Nuo įstatymo įsigaliojimo kurorte nustatyti 4 smurto artimoje aplinkoje atvejai

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-02-02
Peržiūrėta
2177
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo įstatymo įsigaliojimo kurorte nustatyti 4 smurto artimoje aplinkoje atvejai

 Antradienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės bendruomenės Vaiko teisių apsaugos tarnybos posėdyje buvo diskutuojama apie įstatymo dėl Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įgyvendinimą Palangos mieste. Posėdyje dalyvavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai Julita Razmantienė ir Aidas Šlečkus bei būrelis bendruomenės narių.


 Smurtaujama kur kas daugiau

Policijos pareigūnai J. Razmantienė ir A. Šlečkus pateikė informaciją apie įstatymo įgyvendinimą Palangos mieste. Nuo įstatymo įsigaliojimo pradžios – 2011 m. gruodžio 15-osios – policijoje užregistruoti 4 smurto artimoje aplinkoje atvejai.

Pagal įstatymą, policijos pareigūnas, užfiksavęs smurto artimoje aplinkoje įvykį, turi nedelsdamas imtis priemonių apsaugoti smurtą patyrusį asmenį ir, atsižvelgdamas į nustatytas aplinkybes, pradėti baudžiamojo proceso procedūras. Tačiau Palangos Vaiko teisių apsaugos tarnybos duomenimis, tokių atvejų yra daugiau.

„Per sausio mėnesį į Tarnybą kreipėsi keletas moterų, prašydamos informacijos apie naujo įstatymo taikymo galimybes, poveikio priemones smurtautojui. Moterys nurodė priežastis, dėl ko nesiryžta kreiptis į policiją. Mano, kad psichologinį smurtą bus sunku įrodyti, o smurtaujantis vyras taps dar agresyvesnis. Didžiausią nerimą mums kelia tai, kad aplinkoje, kurioje smurtaujama gyvena nepilnamečiai vaikai, jie patiria baimę, nesaugumo jausmą, mato neigiamą šeimos modelio pavyzdį“, – sakė Palangos Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Emilija Lapėnienė.


 Nėra kur iškraustyti

Teisėsaugos pareigūnai ne kartą yra pabrėžę, kad anksčiau galioję įstatymai tarsi surišdavo rankas: be nukentėjusiojo skundo dėl smurto šeimoje beveik nebuvo įmanoma pradėti tyrimų. Atrodo, pagaliau galėtų atsikvėpti ir pareigūnai, ir aukos, tačiau įgyvendindami minėtą įstatymą, policijos pareigūnai susiduria su problema, kuomet smurtautojas įpareigojamas laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos.

Palangos mieste nėra įstaigų, teikiančių nakvynės paslaugas.

„Smurtą patyrusiems asmenims, Palangos miesto gyventojams pagalbą teikia tik Klaipėdos socialinės-psichologinės pagalbos centras. Per pusmetį Vyriausybė ketina patvirtinti specializuotos pagalbos centrų programą. Minėto įstatymo tikslas – ginti asmenis nuo smurto artimoje aplinkoje. Taigi, svarbu, kad smurtas, kaip visuomeninę reikšmę turinti veika, nebūtų toleruojamas, slepiamas, kad nebūtų bijoma pranešti policijos pareigūnams ir kreiptis pagalbos“, – pabrėžė E. Lapėnienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Aptarė padėtį Vakarų Lietuvoje, apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderio taikymo aktualijas.


Nuo liepos 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas bei pradėjo veikti apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderis.


Tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje Klaipėdos apskrityje nuosekliai mažėja – 2022 m. pradėti 537 ikiteisminiai tyrimai, arba 89-niais tyrimais mažiau nei 2021 m. ir tai yra didžiausias mažėjimas šalyje.


Visoje Klaipėdos apskrityje ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje pradedama mažiau, pažymima Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.


Smurtas artimoje aplinkoje vis dar yra itin opi problema – policijoje tokio pobūdžio pranešimai yra registruojami bene dažniausiai.


Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras lapkričio-gruodžio mėnesiais Palangos specialistams, dirbantiems socialinėje srityje veda mokymus smurto artimoje aplinkoje tema. Iki pat gruodžio 10 dienos vyks aktyvizmo prieš smurtą prieš moteris dienos. Kur ir kokios pagalbos gali kreiptis Palangos moterys, patiriančios smurtą? Į ką atkreipti dėmesį? Klaipėdos Pagalbos moterims linijos...


Iš didelio debesio – mažai vandens: ikiteisminį tyrimą dėl smurto prieš vaiką žinomos Palangos karjeros valstybės tarnautojos artimoje aplinkoje Palangos policija nutraukė. „Pagrinddas? Vadovaujantis LR baudžiamojo proceso kodekso 3 str. 1 d. 1 p jeigu nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių,“ – „Palangos...


Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos informacijos analizės skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad Palangos mieste dėl smurto artimoje aplinkoje 2020 metais buvo pradėti 32, 2019 metais – 42 ikiteisminiai tyrimai; dėl vagysčių 2020 metais kurorte buvo pradėta 111, 2019 metais 100 ikiteisminių tyrimų. Dėl sukčiavimo 2020 metais buvo pradėti 3, 2019 metais – 10...


Policijos pareigūnai nuolat stebi ir analizuoja padėtį, susijusią su smurtu artimoje aplinkoje. Statistika rodo, kad Klaipėdos apskrityje ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje pradedama mažiau - per 2020 metus buvo pradėta 830 tokio pobūdžio tyrimų, o 2019 metais – 949. Panaši tendencija ir Klaipėdos mieste – pernai pradėta 390, 2019 m. – 458 ikiteisminiai...


Antradienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės bendruomenės Vaiko teisių apsaugos tarnybos posėdyje buvo diskutuojama apie įstatymo dėl Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įgyvendinimą Palangos mieste. Posėdyje dalyvavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai Julita Razmantienė ir Aidas Šlečkus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius