Du projektai, dvi pergalės ir per 20 milijonų eurų investicijų į Palangą

Palangos tiltas, 2024-06-18
Peržiūrėta
854
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„SPA Vilnius“ ir Norberto Tukajaus nuotr.
„SPA Vilnius“ ir Norberto Tukajaus nuotr.

Palangoje ar Palangai kuriantys savo srities profesionalai pelnė garbingus apdovanojimus dar viename prestižiniame konkurse. Šįsyk – tarptautiniame geriausių Baltijos šalių NT projektų, kuriame varžėsi architektūrinės idėjos ir sprendimai. 

„Džiugu ir tai, kad NT vystytojai ryžtasis tokias kūrybines idėjas, kurios yra netgi labai nepigios, įgyvendinti būtent Palangoje, investuodami į mūsų kurortą ne vieną milijoną eurų,“ – sako Palangos mero Šarūno Vaitkaus įrašas Facebook antradienį, birželio 18 dieną.

„Baltijos NT apdovanojimų 2024“ konkurso dalyviai konkuravo šešiose kategorijose, itin patyrusių ekspertų komisija vertino trijose Baltijos valstybėse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje – praėjusiais metais baigtus plėtoti poilsio apartamentų, biurų, prekybos, industrinius, viešbučių ir konversijos projektus.

„Noriu kartu su Jumis pasidžiaugti, kad bene pirmąsyk per dešimt metų, kuomet rengiamas šis konkursas, jame tarp šešių nugalėtojų paminėta Palanga, ir net du kartus.

Šiemet geriausiu projektu trijose Baltijos šalyse viešbučių kategorijoje komisija išrinko Palangos centre, netoli Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios, iškilusį naują „SPA Vilnius“ įmonių grupės viešbutį „Monist“. Pastatą suprojektavo architektas Henrikas Štaudė.

Naujasis viešbutis duris Palangoje atvėrė tik pernai liepą. Jame įrengta 30 kambarių, baseino ir pirčių erdvė, SPA paslaugų zona bei restoranas, o pasirinktas stilius atitinka boutique viešbučio koncepciją,“ – sako Š. Vaitkus.

Tam, kad mūsų kurorte atsirastų pirmasis ir, ko gero, kol kas vienintelis boutique viešbutis, o jo svečiai galėtų patirti ne tik prabangų poilsį bei visišką privatumą, bet ir praleistų gerą laiką mūsų kurorte, jo savininkė įmonių grupė „SPA Vilnius“ investavo 4,7 mln. eurų.

Antrasis Palangos objektas konkurso nugalėtojo laurus pelnė poilsio paskirties apartamentų kategorijoje ir taip pat pripažintas geriausiu tarp trijų Baltijos valstybių.

Palangiškio architekto Donato Rakausko projektą įgyvendinusi NT grupė „Lumont“ vietoje buvusios Seimo poilsinės J.Simpsono gatvėje pastatė modernų objektą su išsaugotu originaliu pavadinimu „Viešnagė“. Čia suprojektuoti keturi triaukščiai poilsio pastatai.

‚Plėtojant projektą poilsio statinius pavyko organiškai įkomponuoti į esamą aplinką ir išsaugoti 200 čia augančių praėjusio šimtmečio pušų, be to, papildomai pasodinta dar kelios dešimtys aukštaūgių spygliuočių,“ – skelbia Š. Vaitkus.

Į viso šio kvartalo, kuris jau pelnė neoficialų „Palangos Monako“ pavadinimą, NT vystytojai investavo 17 mln. eurų. 

„Beje, šios grupės įmonė yra viena iš penkių pačių didžiausių mokesčių mokėtojų į Palangos savivaldybės biudžetą. Tad du projektai, dvi pergalės ir per 20 milijonų eurų investicijų, kurios padeda Palangai augti, gražėti bei pelnytai leidžia tikėtis dar didesnių turistų srautų.

Sveikinu konkurso nugalėtojus!“ – sako kurorto mero įrašas.

 

„SPA Vilnius“ ir Norberto Tukajaus nuotr.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos sanatorija „Gradiali“ vykdo jau trečiąjį plėtros etapą ir investuoja į Palangą bei sanatorinį gydymą papildomai dar 20 milijonus eurų. „Viskas galėjo būti kitaip, jei dabar „Gradialio“ plėtrą vykdantis verslas būtų priėmęs kitokį ir anuomet itin populiarų sprendimą – nusipirktą buvusį viešbutį perdaryti, išparduoti atskirais butais ir pamiršti,“ – sako Palangos mero Šarūno Vaitkaus...


Palangoje ar Palangai kuriantys savo srities profesionalai pelnė garbingus apdovanojimus dar viename prestižiniame konkurse. Šįsyk – tarptautiniame geriausių Baltijos šalių NT projektų, kuriame varžėsi architektūrinės idėjos ir sprendimai.  „Džiugu ir tai, kad NT vystytojai ryžtasis tokias kūrybines idėjas, kurios yra netgi labai nepigios, įgyvendinti būtent Palangoje, investuodami į...



Lietuva planuoja vystyti vėjo energetiką Baltijos jūroje, praneša Aplinkos ministerija. 2028 m. Lietuvos teritoriniuose vandenyse ties Palanga pradėsiantis veikti vienas jūrinio vėjo parkas Baltijos šalyse pritrauks virš 1 mlrd. eurų investicijų ir sukurs apie 1 300 naujų darbo vietų.


Trečiadienį, lapkričio 17 d., Seimo Ekonomikos komitetas vienbalsiai bendru sutarimu pritarė nutarimui siūlyti Vyriausybei 2022 - 2024 metų biudžetuose numatyti lėšas Šventosios valstybinio jūrų uosto molų statybai. 


Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis siūlo, atsižvelgiant į valstybės finansines galimybes, 2022 metais skirti 12 milijonų eurų  vienam iš Šventosios jūrų uosto rekonstrukcijos etapų – molų įrengimo darbams. 


Trečiadienį, gruodžio 16 d., Seimo Ekonomikos komitetas po Palangos mero Šarūno Vaitkaus kreipimosi svarstė visam Vakarų Lietuvos regionui itin svarbų klausimą dėl Palangos oro uosto (POU) infrastruktūros atnaujinimo.


Vyriausybė patvirtino naują pagalbos koncepciją nuo Covid-19 pandemijos nukentėjusiam smulkiajam ir vidutiniam verslui. Įmonės, kurių apyvarta dėl koronaviruso įtakos sumažėjo 30 proc. ar daugiau, galės neatlygintinai gauti vienkartines subsidijas, siekiančias nuo 500 eurų iki 800 tūkst. eurų. Naujoji subsidijų schema bus derinama su Europos Komisija. Pastarosios institucijos patvirtinimą...


Tarptautinio viešbučių tinklo „Marriott“ viešbutis „Marriott“ 2018 metais atsiras ir Palangoje, buvusio „Jūratės“ baseino vietoje. Arčiausiai Palangos „Marriott“ viešbučiai yra Lenkijoje, Varšuvoje ir Sopote, ir Baltarusijos sostinėje Minske. Vakar Palangos miesto savivaldybėje įtvirtinti bendradarbiavimo sąlygas...


Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba patvirtino šių metų biudžetą. Atsižvelgus į komitetų pasiūlymus, vietoj prieš mėnesį pristatytame biudžeto projekte numatytųjų miesto piniginėn surinkti 19 mln. 322 tūkst. Eur pajamų patvirtintas kiek didesnis skaičius – 19 mln. 357 tūkst. Eur, tokia pat 57 tūkst. Eur suma padidėjo ir asignavimai išlaidoms bei...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius