NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2013-10-24
Peržiūrėta
1733
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NAUJIENŲ PABIROS

Vanduo: vakar rytą jau nuo septintos valandos į darbą Vytauto gatve pro sankryžą su Vasario 16-osios gatve skubėję palangiškiai išvydo neįprastą ir neraminantį vaizdą: šalia minėtosios sankryžos iš Vytauto g. važiuojamojoje dalyje esančio atidaryto šulinio kliokė vanduo, upeliu tekėdamas į Vasario 16-osios gatvę. Prie šulinio stovėjo kelio ženklas, prie kurio pritvirtinta lentelė su užrašu „Palangos vandenys“ bei nurodytu telefono numeriu.

Paskambinus į bendrovę „Palangos vandenys“, Vandentiekio tarnybos viršininkas Vytautas Ramonas paaiškino, jog bėgantis vanduo – ne avarijos padarinys: vanduo jau nuo vakar vakaro specialiai išleidžiamas iš linijos. Tai susiję su Žvejų ir Vytauto gatvių sankryžos remontu bei vandentiekio kameros rekonstrukcija.

„Mes perspėjome Vytauto g. gyvenančius palangiškius, kad jų namuose nebus tiekiamas vanduo nuo pirmadienio 9 val. ryto. Tiesa, ne visiems gyventojams, o tik tiems, kuriems vanduo tiekiamas iš rekonstruojamos linijos. Už darbus atsakinga bendrovė „Kauno keliai“ mus informavo, o mes savo ruožtu informavome gyventojus, jog vandens tiekimas bus atnaujintas antradienį, 15 val. Tačiau jei darbai bus atlikti greičiau, vandenį pajungsime anksčiau“, – sakė V. Ramonas.

 

Nuoma: pradėti atstatyti Šventosios uostą planuojama 2015-ųjų pradžioje. Tačiau iki to laiko būtina apsaugoti jame esantį valstybės turtą, todėl norima uosto teritoriją išnuomoti.

„Šių metų pabaigoje turėtume gauti projektinius pasiūlymus, kaip turėtų atrodyti Šventosios uostas, kokia būtų molų konstrukcinė dalis, kokie rekreaciniai objektai galėtų atsirasti aplink jį.

Tikimės startuoti su šio uosto statybos projektu 2015-ųjų pradžioje. Esminė sąlyga – gauti finansavimą iš Europos Sąjungos. Priešingu atveju, turint omenyje Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos finansinius planus ir galimybes, pradėti atstatyti Šventosios uostą mes negalėtume“, – teigė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, vykdančios ir Šventosios uosto direkcijos funkcijas, generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Šventosios valstybinio jūrų uosto plėtros tarybos posėdyje jis konstatavo, kad Šventosios uostelyje daugiau gilinimo darbai, kol nebus pastatyti molai, nebus atliekami. Anot jo, tai būtų pinigų išmetimas veltui ir daroma žala valstybei – ką įrodė liūdna 2011-ųjų praktika: uostelis nuolat užnešamas, o jo valymo darbai jau kainavo 3 mln. Lt. A. Vaitkus sakė, jog šiuo metu ieškoma galimybės uostą, koks jis yra dabar, nuomoti.

„Manome, kad nuomininkui finansiniu požiūriu veikla jame būtų patraukli. Juk galima naudoti vandens priemones, naviguoti gali mažieji laiveliai, vandens motociklai, katamaranai, plokščiadugnės valtys, dirbti žvejai, galima užsiimti automobilių „parkavimu“ ir t. t. Žinoma, pagrindinė mūsų sąlyga – išsaugoti valstybės turtą, kuris ten yra“, – kalbėjo A. Vaitkus, kurio sprendimui neprieštaravo posėdžiui pirmininkavęs susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Šiemet per sezoną Uosto direkcija išnuomojo keletą vasarnamių, prekybos vietų, dalį akvatorijos vandens dviračių veiklai, ir iš nuomos gavo 143 tūkst. Lt pajamų.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus atkreipė dėmesį į tai, kad žvejai turėtų turėti galimybę išplaukti į jūrą. Žuvininkystės tarnybos direktoriaus pavaduotojas Valclovas Petkus teiravosi, ar nebūtų galimybių išnuomoti Šventosios uostelį žvejams ne konkurso tvarka. Mat žvejai neturi tiek pinigų, kad galėtų dalyvauti skelbiamame atvirame konkurse ir jį laimėti.

Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, šiuo atveju atviras konkursas yra būtinas. Ministro manymu, reikėtų ieškoti teisinės normos, kaip uostelį išnuomoti žvejams be konkurso.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pamiškėje šalia kelio tarp Klaipėdos ir Palangos norima statyti restoraną. Neįvardijamas statinio užsakovas maitinimo įstaigą planuoja statyti privačiame sklype, maždaug 300 metrų nuo kelio, Bruzdeilyno kaimo ribose, Krūmų gatvėje.


UAB "Palangos vandenys" informuoja, kad vasario 19 d. nuo 9 val. iki 13 val. dėl tinklų remonto bus laikinai nutrauktas vandens tiekimas Taikos g. 68A.


Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu).


UAB „Palangos vandenys“ informuoja, kad v asario 28 d.  nuo 9 val. iki 14 val. bus laikinai nutrauktas vandens tiekimas


Šiais metais tradicinis Šventosios pagrindinėje mokykloje vykdomas projektas ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios" įprasmintas daugybe renginių ir gražių akcijų. Vienybės, patriotiškumo ir laisvės vertės suvokimas kaip niekada suvienijo visą mokyklos bendruomenę.  


Palangos PK informavo, kad spalio 27 dieną, apie 08.17 val. gautas pranešimas, kad Palangoje, prie Žemaičių g. ir L.Vaineikio g. sankryžos, yra išdaužtas automobilio BMW priekinių durelių lango stiklas, išluptas prietaisų skydelis, multimedija ir bėgių perjungimo svirtis.


Apie 30 proc. Lietuvos gyventojų kasdien vartoja šachtinių šulinių vandenį. Kaip rodo tyrimai, dalies jų vanduo yra užterštas ir maistui jo nereikėtų vartoti. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) specialistai primena, kad pavasarį būtina ypatingą dėmesį skirti šulinių priežiūrai, apsaugai nuo taršos ir bent vieną kartą...


Specialistai sako: Lietuvoje viešai tiekiamas vanduo daugeliu atveju yra saugus, jį gerti galime be papildomo paruošimo. Visgi, kaip teigia Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) Mitybos skyriaus vedėja Ilona Drulytė, fasuotas vanduo – populiari prekė. Rinkos dėsniai teigia: pasiūlos nebūna be paklausos. Kokios priežastys skatina pirkti...


NAUJIENŲ PABIROS

2013 10 24 | Rubrika: Miestas

Vanduo: vakar rytą jau nuo septintos valandos į darbą Vytauto gatve pro sankryžą su Vasario 16-osios gatve skubėję palangiškiai išvydo neįprastą ir neraminantį vaizdą: šalia minėtosios sankryžos iš Vytauto g. važiuojamojoje dalyje esančio atidaryto šulinio kliokė vanduo, upeliu tekėdamas į Vasario 16-osios gatvę. Prie šulinio stovėjo kelio...


Minint 1991 metų sausio 13 dienos sovietinės agresijos ir nepavykusio perversmo 21-ąsias metines, kalbiname Kovo 11-osios akto signatarą, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios tarybos deputatą, buvusį Palangos miesto merą Algimantą Vincą Ulbą.   Laisvės gynėjų dienos liudininko atmintyje tebegyvi prisiminimai apie tuos metus, kuomet visa Lietuva ruošėsi atstatyti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius