Palangiškiai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

„Palangos tilto“ informacija, 2009-09-19
Peržiūrėta
2238
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šią savaitę 120 Palangos miesto daugiabučių namų kvartalo gyventojų raštu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Lietuvos Respublikos Seimo antikorupcijos komisiją prašydami apginti viešąjį interesą. Gyventojai prokurorų prašo ištirti aukšto Palangos valdininko veiksmus.  

 

Palangiškiai savo kreipimesi teigia, kad Palangos miesto savivaldybės bendrajame plane numatyta, jog teritorija, esanti Klaipėdos pl. 44A, pažymėta kaip bendrojo naudojimo želdiniai. Taip pat pažymėta, kad šiame sklype statybos teisė netaikoma. Be to, Palangos miesto savivaldybės taryba 2003 m. lapkričio 13 d. sprendimu Nr. 176 aiškiai pasisakė, kad aptariama teritorija nėra laisva (neužstatyta) žemė, o yra išperkama valstybinė žemė, t.y. toje vietoje nuosavybė neatkuriama. Atkreiptina, jog čia yra ne tik miesto bendrojo naudojimo želdiniai, bet ir miestui priklausantys infrastruktūros statiniai (šaligatvis).

Nežiūrint į šias aplinkybes, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas pasirašė akivaizdžiai neteisėtą, prieštaraujantį Palangos miesto bendrajam planui ir Tarybos 2003 m. lapkričio 13d. sprendimui Nr. 176 direktoriaus 2008 m. sausio 15 d. įsakymą Nr. A1-21, kuriuo atkurta nuosavybė į žemės sklypą aptariamoje teritorijoje.

Apie šiuos neteisėtus Savivaldybės direktoriaus veiksmus gyventojai sužinojo atsitiktinai, kai buvo pradėtas rengti šios teritorijos detalusis planas. Kaip pavyko išsiaiškinti, ketinama šioje vietoje pastatyti komercinį objektą – prekybos centrą. Gyventojų nuomone, statant tokį objektą būtų sunaikinti miesto želdynai ir infrastrutūra. Vadinasi, būtų pažeistas viešasis interesas.

Pasirašę 120 Palangos gyventojų prašo Lietuvos Respublikos Generalinę prokuratūrą ginti viešąjį interesą, kad būtų apsaugotos ne tik gretimybėje esančių daugiabučių namų gyventojų, bet ir viso miesto bendruomenės teisės. Kreipiamasi tiesiai į Generalinę prokuratūrą, nes netikima, kad Palangos miesto apylinkės prokuratūra, kurios vadovybė per daugiau kaip 10 metų „susigyvenusi“ su vietine valdžia, galės objektyviai ir sąžiningai apginti viešąjį interesą.

Pasirašo 120 gyventojų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šis incidentas, apie kurį šiandien rašau, iš tikrųjų yra sukrečiantis, brutalus ir nesuvokiamas – nelegaliai, neturint leidimo, net nebandant imtis įstatymų numatytų veiksmų, kai norima teisėtai ir turint tam priežastį nukirsti medį, ryžtasi savavališkai pakelti ranką prieš didžiulį plotą saugotinų želdynų.


Šiandien Palangos miesto bendruomenė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Konkurencijos tarybos veiksmų, reikalaujant perduoti už viešąsias lėšas pastatytą kurorto baseiną valdyti į privačias rankas ir grasinant didžiulėmis baudomis. 


Po to, kai spalio pradžioje populiarumo siekianti viena menkai žinoma muzikinė grupė Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje nufilmavo skandalingą video siužetą, jos klebonas Kęstutis Balčiūnas sakė „Palangos tiltui“, kad parapijos bendruomenė „renka dokumentus ir kreipsis“ dėl įvykio į prokuratūrą. Tačiau, regis, Bažnyčia atsuko kitą skruostą – Telšių vyskupija...


Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija, įvertinusi Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės argumentus dėl VRM ketinimo atsisakyti Palangoje esančios sanatorijos „Pušynas“, nusprendė kreiptis į Vyriausią tarnybinės etikos komisiją, Generalinę prokuratūrą, STT ir FNTT bei prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimos nusikalstamos veikos ir galimos korupcijos.


Vila „Auska“ buvo perduota Palangos savivaldybei, jai jau dviems metams rastas nuomininkas, kuris sumokės, be PVM, 144 tūkstančių eurų nuomos per metus, tačiau Palangos meras Šarūnas Vaiktus tikina, kad vila suniokota, o turtas neaiškiai išparduotas, nors jis buvo patikėtas Turto Bankui. Mero teigimu, perimtame pastatų komplekse pasigesta daugybės daiktų. Daug...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus, reaguodamas į dienraštyje „Lietuvos rytas“ pasirodžiusią publikaciją „Skandalingos dušinės ant apgaulės pamatų“, į šiame straipsnyje galimų liudytojų pateiktą naują informaciją dėl statinio rekonstrukcijos teisėtumo, dėl pastato, esančio Meilės al. 26, Palangoje (vadinamųjų dušinių), kreipėsi į...


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį raštu kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį ir laikinai Lietuvos pašto generalinės direktorės pareigas einančią Ingą Visockytę prašydamas neleisti uždaryti Palangos pirmojo pašto, įsikūrusio Klaipėdos plente, didžiausiame daugiabučių gyvenamųjų namų kvartale. Šis klausimas trečiadienį iškeltas ir...


Palangos miesto policijos komisariatas apylinkės prokuratūros pavedimu pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiojo specialisto Bernardo Skersio pareiškimo. Jame nurodoma, kad pernai gruodį savivaldybės Administracijai B.Skersys pateikė savo kasmetinę veiklos ataskaitą, tačiau  gavęs vertinimo išvadą...


Palangiškiai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 19 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę 120 Palangos miesto daugiabučių namų kvartalo gyventojų raštu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Lietuvos Respublikos Seimo antikorupcijos komisiją prašydami apginti viešąjį interesą. Gyventojai prokurorų prašo ištirti aukšto Palangos valdininko veiksmus.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius