Nemokamai nusičiurkšti Palangoje tapo prabanga

Palangos tiltas, 2016-07-21
Peržiūrėta
2299
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nemokamai nusičiurkšti Palangoje tapo prabanga

Salomėja GALDIKAITĖ

Pasinėrus karštą vasaros dieną į atostogų Palangoje malonumus – sočius pietus, kokteilius ar vaisvandenius – Motina gamta tuoj „spiria“ atlikti gamtinių reikalų. Net minties nėra, kaip kuriems mūsų tautiečiams, su pilna šlapimo pūsle lįsti į kopas ar Baltiją, todėl tenka nuolat praverti kurorto įstaigų, kur ir karaliai vieni vaikšto, duris. Kokie yra didžiausio šalies kurorto tualetai šį sezoną, pabandė atsakyti „Palangos tilto“ tyrimas.

Nemokamų tualetų yra, bet higienos reikmenų juose – ne
Pirmasis viešasis tualetas, kurį aplankiau – prie katalikų bažnyčios Vytauto gatvėje. Jis yra nemokamas ir dirba iki 22 valandos vakaro. Mane nustebino jo švara ir tai, kad jame buvo... tualetinio popieriaus. Jame pareigingai visus pasitikdavo valytoja, kuri į pastabą apie tualeto švarą, atsakė pabrėždama, kad tualetas yra nuolat valomas ir prižiūrimas. Nuvylė jame tai, kad nebuvo pagalvota apie higieną po visų reikalų – radau tik pusę menko muilo gabaliuko, o popierinių rankšluosčių ar elektrinio „vėjelio“ – net nematyti. Moterų pusėje neaptikau nei vieno tualeto, skirto neįgaliesiems asmenims.
Visai kitokia padėtis tualete prie Jūratės ir Kastyčio skvero. Šlapimo dvokas rietė nosį, matyt, dėl to, kad į jį nuolat sruvo lankytojai. Niekur nebuvo tualetinio popieriaus, tad žmogus, prispyrus reikalui, turi naudotis savo atsinešta popieriaus skiaute. Gerai, kad nors vandens tualete yra....
„Nėra čia ką ir kalbėti. Palangos tualetuose elementarių dalykų trūksta. Nieko naujo“, – paklausta, ar galėtų pasidalinti savo mintimis apie Palangos viešuosius tualetus, atsakė sutikta lankytoja.
Einant nuo skvero link Palangos gelbėjimo stoties, yra dar du viešieji tualetai: vienas jų neveikia, o kitu galima naudotis. Pastarasis, panašus į statybininkų gyvenamąjį konteinerį, yra nemokamas ir dirba nuo 10 valandos ryto iki 22 valandos vakaro. Jame, deja, nebuvo nei tualetinio popieriaus, nei muilo, nei popierinių rankšluosčių nebuvo. Žinoma, kalbu apie jo pusę moterims...

Paplūdimyje nemokama tik jūra
Pačiame Palangos paplūdimyje yra tualetų, tačiau visi jie mokami. Ne vienerius metus „Toi Toi“ vadybininke dirbusi Brigita Pocienė teigia, kad vieninteliai tualetų užsakovai paplūdimiuose yra kavinių savininkai.
„Paplūdimiuose „Toi Toi“ biotualetus užsako kavinių savininkai, kadangi yra tokie reikalavimai ir būtini. Reikia, kad būtu mažiausiai du biotualetai su rankų plautuve. Valymo dažnius ir jų priežiūrą taip pat užsako savininkai, mes tik vykdome jų užsakymus ir už biotualetų švarą neatsakome. Paplūdimiuose biotualetai yra valomi tik naktimis, kad netrukdytų poilsiautojams. Dažniausiai tai yra daroma vieną arba du kartus per savaitę. Norint palaikyti švarą, turėtų būti valomi kiekvieną dieną, bet savininkai taupo. Paplūdimiuose vieno biotualeto nuoma su aštuoniais valymais per mėnesį kainuoja apie 170 eurų“, – „Palangos tiltui“ pasakojo moteris.
Anot jos, Palanga yra vienas iš daugiausiai užsakančių biotualetų Klaipėdos regione, kadangi vyksta labai daug pastatų renovacijų bei statybų.
„Sezono metu biotualetus užsako kempingai, poilsiavietės, paplūdimiai, renginių organizatoriai, tačiau savivaldybė „Toi Toi“ paslaugų neužsako“, – pridūrė B. Pocienė.
Kadangi užsakovai yra verslininkai, natūralu, kad jie nori uždirbti iš visko. Paplūdimyje pasinaudoti tualetu kainuoja 1 eurą.
Taigi, jeigu šeima atvažiuoja su trimis vaikais, mažamečiai į tualetą per pusdienį užsinori mažiausiai po du kartus: vien už vaikus tėvai priversti sumokėti 6 eurus, o dar jei ir patys leidžia sau tokią prabangą, išlaidos gali siekti iki 10 eurų. Nenuostabu, kodėl jūra yra tokia mėgstama, net prastu oru...
Palangos paplūdimyje sutikta poilsiautoja Ramunė taip pat mano panašiai: „Dėl suaugusiųjų čia menka problema. Sudėtingiausia būna su mažamečiais vaikais, jie dažnai užsinori į tualetą. Prasta situacija yra paplūdimiuose. Artimiausias viešasis tualetas nuo paplūdimio yra tikrai gana toli. O paplūdimyje „Toi Toi“ tualetas kainuoja 1 eurą. Tad iš paplūdimio tenka kulniuoti labai toli arba mokėti pinigus“.

Maldavimai nepadės, kol yra alternatyvų
Prie paplūdimio baro „Mojo Lounge“ esančių „Toi Toi“ tualetų dirbantis Eimantas Valeiša teigia, kad dažnai ateina mamos su mažais vaikais ir labai prašo pagailėti jų atžalų bei leisti pasinaudoti tualetu nemokamai. „Aš vis tiek negaliu įleisti. Turiu paprašyti, kad duotų čekį iš „Mojo Lounge“ arba prašau, kad susimokėtų, jeigu neturi iš ko susimokėti, tada nurodau, kur yra nemokami tualetai. Kad ir kaip norėtųsi kartais įleisti nemokamai, aš negaliu, nes mane visuomet stebi kameros, – pasakojo vaikinas. – Būna, kad tikrai žmonės pasipiktina kaina, bet jie turi alternatyvą – šiek tiek paėjėti iki viešojo tualeto. Arba neretai, kaip bebūtų gaila, kenčia jūra ir kopos“.
Jeigu žmogus nenori eiti į biotualetą arba į viešuosius tualetus, yra kitas pasirinkimas – kavinės. Anksčiau tai, ar įeisi į kavinės tualetą, ar ne, priklausydavo nuo darbuotojų geraširdiškumo. Dabar J. Basanavičiaus gatvėje tėra likusi tik viena kita tokia kavinė, kurioje atlikti gamtinius reikalus galima nemokamai. Visur kitur tai padaryti galima mažiausiai už 50 centų.
Pavyzdžiui, daugelio pamėgtoje kavinėje „Cafe bandukė“ įėjimas į tualetą kainuoja 1 eurą. Darbuotojams net nereikia to aiškinti, ant durų kabo užrašas su kaina ir sąlygomis. Kita vertus, virš naktinio klubo „Šachmatinė“ esančioje „Čili picoje“ tualetas nekainuoja, gal dėl to, kad durys į jį yra toli nuo baro, todėl darbuotojai negali sukontroliuoti žmonių ir jų srauto.

Naktį dar sudėtingiau
Nors daugelis dienos metu susiduria su tualeto problema, naktį ji yra dar opesnė. Palanga toks kurortas, kuriama gyvenimas vyksta ir naktį, ypač J. Basanavičiaus gatvėje ir paplūdimyje vaikštinėja žmonių, nors maklinėti naktį pliaže – nevalia.
Ką daryti jiems gamtai spiriant?
Viešieji tualetai – ne išeitis, nes daugelis jų dirba iki 22 valandos. Vienintelis prie Jūratės ir Kastyčio skulptūros esantis tualetas savaitgaliais dirba iki 23 valandos vakaro. Prie paplūdimio baro „Mojo Lounge“ esantys tualetai dirba tiek, kiek dirba ir pats baras – iki 24 valandos, taip yra ir su kitomis paplūdimio kavinėmis bei jų tualetais.
Nenuostabu, kad po nakties poilsiautojai ir miesto komunalininkai randa nemalonių „dovanėlių“ tiek kopose, tiek netgi pačiose gatvėse.
Visgi išradingi, kaip atlikti gamtinius reikalus nemokamai, rado. Beveik kiekvieną vakarą šalia Palangos naktinio klubo „Šachmatinė“ merginos dalina pakvietimus į šį klubą. Kai kurie pakvietimai galioja iki 1 valandos nakties, kiti – visą naktį. Kai kurie gudruoliai pasiima pakvietimus, juos parodę įeina į klubą nemokamai, pasinaudoja tualeto paslaugomis ir išeina net nepasiekę baro ir šokių aikštelės.
Jauna studentė iš Vilniaus Justė Razbadauskytė, jau ne pirmus metus atostogaujanti Palangoje, teigia, kad apskritai šio kurorto tualetų problema labai opi: „Manau, kad viešųjų tualetų tikrai trūksta, ypač nakties metu. Tačiau labiausiai piktina faktas, kad dažnai tie patys biotualetai būna mokami. Tai tikrai yra nesąmonė, kuri piktina visus. Yra ir taip, kai reikia mokėti už tualetus, kuriuose nėra klozeto, tik skylė iš sovietinių laikų. Tokių tualetų vis dar galima pamatyti Meilės alėjoje. Už apsilankymą tokio tipo tualetuose reikia mokėti pusę euro, kas išeitų vos ne du litai“.
O jaunimas naktį nemiega, tad tualetų stygius ypač aktualus tamsiuoju metu.
„Dažniausiai reikia eiti į kavines, o jose irgi nieko nebūna nemokamo. Manau, kad kvaila, jog Palangoje yra tokia padėtis – juk kalbame apie būtiniausius biologinius procesus“, – su „Palangos tiltu“ savo mintimis dalijosi pašnekovė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Lietuvos LIONS klubų asociacija, Nacionalinis kraujo centras bei Lietuvos diabeto asociacija suvienijo jėgas ir kviečia gyventojus nemokamai atlikti kraujo tyrimą, galintį užkirsti kelią cukriniam diabetui. 


Visais laikais atvykstantys poilsio į mūsų kurortą čia pirmiausia nori ne tik gero oro, bet ir ramybės. Ypač, kai kurortui prieš daugiau kaip 8 metus pradėjęs vadovauti dabartinis meras Šarūnas Vaitkus Palangą paskelbė kurortu šeimoms. Orai – Motinos Gamtos valioje, mero siekiai – gražūs, tačiau triukšmo vis labiau augančioje (atsiprašau už žodį...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangiškės kviečiamos nemokamai pasitikrinti krūtis

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 12 | Rubrika: Miestas

Prevencinis projektas prieš krūties vėžį „NEDELSK“ kviečia moteris nemokamai, patogiai ir greitai pasitikrinti krūtis echoskopu Palangoje.


Galima nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 17 | Rubrika: Sveikata

Visą vasario mėnesį žmonės kviečiami dalyvauti prevencinėje programoje ir nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio, nes tik laiku aptikus ligą, žmonės gali pasveikti. Prevencinė programa vyksta visoje Lietuvoje, tad kiekvienas, norintis pasitikrinti sveikatą, jau dabar gali registruotis pas gydytoją.


Pasinėrus karštą vasaros dieną į atostogų Palangoje malonumus – sočius pietus, kokteilius ar vaisvandenius – Motina gamta tuoj „spiria“ atlikti gamtinių reikalų. Net minties nėra, kaip kuriems mūsų tautiečiams, su pilna šlapimo pūsle lįsti į kopas ar Baltiją, todėl tenka nuolat praverti kurorto įstaigų, kur ir karaliai vieni vaikšto, duris. Kokie...


Ar žinote daug kurorto kavinių ir restoranų, kuriuose spalio pabaigoje vėlyvą ketvirtadienio popietę galima išvysti pietaujančiuosius ar kokteilį prie baro gurkšnojančius lankytojus? Miesto centre, prie katalikų bažnyčios neseniai duris atvėrusio viešbučio „Amberton“ restoranas „Kopos“ mane pirmiausia nustebino ne tik labiau Briuseliui ar Vilniui...


Kasmet Lietuvoje nustatoma vis daugiau ikivėžinių krūties susirgimų, kas leidžia gerokai lengviau sustabdyti šią klastingą ligą ir nuo jos išgydyti daugiau moterų. Tačiau, moterys, vis dar nepakankamai dalyvauja prevencinėje programoje dėl krūties vėžio ir pagal ją nemokamai tikrinasi dėl šios ligos. Todėl VLK ragina moteris aktyviau naudotis galimybe kas 2 metus nemokamai...


Avarinė tarnyba – per didelė prabanga

Edvardas SKRITULSKAS, 2013 12 20 | Rubrika: Skundų dėžutė

  „Mažam miestui gyventojų sąskaita išlaikyti visą parą   budinčias tarnybas – per didelė prabanga“, - įsitikinęs palangiškis Edvardas Skritulskas. Garbus palangiškis jau nebe pirmą kartą kreipiasi į Palangos miesto savivaldybę prašydamas įvertinti, kad nuosavų namų gyventojai už avarinės tarnybos paslaugas susimoka patys, tuo...


Moksleiviui automobilis: prabanga ar būtinybė?

Alfredas PUMPULIS, 2012 04 23 | Rubrika: Miestas

Siekdami nustebinti vieni kitus, mokiniai į mokyklą važiuoja savo arba tėvų paskolintomis mašinomis. Daugumai tai tapo kone kasdienybe. Tačiau kyla klausimas: ar tai tikrai būtina?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius