Palangai pjaunant „pagalvės mokesčio“ pirmą derlių – ir grasinimai teismais

Palangos tiltas, 2012-07-30
Peržiūrėta
2148
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangai pjaunant „pagalvės mokesčio“ pirmą derlių – ir grasinimai teismais

Rūta STANIULYTĖ

Iki liepos 15 dienos buvo galima deklaruoti nuo birželio mėnesio įsigaliojusią rinkliavą, kitaip tariant, „pagalvės mokestį“, už birželio mėnesį. Savivaldybės duomenimis, savivaldybės biudžetas papilnėjo 78 275 litais. Birželį rinkliavą deklaravo apie 500 kurorto juridinių ir fizinių asmenų. Kurorto vadovai pripažįsta, kad tai toli gražu ne visi priimantys poilsiautojus. Tačiau griežtinti kontrolės taip pat nesirengia. O kai kurie ketina su savivaldybe dėl mokesčio bylinėtis teismuose.

 

Daugiavaikių šeimų asociacija žada kreiptis į teismą

Anot Gausių šeimų asociacijos vadovės Angelės Kostogrizienės, „pagalvės mokestis“ itin skaudžiai kirto daugiavaikėms šeimoms.

„Žmonės kelialapius pirkosi jau nuo balandžio, gegužės mėnesio. Tačiau informaciją apie numatomą mokestį gavome tik gegužės pabaigoje, kuomet pinigai buvo sumokėti. Daugiavaikei šeimai ir tie 50 litų yra dideli pinigai. Žadame kreiptis į teismą“, – pasakojo A.Kostogrizienė.

Anot jos, daugiausiai pajamų moka daugiavaikės šeimos. „Ar palyginsi šeimą su vienu vaiku ir gausią daugiavaikę šeimą su penkiais paaugliais? Būtent daugiavaikės šeimos lopo Palangos biudžetą“, – piktinosi A.Kostogriezienė.

 

Neįgaliesiems taip pat iškyla sunkumų

Išimčių taikyti nenumatyta ir neįgaliesiems. Draugijos įsigytose patalpose vykdoma Neįgaliųjų socialinės reabilitacijos programa, kuriai reikiamas lėšas padengia valstybės biudžetas. Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Zigmantas Jančauskis į Palangos merą kreipėsi dar gegužės mėnesį. „Tačiau savivaldybė atsakė, kad kategoriškai jokių išimčių nebus“, – sakė Z.Jančauskis. Anot jo, stovykla vykdo valstybės programą, ir nėra sąžininga ją apmokestinti.

Kita vertus, nors ir papildoma rinkliava sukėlė papildomų išlaidų, susitvarkyti pavyksta. „Žmonės pabamba, pabamba ir moka, – kalbėjo Z.Jančauskis. – Žiūrėsime, kaip bus kitais metais, vis girdėti kalbų apie numatomą įvažiavimo į miestą mokestį“.

 

Turistams klausimų beveik nebekyla

Palangos turizmo informacijos centro (TIC) direktorė Alla Valužienė sakė, kad birželio mėnesį dėl „pagalvės mokesčio“ buvo sulaukta kur kas daugiau klausimų. Liepos mėnesį pasitaikė vos keli tokie atvejai. „Žmonės prieš vykdami į Palangą paprastai jau būna susipažinę su šiuo mokesčiu“, – sakė A. Valužienė.

Pasak jos, buvo susidurta su tam tikromis problemomis dėl vėlyvo informacijos paskelbimo, kadangi kai kurie žmonės būstus nuomojasi dar žiemą, sausio, vasario mėnesiais. O informacija apie naują rinkliavą buvo paskelbta tik gegužę, kuomet buvo priimtas miesto Tarybos sprendimas.

Palangos TIC svetainėje informaciją apie „pagalvės mokestį“ galima rasti lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

 

Viešbučiai ir privatus sektorius – ramūs

Vertindami praėjusį mėnesį, viešbučių savininkai sako, kad nepatogumų šis mokestis nei jiems, nei klientams nesukeliąs. Žmonės, galintys sau leisti gyvenimą viešbutyje, be rūpesčių susimokės ir „pagalvės mokestį“. „Labai ryškaus ar įsiminto nepasitenkinimo nebuvo, – sako Palangos viešbučių ir restorano asociacijos vadovė Giedrė Kvedaravičienė. – Pati apskaita ne aukštoji matematika, nieko sudėtingo. Tiesiog turi susiformuoti įprotis, tam reikia šiek tiek laiko. Su jokiais sunkumais nesusidūrėme“. 

„Tai paprasta deklaracija, kurią užpildyti visai paprasta. Jokių sunkumų mūsų nariams nekilo“, – sakė privačių apgyvendinimo paslaugų teikėjų asociacijos „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė Irena Švanienė. Anot jos, asociacijos nariai, verslo liudijimus įsigiję žmonės mokestį moka sąžiningai.

 

Savivaldybė lengvatų neruošia

„Į mus, regis, kreipėsi tik Gausių šeimų asociacija, kitų duomenų neturiu“, – sakė Palangos miesto mero patarėja Jurgita Vanagė ir pridūrė, kad kitos lengvatos nenumatomos. „Nesiruošiame nei jų didinti, nei mažinti. Rudenį bus suburta darbo grupė, kurią sudarys ne tik tarybos nariai, bet ir verslininkai. Rinkliava tikrai nebus naudojama atlyginimams, premijoms. Bus sprendžiama, kaip panaudoti lėšas, kad sumokėta rinkliava grįžtų svečiui“, – tvirtino J.Vanagė. Anot jos, bus tobulinama Palangos infrastruktūra, viešinami savivaldybės organizuojami renginiai.

Šiuo metu nustatytos trijų tipų mokesčių lengvatos. Vaikams iki dešimties metų, vaikams iki 18 metų, besigydantiems „Gintaro“ sanatorijoje ir ligoniams, kurių reabilitacijos paslaugos yra apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ viešą tribūną jau suteikęs miesto Tarybos naujokei Martynai Miklovienei (LVŽS) bei į Tarybą po pertraukos sugrįžusiam Eimučiui Židanavičiui (Regionų partija) bei Nerijui Stasiuliui (TS-LKD), sulaukė ir kitų Tarybos naujokų – Renaldo Seibučio, Ingridos Valaitienės bei į Tarybą sugrįžusio Arvydo Martinkėno (visi jie yra TS-LKD frakcijos nariai) – atsakymų apie darbą Taryboje....


Seimas birželio mėnesį svarstys Administracinių nusižengimų kodekso papildymo projektą dėl rinkliavos už poilsio infrastruktūrą mokėjimo tvarkos pažeidimų.


Nepavykus šiam sezonui įvesti miesto įvažiavimo mokesčio, Palangos valdžia nuo šių metų balandžio 1 dienos padidino „pagalvės“ mokestį iki vieno euro už kiekvieną praleistą parą viešbutyje ar privačiame sektoriuje. Miestas taip tikisi sužerti daugiau pinigų į miesto biudžetą kurorto infrastruktūrai gerinti, bet kaip parodė „Palangos tilto“...


Regis, Palanga nesiliauja žongliruoti mokesčiais – dviem metams, iki 2017-ųjų birželio, atidėjus 5 eurų įvažiavimo į Palangą mokestį, triskart bus didinamas vadinamasis „pagalvės“ mokestis. „Įvažiavimo mokesčio kitąmet nebus, nes tam dar nesame pasirengę. „Pagalvės“ mokestis didinamas dėl to, kad jis Palangoje šiuo metu – mažiausias visoje...


Palangos miesto taryba apsisprendė – nuo kitos vasaros kurorto svečiams, apsistojusiems Palangos apgyvendinimo įstaigose, nebereikės mokėti vadinamojo „pagalvės“ mokesčio. Taip siekiama į kurortą privilioti daugiau svečių bei parodyti, kad Palanga turi ką jiems pasiūlyti ne tik vasarą, bet ir visus metus.


Nuo pirmadienio žemės savininkus pasiekia elektroninės ir popierinės deklaracijos, kuriose pateikta informacija apie žemės mokestį. Klaipėdos AVMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos m. savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio - 70 tūkst. Lt mažiau nei pernai.


Rūta STANIULYTĖ Iki liepos 15 dienos buvo galima deklaruoti nuo birželio mėnesio įsigaliojusią rinkliavą, kitaip tariant, „pagalvės mokestį“, už birželio mėnesį. Savivaldybės duomenimis, savivaldybės biudžetas papilnėjo 78 275 litais. Birželį rinkliavą deklaravo apie 500 kurorto juridinių ir fizinių asmenų. Kurorto vadovai pripažįsta, kad tai toli gražu ne visi...


Prasidėjus vasarai, apgyvendinimo sektoriaus atstovai dar negali pasigirti poilsiautojų antplūdžiu. Tradiciškai Palanga papilnėja nuo birželio pabaigos, liepos pradžios. Nors šiemet nuogąstauta, kad turistų norą aplankyti kurortą prislopins įvestas vadinamasis pagalvės mokestis, tačiau praktika bent jau kol kas rodo ką kitą.   Teko aiškinti...


Palanga įvedė pagalvės mokestį – 1 Lt parai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 07 | Rubrika: Miestas

Nuo birželio poilsiautojai, apsistosiantys Palangoje, mokės rinkliavą už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra – po vieną litą už kiekvieną nakvynę. Sprendimą miesto Taryba ketvirtadienį priėmė vienbalsiai. Taip miesto valdžia tikisi Palangos biudžetą dar šiemet papildyti maždaug 600 tūkst. litų.


Palanga mina Druskininkų pėdomis – labiau patrauklų, bet sunkiai įgyvendinamą įvažiavimo į kurortą mokestį, brandintą savivaldybėje ne vieną mėnesį, ko gero, pakeis pagalvės mokestis. Jei savivaldybės Taryba mėnesio pabaigoje jį patvirtins, kiekvienas miesto svečias, nuo birželio 1-osios apsigyvenęs kurorte, turės mokėti 1 lito pagalvės mokestį už kiekvieną Palangoje praleistą parą....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius