„Pagalvės“ mokestį pakeis rinkliava už įvažiavimą?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-09-27
Peržiūrėta
2392
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ž. Žulkuvienė.
Ž. Žulkuvienė.

Nuo vasaros sezono pradžios įsivedusi naują rinkliavą už naudojimąsi kurorto infrastruktūra – vadinamąjį „pagalvės” mokestį – Palanga gali ramiai atsipūsti. Planuotasis surinkti pusė milijono litų jau įplaukė į miesto biudžetą, o iki metų pabaigos tikimasi surinkti dar apie 100 tūkst. Lt. O kitą sezoną šios rinkliavos kurorte gali nelikti.

Surinks daugiau nei planuota
Palangos savivaldybės Rinkliavų skyriaus duomenimis, gavus poilsio namų, poilsiaviečių, viešbučių ir beveik visų oficialiai nakvynę suteikiančių fizinių asmenų deklaracijas apie poilsiautojų srautą rugpjūčio mėnesį, paaiškėjo, jog į kurorto biudžetą pervesta apie 190 tūkst. litų rinkliavos už naudojimąsi kurorto infrastruktūra.
Imdamos po vieną litą nuo asmens už nakvynę, 128 kurorto poilsio ir apgyvendinimo įmonės per paskutinį vasaros mėnesį į savivaldybės biudžetą pervedė apie 120 tūkst. litų. Privačiame sektoriuje nakvynės paslaugas teikiantys asmenys surinko apie 70 tūkst. litų.
Kadangi rinkliava bus renkama iki pat metų pabaigos, prognozuojama, kad miesto biudžetas pasipildys dar apie 100 tūkst. Lt. Jeigu prognozė išsipildys, Palanga bus gavusi pinigų daugiau, nei buvo planuota – prieš įvedant naują rinkliavą kalbėta, jog tikimasi surinkti apie 0,5 mln. Lt pagalvės mokesčio.

Mokėjo sąžiningai
Nors po liepos mėnesio buvo pasigirdę kalbų, neva planuotojo pusės milijono litų gali nepavykti surinkti, nes esą tiek viešbučiai, tiek poilsio namai, tiek privatus sektorius – pastarasis ypač linksniuotas – ne tik kad neskuba atsiskaityti, bet galimai „pasukčiauja“ deklaruodami, kiek poilsiautojų pas juos nakvojo.
„Tokių kalbų nei girdėjome, nei galime komentuoti, – sakė Rinkliavų skyriaus vyriausioji specialistė Žaneta Žulkuvienė. – Priešingai – tiek viešbučiai, tiek poilsio namai, tiek besidarbuojantys privačiame sektoriuje labai stropiai pildė deklaracijos formas, net eilės susidarydavo. Beje, besiguodžiančių girdėti neteko, o pasidžiaugiančių, kad lėšos bus skirtos po vasaros aprimstantį miestą pagyvinantiems renginiams viešinti ir taip pritraukti į Palangą svečių, kad surinkti pinigai bus panaudojami tikslingai, buvo ne vienas“.
Ž.Žulkuvienė paminėjo, jog artimiausiu metu mero potvarkiu ketinama kurti specialią darbo grupę, kuri ir spręs, kam konkrečiai bus skiriamas finansavimas iš surinktųjų lėšų už naudojimąsi kurorto infrastruktūra.

Vieną grupę kurs, kitą jau sukūrė
Palangos meras Šarūnas Vaitkus, patvirtinęs, jog klausimus, kam panaudoti surinktąjį pusę milijono litų bei galimai į miesto piniginę įkrisiančius dar šimtą tūkstančių, spręs speciali darbo grupė, pasakė, jog šią savaitę jis pasirašęs potvarkį, kuriuo įkurta ne mažiau svarbi, jei ne dar svarbesnė, darbo grupė. Pastaroji iki gruodžio pirmosios dienos turėtų išnagrinėti vadinamojo įvažiavimo mokesčio įvedimo galimybę jau kitą vasarą bei patiekti Tarybai konkrečius pasiūlymus.
„Dar gegužę, po to, kai Taryba balsavo už „pagalvės” mokestį, žurnalistų paklaustas, kiek laiko jis galios, sakiau, jog mokestis bus panaikintas iškart, kai tik kurortas įsives rinkliavą už įvažiavimą. Nes dabartinė rinkliava už naudojimąsi kurorto infrastruktūra nepadeda išspręsti metų metus Palangą kamuojančios problemos – neišvaduoja nuo vasarą dusinančio automobilių kiekio“.
Tačiau, pasak mero, parengti pasiūlymus, o kartu ir visą reikalingą dokumentaciją, kurios prireiktų pasirinkus vieną kurį iš galimų įvažiavimo į Palangą apmokestinimo variantų – labai ilgas darbas: „Daug biurokratijos rengiant tokius dokumentus“. Tad darbo grupė sudaroma jau dabar, kad tikrai spėtų iki ateinančio sezono pagaliau padaryti darbą, apie kurį tiek metų tik šnekama.

Keitimui pritartų
„Jau ne kartą esu sakiusi, jog didelių problemų mūsų nariams naujasis mokestis nesudarė, – paklausta apie „pagalvės” mokestį atsakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentė bei „Vanagupės” viešbučio direktorė Giedrė Kvedaravičienė. – Jį administruoti sudėtinga nebuvo, šiek tiek problemų buvo kilę tais atvejais, kai viešbučių kambariai per kelionių agentūras buvo rezervuoti iš anksto, dar neįvedus rinkliavos“.
Pasiteiravus, kokia jos nuomonė apie ketinimus šią rinkliavą keisti įvažiavimo mokesčiu, G. Kvedaravičienė sakė, jog pritartų „pagalvės” mokesčio keitimui kokia nors kita rinkliavos forma.
„Tačiau būtina gerai apgalvoti naujo mokesčio – tarkim, įvažiavimo į Palangą – surinkimo mechanizmą, kad jo įvedimas bei administravimas nekainuotų brangiau, nei atnešama nauda“, - sakė PVRA prezidentė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Seimas birželio mėnesį svarstys Administracinių nusižengimų kodekso papildymo projektą dėl rinkliavos už poilsio infrastruktūrą mokėjimo tvarkos pažeidimų.


Nepavykus šiam sezonui įvesti miesto įvažiavimo mokesčio, Palangos valdžia nuo šių metų balandžio 1 dienos padidino „pagalvės“ mokestį iki vieno euro už kiekvieną praleistą parą viešbutyje ar privačiame sektoriuje. Miestas taip tikisi sužerti daugiau pinigų į miesto biudžetą kurorto infrastruktūrai gerinti, bet kaip parodė „Palangos tilto“...


Regis, Palanga nesiliauja žongliruoti mokesčiais – dviem metams, iki 2017-ųjų birželio, atidėjus 5 eurų įvažiavimo į Palangą mokestį, triskart bus didinamas vadinamasis „pagalvės“ mokestis. „Įvažiavimo mokesčio kitąmet nebus, nes tam dar nesame pasirengę. „Pagalvės“ mokestis didinamas dėl to, kad jis Palangoje šiuo metu – mažiausias visoje...


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Nuo vasaros sezono pradžios įsivedusi naują rinkliavą už naudojimąsi kurorto infrastruktūra – vadinamąjį „pagalvės” mokestį – Palanga jau rugsėjį buvo surinkusi planuotąjį pusę milijono litų į miesto biudžetą. Rugsėjo mėnesio pabaigoje sudaryta mero Šarūno Vaitkaus vadovaujama darbo grupė, dėliojusi, kam šie pinigai bus panaudoti, jau prakalbo, kaip...


Nuo vasaros sezono pradžios įsivedusi naują rinkliavą už naudojimąsi kurorto infrastruktūra – vadinamąjį „pagalvės” mokestį – Palanga gali ramiai atsipūsti. Planuotasis surinkti pusė milijono litų jau įplaukė į miesto biudžetą, o iki metų pabaigos tikimasi surinkti dar apie 100 tūkst. Lt. O kitą sezoną šios rinkliavos kurorte gali nelikti.


Prasidėjus vasarai, apgyvendinimo sektoriaus atstovai dar negali pasigirti poilsiautojų antplūdžiu. Tradiciškai Palanga papilnėja nuo birželio pabaigos, liepos pradžios. Nors šiemet nuogąstauta, kad turistų norą aplankyti kurortą prislopins įvestas vadinamasis pagalvės mokestis, tačiau praktika bent jau kol kas rodo ką kitą.   Teko aiškinti...


Nuo penktadienio Palangoje taikoma rinkliava – vienas litas už kiekvieną kurorte praleistą naktį – už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra miesto svečiams. Kad lėšos patektų į miesto biudžetą, turės pasirūpinti ne svečiai, o verslininkai. 


Palanga įvedė pagalvės mokestį – 1 Lt parai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 07 | Rubrika: Miestas

Nuo birželio poilsiautojai, apsistosiantys Palangoje, mokės rinkliavą už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra – po vieną litą už kiekvieną nakvynę. Sprendimą miesto Taryba ketvirtadienį priėmė vienbalsiai. Taip miesto valdžia tikisi Palangos biudžetą dar šiemet papildyti maždaug 600 tūkst. litų.


Palanga mina Druskininkų pėdomis – labiau patrauklų, bet sunkiai įgyvendinamą įvažiavimo į kurortą mokestį, brandintą savivaldybėje ne vieną mėnesį, ko gero, pakeis pagalvės mokestis. Jei savivaldybės Taryba mėnesio pabaigoje jį patvirtins, kiekvienas miesto svečias, nuo birželio 1-osios apsigyvenęs kurorte, turės mokėti 1 lito pagalvės mokestį už kiekvieną Palangoje praleistą parą....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius