Palangos „elitui“ – spirituotas vynas už penkis litus

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-05-23
Peržiūrėta
1914
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Plūstelėjusi šiluma ir geras oras į pamiškes bei miesto užkaborius išginė bendraujančias kompanijas: pora „bambalių“ stipresnio alaus – ir geras vakaras garantuotas. Tokiu principu gyvenantys vyriškiai tapo kone peiliu po kaklu aplinkiniams gyventojams.

 

Pusė dešimtinės už stiprų vyną

Vienoje Palangos parduotuvių – akcija. Čia spirituotas vynas pavadinimu „Numeris pirmas“, atkeliavęs iš Lenkijos, kainuoja vos 4,99 lito. 18 laipsnių stiprumo gėralas nukonkuruoja bet kurį kitą – jo kasdien parduodama nemažai. „Jau net žinome, ko ateina „tam tikri“ asmenys pas mus. Tai populiariausia prekė šiuo metu. Perka ir po vieną butelį, ir po kelis – priklauso nuo bendrai kompanijoje surenkamų pinigų“, - su šypsena pasakojo „Vivitos“ pardavėja, mostelėdama į sparčiai tuštėjančią lentyną.

 

Plastmasinis – nedūžtantis butelis

Šalia – ne ką brangesni ir gana stipraus, spirituoto vyno buteliai. Kainos – iki 10 litų. Seniai visiems gerai žinomas vynas „Volga“, kone dvigubai didesnėje taroje nei minėtas populiarusis vynas, kainuoja dešimt litų ir taip pat yra neblogai perkamas. Kitokio spirituoto vyno butelį nusipirkti galima ir už 6 – 8 litus. Dažnai toks gėrimas net ne stiklinėje taroje, o plastmasinėje. „Ir nesuduš kur pakeliui, ir lengviau nešti“, - vėl juokaudama pasakojo pardavėja, kasdien sulaukianti tunto tokio vyno gerbėjų.

Tokie gerbėjai perka ir alų – du litrai „Teisybės“ arba „Žaibo“ alaus kainuoja apie penkis litus. Plastmasinė tara garantuoja, kad nesuduš, didelė talpa – kad visiems užtektų, o 5-8 laipsnių stiprumas užtikrina apsvaigusią būseną. Tokių – pigių ir stiprių gėrimų pardavėjai tikina, jog jų sezonas jau atėjo. Visos Palangos parduotuvės tokių gėrimų parduoda nemažai, juos perka nuo ryto iki vakaro. 

 

Skiriamasis bruožas – užtinusios akys

Papurtę veidai, užtinusios akys, prikimęs balsas, kokio nors prekybos centro čežantis maišelis, nekalbūs draugai ir tylus centų skaičiavimas. „Duok „kem“ centų, neslėpsiu – išgert reikia, pritrūkom“, - dažnai tokios kompanijos beldžiasi į redakcijos duris. O išsliūkinę iš parduotuvės neria į artimiausius užkaborius, krūmus ir mažiau pastebimas vietas. Butelis sukasi ratuku, liejasi kalbos, smilksta cigaretės. Vietiniai palangiškiai pasakoja, ne kartą susidūrę su tokių kompanijų keliamais rūpesčiais. Triukšmas, šiukšlės, net smulkūs gaisrai – tokią kaimynystę kenčia ir šalia pušynėlio už parduotuvės „Liepa“ gyvenantys žmonės. Neapsikentę netvarkos jie patys daro tvarką. Pušynėlyje iš žmonių prie šiukšlių konteinerių paliktų baldų „spirituoto vyno šalininkai“ susikūrė lauko „restoraną“, tačiau vienas gyventojas išnaikino jį kirviu – sukapojo senus baldus ir teigė nesitaikstysiantis su tokia kaimynyste, amžinu išgėrinėjimu kone po langais.

 

Sušilus – į miškus ir viešas vietas

Palangos miesto policijos komisariato Organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė sakė, jog visada galima kreiptis pagalbos į pareigūnus, nesusitvarkant su viešoje vietoje girtaujančiais asmenimis. Nors niekur nėra įvardinta ir apibrėžta sąvoka „vieša vieta“, trukdantys visuomenei asmenys turi būti tramdomi. „Jei girtaujama ne nuosavoje erdvėje – namo kieme, sode, jei tam tikrų asmenų elgesys trikdo ir trukdo aplinkiniams, tai jau yra problema, kurią reikia spręsti. Net miškas, kuris iš pirmo žvilgsnio nėra vieša vieta, bet yra pilnas žmonių, ar jame rengiamas renginys – tampa vieša vieta“, - pasakojo specialistė, teigdama jog girtavimas ir aplinkinių trikdymas yra opi visuomenės problema. Palangoje, vos sušilus orams, tokių atvejų pasitaiko tikrai neretai.

 

Baudžia už pažeidimus

LR administracinių teisės pažeidimų kodekso 178 straipsnis „Alkoholinių gėrimų gėrimas viešosiose vietose arba girto pasirodymas viešosiose vietose“ numato, kad alkoholinių gėrimų gėrimas viešose vietose (gatvėse, stadionuose, skveruose, parkuose, visų rūšių visuomeniniame transporte ir kitose vietose, išskyrus prekybos ir viešojo maitinimo įmones, kuriose leista pardavinėti alkoholinius gėrimus išpilstant), arba girto pasirodymas viešosiose vietose, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę, užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 50 litų.

Didesnės baudos numatytos asmenims, už šio nusižengimo pakartotinumą. Jeigu nustatoma, kad asmuo viešai piktnaudžiauja alkoholiu antrą ar trečią kartą per metus (nuo paskutinės nuobaudos paskyrimo), jam gali grėsti bauda iki 300 litų arba netgi administracinis areštas iki trisdešimties parų.


Jokių atkimštų gėrimų automobilio salone

Policijos pareigūnai primena, kad paplūdimys taip pat yra viešoji vieta, o alus ir kiti lengvi alkoholiniai gėrimai, kokteiliai, taip pat yra priskiriami alkoholiniams gėrimams ir juos vartoti viešose vietose griežtai draudžiama. Be to, nuo šių metų sausio pirmosios dienos įsigaliojo alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, pagal kurias fiziniams asmenims draudžiama vartoti, laikyti ir gabenti alkoholio produktus atidarytoje pakuotėje automobilių salonuose, išskyrus autotransporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos.

 

Nepilnamečiai atranda „užtarėjų“

Neretai problemų kelia ir nepilnamečiai asmenys. Į kurortą plūstanti minia poilsiautojų iš visos Lietuvos, įvairios mokyklinės „progos“ gena nepilnamečius švęsti, nevengiant alkoholio. Palangiškis šešiolikmetis Artūras teigė, jog jam ir jo draugams problemų, kur ir kaip nusipirkti svaigalų, nekyla. „Už porą litų ar net cigaretę galima paprašyti „etatinių“ pagalbininkų, suaugusiųjų, kurie patys nevengia taurelės“, - atvirai sakė jaunuolis. Tokie jaunimui gelbstintys asmenys gali užsitraukti administracinę baudą nuo 100 iki 500 litų. Tą numato LR administracinių teisės pažeidimų kodekso 180 straipsnis: „Alkoholinių gėrimų nupirkimas ar kitoks perdavimas nepilnamečiui, nepilnamečio nugirdymas“.

Tokio pat dydžio bauda gresia ir asmenims, kartu su nepilnamečiais vartojantiems alkoholinius gėrimus. Asmenims iki 18 metų draudžiama vartoti ar net su savimi turėti bet kokio stiprumo alkoholinius gėrimus, už tai yra skiriamos administracinės nuobaudos tiek patiems nepilnamečiams, tiek jų tėvams, globėjams ar rūpintojams. Pakartotinas pažeidimas užtraukia dar didesnę baudą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau šį šeštadienį, gruodžio 2 d., 16 val. Kurhauze vyks Palangos miesto savivaldybės gyventojų garbės apdovanojimų šventinis vakaras.


Deja, gerokai pabrangus Palangos baseino priežiūrai ir išlaikymui, o reikalingų prekių ir paslaugų kainoms bei energetinių išteklių kainoms šovus į viršų daugiau nei 3 kartus, teko padidinti Palangos baseino įkainius. „Mūsų paslaugos buvo ir lieka nebrangiausios palyginus su kitais baseinais. Tačiau, žinia, energetinių resursų kainos išaugo keliolika kartų, todėl buvome priversti keisti mūsų...


Dujų ir biokuro kainoms pasiekus rekordines aukštumas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ramina miestelėnus, kad, jeigu šiluma kurorte ir brangs, kol kas neaišku kiek.


Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių. Rugsėjo 22 d. organizuojamas renginys –„Diena be automobilio“, kurio metu bus nemokamai teikiamos viešojo transporto paslaugos miesto gyventojams ir svečiams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.


„Vakarų fronte nieko naujo“ – tokiu prieš 90 metų parašyto garsaus vokiečių rašytojo Ericho Marios Remarque romano pavadinimu galima būtų apibūdinti praėjusius rinkimus į Palangos savivaldybės tarybą. Kurorto vairą palangiškiai ir ateinantiems ketveriems metams atidavė Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams, kuriems ir...


Jeigu sakote, kad poilsis Palangoje vasarą – brangus, esate visiškai teisus. Tačiau tam yra puiki alternatyva: ilsėtis tarsi savo kieme Nemirsetos kempinge, įsikūrusiame visai šalia jūros. 25 metus jį valdys UAB NRT LT, kempingo koncesijos konkurso laimėtoja. Išskirtinį interviu „Palangos tiltui“ davęs UAB Domus Extra (ši bendrovė finansuoja...


Į redakcijos pašto dėžutę atskriejo Tomo Vilko pastebėjimas, jog Palangoje, kaip ir Italijoje, kur gyvena jo draugė, besinaudojanti neįgaliojo vežimėliu, galėtų būti nutiestas takas link jūros. Tokį taką Palanga jau turi, jis įrengtas atnaujinus populiarų tarp judėjimo negalią turinčių žmonių „Lino“ taką.


Prisipažinsiu, jog gyvendamas svetur niekuomet nepraleidžiu progos balsuoti. Štai, ir šiuos rinkimus pasitikau su vienintele mintimi, jog balsuoti būtina. Po 2003-ųjų metų stebuklingų Rolando Skrajūno dangaus viražų supratau, jog žmonių „balsavimas ant bajerio“ dažnai gali baigtis valstybei labai liūdnai.


Palangos miesto meras V. Stalmokas, siekiantis ant menčių paguldyti verslininką Gediminą Jacką Kurhauzo sklypo dalybose, gavo visai netikėtą antausį –teismo nuosprendį, įpareigojantį Jackos  šeimynai sumokėti...33 litus. Gegužės pabaigoje Jackų šeimyna sukurpusi raštą su pasiūlymais kaip spręsti Kurhauzo problemą miesto savivaldybės Tarybai, administracijos direktoriui Valerijui...


Plūstelėjusi šiluma ir geras oras į pamiškes bei miesto užkaborius išginė bendraujančias kompanijas: pora „bambalių“ stipresnio alaus – ir geras vakaras garantuotas. Tokiu principu gyvenantys vyriškiai tapo kone peiliu po kaklu aplinkiniams gyventojams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius