Pagonė sveikatą stiprina ir skambančiais Tibeto dubenimis

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-08-16
Peržiūrėta
2180
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dauguma atvažiuojančiųjų į Palangą eina į paplūdimį mėgautis saule ir jūra, tačiau Dalia Treigienė atvyksta į pajūrį pabūti su gamta ir... papildyti žolelių atsargų. Tų, kurias galima skinti. Nors vilnietės darbas artimas ekonomikos mokslams, laisvalaikiu ji užsiima visai skirtingais dalykais – gamina įvairius tepalus, kremus, aliejus, kaukes iš surinktų žolelių, daro atpalaiduojančius masažus skambančiais Tibeto dubenimis, gilinasi į sveiko gyvenimo būdą. „Gamta yra neatsiejama žmogaus dalis. Tik gamtoje aš pasikraunu teigiamos energijos ir ją perteikiu kitiems“, - kalbėjo Dalia.

 

Dėkinga žolininkei auklei

Meilė gamtai jai buvo įdiegta vaikystėje, nes turėjo auklę, kuri buvo žolininkė. „Žaisdama vietoje lėlių dažnai skabydavau, dėliodavau žoleles, o vietoje smėlio tortų – „gaminau“ vaistus ir tepalus iš gydomųjų žolelių. Galbūt tai ir paskatino domėtis augalais“, - pasakojo moteris.

Nors Dalia labai mėgo biologiją, tačiau gyvenimo kelias ją nuvedė visai kitur - ji tapo ekonomikos mokslų daktare.

 „Mano specialybė man netrukdo užsiimti maloniais dalykais. Visuomet sakau, kad geriau pažinti kelis augalus, tačiau giliai, nei keletą, bet paviršutiniškai“, – teigė žolininkė.

Dalia sako, jog reikėtų vengti svetimšalių augalų, nes mūsų lietuviški kūnai nėra pripratę prie jų poveikio, geriau rinkti augalus, kurie auga Lietuvos laukuose bei miškuose.

 „Jau nuo seno žinoma piktžolė dilgėlė yra puikus vaistas. Pavasarį jėgoms atgauti sveika kasdien išgerti po šaukštą ką tik išspaustų dilgėlių sulčių. Dilgėlė energetiškai apvalo, stiprina imunitetą, teikia energijos, žvalina“, - kalbėjo Dalia.

Žolininkė teigė neprisimenanti, kada paskutinį kartą sirgo: „Augalai žmogui, kaip ir daugeliui kitų gyvūnų, yra vienas svarbiausių gyvybės, energijos ir sveikatos šaltinių. Kiekvienas vaistingas augalas gydo daugybę ligų, ir kiekvieną ligą gali išgydyti daugybė augalų. Tačiau negi reikia susirgti, kad tai suprastum? Verčiau laiku atrasti sau tinkančius augalus, nuolatos juos naudoti ir visuomet būti sveiku“.

Dalia mano, kad jos nedidelis susirgimas - tai tarsi apsivalymas nuo blogų emocijų ar negeros energijos.

 

Domisi tik natūralia kosmetika

D. Treigienė pasakojo, kad augalai - ne tik sveikata, bet ir grožis: „Pavyzdžiui, viržių vonios ir grožio procedūros su viržiais padeda išsaugoti jaunatvišką išvaizdą, šviesina odą, naikina pigmentines dėmes, atkuria odos elastingumą, maitina, drėkina“.

Žolininkė nesupranta moterų, kurios atvažiavusios prie jūros tepasi įdegio kremais.

 „Juk pirktiniai įdegio kremai turi daug chemikalų - patarčiau naudoti graikinio riešutmedžio lapelių aliejų. Jis padeda lygiai ir sveikai įdegti. Taip pat jis tinkamas plaukams stiprinti. Dažnai žmogui reikia duoti keletą patarimų, kad jis suprastų, kad ne vien pirktinė kosmetika yra gera“, – pasakojo Dalia.

Besidomėdama natūralia kosmetika, moteris pradėjo gaminti kremus, kurie yra be sintetinių priedų. Visos sudedamosios kremo dalys yra natūralios, jos kruopščiai surinktos laikantis senovinių gamybos tradicijų. Kremai gaminami iš bičių vaško, kurį perka iš bitininko, iš šaltinio vandens, kuris yra pakrautas titnagu, iš šilto spaudimo aliejų, žolynų bei aliejinių augalų ištraukų, kurie paruošti lėtuoju brandinimo saulės ir mėnulio šviesoje būdu.

 Dalia pasakojo, kad, norint pagaminti baltosios lelijos kremą, kuris saugo nuo raukšlių susidarymo, aliejinę ištrauką reikia brandini metus laiko. Kremas, žinoma, užkalbėtos jos – raganos. „Žmonės dažnai raganomis laiko piktas ir keistas senutes, kurios užkeikia. Tačiau pats žodis „ragana“ yra nuo žodžio „regėti“. Vadinasi, ragana regi šiek tiek daugiau nei paprastas žmogus, ir tiek. Nereikia vengti raganų“, - aiškina Dalia.

Dalia sakė mėgstanti eksperimentuoti įvairiais receptais gamindama kremus, kaukes, aliejus ar tepalus. „Žinoma, kiekvieno augalo savybes visuomet pasitikslinu knygose, nesugalvoju pati. Nes reikia žinoti, kuris su kuriuo augalu dera kartu ir kokį poveikį turės pagamintas tepalas“, – pasakojo moteris.

 

Padeda ir kitiems

Žolininkei patinka, kuomet jos sveika gyvensena pradeda domėtis kiti žmonės ir teiraujasi patarimų.

„Atostogauju Palangoje. Iš kito kambario moteris klausia, ar aš galiu išgydyti lūpų pūslelinę. Keista, jog žmonės mano, kad turiu tai išmanyti. Jie net nepažįsta manęs. Bet aš nepasimečiau, pasakiau, kad intensyviai tepant jonažolių aliejumi galima ją pagydyti“, - pasakojo apie dalijamus patarimus Dalia. Jai labai patinka savo patirtimi dalytis su kitais žmonėmis, nes patarus vieną kartą, žmogus gali klausti ir antrą, taip priartėdamas prie gamtos.

Žolininkei visuomet padeda ir jos vyras Arūnas. „Manau, kad be vyro būtų sunkiau. Jis visuomet nuveža į tolimesnius laukus, kur galima prisirinkti neužterštų augalų. Renkant dviese visuomet yra smagiau“, - kalbėjo Dalia.

Turbūt todėl, kad Treigiai neįsivaizduoja savo gyvenimo be gamtos, prieš kelis metus įsišventino į pagonis. „Kaip katalikai eina į bažnyčią pasimelsti, pabūti su Dievu, taip mes su vyru dvasiškai pailsime būdami gamtoje, taip išreikšdami senąjį baltų tikėjimą“,- pasakojo Dalia.

Kiekvieną ankstų rytą Dalia su vyru eina prie jūros išsimaudyti.

„Vanduo – tai gyvybės šaltinis. Išsimaudydami jūroje pasikrauname energijos visai dienai“, - kalbėjo moteris.

 

Skambantys Tibeto dubenys padeda atgauti pusiausvyrą

Dalia mano, kad kiekviena moteris, norėdama patikti kitam, pirmiausiai, turi patikti sau pačiai. „Jei užsidaroma kasdieninėje aplinkoje, skęstama monotonijoje, tai neįdomi būsi ne tik sau, bet ir kitiems. Galbūt todėl aš visuomet ieškau naujų dalykų, kurie paįvairintų mano gyvenimą. Vienas iš jų – skambantys Tibeto dubenys“, – pasakojo moteris.

Skambantis dubuo – tai mažas gongas, išgaunantis į bažnyčios varpų skambesį panašų skambesį. Švelnūs smūgiai lazdele sukelia garso bangas. Indai, kuriais atliekamas masažas, yra dvylikos metalų lydinys. Jį sudaro atitinkamos proporcijos. Jos ir lemia, kodėl dubuo skleidžia vienokį , o ne kitokį garsą. Klasikinis dubenų masažas prasideda nuo dubenų pastatymo ant gulinčio žmogaus kūno ir vibracijų sukėlimo juos mušant arba trinant. Vibracija sklinda per visą kūną ir skatina gilią relaksaciją.

„Dėka vibracijos, sklindančios iš grojančio indo, didėja mūsų savaiminio sveikimo sugebėjimai, sustiprėja organizmo imunitetas. Terapeutai naudoja dubenų masažą gydant skausmus, depresiją, kraujotakos sutrikimus ir panašiai“, - pasakojo Dalia.

Dalios manymu, toks dubuo padeda žmogui atgauti pusiausvyrą. Kiekvieno indo garsai būna skirtingi, jie sukurti taip, kaip reikalauja žmogaus atitinkami organai.

„Tokius indus patartina pastatyti ir biure,  ir namuose. Labai gerai kartas nuo karto juos paliesti - garsas išvalys atmosferą, pagerins tarpusavio santykius“, – pasakojo D. Treigienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mieli palangiškiai ir šventojiškiai,  jau visai netrukus į kiekvienus namus pasibels viena iš gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykos. Tebūna jos džiugios ir giedros, kupinos pavasariškos šilumos ir pakilios atgimimo nuotaikos.  Tegul atbundanti gamta pažadina mūsų širdyse naujas viltis, o šv. Velykų varpų gausmas tesustiprina Prisikėlimo džiaugsmą bei kiekvienus namus pripildo...


Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis nepriklausomą elektros energijos tiekėją Lietuvoje pasirinko daugiau nei 1,2 mln. namų ūkių – iš pasibaigusiųjų etapų vartotojų net 9 iš 10 pasirinko nepriklausomo tiekėjo paslaugas, tuo tarpu tarp tebevykstančio trečiojo etapo klientų tai padarė kas antras.


Kartu su atbundančia gamta į kiekvienus namus pasibeldžia viena iš gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykos.


„Psyche ir gamta“ – tai tarsi paroda-kelionė. Fizinė, mentalinė ir dvasinė viename. Tai paroda apie gamtą ir joje vaikščiojantį nerimą, apie klaidžiojančią „psyche“, kuri stebi, analizuoja, nori suprasti“, – taip savo tapybos parodą, nuo liepos 29-osios eksponuojamą „Ramybės“ galerijoje, pristatė jaunosios kartos tapytoja Goda Lukaitė.


Žiemai atėjus, atrodo, paukščiai prityla, bet tik ne profesionaliems paukščių stebėtojams, kurie jų atranda bet kokiais metų laikais. O jų ir yra. Palangiškiai puikiai žino, kur būriuojasi gausiausi ančių būriai, kaip prisivilioti zylutes, o ornitologas Algimantas Petraitis papasakojo, kad ir žiemą galima išgirsti paukščių giesmių. Kalbėjomės apie...


Nuo 2016 metų kovo palangiškė Virginija varstė savivaldybės ir komunalinio ūkio duris, kad nupjautų nudžiūvusį pasvirusį medį prie Biliūno g. 9. Moteris jau buvo praradusi viltį, kad jai padės atsikratyti pavojų keliančiu medžiu, bet vakar siautusi vėtra problemą išsprendė – medį išvertė. „Palangos tilto“ inf.


Šeštadienį, balandžio 23 d., visoje Lietuvoje vyksianti jau nuo 2008 metų organizuojama kasmetinė aplinkos tvarkymo akcija „DAROM“ neaplenks ir Palangos bei Šventosios – nuo 10 val. pirštinėmis bei šiukšlių maišais „ginkluosis“ ir kurorto gyventojai, kurie tądien rinksis net keturiose vietose. Miestą ketina...


Kada imame labiau kreipti dėmesį į savo sveikatą, savo savijautą, į tai, kuo gyvename? Tikriausiai dažnas atsakytų, jog susidūrus su liga, kuomet sunkiai priežastį bei jos gydymo būdą randa net gydytojai. Palangiškė Valerija Jonušaitė papasakojo, jog visapusiškai pakeitė savo gyvenimą sulaukusi 40 metų, kuomet jai operavo įgimtą nesveiką inkstą. Paaiškėjo, jog jai pavyko pasirinkti...


Keisti gyvenimo būdą – itin sunkus uždavinys, kurį įveikti pasiseka tikrai ne visiems. Tačiau kartais priverčia pats gyvenimas, o perkopus svarbiausią laiptelį, nelabai ir besinori grįžti prie ankstesnio gyvenimo būdo. Būtent tokios patirties teko pasisemti ir sveikos gyvensenos propaguotojui Daliui Viršilui. „Mūsų dukrelei reiškėsi nuolatinė alergija, tad pradėjome domėtis, kur problema...


Dauguma atvažiuojančiųjų į Palangą eina į paplūdimį mėgautis saule ir jūra, tačiau Dalia Treigienė atvyksta į pajūrį pabūti su gamta ir... papildyti žolelių atsargų. Tų, kurias galima skinti. Nors vilnietės darbas artimas ekonomikos mokslams, laisvalaikiu ji užsiima visai skirtingais dalykais – gamina įvairius tepalus, kremus, aliejus, kaukes iš surinktų žolelių, daro atpalaiduojančius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius