Palangiškiai dalyvavo paminklo generolo J. Žemaičio tėvams pašventinime

„Palangos tilto” informacija, 2013-06-20
Peržiūrėta
2493
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai dalyvavo paminklo generolo J. Žemaičio tėvams pašventinime

Gargždų kapinėse pagaliau buvo deramai įamžintas Lietuvos partizanų generolo Jono Žemaičio-Vytauto atminimas – paminklo granito plokštėje buvo iškalti jo artimųjų vardai, gimimo bei mirties datos: Petronėlė (1886-1961), Jonas (1872-1953). Paminklą atidengė P. ir J. Žemaičių anūkės Rūta ir Aušra Juškytės.
Lėšų rinkimo paminklui atnaujinti ir renginio iniciatoriai – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Klaipėdos rajono filialas. Paminklą atnaujino gargždiškis meistras Vaclovas Gedmintas.
Po šv. Mišių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje iškilminga eisena su vėliavomis atėjo prie Žemaičių šeimos kapo (tiksliai žinoma tik Petronėlės palaidojimo vieta – aut. past.).
Renginyje dalyvavo nevyriausybinių organizacijų atstovai ne tik iš rajono, bet ir iš kitų Lietuvos vietų.
Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Klaipėdos rajono filialo valdybos narys Česlovas Tarvydas ir renginio vedėja Verutė Nekrevičiūtė nuoširdžiai padėkojo visiems, padėjusiems įgyvendinti paminklo atnaujinimo idėją. Kapavietės atnaujinimui prireikė apie 10 tūkst. litų. Didžiausias rėmėjas – Klaipėdos rajono savivaldybė, skyrusi 5000 Lt. Savivaldybės merui Vaclovui Dačkauskui LPKTS pirmininko pavaduotojas Zenonas Čerkauskas įteikė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos padėkos raštą.
Kapo atnaujinimo iškilmėse dalyvavęs krašto apsaugos viceministras Antanas Valys akcentavo, kad Lietuvos laisvei nusipelnę žmonės neturi būti pamiršti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkričio 26 d. Palangoje bus minimos Lietuvos partizanų vado, ketvirtojo Lietuvos Prezidento, Palangos miesto garbės piliečio, generolo Jono Žemaičio – Vytauto 70-osios mirties metinės. 


Sausio 15-ąją, minimos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 99-osios metinės. Žuvusieji 1923-iųjų sausio 15-ąją Didžiosios Lietuvos organizuotoje karinėje operacijoje, pavadintoje Klaipėdos sukilimu, buvo palaidoti senosiose miesto kapinėse. 1925 metų rugsėjo 27 dieną Šaulių sąjungos iniciatyva jiems buvo pastatytas paminklas, kuris išliko iki šių dienų. Prie paminklo pradėtos rengti...


Konkursą laimėjusį prezidento Antano Smetonos paminklą ir 250 tūkstančius eurų Vilnius atidavė Palangai, bet dabar Lietuvos sostinės valdžia susizgribo, kad į valdžią per perversmą atėjusiam tarpukario prezidentui paminklo reikėtų ir joje. Tačiau Palanga su savo paminklu A. Smetonai jau spėjo įšokti į traukinį – mūsų miestas iš Kultūros ministerijos jam jau gavo 25 tūkstančius eurų. O kada ir...


Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį, liepos 3 d., dalyvavo Palangos atgavimo 100-mečio šventėje, kurioje šalies vadovas atidengė paminklą škotų mokslininkui, rašytojui ir diplomatui Jamesui Youngui Simpsonui.


Lapkričio 21 d. Palangoje viešėjo Lietuvos karininko, partizanų vado, rezistento, dimisijos brigados generolo, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos prezidiumo pirmininko, partizanų ginkluotųjų pajėgų organizatoriaus ir pasipriešinimo vado, ketvirtojo Lietuvos prezidento, Palangos miesto garbės piliečio Jono Žemaičio-Vytauto dukterėčia, sesers Kotrynos dukra Aušra Marija...


Rugsėjo 21 d. Palangos Kultūros ir jaunimo centro choras „Jūrų šauliai“, o taip pat kiti palangiškiai šauliai dalyvavo paminklo Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjui ir pirmajam jos vadovui Vladui Putvinskiui Putviui (1873 – 1929) atidarymo iškilmėse Kelmėje.   


Kovo 15-ąją – palangiškiai pagerbė Lietuvos partizanų ginkluotųjų pajėgų vado bei organizatoriaus, pasipriešinimo Lietuvos okupacijai koordinatoriaus, generolo Jono Žemaičio – Vytauto, 2009 m. kovo 11 d. Seimo deklaracija pripažinto Lietuvos valstybės vadovu, faktiškai vykdžiusio Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas TSRS okupacijos metais, atminimą.


Praėjusį šeštadienį Palangos jūros šauliai buvo pakviesti į Lietuvos žemaičių apygardos partizanų būties 65-ųjų metinių minėjimą. Minėjimo programoje šv. mišias už žuvusius Lietuvos kovotojus Šilalės rajono Laukuvos Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčioje aukojo du kunigai.


Praėjusį šeštadienį Lietuvos šaulių sąjungos Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-iosios rinktinės Palangos Šaulių 6-osios kuopos šauliai buvo pakviesti dalyvauti Telšių rajone, Varniuose vykusiose Lietuvos partizanų žemaičių apygardos vado Vlado Montvydo – Žemaičio 60-ųjų žūties metinių minėjime ir paminklo jam atidengimo...


Gargždų kapinėse pagaliau buvo deramai įamžintas Lietuvos partizanų generolo Jono Žemaičio-Vytauto atminimas – paminklo granito plokštėje buvo iškalti jo artimųjų vardai, gimimo bei mirties datos: Petronėlė (1886-1961), Jonas (1872-1953). Paminklą atidengė P. ir J. Žemaičių anūkės Rūta ir Aušra Juškytės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius