KUL pirmoji Baltijos šalyse atliko unikalią skrandžio operaciją

Palangos tiltas, 2024-05-22
Peržiūrėta
666
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

J. Birutis ir O. Aliošin
J. Birutis ir O. Aliošin

Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) žengtas dar vienas reikšmingas žingsnis gydant nutukimą – atlikta pirmoji Baltijos šalyse endoskopinė operacija po skrandžio apylankos. Inovatyvi, saugi ir be pjūvių procedūra pacientei Agnei grąžins sotumo jausmą ir judėjimo laisvę. 

Suteikė viltį vėl jaustis sveika

Pirmoji pacientė šiaulietė Agnė Rekienė šią operaciją užtikrintai vadina šansu vėl jaustis sveika, gražia moterimi bei mama.

„Pirmąkart, kai man buvo atlikta skrandžio mažinimo ir apylankos operacija, pasiekiau puikius rezultatus. Tačiau dėl nėštumo, artimo žmogaus netekties, streso praradau valią laikytis mitybos rekomendacijų, sunkiai sekėsi sportuoti. Augo svoris, pradėjo skaudėti nugara ir sąnariai, šlubavau, sutriko kraujospūdis”,  savo istoriją pasakojo moteris. 

Ji baiminosi, kad svoris pasieks ankstesnį, siekusį 120 kilogramų, su visomis jį lydinčiomis sveikatos ir savijautos problemomis.

„Nedelsiau ir pradėjau ieškoti būdų, kaip sau padėti. Nusprendžiau pasikliauti medicina. Pasitikėjau gydytoju Justu Biručiu ir jo komandos profesionalumu. Po operacijos jaučiuosi gerai ir ryžtingai: laikysiuosi mitybos plano, būsiu fiziškai aktyvi, konsultuosiuosi su medikais. Neabejoju, kad KUL medikų suteiktas šansas pakeis mano gyvenimą. Pasieksiu 70 kilogramų, puošiuosi suknelėmis, laisvai judėsiu ir būsiu pavyzdžiu savo sūnui. Jo mama bus sveika ir laiminga”, – šypsodamasi ir džiaugdamasi kalbėjo 45-erių metų moteris. Agnė ragina ir kitus žmones, kuriuos kamuoja antsvoris, pasitikėti medicina bei naujomis jos galimybėmis, atrakinančiomis kelią į pokyčius.

Naujausias metodas pasaulyje

Pirmąją Baltijos šalyse minimaliai invazinę endoskopinę skrandžio ir plonosios žarnos jungties plastiką atliko KUL gydytojas chirurgas, gastroenterologas Justas Birutis ir gydytojas chirurgas Oleg Aliošin. Medikai, ruošdamiesi operacijoms, patirties sėmėsi Vokietijoje.

„Šių operacijų poreikį pasaulyje lėmė tai, kad kai kurie žmonės po skrandžio apylankos operacijos nesilaiko režimo, jiems vėl auga svoris. Jungtis tarp skrandžio ir plonosios žarnos dėl maisto pertekliaus išsiplečia. Dėl to pacientai  praranda sotumo jausmą. Jį grąžinti galima pasitelkiant šiuolaikinės medicinos galimybes”, –  pasakojo J. Birutis. 

KUL medikai operacijos metu atliko minėtos jungties plastiką – ją susiaurino nuo 4 cm iki 1 cm. 

„Tai naujausias metodas pasaulyje, kuris yra saugus ir efektyvus. Jungtį susiaurinome be jokių pjūvių, naudojant endoskopą pro burną su vos 1,5 cm metaline kabe. Moteris vėl jaus sotumą”, – J. Birutis. 

Padeda išvengti gretutinių ligų

Džiaugdamasis sėkminga pirmąja operacija gydytojas J.Birutis pasakojo, kad laikantis rekomendacijų, pacientei kris kilogramai, o svarbiausia – mažės rizika sirgti gretutinėmis ligomis, gerės jos gyvenimo kokybė.

Pasak O. Aliošin, operacija yra tik įrankis, kad žmogus vėl galėtų išmokti teisingo režimo ir padėti sau.

„Tai tarsi restartas. Galutinis rezultatas – paciento rankose. Mūsų siekis – padėti žmonėms įveikti nutukimą. Antsvorio turi daugiau nei pusė šalies gyventojų. Pagal nutukusių žmonių skaičių Europoje Lietuva yra penktoje vietoje. Per didelis svoris nėra tik kilogramai. Už jo slypi rizika susirgti pavojingomis gretutinėmis ligomis. Nutukimas skatina cukrinio diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų, sąnarių, kepenų, kvėpavimo sistemos ir kitų ligų raidą”, – aiškino gydytojas.

Endoskopinis nutukimo gydymas gali būti taikomas pacientams, kuriems anksčiau buvo atlikta skrandžio apylankos operacija, o ilgainiui svoris sugrįžo. Tokius žmones prieš operaciją konsultuoja gydytojai gastroenterologai, pacientams atliekami išsamūs tyrimai. 

KUL Komunikacijos tarnyba

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ vysto pirmąjį jūrinio vėjo elektrinių parką Baltijos šalyse, kuris vadinsis „Curonian Nord“. Šis Lietuvos energetikai ypatingai svarbus projektas pavadintas kuršių genties garbei, kuri kadaise gyveno prie Baltijos jūros krantų. Pavadinimas taip pat siejamas su vienu gražiausių ir unikaliausių Lietuvos ir regiono vietų –...


Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) žengtas dar vienas reikšmingas žingsnis gydant nutukimą – atlikta pirmoji Baltijos šalyse endoskopinė operacija po skrandžio apylankos. 


Ateinančių metų pradžia paženklinta simboline sukaktimi: sausio 15 dieną Lietuvos estrados grandui Stasiui Povilaičiui būtų sukakę 77-eri. Šiai progai paminėti skirtas ne tik Palangos koncertų salėje vyksiantis renginys, bet ir prasminga iniciatyva. 


Palangoje įvyko pirmoji „Komandinio koučingo“ mokymų sesija, kurios metu mokyklų direktoriai ir direktorių pavaduotojai tobulino vadybines kompetencijas.


Lietuva planuoja vystyti vėjo energetiką Baltijos jūroje, praneša Aplinkos ministerija. 2028 m. Lietuvos teritoriniuose vandenyse ties Palanga pradėsiantis veikti vienas jūrinio vėjo parkas Baltijos šalyse pritrauks virš 1 mlrd. eurų investicijų ir sukurs apie 1 300 naujų darbo vietų.


Palangoje atidaryta naujoji „Bottlery“ parduotuvė. Tai – pirmoji lietuviško mažmeninio prekybos tinklo parduotuvė mieste, taip pat pirmoji, savo veiklą pajūrio kurorte vykdysianti ištisus metus.   


Trečiadienį, liepos 14 d., Palangoje pakelta didžiausiu automobilių žiedinių lenktynių festivaliu Baltijos šalyse vadinamų „Aurum 1006 km lenktynių“, surengtų čia jau 22-ą kartą paeiliui, vėliava.


Kitą savaitę, spalio 18 d., Palangoje, adresu Klaipėdos pl. 59, duris atvers pirmoji šiame mieste ir 39-oji šalyje „Lidl“ parduotuvė.


Padidėjęs skrandžio rūgštingumas, lydimas tokių nemalonių simptomų kaip skausmas, sunkumo pojūtis ir nemalonus rūgštumas burnoje dažniausiai pasireiškia suvalgius daug riebaus, aštraus maisto, greitų užkandžių ar perdozavus raudonojo vyno. Visgi, kartais rūgštumas burnoje tampa varginančiu nuolatiniu palydovu. Pradėti ligos priežasčių paieškas...


Vilniuje tris dienas – nuo trečiadienio iki penktadienio – vyko pirmoji Lietuvoje ir didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „Life Sciences Baltics 2012“, kurioje dalyvavo net 700 šios srities ekspertų, pusė iš jų – svečiai iš užsienio. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius