NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2015-03-30
Peržiūrėta
2107
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Pikčiausiose“ vietose siūloma statyti nuotaiką gerinančius ženklus. Organizatorių nuotr.
„Pikčiausiose“ vietose siūloma statyti nuotaiką gerinančius ženklus. Organizatorių nuotr.

Pykčio žemėlapis: Lietuvos gyventojai identifikavo kelių vietas, kuriose vairuodami dažniausiai patiria pyktį ar susierzina. Vasarį ir kovą didžiausios šalies draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ inicijuotame „Pykčio keliuose žemėlapyje“ internete vairuotojai pažymėjo apie 4 tūkst. eismo vietų, kuriose dažniausiai patiria neigiamas emocijas. Žemėlapyje identifikuoti „karščiausi taškai“ Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose.
„Pykčio keliuose žemėlapio“ duomenys atskleidė, kad daugiausia pykčio vairuotojai patiria didmiesčiuose: apie 75 proc. pažymėtų taškų – 5 šalies miestuose. Duomenys taip pat atskleidė, kad vairuotojai dažniausiai neigiamas emocijas patiria intensyvaus eismo vietose, kur neretai susidaro spūstys. Pavyzdžiui, Klaipėdoje gyventojai daugiausiai neigiamų emocijų patiria Šilutės plento ir Baltijos prospekto bei Jakų žieduose. Kituose miestuose daug streso vairuotojams sukelia vietos, kuriose, pasak jų, – netinkamai veikiantys šviesoforai, sudėtingai įvykdomi posūkiai į kairę, susidaro spūstys ar atsiranda kitos kliūtys, neleidžiančios ramiai ir saugiai važiuoti.
Palangoje pažymėtos septynios tokios vietos: keturis kartus paminėta Kretingos ir Plytų/Ganyklų gatvių sankryža, po vieną kartą – Vasario 16-osios g. ir Klaipėdos plento sankryža, pėsčiųjų perėja Kretingos g. netoli naujosios autobusų stoties ir Kretingos bei Sodų g, sankryža.

Vasaros laikas: Lietuva pradėjo gyventi pagal vasaros laiką. Sekmadienį 3 valandą nakties laikrodžių rodyklės pasuktos viena valanda pirmyn.
Vasaros laikas galios septynis mėnesius – iki spalio pabaigos.
Kasmet du kartus per metus laikrodžiai pasukami, siekiant racionaliau išnaudoti šviesųjį paros metą. Tačiau medikai tvirtina, kad rodyklių sukiojimo sukeliamo streso neatperka ekonominis efektas. Esą niekas nėra pateikęs jokių konkrečių skaičių, kiek tokiu virsmu pavyksta sutaupyti elektros energijos. Nėra ir receptų, kaip atsikratyti dirglumo ar nemigos, kurie gresia persukus rodykles.
Daugelis Europos Sąjungos šalių vasaros laiką įsivedė praėjusio amžiaus 9-ąjį dešimtmetį.

Dėkoja šventojiškiams: Palangos policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai dalyvavo Šventosios bendruomenės susirinkime.
Susirinkimo metu buvo aptarti aktualūs gyventojams klausimai, išklausyti gyventojų pastebėjimai. Policijos pareigūnai su gyventojais diskutavo dėl saugesnio eismo gyvenvietėje, papildomų pėsčiųjų perėjų įrengimo, kelio ženklų, greičio ribotuvų. Taip pat tartasi dėl artėjančio vasaros sezono, kurio metu, siekiant užtikrinti viešąją tvarką, gyventojų ir svečių saugumui tarpusavio bendradarbiavimas ypač svarbus.
Pareigūnai dėkoja Šventosios bendruomenės nariams, kad jie aktyviais savo veiksmais prisideda prie saugesnės gyvenamosios aplinkos kūrimo ir glaudžiai bendradarbiauja su pareigūnais.


„Palangos tilto“, Palangos PK, ve.lt inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atliko apžvalgą, kaip keitėsi kandidatų skaičius visuotiniuose savivaldybių tarybų rinkimuose. 


Tokio interviu gyvenime dar niekados neturėjau – Jonas Staselis, žinomas Vilniaus fotografas, iškeitęs Vilniaus šurmulį į ramybę Neringoje, atsakė į „Lietuvos pajūrio“, laikraščio „Palangos tiltas“, klausimus mindamas dviračio pedalus iš Nidos į Preilą. „Čia kelias – toks ramus ir lygus, kad galime visą valandą plepėti. Aš – su ausinukais“, – sakė Jonas, mano žurnalistikos studijų kursiokas.


Neeilinė situacija tarsi apvertė pasaulį, kuris jau toks, koks buvo iki šiol, matyt, niekada nebebus. Karantine pradedi mąstyti giliau, ieškoti gyvenimo prasmės. Natūralu, kad tokiu momentu grįžtame prie tikrosios, savo žmogiškosios esmės: keliame egzistencinius klausimus. „Palangos tiltas“ teiravosi palangiškių, kaip jie yra gyvenime įveikę ir dabar...


Trylikametė Jorė iš Palangos prancūzų kalbos žiniomis nušluostė nosį prestižinių Lietuvos licėjų ir mokyklų ugdytiniams.Kovo pradžioje Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos septintokė iš Kaune vykusio prancūzų kalbos konkurso-olimpiados „Je parle français et toi?" parsivežė II-ojo laipsnio diplomą, liudijantį, kad ši jaunoji...



Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Juozapas Šniukšta (1864-1949) – Palangos klebonas ir dekanas, prelatas. Šių metų sausio mėnesį minime 150-ąsias prelato J. Šniukštos gimimo, o rugpjūčio mėnesį – 65-ąsias mirties metines.


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Prasidėjus tikrai lietuviškai žiemai vairuotojams tikru galvos skausmu tapo jų automobiliai: neužsiveda dyzelinis variklis, klausimų kyla, kaip rūpintis akumuliatoriumi, kodėl mašinos langai užsąla iš vidaus. UAB „Palangos autoservisas“ direktorius Jonas Budrys „Palangos tiltui“ sakė kasdien sulaukiantis vis daugiau pagalbos prašančių...


Šventoji vasarą pasitiks švaresnė ir gražesnė

Valda Šarkienė, Šventosios pagrindinės mokyklos direktorė, 2009 04 22 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniai, jų tėveliai, pedagogai ir kiti, neabejingi gimtojo krašto gamtai šventojiškiai, dalyvavo visuotinėje aplinkos švarinimo ir tvarkymo akcijoje „Darom 2009“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius