Palangiškio kortelė – reikalinga: jau pateikta apie 1000 prašymų

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-02-01
Peržiūrėta
2422
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškio kortelė – reikalinga: jau pateikta apie 1000 prašymų

Tai, kad Palangiškio kortelė žmonėms yra reikalinga, jie patys tą įrodė, užplūdę Palangos miesto savivaldybę ir Turizmo informacijos centrą su prašymais ją gauti. Iki šios dienos sulaukta jau bemaž 1000 prašymų.

Kasdien daug besikreipiančių
„Šiandien į sistemą yra suvesta 856 prašymai. 467 iš jų jau yra atiduoti kortelių gamybai (1-oji partija) ir kitą savaitę turėtų atkeliaut pas mus. Dar nesuvestų yra apie 300. Iš TIC-o vidutiniškai kasdien parsinešam apie 60-80 prašymų“, – informavo Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus visuomenės informavimo specialistė Eglė Palubinskaitė.
Turizmo informacijos centro vyriausiasis specialistas darbui su klientais Mindaugas Surblys pripažino, jog besikreipiančių palangiškių dėl Palangiškio kortelės yra nemažai. „Kiekvieną dieną sulaukiame labai daug skambučių. Žmonės nori turėti kortelę. Be to, ir naudinga bus ją turėti, nuolaidų tikrai daug siūloma ir kas mėnesį jų vis daugėja. Štai, prasidėjus vasariui gavome naują sąrašą suteikiamų nuolaidų, tad jis dar pilnesnis, dar gausesnis. Žmonės tą mato ir tikėtina, kad tuo naudosis“, – sakė Turizmo informacijos centro specialistas.
Kai kurie kalbinti palangiškiai atskleidė, jog kortelės jau laukia, prašymą yra pateikę. „Kodėl nepasinaudojus galimybe, jeigu tokią siūlo. Tikiu, kad pravers. Ir šiaip, kaip palangiškiui turėti savo miesto kortelę – būtina“, – nusišypsojo kalbinta Irena.
Palangiškis Kazys taip pat sakė, kad kortelės laukia. „Kol yra sveikatos, norisi dar visko. Tikiu, kad pasinaudosiu jos privalumais“, – sakė jis.
O štai miestelėnė Albina pripažino dar dvejojanti, ar Palangiškio kortelės jai tikrai prireiksią. „Tai kad sveikata labai kiša koją, nelabai galiu kur vaikščioti, tad ir kortelė nelabai pasitarnaus. Laikraštyje skaičiau, kokios nuolaidos bus taikomos, bet po kavines aš nelabai vaikštau. O sakote, kad reikia šios kortelės? Galbūt, tikriausiai nueisiu ir aš pateikti prašymą, juk neskubu“, – kalbėjo Albina.

Atsižvelgta į kitų patirtį
Palangiškio kortelė skiriama nuolatiniams gyventojams, deklaravusiems gyvenamąją vietą Palangos mieste. Ji suteiks teisę gauti specialius pasiūlymus ir nuolaidas specialioms prekėms, paslaugoms, renginiams ir kt. tose vietose, kur bus užklijuotas specialus Palangiškio kortelės lipdukas.
Kortelė palangiškiui atsieis vieną eurą.
Kaip pagalvota apie tokią miestelėnams skirtą kortelę? Aiškinama, jog atsižvelgta į kitų miestų patirtį ir nuspręsta, jog Palangoje taip pat tikslinga teikti platesnį nuolaidų spektrą, ne tik parkavimui.
Paskaičiuota, jog tikėtina, kad kortele pirmaisiais metais pasinaudotų apie 4000 gyventojų.
Kviečiamos visos kurorto įmonės, įstaigos bei organizacijos suteikti nuolaidas prekėms ir paslaugoms, kurias pirks kortelę turintys palangiškiai.
Projekto rengėjų nuomone, taip verslo įmonėms suteikiama galimybė parodyti savo socialinę atsakomybę, prisidėti prie Savivaldybės gyventojų poreikių, gyvenimo kokybės gerinimo ir pasitenkinimo gyvenant Palangoje.

Skirtinguose miestuose – skirtingos kortelės
Kaip jau anksčiau pasakojo Ekonominės plėtros skyriaus rinkodaros specialistė Aušra Šikšnienė, miesto gyventojo korteles (kartu su transporto teikimo paslaugomis) turi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos savivaldybės.
„Tačiau tai yra sudėtingos technologiškai apimančios mokėjimus lustinės kortelės. Vilnius, Kaunas ir Klaipėda dar turi atskirai nuolaidų korteles turistams (pvz. Vilnius city card), galiojančias nuo 24 iki 72 val. ir duodančias nuolaidas įvairiems turistams aktualiems produktams ir paslaugoms, tačiau jų kainos yra gana aukštos. Birštono savivaldybė turi patvirtinusi tik laminuotą su gyventojų nuotraukomis Birštoniečio kortelę. Alytaus savivaldybė turi „Alytus – viena šeima“ nuolaidų korteles, kurios skiriamos tik gausioms šeimoms ir šiuo metu savivaldybė svarsto galimybę gaminti atskiras nuolaidų korteles senjorams. Šiemet Varėnos rajone taip pat planuojama įgyvendinti panašią nuolaidų sistemą kaip ir Alytuje“, – apie kituose miestuose veikiančias korteles kalbėjo specialistė.
Patvirtintos nuolaidos, galiosiančios kitą mėnesį, skelbiamos paskutinę mėnesio savaitę vietinėje spaudoje, Palangos miesto savivaldybės ir Palangos turizmo informacijos centro interneto puslapyje (www.palanga.lt ir www.palangatic.lt) bei „Facebook“ puslapiuose – Palangos miesto savivaldybė ir Visit Palanga. Nuolaidų sąrašas yra nuolat pildomas.
Prašymai siunčiami el.paštu [email protected]. Apie kortelės atsiėmimą gyventojai bus informuoti asmeniškai telefonu arba el. paštu (kortelė turi būti išduodama per 20 darbo dienų). Pildžiusieji prašymus internetu, susimokėti už kortelę (1 eurą) turės atsiimdami ją Palangos turizmo informacijos centro (Vytauto g. 94, Palanga) kasoje. Papildoma informacija teikiama telefonu : 8 460 48125 arba el. paštu: [email protected]

Kaip veikia miestų kortelės
Taigi, kaip veikia, pavyzdžiui, Vilniečio kortelė. Kaip paaiškėjo, kortelę galima papildyti papildoma norima pinigų suma ir (arba) pasirinktais viešojo transporto bilietais. Turint galiojantį bilietą, pažymėtą kortelėje, galima iš vienos transporto priemonės į kitą persėsti nemokamai ir neribotai.
Kortelėje esančius pinigus galima panaudoti perkant 30 arba 60 minučių bilietą sostinės viešajame transporte. Jeigu kortelė bus papildyta elektroniniu bilietu, palietus komposterį pasigirs garsinis signalas ir komposterio ekrane atsiras informacija apie bilieto tipą, jo galiojimo trukmę. Tai reiškia, kad bilietas pažymėtas (aktyvintas). Ji patogi tuo, kad gali būti pildoma tiek pinigų suma, tiek kelionės viešuoju transportu bilietais; pažymėjus bet kurį kortelėje esantį bilietą, jo galiojimo metu galima persėsti iš vienos transporto priemonės į kitą nemokamai ir neribotai; pigesni bilietai.
O štai Alytaus nuolaidų kortelės orientuotos į gausias šeimas, kurioms norima palengvinti gyvenimą. Kortelė ėmė veikti prieš dvejus metus ir iki šių metų rugpjūčio mėnesio jų buvo išdalinta 270 šeimų. Nuolaidų kortelė „Alytus – viena šeima“ skirta šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų. Kortelė suteikiama vieneriems metams, tačiau metai iš metų galima ją pratęsti, kol šeimos vaikams sueis 18 metų ir toliau, kol jaunuoliai mokysis mokykloje arba studijuos iki 26 metų amžiaus.
Pernai ėmė veikti ir Birštoniečio kortelė. Su šia kortele miesto gyventojai turi galimybę gauti nuolaidas Birštono paslaugų įmonėse, sanatorijose, restoranuose ir kavinėse. Nuo kovo 1 d. nuolaidos pradėtos administruoti taikant globalią internetinę platformą. Kaip skelbiama Birštono savivaldybės internetiniame puslapyje, kortelės tikslas – paskatinti Birštone gyvenančius, čia gyvenamą vietą deklaravusius, žmones dažniau naudotis kurorte teikiamomis paslaugomis, pirmiems išbandyti naujoves, apsilankyti maitinimo, skirtingų paslaugų įmonėse.
Kaip pastebėta, ne visi miestelio gyventojai sau gali leisti pramogauti kurortinėmis kainomis. Ne paslaptis, kad, esant dideliems turistų srautams, kai kuriose verslo įstaigose kainos yra didesnės nei kituose miestuose. „Norėtųsi, kad kurorto gyventojai kiek pigiau galėtų pasilepinti ir dažniau apsilankyti sanatorijose, išbandyti procedūras, skanauti desertus ar pakviesti savo artimuosius į specialiai jiems suorganizuotą renginį. Todėl ir kilo mintis sukurti „Birštoniečio kortelę“, kuri suteiktų specialias nuolaidas vietiniams gyventojams“, – skelbiama.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Akcinė bendrovė Lietuvos oro uostai praneša apie patvirtintus Vilniaus, Kauno ir Palangos civilinių aerodromų perspektyvinius triukšmo žemėlapius, skirtus kompensacijoms išmokėti.


Grožio salonui Ganyklų gatvėje reikalinga manikiūristė-kosmetologė. Palankios darbo sąlygos. Tel. 867355497


Specialistai išnagrinėjo jau beveik pusę savivaldybių pateiktų prašymų nukelti sovietinius memorialus, siejamus su palaidojimo vietomis, sako Kultūros paveldo departamento vadovas Vidmantas Bezaras.


Apie 1000 – tiek naudotų įrenginių jau perduota į šalį atvykusiems ukrainiečiams. Vasario pabaigoje startavusiai mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ iniciatyvai lietuviai neliko abejingi – aukoja net ir naujus telefonus. Salonuose surinktus prietaisus įmonės darbuotojai kruopščiai atrenka, patikrina ir perduoda Ukrainos žmonėms padedančioms organizacijoms. 


Palangoje reikalinga daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinių valytoja. Automobilis būtų privalumas. Telefonas pasiteiravimui : 8-616-00330


„Lietuvos rytas“ toliau kuria opusus apie vadinamąsias Palangos „dušines“, nors prokuratūra jau nekart teigė, tiesa, neįvardindama žurnalisto (straipsnius apie „dušines“ rašo laikraščio žurnalistas Alvydas Ziabkus – PT), kad dienraščio skleidžiama informacija nėra teisinga. Šią savaitę minėtas „Lietuvos...


Visa reikalinga informacija Palangoje apie koronavirusą. Svarbūs kontaktai, kuriuos reikia žinoti.


Kai buvo priimtas sprendimas kurti Palangiškio kortelės lojalumo programą, žinoma, visi vylėsi, kad kortelė palangiškius sudomins ir jie mielai ja naudosis, bet kad ji sulauks tokio gyventojų dėmesio, niekas nesitikėjo. Palangos miesto savivaldybės administracijos specialistai vos spėja priiminėti prašymus jai gauti – nuo sausio 15 dienos gauta beveik 2000...


Tai, kad Palangiškio kortelė žmonėms yra reikalinga, jie patys tą įrodė, užplūdę Palangos miesto savivaldybę ir Turizmo informacijos centrą su prašymais ją gauti. Iki šios dienos sulaukta jau bemaž 1000 prašymų.


Asmens tapatybės kortelė yra pagrindinis Lietuvos Respublikos piliečio asmens dokumentas, patvirtinantis jo asmens tapatybę ir pilietybę bei skirtas naudoti Lietuvos Respublikoje. Su šiuo dokumentu mūsų šalies piliečiai  gali vykti į užsienio valstybes su kuriomis yra sudarytos atitinkamos tarptautinės sutartys ar susitarimai. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius