Neįgalieji ne tik reabilituosis, bet ir mokysis naujų amatų

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-05-10
Peržiūrėta
1938
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Neįgalieji ne tik reabilituosis, bet ir mokysis naujų amatų

Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra vykdomas projektas „Neįgaliųjų profesinės reabilitacijos infrastruktūros plėtra Palangos reabilitacijos ligoninėje“, kuris jau beveik yra užbaigtas.

 

Neįgaliesiems – paslaugų įvairovė

„Apie 500 kvadratų nenaudojamų patalpų reabilitacijos ligoninėje atnaujinome už Europos Sąjungos lėšas. Dabar bus žymiai pagerintos  neįgaliųjų sąlygos ne tik gydytis ar reabilituotis, bet ir išmokti naujų amatų“,- pasakojo Palangos reabilitacinės ligoninės žmogiškųjų išteklių valdymo vyriausioji specialistė Rūta Lukauskaitė.

Projekto tikslas yra paslaugų neįgaliesiems įvairovės, prieinamumo didinimas ir kokybės gerinimas Palangos reabilitacijos ligoninėje, rekonstruojant, įrengiant ir pritaikant patalpas, kurios sudarytų sąlygas kokybiškų ir prieinamų profesinės reabilitacijos paslaugų teikimui. Veiksmų programos prioritetas yra viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra. Veiksmų programos prioriteto priemonė yra paslaugas, tarp jų profesinės reabilitacijos, neįgaliesiems teikiančių įstaigų plėtra.

Didinant paslaugų prieinamumą, buvo rekonstruotos iki tol nenaudojamos kino salės patalpos ir išplėstas balkono plotas, pritaikant juos profesinės reabilitacijos paslaugų teikimui.

 „Buvo labai gaila, kai tokios didelės patalpos buvo nenaudojamos, o dabar Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų paramos dėka reabilitacijos ligoninė turės ir konferencijų salę, ir biblioteką, pritaikytą neįgaliesiems, ir kelias amatų klases, kuriose bus priimti nauji darbuotojai ir mokins neįgaliuosius“,- pasakojo Palangos reabilitacinės ligoninės žmogiškųjų išteklių valdymo vyriausioji specialistė R. Lukauskaitė.

 

Įrengtas kambarys kelia pasididžiavimą

Projekto bendra vertė yra 2 333 605 litų. Projekto metu vien vieno kambario reabilitacijos įranga kainavo per pusę milijonų litų.

„Vienas kambarys yra mūsų pasididžiavimas. Jame pirkta įranga yra labai brangi ir naudinga neįgaliųjų reabilitacijai. Yra nupirktas bėgimo takelis, specialus keltuvas, pritaikytas stuburo traumoms gydyti, yra veidrodinė brūkšniuota lenta, kurioje žmogus gali matyti, ar jo laikysena yra tiesi. Taip pat daug įrangos ir diagnostinės paskirties“,- pasakojo R. Lukauskaitė.

Projektas jau turėjo baigtis balandžio 30 dieną, tačiau dėl neatvežtų kelių įrangų projektas dar buvo pratęstas mėnesiui laiko.

Anot R. Lukauskaitės, gegužės pabaigoje projektas jau bus visiškai užbaigtas. „Dabar yra atlikti visi remonto darbai, tik nėra atvežta visa įranga. Jau šio mėnesio gale išpakuosime visas įrangas, sudėsime jas į vietas, bibliotekoje galėsime sudėti už Europos Sąjungos lėšas įsigytus kompiuterius, daugiafunkcinę mediją ir kitas priemones“,- pasakojo Palangos reabilitacinės ligoninės žmogiškųjų išteklių valdymo vyriausioji specialistė.

 

Sumažės neįgaliųjų socialinė atskirtis

Įgyvendinus tokį projektą, žymiai sumažės neįgaliųjų asmenų socialinė atskirtis, neįgalieji galės efektyviau įsitraukti į visuomenę ir darbo rinką, pagerėtų ir jų ekonominė padėtis, savęs vertinimas.

Neįgalieji galės įgauti kelias profesijas. Yra įrengtas vienas kambarys įgyti laikrodininko-juvelyro specialybę. Taip yra sukurta nauja darbo vieta ir bus ieškomas specialistas, galinti mokinti neįgaliuosius šios profesijos. Taip bus mokinama kirpėjų, manikiūro, kosmetologijos amatų kitame naujai įrengtame kambaryje. Taip pat yra įrengtas šviesus kambarys mokytis siuvėjų amato bei kita patalpa yra skirta mokytis mechanikos darbų pagrindų.

„Visose patalpose yra specialiai neįgaliesiems pritaikyti stalai, patogūs privažiavimai bei tinkamas aukštis. Visose patalpose bus samdomi nauji darbuotojai, kuriems bus sukurtos pastovios darbo vietos reabilitacijos ligoninėje“,- pasakojo Palangos reabilitacinės ligoninės žmogiškųjų išteklių valdymo vyriausioji specialistė R. Lukauskaitė.

Projekto metu kartu naudos turėtų neįgaliuosius prižiūrintys asmenys – jie galėtų grįžti prie įprastinio gyvenimo tempo, užtikrinti svaresnio ilgalaikio teigiamo poveikio.

Darbo birža rengs konkursą, kuris turėtų įvykti liepos-rugpjūčio mėnesį. Pradėjus teikti numatytas paslaugas, bus sukurta apie 12 naujų socialinio darbo etatų.

 R. Lukauskaitė pasakojo, kad vienu metu reabilitacijos centre turės galimybę būti nuo 20 iki 30  neįgaliųjų asmenų. Per metus projekto naudos gavėjų skaičius sieks 24 asmenų.

Jūsų komentaras:

vladas 2012-11-29 20:39 ([email protected] / IP: 82.145.217.78)
na cia labai saunus dalykas jaunas budamas sokau nuo vienos specialybes prie kitos o galu gale likau tik vidurini isilavinima turintis asmuo ...tik kazi kiek turi buti darbingumas %?kad pavyktu vel prie mokslu prisest ir isigyt specialybe nes mokytis niekad nevelu...

Taip pat skaitykite

Po planinės klubo sąnario operacijos atvykęs į Palangos reabilitacijos ligoninę 48-erių šilališkis Žydrūnas Viliušis pasakoja niekam nelinkintis tokios patirties. 


Seimo narys Mindaugas Skritulskas, premjerė Ingrida Šimonytė ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pirmadienį, liepos 22 d., apsilankė Palangos reabilitacijos ligoninėje.  Pasidžiaugęs, kad tokia ligoninė yra, dėlto M. Skritulskas vis tik pažymėjo, kad kol kas, jai perėjus į naują pavaldumą, ligoninėje stokojama aiškios vizijos ir konkrečių pažangos žingsnių, stiprinant...


„Buvo ankstus 2013-ųjų metų Kūčių rytas...Mano sūnus Lukas jau gyveno ir studijavo Londone. Aš – Briuselyje ir laukiau Luko atvažiuojant pas mane Kalėdoms. Tačiau jo nesulaukiau...“ – Jūratė Ardour, Luko mama, prisiminė „Palangos tiltui“. Mamą netrukus pribloškė baisi žinia: sūnus pakliuvo į kraupią auto avariją ir jo gyvybė – ant...


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo per penktadienį, vasario 5 d., Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Vienas jų buvo Palangos reabilitacijos ligoninėje – penktadienį patvirtinti trys atvejai, iš kurių du yra darbuotojai ir vienas pacientas. Iš viso su protrūkiu Palangoje siejami keturi COVID-19 ligos atvejai. Dar...


9 COVID infekcijos atvejai, patvirtinti per šeštadienį, vertinama, yra susiję su židiniu Palangos reabilitacijos ligoninėje. 5 iš šių atvejų registruoti Klaipėdos apskrities (tarp jų ir Palangos), po 2 – Telšių ir Šiaulių apskričių gyventojams.


Palangos reabilitacijos ligoninėje plintant koronavirusui šią savaitę sustabdė naujų pacientų priėmimą. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė, kad per praėjusią parą buvo nustatyti penki nauji atvejai, siejami su protrūkiu Palangos reabilitacijos ligoninėje. Vertinama, kad su protrūkiu šiuo metu yra susiję 16 infekcijos atvejų.


Vakar Palangos reabilitacijos ligoninės bibliotekoje buvo atidaryta tradicinė Estijos salos Hiumaa Kardla Kultūros centro Dailės studijos „Hiumaa Estija“ paroda. Mainus meno srityje Palangos reabilitacijos ligoninė su estais vykdo jau nuo 2006 metų. Parodoje demonstruojami klasikinės tapybos, akrilo ant drobės darbai. Ligoninės pacientų ir personalo akis džiugins Luisos Harjak...


Pagal Europos Sąjungos (ES) Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra įgyvendintas projektas „Neįgaliųjų profesinės reabilitacijos infrastruktūros plėtra Palangos reabilitacijos ligoninėje“.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra vykdomas projektas „Neįgaliųjų profesinės reabilitacijos infrastruktūros plėtra Palangos reabilitacijos ligoninėje“, kuris jau beveik yra užbaigtas.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą jau yra įvykdytas ES projektas „Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ pastatų energetikos sistemų ir išorinių atitvarų rekonstrukcija“, kurio tikslas - didinti Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ energijos vartojimo efektyvumą, gerinti personalo darbo ir klientų poilsio sąlygas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius