(Ne)socialliberalės-(ne)darbietės siūlymą dėl papildomos penktokų klasės Taryba atmetė

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-08-28
Peržiūrėta
1871
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

(Ne)socialliberalės-(ne)darbietės siūlymą dėl papildomos penktokų klasės Taryba atmetė

V. Jurgučio ir „Baltijos“ pagrindinių mokyklų mokytojai, įtraukti į politikavimą dėl ankstesnių savivaldybės sprendimų komplektuoti klases pagal teritorinį principą, vakar, ketvirtadienio rytą, skubėjo į Tarybos posėdžių salę. Nors „mokytojų klausimas“ – dėl Tarybos narės G. Krasauskienės Tarybai pateikto sprendimo projekto komplektuoti V. Jurgučio mokykloje papildomai trečią penktokų klasę - buvo įrašytas 27-u numeriu, bet, vienbalsiai sutikus Tarybai, buvo svarstomas pirmiausia.

 

Nors savo pareiškimuose, kuriuose spausdino ir „Palangos tiltas“ abejų mokyklų mokytojai vieni į kitų pusę svaidė karo kirvius, vakar Taryboje pedagogai nekibo vieni kitiems į atlapus, nors pašaipių šypsnių, kolegoms kalbant iš tribūnos, netrūko.

Mokytojų su(si)priešinimo prieš naujus mokslo metus būtų išvengta, jei ne „intrigų meistre“ kai kurių Tarybos narių vadinamos (ne)socialliberalės-(ne)darbietės G. Krasauskienės siūlymas, kuris pažeidžia ne tik savivaldybės priimtus potvarkius dėl klasių komplektavimo miesto mokyklose, bet ir Švietimo įstatymo nuostatas, švietimo ministrų įsakymus.

Jau neegzistuojančio socialliberalų skyriaus pirmininkė pristatydama savo sprendimo projektą dėl papildomo penktokų klasės komplekto V. Jurgučio mokykloje, sakė, kad „atstovauja tik tėvams“, kurie kreipėsi pagalbos į Tarybos narę, buvusią V. Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorę.

Tai girdėdami kai kurie Tarybos nariai šypsojosi, „Palangos tiltui“ prasitarę, kad Tarybos narė prieš pat mokslo metus neva siuntinėjo būsimų penktokų tėvus pas merą, tikindama, kad jis „gali priimti palankų sprendimą“. Žinoma, ji negalėjo nežinoti, kad savivaldybė yra priversta vykdyti Švietimo įstatymo nuostatas ir Švietimo ministerijos ministrų įsakymus dėl klasių komplektavimo.

Žinoti, aišku, žinojo, bet vakar Tarybos posėdyje citavo tik savo siūlymui palankius švietimo ministrų žodžius. Buvęs meras V. Stalmokas net neiškentė: „Tarybai pasakojate apie vieną ministro raštą, bet kažkodėl nutylite apie kitus“.

Prieš posėdį buvo gautas ir Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje raštas dėl G. Krasauskienės siūlymo formuoti dar vieną penktąją klasę V. Jurgučio pagrindinėje mokykloje. Jis teigė, kad toks projektas „neatitinka teisės aktų reikalavimų, todėl negali būti priimtas“. Jį pasirašė l.e. Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje pareigas  užimantis Algimantas Čepys.

Tačiau ir jo nuomonė buvo ne motais Krasauskams: „Tokį raštą geriau surašytų bet kuris kolegijos studentas, o ne Vyriausybės atstovas“, - demonstravo panieką Vyriausybės atstovo institucijai E. Krasauskas.

Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja L. Valužienė net pasitelkė skaidres, įrodinėdama, kokį poveikį Tarybos narės siūlymas, jeigu būtų priimtas, turėtų savivaldybės biudžetui.

Kaip teigė vedėja, papildoma penktokų klasė V. Jurgučio mokykloje savivaldybei kainuotų 120-150 tūkstančių litų. Ji sakė, kad abi mokyklos dar nėra išnaudojusios savo maksimalių pajėgumų formuojant klases.

A. Jokūbauskas bandė sugraudinti kolegas Tarybos narius, kad mažesnėse klasėse (tuo atveju, jeigu „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje išliktų trys penktų klasių komplektai) vaikai būtų geriau ugdomi, gal net ateitų dirbti į Tarybą po trisdešimt metų, bet valdančioji dauguma, regis, buvo nepalenkiama.

 N. Stasiulis prisipažino, kad pats kartu su sesėmis mokėsi V. Jurgučio mokykloje, o sūnų leidžią į „Baltijos“ mokyklą.

„Esu labai patenkintas „Baltijos“ mokykla, jos pedagogais ir jų suteikiamomis galimybėmis“, - sakė politikas, pareikšdamas, kad nepritars sprendimo projektui dėl papildomo penktokų komplekto.

 Klausimu, įplieskusiu visą žiežirbų spiečių tarp opozicijos ir pozicijos, panoro pasisakyti ir meras Š. Vaitkus.

„Pusantrų metų abu Krasauskai, kol buvo valdžioje ir turėjo galimybę priimti sprendimus, nesiėmė to, o dabar paprasčiausiai nuėjo destruktyviu keliu: pateikė projektą tokiu svarbiu klausimu vos prieš mėnesį, tiesiog nepaliekant laiko ką nors realiai padaryti. Buvo skambinama tėvams, kad jie atsiimtų pareiškimus iš vienos mokyklos ir perneštų į kitą“, - sakė meras.

Jis teigė esąs įsitikinęs, kad abi minėtos mokyklos yra lygiavertės. „Gal problema glūdi jų vadovuose? Sudarysime darbo grupę, kuri ims spręsti ir vadovų klausimą“, - pranešė miesto vadovas.

Taryba didžiąją balsų dauguma nepalaikė G. Krasauskienės siūlymo – visi 6 opozicijos nariai balsavo už, 8 Tarybos nariai – prieš, o 3 liberalcentristai susilaikė.

V. Jurgučio mokyklos direktorei L. Benetienei Taryba dėl savivaldybės potvarkių, reglamentuojančių klasių komplektavimą, pažeidimų skyrė drausminę nuobaudą – pastabą.

Tiesa, prieš svarstant klausimą dėl papildomos penktokų klasės komplektavimo V. Jurgučio pagrindinėje mokykloje, Taryba jau buvo „įkaitinta“.

Posėdžio pradžioje  pareiškimą Tarybai pirmiausia perskaitė nenustygstantis opozicionierius A. Jokūbauskas. Jis reikalavo visiems raštu atsakyti, kodėl Tarybos narys E. Židanavičius dirba UAB „Klevas“, kitaip tariant miesto turgavietėje, ne tik vyriausiuoju buhalteriu, bet ir stebėtojų tarybos nariu.

„Kaip gali E. Židanavičius ir dirbti buhalteriu, ir save kontroliuoti kaip stebėtojų tarybos narys? Tai yra nesuderinamos pareigos. Būdamas stebėtojų tarybos nariu, jis neatsako už savo, kaip buhalterio, darbą. Kodėl savivaldybės administracija patvirtino E. Židanavičių stebėtojų tarybos nariu, jeigu buvo žinoma, kad jis yra paskirtas buhalteriu? Kokį jis gauna atlyginimą?“ – piktinosi advokatas.

Jau senokai Taryboje apsilankiusi visuomenės veikėja R. Ruzgutė, vakar iš Tarybos tribūnos įrodė, kad jos nuoskaudos dėl buvusios valdžios sprendimų nė kiek nesumažėjo: „Praėjusi kadencija paliko labai daug neišspręstų problemų“, - sakė ji, o vėliau „įsikibo“ į atlapus G. Krasauskienei, pavadinusi ją „prisvilusios košės“ virėja, o ne bajore, ir priminė jai apie nepadarytus darbus dirbant vicemere. Kita aktyvi palangiškė, A. Rakauskienė, vėl iškėlė „Litesko“ klausimą. Neabejotinai, šildymo klausimus ateinančiuose Tarybos posėdžiuose kels, nes teks patvirtinti šilumos kainas artėjančiam šildymo sezonui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


10-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos 7-asis posėdis įvyks lapkričio 23 d. 9 val. Savivaldybės administracijos salėje., Gintaro g. 33A, Palangoje. Į darbotvarkę įtraukti šie sprendimų projektai.


Su Tarybos sprendimo projektu galite susipažinti Palangos miesto savivaldybės interneto tinklapyje www.palanga.lt . 


Balandžio 28 dieną vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje neeiliniu klausimu buvo svarstomas sprendimo projektas dėl Palangos centre esančio obelisko su sovietine simbolika demontavimo. Už jį balsavo visi posėdyje dalyvavę Tarybos nariai.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Į Rimanto Buivydo kvietimą – jungtis buvusiems miesto tarybos nariams į organizaciją, kuri miesto tarybai padėtų spręsti problemas, atsiliepė 5 palangiškiai. „Idėja sukurti naują organizaciją sudarytą iš buvusių miesto tarybos narių gimė seniai. Mūsų tikslas – papulti į miesto tarybą bei būti jai tarsi patariamasis žodis“, - akcentavo R. Buivydas.


V. Jurgučio ir „Baltijos“ pagrindinių mokyklų mokytojai, įtraukti į politikavimą dėl ankstesnių savivaldybės sprendimų komplektuoti klases pagal teritorinį principą, vakar, ketvirtadienio rytą, skubėjo į Tarybos posėdžių salę. Nors „mokytojų klausimas“ – dėl Tarybos narės G. Krasauskienės Tarybai pateikto sprendimo projekto komplektuoti V. Jurgučio mokykloje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius