Poilsis prie jūros – ne tik malonumas, bet ir nauda sveikatai

Palangos tiltas, 2024-05-31
Peržiūrėta
680
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

pixabay.com
pixabay.com

Dažnam lietuviui vasaros išvyka į pajūrį yra būtinybė. Ir ne veltui – švelnus bangų ošimas, maudynės, glostantis vėjelis ir kiekvienais metais vis kaitresnė saulė kviečia atsipalaiduoti, nuraminti protą ir sielą. Šiandien buvimas gamtoje yra laikomas vaistu – rūpesčių slegiami žmonės stengiasi susigrąžinti ryšį su gamtos pasauliu, o pabuvoję prie jūros jaučiasi laimingesni ir atgavę jėgas. Tai įrodo, kad poilsis yra ne tik malonus, bet ir naudingas sveikatai. Šiame straipsnyje atsakysime:

kaip būdami prie jūros geriname savo sveikatą;kodėl ne tik jaunos šeimos, bet ir senjorai turėtų dažniau poilsiauti pajūryje?

Nauda nervų sistemai

Poezijoje apie gamtą galime rasti tokių minčių kaip „prie neramios jūros nurimti”. Apie vandens stebėjimo naudą kalbama jau seniai – jūros bangavimas ir natūralūs gamtos garsai ramina nervų sistemą, padeda sumažinti streso lygį ir atsipalaiduoti. Stebuklingi jūros garsai turi meditacinį poveikį, todėl gali ypač prisidėti prie psichinės sveikatos gerinimo. Laikas prie vandens ne tik gerina nuotaiką, bet ir gali reikšmingai sumažinti depresijos simptomus, nuolat kankinantį nerimą. 

Mokslininkai aiškina, kad toks poveikis jaučiamas dėl jūros ore esančių neigiamų jonų ir mineralų, kurie padidina serotonino, laimės hormono, kiekį smegenyse. 

Džiaugsmas kvėpavimo takams

Be naudos psichinei sveikatai, kvėpavimas sūriu jūros oru taip pat gerina kvėpavimo funkciją, valo bakterijas, esančias plaučiuose, o mineralai magnis ir kalis gali detoksikuoti kūną bei pagerinti bendrą sveikatą.

Fizinis aktyvumas pajūryje – būtina

Ar žinojote, kad ramus pasivaikščiojimas jūros pakrante, šokinėjimas per bangas ar pasirinktas vandens sportas gali ženkliai pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą? Žinoma, kaip ir bet kur fizinė veikla prisideda prie mūsų kūno lankstumo, mobilumo bei raumenų tonuso.

Papildoma nauda vyresnio amžiaus žmonėms 

Ne paslaptis, kad senjorai taip pat gali patirti stresą dėl įvairių sveikatos problemų ar socialinės atskirties ir sureaguoti jautriau susidūrę su gyvenimo pokyčiais. Poilsis prie jūros tokiam žmogui gali būti nepaprastai naudingas ir įkvepiantis.  

Be jau minėtos naudos žmogaus kūnui ir sielai, vyresnio amžiaus žmonėms poilsis prie jūros taip pat ypač vertingas dėl socialinio ryšio. Visiškai nesvarbu, ar pagyvenęs žmogus mėgaujasi ramiu pasivaikščiojimu su draugu, ar ilsisi sanatorijoje su kitais senjorais, socialinis ryšys gali teigiamai prisidėti prie psichinės ir emocinės gerovės.

Ko slaugomam senjorui gali prireikti pajūryje?

Ruošiantis poilsiui prie jūros su senjorais būtina iš anksto pasirūpinti priemonėmis, kurių gali prireikti senyvam žmogui: nuo giliai drėkinančių kremų jautriai odai iki sauskelnių, įklotų ir kitų higienos priemonių ieškokite sidabros el. parduotuvėje. Galite būti tikri, kad plačiame prekių kataloge rasite visas reikiamas priemones, kad užtikrintumėte sklandų senjorų poilsį.

O jeigu dvejojate, kad važiuoti prie jūros su seneliais, kurie negali savimi pasirūpinti, neatneš jokios naudos – labai klystate. Dar viena nauda, kurią gali suteikti poilsis pajūryje, yra kognityvinis stimuliavimas: užburiantys jūros vaizdai, garsai ir pušynų kvapai reikšmingai prisideda prie pagyvenusių žmonių pažinimo funkcijos lavinimo. Buvimas natūralioje aplinkoje gali padėti stimuliuoti atmintį, leidžia sutelkti dėmesį ir gerina nuotaiką.

Tad puoselėkite savo sveikatą leisdami laiką pajūryje, pasirūpinkite savo gyvenimo kokybe, pagalvodami ne tik apie save, bet ir senelius, kurie šio poilsio taip pat nusipelnė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje savaitgalį vyksta didžiulis kurortinio sezono pradžios festivalis „Myliu Palangą“, sutraukęs minias poilsiautojų.


Dažnam lietuviui vasaros išvyka į pajūrį yra būtinybė. Ir ne veltui – švelnus bangų ošimas, maudynės, glostantis vėjelis ir kiekvienais metais vis kaitresnė saulė kviečia atsipalaiduoti, nuraminti protą ir sielą. 


Palangoje atostogautojų neužimtų ir nerezervuotų kambarių vasaros sezonui dar yra labai daug, sako Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė. Vis tik, jei šį savaitgalį nusprendėte praleisti prie jūros, reiktų suskubti.


Menininkų Vytauto Karčiausko ir Eugenijos Karčiauskienės kūrinys – skulptūra „Rytas prie jūros“ – perduota Palangos miesto savivaldybei – penktadienį pasirašyta šios skulptūros dovanojimo sutartis. Ją parašais patvirtino skulptūros autoriai ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Miegoti traukinyje ir nubusti prie pat jūros? Laisvai. O ir atsieis vos keliolika eurų.


Palanga – miestas prie jūros, turintis ypatingą aurą. Prancūzų rašytojas Alber'as Camus yra pastebėjęs, kad „kai kurios išskirtinės vietovės, pavyzdžiui, pajūrio miestai, atsiveria dangui“.


Seilės – neabejotinai vienas iš labiausiai apleistų burnos ir bendros sveikatos aspektų.


Neįgaliesiems privažiuoti prie jūros Palangoje tapo patogiau – paplūdimyje ties neįgaliesiems draugišku Lino taku įrengtas iki pat vandens vedantis plastiko takas su nuolydžiu į jūrą.


Apartamentai prie jūros - nuo 30 Eur! Kambarių rezervacija: ▪️internetu – booking.apartamentaitenisas.lt ▪️el. paštu – [email protected] ▪️telefonu – (8 460) 58033


Akcija „Saugus poilsis pajūryje“ – vėl Palangoje

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro inf., 2016 07 04 | Rubrika: Sveikata

Visą liepą Palangoje vyks akcija „Saugus poilsis pajūryje“, kurios tikslas – priminti poilsiautojams, kaip saugiai elgtis prie vandens bei saulėkaitoje, kad poilsis taptų saugus ir visavertis. Akciją jau ne pirmus metus organizuoja Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius