Pagerbtas dailininko Juozo Griušio atminimas

Palangos tiltas, 2018-05-17
Peržiūrėta
2892
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pagerbtas dailininko Juozo Griušio atminimas

Livija GRAJAUSKIENĖ

Praėjusį penktadienį Klaipėdoje, Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijoje, pagerbtas pernai gegužę Anapilin iškeliavęs iškilus palangiškis tapytojas, grafikas, kaligrafas, karikatūrų meistras ir komiksų istorine tematika kūrėjas, ilgametis Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ vadovas Juozas Griušys.
Gausus būrys dailininko bičiulių, bendražygių, jo kūrybos gerbėjų iš Palangos ir Klaipėdos susirinko į parodos pristatymą – kultūros vakarą, skirtą dailininko atminimui. Parodoje, pavadintoje „Šimtas ir vieneri metai“, eksponuojami J. Griušio piešiniai ir tapybos darbai.
Pristatydama parodą ir prisimindama patį dailininką Juozą Griušį P. Domšaičio galerijos vedėja menotyrininkė Kristina Jokubavičienė pasidžiaugė ir išties puikia paroda, ir itin gausiai susirinkusiais dailininko kūrybos gerbėjais.
Pasak menotyrininkės, labai skaudu, kad ši išties išskirtinio dailininko paroda rengiama paminint jo mirties metines. Tačiau džiugu, kad yra galimybė dailės gerbėjams pristatyti išties nepaprastai kūrybingo ir ne tik reto brandumo eskizus, daug peno akims ir sielai teikiančius piešinius, bet ir ypatingo stiliaus tapyba žiūrovus sužavinčius Juozo Griušio tapybos darbus.
„Juozas Griušys buvo reto darbštumo – kaip yra sakęs jis pats, eskizus jis darydavo kasdien: kartais jie ir likdavo eskizais, kartais išaugdavo į didelius, rimtus kūrinius, – bet ir ypatingą žvilgsnį į supančią aplinką turėjęs dailininkas. Mane ypač sužavėjo išskirtiniu stiliumi ir ypatinga technika sukurti jo tapybos darbai“, – kalbėjo K. Jokubavičienė.
Apie tai, iš kur tėvelis semdavosi įkvėpimo, apie jo kūrybą susirinkusiesiems papasakojo dailininko sūnūs, taip pat su daile savo kelią susieję Mindaugas ir Juozas Griušiai, padėkoję už galimybę surengti parodą P. Domšaičio galerijai ir parodos kuratore tapusiai galerijos „Mostas“ vadovei Nijolei Griušienei.
Dailininko Juozo Griušio atminimui skirto vakaro metu grojo Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos fleitos mokytoja Loreta Fridinovienė su mokine VrindaRackevičiūte. Eiles ir ištraukas iš interviu su šviesaus atminimo dailininku skaitė žurnalistė Livija Grajauskienė.
„Nėra tos dienos, kad neeskizuočiau. Iš vienų eskizų išauga rimtesni darbai, kiti– patys kaip atskiri kūriniai, treti taip eskizais ir lieka. Bet dirbu kasdien: tai – lyg dienoraščio rašymas“, – yra sakęs dailininkas JuozasGriušys. Ir pridurdavo: „Esu „trys viename“ – karikatūra, grafika, tapyba. Arba atvirkščiai. Ir dar – kaligrafija“.
Dailininkas gimė 1952 m. Medsėdžių kaime Klaipėdos rajone. Baigęs Priekulės vidurinę mokyklą, 1969 m. įstojo į Kauno S. Žuko taikomosios dailės technikumą. Nuo 1975 m. gyveno ir kūrė Palangoje. Bendrose parodose J. Griušys dalyvavo nuo 1975 m., surengė keletą personalinių parodų. Dar nuo 1972 m. dailininkas bendradarbiavo su tuo metu itin populiariu žurnalu „Šluota“. Periodiniuose leidiniuose jis publikavo apie tūkstantį karikatūrų ir draugiškų šaržų, dalyvaudavo ir skindavo laurus tarptautinėse karikatūrų parodose Lietuvoje ir užsienyje. Dailininkas mirė 2017 m. gegužę Palangoje.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tęsiant daugiametę tradiciją, prieš Vėlines Savivaldybės tarybos nariai, administracijos darbuotojai bei miesto vadovai aplankė į Amžinybę išėjusių kolegų amžino poilsio vietas.


Ketvirtadienį, rugpjūčio 8 d., 16 val. Savivaldybės III aukšto fojė vyks palangiškio dailininko ir poeto Vytauto Kuso parodos atidarymas ir pasyvus knygos pristatymas „Grįžtu į ateitį“.


Ketvirtadienio rytą, rugsėjo 23-ąją, minint Lietuvos žydų genocido dieną, Palangos mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas, mero patarėjas Pranas Žeimys bei Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus specialistai visų palangiškių vardu uždegę atminimo žvakeles Palangos miesto kapinėse, ant Palangos žydų genocido aukų kapo.


Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Kovo 11-ąją pagerbtas Kovo 11-osios Akto signataro, buvusio Palangos miesto mero Algimanto Vinco Ulbos atminimas. Visų palangiškių vardu Palangos meras Šarūnas Vaitkus padėjo ant signataro kapo gėlių.


Artėjant Kovo 11-ajai, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, ne tik mūsų šalyje, bet ir pasaulyje žinomas dailininkas Vidmantas Vaitkevičius į Palangos miesto savivaldybės viešąją biblioteką atvežė parodą „Lietuva“, kurioje eksponuojami Lietuvos vaizdai, nutapyti ant drobės ar šilko bei įvairi atributika su dailininko kurtais piešiniais. Kadangi...


Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, jog pirmosios instancijos teismas pagrįstai išteisino menininko seserį ir jos draugą, kuriems buvo pareikšti kaltinimai dėl menininko paveikslų ir skulptūrų vagystės.  Moteris ir jos draugas buvo kaltinami tuo, kad veikdami bendrininkų grupe, moteriai turint priėjimą prie mirusio brolio turto, iš jo dirbtuvių ir buto Palangoje...


Trečiadienio rytą, rugsėjo 23-ąją, minint Lietuvos žydų genocido dieną, Lietuvos Respublikos vėliava ties Palangos miesto savivaldybės pastatu buvo gedulingai nuleista. Taip atiduota pagarba genocido aukoms.


Palangiškį dailininką Vytautą Kusą kurorto bendruomenė pažįsta kaip nuluptą. Jis – žinomas dailininkas, šunų muziejaus įkūrėjas, miniatiūrų galerijos autorius, poetas, išgarsėjęs ne tik savo kūrybos originalumu, bet ir rekordais, o jų dailininkas yra pasiekęs ne vieną. Menas, kūryba – šio žmogaus gyvenimo būdas. Tad septyniasdešimtąjį savo...


Praėjusį penktadienį Klaipėdoje, Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijoje, pagerbtas pernai gegužę Anapilin iškeliavęs iškilus palangiškis tapytojas, grafikas, kaligrafas, karikatūrų meistras ir komiksų istorine tematika kūrėjas, ilgametis Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ vadovas Juozas Griušys.


Pagerbtas profesoriaus J.P.Aleksos atminimas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 08 22 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangoje buvo pagerbtas profesoriaus Jono Prano Aleksos atminimas. Jį prisiminti ir gražiu žodžiu paminėti panorę giminaičiai, tremtiniai ir svečiai pirmiausia rinkosi į Palangos senąsias kapines, kuriose buvęs Lietuvos valstybės kūrėjas palaidotas su savo artimaisiais. Atvykę artimiausi jam išlikę žmonės pasidalino asmeniniais prisiminimais, pasimeldė, padėjo gėlių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius