Palanga – krantų erozijos stabdymo projekte

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-03-24
Peržiūrėta
2142
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ketvirtadienį vyksiančiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje numatoma svarstyti klausimą dėl pritarimo Baltijos jūros krantų erozijos stabdymo projektui. Kurorto politikai turi nuspręsti, ar Palanga partnerio teisėmis dalyvaus Tarptautinės aplinkos organizacijos (KIMO) inicijuotame projekte dėl Baltijos jūros regiono krantų erozijos stabdymo.

 

Įgyvendinti projektai

Kaip „Palangos tiltui“ sakė miesto savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus vedėja Irena Šatkauskienė, Aplinkos ministerija daugiau kaip dešimtmetį, kartu su Klaipėdos apskritimi, įgyvendina Pajūrio juostos tvarkymo programą, kuri numato krantotvarkos priemonių kompleksą Baltijos jūros žemyno ir Kuršių nerijos krante. Per šį laikotarpį įgyvendinti du Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojami projektai. Anot skyriaus vedėjos, juos įgyvendinus, buvo pristabdyti intensyvūs erozijos procesai. Pasak I.Šatkauskienės, viena iš būtiniausių priemonių, kurių imtasi, tai kurorto paplūdimių „maitinimas smėliu“. Smėlio buvo atvežta iš Kunigiškių karjero bei Juodkrantės-Preilos šiaurinio poligono. Tokiu būdu buvo pagerinta Palangos kranto būklė.

 

Savivaldybė – KIMO narė

Ekonominės plėtros skyriaus vedėjos teigimu, 2008 metais kurorto savivaldybė tapo KIMO nare. Šios organizacijos narių susitikimuose buvo pristatyti pažangiausi krantų erozijos stabdymo metodai, pateikti tyrimai bei diskutuota, kaip savivaldybės gali prisidėti prie krantų erozijos stabdymo. Pastarojo projekto iniciatorė – Ystad miesto Švedijoje savivaldybė, kuri įpareigota būti vadovaujančiu projekto partneriu. Kiti projekto dalyviai yra Lenkijos, Vokietijos ir mūsų šalies savivaldybių administracijos bei mokslo įstaigos. Kaip paaiškino Ekonominės plėtros skyriaus vedėja, mūsų šalyje už pajūrio juostos tvarkymą atsakinga apskritis bei Aplinkos ministerija, o Švedijoje atsakingos pačios savivaldybės, kurios gali įgyvendinti rimtesnes priemones.

Pasak I.Šatkauskienės, viso projekto planuojama vertė 4-5 mln. eurų. Jo vykdymo metu numatoma apžvelgti atliktų tyrimų rezultatus, pristatyti krantų erozijos stabdymo pažangiausius metodus bei juos išbandyti parinktose 2-4 pilotinėse teritorijose. Planuojamo projekto trukmė – 3 metai.

 

Projekto finansavimas

Vedėjos tvirtinimu, siekiant prisidėti prie Palangos miesto savivaldybės pajūrio juostos tvarkymo, kurortas, kaip projekto dalyvis, planuoja pagerinti paplūdimių infrastruktūrą. Numatoma įrengti medinius takus ir laiptus per kopas, taip pat kopas sutvirtinti augmenija. „Jei savo jėgomis norėtume atlikti visus darbus, komunalininkų skaičiavimu, reikėtų apie milijono litų. Įgyvendinat šį projektą, Palangos miesto savivaldybės biudžeto dalis preliminariai būtų apie 600 tūkst. litų, o koofinansavimo dalis iš miesto biudžeto siektų apie 90 tūkst. litų“, - apie projekto finansavimo galimybes kalbėjo vedėja.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Gegužės 15-17 dienomis, Drevernoje ant Kuršių marių kranto įvyko 16-oji Klaipėdos universiteto (KU) organizuojama nacionalinė jūros mokslų ir technologijų konferencija „Jūros ir krantų tyrimai 2024“.



Aplinkos ministerija patvirtino naują  Transporto priemonių stabdymo ir apžiūros tvarkos aprašą , kuriame detalizuojamas stabdymo procesas.


Šiandien viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad vystant pirmąjį Lietuvoje jūrinio vėjo elektrinių parką, projekte dalyvaus Kinijos bendrovė „China Three Gorges Corporation“. 


XIX a. pabaigoje Palangą atradę Lenkijos dailininkai joje leisdavo vasaras, čia ilsėjosi ir kūrė, mums palikę įamžintus ne tik to meto Baltijos pajūrio vaizdus, bet ir realius įvykius.


Prie Palangos krantų pagauta itin reta giliavandenė keturūsė vėgėlė nustebino net mokslininkus.


Pastarosios dienos pajūryje tikras džiaugsmas meškeriotojams. Iš Atlanto vandenyno prie Lietuvos krantų neršti atkeliavo neįprastos žuvys – vėjažuvės,


Intensyvią Lietuvos Baltijos jūros krantų ardą pastarąjį dešimtmetį lėmė įvairios gamtinės ir kitos priežastys. Dėl to 2009 metų gruodį buvo pradėtas vykdyti Europos Sąjungos projektas „Pajūrio juostos tvarkymo programos įgyvendinimas“. Šis projektas yra finansuojamas pagal 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos antrąjį prioritetą vietinė...


Palanga – krantų erozijos stabdymo projekte

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 24 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį vyksiančiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje numatoma svarstyti klausimą dėl pritarimo Baltijos jūros krantų erozijos stabdymo projektui. Kurorto politikai turi nuspręsti, ar Palanga partnerio teisėmis dalyvaus Tarptautinės aplinkos organizacijos (KIMO) inicijuotame projekte dėl Baltijos jūros regiono krantų erozijos stabdymo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius