Palangoje verslininkai vis dar ieško darbuotojų: siūlo net SPA, vaišina kava, maitina

Palangos tiltas, 2024-07-23
Peržiūrėta
678
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga / E. Blažio / LRT nuotr.
Palanga / E. Blažio / LRT nuotr.

Vasarai persiritus į antrąją pusę kurortuose vis dar ieškoma sezoninių darbuotojų. Viešbučiai, restoranai, pramogų sektorius darbuotojus vilioja nemokama kava, maitina, apgyvendina, siūlo naudotis SPA paslaugomis, lanksčiai derina darbo grafikus, o paklausiausios specialybės atstovų – virėjų – laukia ir trijų tūkstančių eurų atlygis.

„Man iš tikrųjų stresą kelia, kai man viskas baiginėjasi, tešla baigiasi, man tas baigiasi, man tas baigiasi, ir aš turiu viską spėt, ir aš turiu spėt picą nunešt“, – sako pajūryje besidarbuojantis Vilius.

Kaip tik šiomis dienomis vaikinas atsiima brandos atestatą, planuoja studijas, o picas poilsiautojams kepa antrą vasarą – šią darbuojasi Šventojoje.

Fainas kolektyvas, nejaučiu parduotos vasaros, aš susiradau naujų draugų, džiaugiuosi. Visada galiu tai pasilikti kaip hobį, man patinka gaminti, kol kas dar nesu apsisprendęs, žiūrėsiu, kaip man seksis studijuoti“, – teigė jis.

Vilius – vienas iš pusšimčio viešbučio „Auksinės kopos“ darbuotojų. Pasak viešbučio vadovės, surinkti kolektyvą nebuvo lengva – sunkiausia rasti virėjų.

„Komandą, kadangi užimtumas didėja, tikrai plečiame, tai tikrai esant galimybei priimtume į mūsų komandą dar kelis virėjus“, – sakė viešbučio direktorė Laura Balčiūnienė.

Pasak pašnekovės, vien tik darbu ir atlygiu nieko nepriviliosi: tenka taikytis prie darbuotojų – laimi tie, kurie gali ir apgyvendinti.

„Turime vidaus SPA, turime lauko SPA ir darbuotojams, darbuotojų šeimos nariams leidžiame naudotis visomis mūsų zonomis“, – kalbėjo L. Balčiūnienė.

Nors vasara įpusėjo, Palangoje darbuotojų paieška nesustoja.

„Palangos savivaldybėje veikiantys darbdaviai yra užregistravę per 60 laisvų darbo vietų, iš kurių net 25 procentai yra skirti sezoniniam darbui. Ir dažniausiai, ko dabar ieško mūsų darbdaviai, tai yra kambarių tvarkytojai, virėjai, greitojo maisto ruošimo darbuotojai, patalpų valytojai, aplinkos tvarkytojai ir prižiūrėtojai“, – sakė Užimtumo tarnybos Palangos skyriaus vedėja Audronė Kajokienė.

Darbdaviai bandydami įtikti siūlo derinti darbą ir poilsį, vaišina kava, maitina.

„Darbuotojas vieną savaitę dirba 2 dienas ir 5 ilsisi, kurių metu gali papramogauti Palangoje, o kitą savaitę atvirkščiai – 5 dienas dirba ir 2 ilsisi“, – kalbėjo A. Kajokienė.

Viešbučio „Palangos žuvėdra“, kuriame yra 100 kambarių, vadovas sako, kad vasaros sezonui papildomai įdarbina 30–40 žmonių. Kartais su sezoniniais darbuotojais tenka atsisveikinti.

„Šį sezoną lyg ir pavyko suformuoti tokią patikimą komandą, iš esmės dauguma grįžo dirbę ir praėjusią vasarą, tačiau, be abejo, tam tikra darbuotojų kaita vyksta nuolat. Ne visi susitvarko su kurorto pagundomis, žmogiškomis silpnybėmis, tad tenka atsisveikinti“, – teigė viešbučio direktorius Kristupas Šliogeris.

Viešbutyje ir restorane ir šiuo metu trūksta pusryčių padavėjų, kambarinės, virtuvės darbininko. Virtuvės šefas – pagrindinė ir brangiausiai apmokama pozicija kurortuose, skelbimuose jiems siūloma ir 2 800 eurų atskaičius mokesčius.

„Visi sezoniniai darbuotojai nuo žemiausio rango iš principo, palyginti su Lietuvos vidurkiu, uždirba didelius pinigus, kalbant apie šefus, jie uždirba labai didelius pinigus vasarą“, – sakė K. Šliogeris.

Pasak viešbučių vadovų, patraukliausi darbdaviai – tie, kurie veikia visus metus. Darbuotojai – dažniausiai vietiniai gyventojai – turi nuolatinį darbą, o sezoniniam darbui į kurortus atvyksta daugiausia jaunimas iš visos Lietuvos.

Jovita Gaižauskaitė, LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnyba, LRT.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasarai persiritus į antrąją pusę kurortuose vis dar ieškoma sezoninių darbuotojų. 


Darbdaviai šiais metais personalo poreikį vasaros sezonui suplanavo kiek anksčiau nei pernai - darbo ieškantys žmonės balandį turėjo galimybę rinktis iš daugiausiai laisvų darbo vietų per pastarąjį pusmetį, rašoma Užimtumo tarnybos pranešime žiniasklaidai. 


Prasidėjo sezoninių darbuotojų paieška. Pikas prognozuojamas balandį. Dabar pastiprinimo dairosi pajūrio maitinimo ir apgyvendinimo verslai.


Darbo skelbimų portaluose ir socialiniuose tinkluose jau kurį laiką mirga darbdavių pasiūlymai ir jaunuolių klausimai, kur galėtų įsidarbinti vasaros sezonui pajūryje.


Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ kaip ir kasmet vasaros sezonui papildomai ieško apie 600 darbuotojų , kuriems siūlo nemokamą apgyvendinimą Baltijos pajūryje, kasmėnesines premijas bei ypač patogų darbo grafiką. 


AB DFDS Seaways, vieni didžiausių keltų linijų operatorių Baltijos valstybėse, priklauso laivybos lyderei - Danijos kompanijai DFDS A/S, šiuo metu ieško tokių darbuotojų.


Kaip pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, per praėjusį savaitgalį Palangoje koronavirusas buvo nustatytas 13 asmenų. „Kovidas“ buvo nustatytas lopšelio ir darželio „Nykštukas“ darbuotojui, Palangos globos namų globotiniui; dviejų įmonių darbuotojams, net 8 asmenų užsikrėtimo aplinkybės kol kas nežinomos. Dabar Palangos globos namuose...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Nors iki vasaros sezono atidarymo – dar sočiai laiko, tačiau kurorto viešbučių bei restoranų savininkai jau dabar sukruto ieškotis papildomų darbo rankų. Internetinėje erdvėje ir vietinėje žiniasklaidoje nestinga skelbimų, siūlančių virėjos, padavėjos, barmenės, viešbučio administratorės, valytojos darbą. Tik spėk rinktis. Tiesa, pajūrio verslininkams šią...


Ieškote darbo Palangoje vasaros pabaigoje? Jus dar mielai priims padavėjos, pagalbinės virtuvės darbuotojos ar administratorės pareigoms, tačiau tik iki spalio mėnesio. Tiesa, didelio atlyginimo jau nesitikėkite.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius