltų, didesnis įvažiavimo mokestis, nakvynė brangi ir nėra kur statyti automobilio“, – vardino skirtumus Palangos verslininkas.

 Verslininkai ir nekilnojamojo turto plėtotojai taip pat kalba, kad Neringa pati pjauna šaką, ant kurios sėdi – pokyčiai saugomojoje teritorijoje yra neleistini, tad kurortas ima stagnuoti.

Kita situacija Palangoje

 „Akivaizdžiai matyti, kad šįmet Palangoje neišsiskyrė nei viena poilsiautojų amžiaus grupė – čia atvyko visų grupių žmonės“, – teigė D.Drungilas. Laksto kas nori ir kaip nori Iš tiesų privilioti į Neringą ar Latviją iškeliaujančius Lietuvos poilsiautojus – iššūkis Palangos verslininkams. Todėl populiariausiame kurorte naujos paslaugos prigyja ypač greitai. Pavyzdžiui, šią vasarą iš J.Basanavičiaus gatvės dviračius beveik išstūmė elektriniai motoroleriai, kuriais laksto kas tik nori ir kur nori. Poilsiautojų paburnojimų sukeliantys elektriniai motoroleriai tapo galvos skausmu ir Palangos valdžiai – kaip priversti jų vairuotojus važiuoti pagal taisykles?

Elektriniai paspirtukai Palangoje

 „Jais laksto kas tik nori ir kaip nori, vežasi mažus vaikus, kūdikius, o juk iš tiesų visi turėtų mūvėti šalmus, liemenes. Čia nėra dviratis, o motorinė transporto priemonė. Tik laimės dalykas, kad neįvyko skaudžių avarijų, nebuvo nutrenktų. Tai, sakyčiau, buvo didžiausia Palangos problema šią vasarą“, – tvirtino D.Drungilas.

 Tuo, kaip Palangos šaligatviais zuja elektriniai paspirtukai ir kitos transporto priemonės, piktinosi ir laikinoji Turizmo departamento direktorė Indrė Trakimaitė. „Kai mano sūnui buvo treji metai, Palangoje, Vytauto gatvėje, ant šaligatvio jį nutrenkė keturratis. Laimei, viskas baigėsi tik dideliu išgąsčiu, o vairuotojas atsiprašinėjo, kad nuomos punkte pamiršo paklausti, kur stabdžiai. Negaliu net pagalvoti, kas nutiktų, jei tokį vaiką taip pat užkliudytų elektrinis paspirtukas, labiau primenantis motorolerį, kurių šiemet pilnos visos kurorto pėstiesiems ir dviratininkams skirtos zonos“, – piktinasi feisbuke ji.

Pasak jos, jei anksčiau takuose dominavo tik dviračiai ir mamos su vežimėliais, tai šįmet situacija pasikeitė. „Šiemet visa tai papildė avarines situacijas sukeliantys, dažnai girti asmenys ar lentyniaujantys paaugliai, kuriems vienas malonumas skrieti į vos ant riedučių pastovintį vaiką“, – rašo ji.

Išmatavo ir greitį, bet niekas nepasikeitė

 Į tai Palangos savivaldybė netruko sureaguoti. Siekiant įrodyti, kad elektriniai paspirtukai turėtų būti prilyginami ne dviračiams, o mopedams, šių metų birželio viduryje Palangos meras Šarūnas Vaitkus inicijavo patikrinimą – policijos pareigūnai su sertifikuota įranga išmatavo elektrinių paspirtukų greitį. Paaiškėjo, kad daugelis paspirtukų važiuoja 34–35 kilometrų per valandą greičiu, ir tai neatitinka motoriniams dviračiams keliamų reikalavimų (šių maksimalus greitis neturi viršyti 25 kilometrų per valandą). Elektriniai paspirtukai okupuoja Palangos pėsčiųjų takus +15 Gavus šiuos rezultatus, Palangos valdžia kreipėsi į Vyriausybę bei paprašė inicijuoti Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimus. Šiuo metu Vidaus reikalų ministerijoje yra sudaryta darbo grupė, kuri nagrinėja teisės aktų pakeitimus.

15min.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šįvakar, spalio 10 d., iš Vilniaus į Palangą atkeliavo garbingas apdovanojimas – „Auksinė krivūlė“ už aktyvią pagalbą verslui, plėtojant ir skatinant verslo turizmą. Ją Palangos miesto savivaldybei skyrė Lietuvos verslo konfederacija.


Miesto gyventojai ir svečiai kviečiami pasitikti vasarą su kurorto festivaliu „Myliu Palangą“, kurio metu visą pirmąjį birželio savaitgalį (gegužės 31 d. – birželio 2 d.) netrūks pramogų nei žemėje, nei danguje.


Verslo vykdymas visada yra daugiau ar mažiau rizikingas, sako buhalterinės apskaitos, mokymų ir konsultacijų bendrovės „Žinius“ steigėja ir direktorė Rūta Ūsaitė-Duonielienė.  Tam, kad geriau suprastumėte rizikas ir pasirinktumėte tinkamą verslo formą, ji siūlo įsigyti video seminarą „Pradedu savo verslą: kurią verslo formą pasirinkti?“  www.zinius.lt – galėsite patys atlikti verslo...


Taip, taip, iš tiesų – jūs tai žinote: partijos prieš rinkimus yra linkusios žarstyti pažadus – „geriau, gražiau, pigiau, arčiau.“ „Palangos tiltas“ klausė mandatų Palangos miesto taryboje siekiančių politinių jėgų, kokių konkrečių darbų jos imsis, jeigu turės savo merą ir bus valdžioje kitus keturis metus, 2023-2027 metais – rinkimai į miesto tarybą įvyks kovo 5 dieną. 


Artėjanti vasara visus sukviečia atvykti prie jūros. Dažniausia žmonės renkasi Palangos, Šventosios ar Nidos kurortus, bet įdomių bei gražių vietų turi ir Klaipėda.


Palangos verslininkai sako šio sezono pelną skaičiuosiantys po jo, tačiau nedrąsiai užsimena – apie tokią vasarą buvo galima tik pasvajoti. „Visų apyvartos išaugo stipriai – nėra ką slėpti. Nors kurorte padaugėjo pramogų, tačiau ir žmonių pakako – šiltos buvo ne tik dienos, bet ir naktys“, – sako jau 20 metų pramogų verslą Palangoje...


Žengtas dar vienas žingsnis mažinant kurorto sezoniškumą. Praėjusią vasarą J. Basanavičiaus gatvėje, kur anksčiau veikė olandų atrakcionai, buvo įsikūręs didžiausias Lietuvoje batutų parkas, o dabar šioje teritorijoje verda statybos darbai – iškils modernus, visai šeimai skirtas pramogų kompleksas, kuris lauks lankytojų ištisus metus.


Nuo sausio pirmosios dirbantiesiems su verslo liudijimais vėl kyla mokesčiai, nes įsigaliojo lapkričio 29 d. Palangos miesto tarybos priimtas sprendimas, kuriuo nustatyti nauji fiksuoti gyventojų pajamų mokesčio dydžiai, taikomi įsigyjant verslo liudijimus 2013 metams vykdomai veiklai. Tiesa, tokio šoko, kurį vadinamiesiems patentininkams teko patirti pernai, kai Vyriausybės...


VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Kurorto verslo skyrius surengė konkursą-parodą „Su gintarinėm Šv. Kalėdom, Palanga!“


Verslo liudijimai Palangoje yra populiarūs, ypatingai vasaros sezono metu. Kaip teigė Palangos biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė, šiais metais minimalus verslo liudijimo mokestis už metus buvo 1440 litų. „Kaina priklauso nuo to, kokią veiklą nori vykdyti žmogus. Jei tai nuoma, tuomet žmogaus pajamos yra didesnės, todėl automatiškai ir verslo liudijimas kainuoja brangiau, jei...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius