Palangos policijos pareigūnai – permainų vėjuose, bet geri rezultatai liko

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-01-26
Peržiūrėta
3021
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į susitikimą su policijos pareigūnais atvyko visuomenės nariai, įvairių institucijų atstovai.
Į susitikimą su policijos pareigūnais atvyko visuomenės nariai, įvairių institucijų atstovai.

Palangos policijos pareigūnai trečiadienį, sausio 25 dieną, visuomenei pristatė praėjusių metų rezultatus. Jie susirinkusiųjų nenuvylė, pareigūnai išgirdo daug gražių žodžių už kasdien atliekamą sunkų darbą. O tai, kad jų darbas būtų atliekamas tinkamai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas, einantis ir komisariato viršininko pareigas, Gintautas Pocevičius akcentavo, jog būtina bendradarbiauti su visuomene, kuri ir yra tikrasis policijos darbdavys, tikrieji jų darbo vertintojai.

Kad keistųsi visuomenės požiūris
„Po to, kai pernai pristatėme policijos ataskaitą, nuveikėme labai daug darbų, daug dirbome, žinoma, pasitaikė mūsų darbe ir klaidų, prisipažįstame. Praėjusieji metai buvo išskirtiniai, išgyvenome daug pokyčių, kuriuos, be abejo, pajuto ir gyventojai. Iki šiol išgirstu abejonių, klausimų, pavyzdžiui, kodėl nebebudi policijos pareigūnai komisariate, kur dingo mūsų kriminalinė policija. Pabandysiu atsakyti į visus klausimus“, – susitikimą su visuomene pradėjo G. Pocevičius.
Pernai spalį Palangos policijos pareigūnai pristatė komisariate įvykusias permainas. Gyventojų apklausos parodė, jog pokyčiai policijoje būtini, reikia keistis, jeigu norima patenkinti visuomenės lūkesčius, o taip pat ir užtikrinti patrauklesnę darbo vietą patiems pareigūnams.
G. Pocevičius priminė, jog pernai atsisakyta budėjimo komisariate. Tuomet žmonėms kilo daug klausimų, kaip bus, kai jie atvykę į komisariatą atsitrenks į uždaras duris. Tačiau, pasak viršininko, nieko panašaus nenutiko, gyventojai pagalbos sulaukia kaip įprastai, atvykusius prie pastato perspėja įspėjamieji ženklai, jog galima skambinti trumpuoju pagalbos numeriu 112 arba paspaudus ten įrengtą mygtuką ir susisiekus su Klaipėdos apskrities vyriausiojo komisariato budinčiais pareigūnais.
„Keičiasi policija, norisi, kad keistųsi ir gyventojų požiūris. Ištikus bėdai, nereiktų vykti ieškoti pagalbos į komisariatą, pareigūnai patys nedelsiant atvyks, vos juos iškvietus“, – sakė viršininkas.
Susisiekus su Klaipėdos apskrities vyriausiojo komisariato budinčiuoju, jis nustato, kurios policijos pajėgos pasieks pagalbos prašančiuosius greičiausiai ir juos nukreipia. Neretai kurorto policininkai vyksta ir į artimiausias kitų rajonų gyvenvietes.

Visada matomi
Pernai keitėsi komisariato struktūra, pokyčius pareigūnai aktyviausiems visuomenės nariams pristatė pernai spalio mėnesį. Tuomet pristatyta, jog lieka du skyriai: Reagavimo ir Veiklos. Žmonėms kilo klausimų, kur dingo kriminalinė policija, ar jos visai neliko. G. Pocevičius, kaip ir pernai, taip ir šiemet visus nuramino, jog šių pokyčių tikslas buvo pareigūnus dar labiau priartinti prie gyventojų – po pertvarkos pareigūnai daugiau laiko praleidžia patruliuodami.
„Taip pareigūnai daugiau laiko gali praleisti savo kuruojamoje teritorijoje, bendrauti su žmonėmis ir vietoje spręsti iškilusias bėdas. Patruliai kaip ir anksčiau atlieka savo įprastą darbą, reaguoja į iškvietimus ir vyksta į įvykio vietas, pasikeitė tik tas, jog visiems pareigūnams be išimties suteikta daugiau įgaliojimų, taip nereikia gaišti laiko ir laukti atvykstančių kolegų, galinčių atlikti visas reikalingas procedūras“, – kalbėjo Reagavimo skyriaus viršininkas.
Žinoma, kaip teigė viršininkas, pareigūnams tenka atlikti daugiau funkcijų, dėl to jie atsakingai pokyčiams ruošėsi. „Svarbiausia, kad nepritrūko noro“, – pastebėjo ataskaitą pristatęs pareigūnas.
Po pokyčių Palangos policijos komisariate įsteigtos dvi bendruomenės pareigūnų pareigybės, viena iš jų dar laisva, greitu laiku tikimasi, jog netrukus atsiras ir antrasis bendruomenės pareigūnas.
G. Pocevičius sakė, jog palaipsniui kyla ir pareigūnų atlyginimai. Tikimasi, jog iki 2020-ųjų pareigūnai uždirbs ne mažiau nei 1000 eurų. Padidėjęs atlyginimas gali būti paskata jauniems žmonėms papildyti policijos gretas, o policijos pareigūnų pastaruoju metu išties trūksta.

Daugiausiai fiksuota vagysčių ir KET pažeidimų
Pernai užregistruota 6499 pranešimai, į kuriuos policijos pareigūnai atitinkami reagavo. Didžioji dalis pranešimų buvo gauta vasaros metu. Dažniausiai sulaukiama gyventojų pagalbos šauksmo dėl vagysčių, nukentėjusių automobilių, tenka spręsti problemas dėl užblokuoto išvažiavimo, tramdyti girtaujančius asmenis.
Žvelgiant į administracinių teisės pažeidimų statistiką matyti, jog daugiausiai Palangoje prasižengta nepaisius Kelių eismo taisyklių (tokių pažeidimų užregistruota 2400), daug iškvietimų sulaukta dėl keliamų neramumų viešoje vietoje, dažniausiai tai būna alkoholio pasekmės, tokių pranešimų būta 685.
Pagal nusikalstamų veikų statistiką matyti, jog daugiausiai žmonės pernai nukentėjo dėl vagysčių (162 pranešimai).
G. Pocevičius akcentavo, jog labai svarbus bendradarbiavimas su visomis institucijomis, bendruomenės nariais, tik taip gali būti užtikrintas visų saugumas, užkirstas kelias įvairiems pažeidimams. Saugiau gyventi padeda ir kuriamos Saugios kaimynystės grupės.
Policijai itin padeda policijos rėmėjai, už pagalbą jiems ir padėkota simbolinėmis dovanomis. G. Pocevičius kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku Alfonsu Motuzu padėkojo už paramą Kostui Bičkūnui, Rimui Pociui ir Edvardui Vytautui Rimeikiui.

Paliko komforto zoną
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas A. Motuzas teigė, jog policijos pertvarką paskatino kasmet atliekamos žmonių apklausos. Šie pareigūnus, ištikus bėdai, nori pamatyti greitai, operatyviai, jie taip pat pageidauja kultūringo bendravimo ir kvalifikuoto policijos pareigūno darbo tiriant pareiškimus, skundus. „Tai paskatino peržiūrėti mūsų veiklą ir pastebėjome, jog atvykę į įvykio vietą pareigūnai negali atlikti visų reikalingų veiksmų, reikia kviestis kitą policijos pareigūną, kuris sprendžia bėdą pagal savo kompetenciją. Jeigu ir pastarasis negali visko išspręsti, kviečiamas ir trečiasis pareigūnas. Nusprendėme, jog būtina gerinti veiklos rezultatus, suteikti žmonėms efektyvią pagalbą, taip pat pakelti policijos pareigūnams atlyginimus“, – pertvarkos būtinybę įvardijo A. Motuzas.
Jis taip pat paminėjo, jog gyventojai labai jautriai sureagavo į tai, jog atsisakyta Palangos policijos komisariate budinčiojo. „Bet juk svarbiausi ne policijos pastatai, o darbą atliekantys pareigūnai. Jeigu po penktos valandos vakaro užsidaro komisariato durys, tai nereiškia, jog policijos pareigūnai nebedirba. Pareigūnai, kurie sėdėdavo per naktį pastate, užtikrindami vienintelę funkciją – pastato apsaugą, buvo „ištraukti“ iš komforto zonos ir išsiųsti į gatvę dirbti“, – kalbėjo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas, paminėjęs, jog policijos tikslas yra pasiekti, jog 70-80 proc. pareigūnų dirbtų gatvėse. Kaip atskleidė viršininkas, tai jau buvo matoma iš jų susitikimo policijos komisariate – iš beveik 50 dirbančių pareigūnų atvyko susitikti tik apie dešimt. „Tai rodo, jog kabinetinių darbuotojų mažėja“, – sakė viršininkas.
Jis paminėjo, jog pertvarką ne visi pareigūnai įvertino teigiamai, buvo tokių, kurie jos pabijojo, nepaskatino likti ir didesni atlyginimai, būta tokių, kurie išėjo užtarnauto poilsio, tačiau likę pareigūnai noriai ruošėsi permainoms ir visus išbandymus išlaikė.

Pasitikėjimas auga
A. Motuzas pabrėžė, jog itin svarbu pareigūnus motyvuoti didesnėmis algomis. Šiuo metu pareigūnų atlyginimai didėja, tikimasi, jog jie iki 2020 metų dar gerokai išaugs.
„Sunku lyginti, kai už tokį patį atlyginimą dirba komunalinio darbuotojas, kurio pagrindinė darbo priemonė yra šluota, ir policijos pareigūnas, kurio rankose – ginklas. Visgi policijos pareigūnai neša didžiulę atsakomybės naštą, rizikuoja ir savo saugumu. Todėl būtina įvertinti visus faktorius ir nekyla abejonių, jog pareigūnų atlyginimas turi atitikti jų darbo pobūdį – skatintų rinktis šią profesiją ir tinkamai atliktų pavestas funkcijas“, – savo pastebėjimą išsakė A. Motuzas.
Planuojama, jog dabar 600-700 eurų uždirbantys pareigūnai po trejų metų uždirbs 1000 eurų „į rankas“. „Tai nėra utopija, mes tą galime padaryti, – tikino viršininkas. – Tikimės pritraukti daugiau jaunimo, didėjantis atlyginimas, manome, gali motyvuoti“.
Dar kartą viršininkas gyventojus nuramino, jog pertvarka, kurios metu galima išvysti daugiau gatvėse patruliuojančių pareigūnų, ir skyrių perskirstymas, kurių šiandien liko du, nereiškia, jog nebus tiriami kriminaliniai nusikaltimai. Viskas bus atliekama kaip ir anksčiau, tik dabar pareigūnai turi daugiau galios atlikti daugiau veiksmų.
„Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, kuris apima septynis komisariatus, žmonės pasitiki, tai parodo apklausos. Tikėjomės, jog mumis pasitikėjimą išreiškia 71 procentas gyventojų, tačiau paaiškėjo, kad pasitiki policijos pareigūnais dar labiau – 73 procentai, mus tai labai džiugina ir skatina dar efektyviau dirbti. Respublikos mastu išreiškiamas žmonių pasitikėjimas rodo, jog einama teisinga linkme“, – šypsojosi viršininkas.

Daug padėkos žodžių
Už puikius rezultatus policijos pareigūnams dėkojo Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Violeta Staskonienė, palinkėjusi ir toliau taip efektingai ginti palangiškius ir miesto svečius.
Už bendradarbiavimą, bendrų tikslų siekimą padedant žmonėms dėkojo ir Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vidmantas Jarulis. „Jie gal dar per mažai papasakojo apie savo nuveiktus darbus. Nepasakė, jog dar padeda ir mums gelbėjant žmones, kai tenka juos laisvinti eismo įvykių metu ar nelaimės atveju negalint patekti į namus, daug esama atvejų, kai dirbam petys petin. Tad ačiū ir džiaugiamės gerais rezultatais“, – sakė ugniagesių gelbėtojų vadovas.
Su puikiais policijos pareigūnų rezultatais juos sveikino ir Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkardos vadas Juozas Rinkevičius. „Galime sakyti, kad ne bendradarbiaujame, o kartu dirbame“, – sakė Pasienio užkardos vadas.
Už nuolatinį sergėjimą, išlaikomus gerus rezultatus dėkojo Palangos bendruomenės pirmininkė Daina Eimanavičienė, perdavusi bendruomenės narių padėką už greitą reagavimą, kilus nelaimei.
„Ačiū“ policijos pareigūnams ištarė ir klebonas Marius Venskus, kuris padėkos sulaukė ir iš pareigūnų už nuolatinį bendradarbiavimą.

Jūsų komentaras:

Algis Gricius 2018-07-24 19:44 (IP: 86.100.102.188)
siandien i mano buta ksakbino ir megino iieti cigoniskos isvaizdos vyriskis VEZIU -24 buta,

Taip pat skaitykite

Per policijos reidą Palangoje įkliuvęs vienas Žemaitijos gyventojas, kuriam pareigūnai nustatė lengvą girtumo laipsnį, liko nenubaustas, nes policijos tyrėjai nesugebėjo įrodyti jo kaltės.


Per 2023 m. gegužės 29 – birželio 4 d. vykdytas priemones Klaipėdos apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai didžiausią dėmesį skyrė vairuotojų blaivumo ir dviračių bei elektrinių paspirtukų eismo saugumo kontrolei. Iš viso užfiksuota 730 įvairių KET pažeidimų.


2023 m. gegužės 8 - 14 d. Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai policinių priemonių metu užfiksavo 11 neblaivių vairuotojų.


2023 m. kovo 20-26 d. Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai iš viso užfiksavo 387 KET pažeidimus, nustatė 9 neblaivius ir 6 teisės vairuoti neturinčius vairuotojus.


2023 vasario 6-12 d. Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai iš viso užfiksavo 657 KET pažeidimus, tarp jų – net 10 neblaivių vairuotojų.


Per 2022 m. rugsėjo 26 – spalio 2 d. vykdytas policines priemones Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai didžiausią dėmesį skyrė vairuotojų blaivumo, neleistino naudojimosi mobiliaisiais įrenginiais ir privalomų saugos priemonių naudojimo kontrolei.


Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai per visoje apskrityje vykdytas priemones didžiausią dėmesį skyrė neleistino mobiliųjų įrenginių naudojimo ir nesustojimo prieš pėsčiųjų perėją kontrolei.


Palangos policijos pareigūnai trečiadienį, sausio 25 dieną, visuomenei pristatė praėjusių metų rezultatus. Jie susirinkusiųjų nenuvylė, pareigūnai išgirdo daug gražių žodžių už kasdien atliekamą sunkų darbą. O tai, kad jų darbas būtų atliekamas tinkamai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas...


Gegužės 24 d. nuo 10 iki 13 val. Palangoje, Vytauto g. esančioje miesto aikštėje, ties pastatu Nr. 98 (prekybos centras), policijos pareigūnai kviečia miesto gyventojus pažymėti dviračius. Tradicinė akcija šiemet išsiskirs tuo, kad vietos pareigūnams žymėti dviračius padės Lietuvos policijoje stažuotę atliekantys Berlyno policijos pareigūnai, kurie siekia įgyti profesinės...


Penktadienį prie iš pagrindų atgimusio pastato Ganyklų g. 30, skambant Palangos orkestro atliekamiems muzikiniams kūriniams, rinkosi palangiškiai, rikiavosi Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai bei garbūs svečiai. Čia tądien iškilmingai perkirpta simbolinė juostelė – šia ceremonija paskelbta, jog naujieji Palangos policijos namai jau baigti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius