Palangoje siūlo dirbti kitaip: „Kuom gyvenimas negeras, man pasakykit?“
Palanga demonstruoja, kad yra ne tik vasaros, bet dar ir žiemos kurortas. Pasirodo, veiksmo ten pilna ir šaltuoju metų laiku. Štai vienas į Palangą atsikraustęs verslininkas įkūrė erdvę, kur IT specialistai, startuolių kūrėjai ir visi, norintys padirbėti kompiuteriu, gauna idealias sąlygas.
O darbostogų žmonės ten atvyksta iš visos Lietuvos. Žinoma, diskutuoja ir apie augančias maisto bei būsto kainas ir lygina jas su kitomis šalimis.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Etiopijoje gimęs, vėliau Jungtinėje Karalystėje ir Vokietijoje gyvenęs Džastinas atsikraustė į Palangą, ten susirado žmoną ir dabar studijuoja akcijų biržą. Ir mokosi lietuvių kalbos.
„Aš noriu labai kalbėti. Bet, deja, sunku, yra sunku“, – teigė finansų analitikas Justinas Wilsonas.
Vyras kalbos mokosi ir klaviatūrą maigo kurorte esančioje erdvėje, kurioje kiekvienas, norintis ramiai padirbėti, gali tai daryti niekieno netrukdomas, su didžiuliu kavos puodeliu pašonėje. Tad Palanga, panašu, nėra tik vasaros kurortas.
„Čia aukšta gyvenimo kokybė. Žinoma, kopos, jūra ir miškas. Visur galiu važinėti dviračiu – iš vieno miesto galo į kitą man numinti užtrunka 5–10 minučių“, – kalbėjo J. Wilsonas.
Diena – 20 eurų
Erdvė, kurioje vyras bei būrys kitų įvairiausių sričių specialistų darbuojasi, vadinama „Out of office“. Tai vieta, kur nenorintys ar negalintys dirbti iš namų gali susirinkti po vienu stogu ir ne tik pasipildyti sąskaitas, o ir pabūti bendruomenėje.
„Žmonės čia gali pasidaryti darbus netrukdomi aplinkos. Nes kavinėje, aš esu dalį gyvenimo dirbęs kavinėse, bet vis tiek yra daug pertrūkių, daug trukdžių, garso ir taip toliau. Čia labiau fokusuotis gali į viską“, – pasakojo „Out of office“ įkūrėjas Nidas Kiuberis.
O mokestis už vieną dieną tokioje erdvėje siekia 20 eurų. Nors darbo valandos nustatytos, jei vakare laukia svarbi nuotolinė konferencija, niekas į lauką tikrai neišvys.
„Labai fainiai. Gali ateiti, padirbti ir bet kuriuo metu, yra parkas kitoje gatvės pusėje, gali nueiti pasivaikščioti“, – sakė renginių organizatorius Šarūnas Šimaitis.
„Aš buvau ir Niujorke, ir Londone, ir Paryžiuje, ir Madride tokiose erdvėse, tai mes turim lygiai tą patį,o gal kartais netgi geriau. – Kuo? – Jaukiau, paprasčiau, mažiau apsaugos, mažiau biurokratijos“, – pasakojo vyriausybių patarėjas Karolis Granickas.
Šioje erdvėje dirbantys žmonės iš visos Lietuvos bei pasaulio Palangoje apsigyveno skirtingose vietose. Kas čia įsigijo namą ar butą, o kas nuomojasi. Sako, kainos ir nuomininko ar pardavėjo sąlygos labai priklauso nuo sezono.
„Nuo 400 iki 600 eurų mėnesiui. Dviejų kambarių butas, naujai renovuotas su visais patogumais – televizoriai, indaplovės ir panašiai“, – teigė Š. Šimaitis.
Džiaugiasi gyvenimo kokybe
Tiesa, dirbti į Palangą suvažiavę žmonės pietų keliauja ir į kavines ar restoranus, o ten palieka keliasdešimt eurų. Kas nusprendžia taupyti, gaminasi maistą namuose.
„Aš ateinu į darbą per 5 minutes, pietums galiu grįžti namo, aš per 20 minučių susirenku vaiką, nuvažiuoju į parduotuvę, grįžtu namo. Aš galiu išeitį į mišką, kur stirnos bėgioja. Kuom gyvenimas negeras, man pasakykit?“ – klausė vyriausybių patarėjas Karolis Granickas.
O Džastinas mini ir kitokias kainas, apie kurias dažnas lietuvis gal net nesusimąsto. Anot vyro, taip yra visose mažesnėse šalyse ar miestuose.
„Jei nori kažko netradicinio, tai gali būti labai brangu. Pavyzdžiui, didžiuosiuose Vokietijos ar Jungtinės Karalystės miestuose viskas optimizuota ir pigu. Sakykim, sulūžo mano klaviatūros mygtukas – ten naują pigiai galiu gauti per 24 valandas. Man vien pristatymas atsieis 7–8 eurus ir reiks laukti tris savaites“, – pasakojo finansų analitikas.
Šios erdvės įkūrėjai turi didelių planų vasarai. Planuoja plėstis ir atsidaryti visai netoli jūros. Kad į Palangą darbostogų atvykę žmonės galėtų klaviatūras tarškinti kone įmerkę kojas į Baltijos bangas.
šaltinis: TV3 / aut. Vitalijus Čiapas
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
„Out of office“??? 2025-02-03 23:05 (IP: 172.68.159.51)
Palangoje vis mažiau ir mažiau pavadinimų lietuvių kalba. Mūsų gimtoji kalba agresyviai išstumiama. Ar tai kam nors rūpi? Niekam. „Labai fainiai" (?), kaip čia sako...Taip pat skaitykite
Palangoje siūlo dirbti kitaip: „Kuom gyvenimas negeras, man pasakykit?“
2025 02 03 | Rubrika: Miestas
Palanga demonstruoja, kad yra ne tik vasaros, bet dar ir žiemos kurortas. Pasirodo, veiksmo ten pilna ir šaltuoju metų laiku. Štai vienas į Palangą atsikraustęs verslininkas įkūrė erdvę, kur IT specialistai, startuolių kūrėjai ir visi, norintys padirbėti kompiuteriu, gauna idealias sąlygas.
Palangos restorane dirbanti senjorė Virginija: gyvenimas prasideda nuo 60-imties
2024 07 25 | Rubrika: Miestas
„Gyvenimas prasideda nuo 60-imt. Vaikai užauginti, darbai nudirbti, gali skirti laiko sau ir dirbti mėgstamą darbą“, – sako senjorė Virginija, „Močiučių“ restorane Palangoje dirbanti administratore.
Nuo lapkričio 9 d. iki lapkričio 29 d. Palangos ugdymo įstaigos dirbs kitaip
2020 11 06 | Rubrika: Miestas
Šalyje įsigaliojus karantinui, nuo 2020 m. lapkričio 9 d. iki lapkričio 29 d. Palangos švietimo bei ugdymo įstaigos dirbs kitaip.
Už 2 500 eurų parduodama Palangos interneto svetainė www.palangoje.info
"Palangos tilto" informacija, 2020 02 24 | Rubrika: Miestas
Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.
Ko vertas tavo gyvenimas ?..
2018 01 25 | Rubrika: Nuomonės
Taip jau gyvenime būna: kartais per kvailiausius užsiėmimus (sprendžiant kryžiažodį) surandi tai, ko galbūt ieškojai ne vieną dieną. Interneto puslapyje ieškodama senovės baltų mitologijoje man reikiamo deivės vardo, suradau Marijos Gimbutienės rašytus žodžius: „Tiek vertas gyvenimas, kiek einame per jį su viltimi ir meile“. Šis, testamentinis lapelis...
Kai gyvenimas pats priverčia eiti prašyti išmaldos 1
2016 08 08 | Rubrika: Miestas
Palanga su kiekvienais metais vis gražėja: fontanai, gėlės, nauji statiniai. Tačiau yra žmonių, kurie to grožio nemato ar tiesiog gyvenimas jiems neleidžia jo pastebėti. Prie bažnyčios kiekvieną dieną galima matyti vieną kitą, kuriam pasaulis nebemielas. Ten prašantiesiems išmaldos laimė sutelpa saujoj. Vieną dieną monetų joje mažiau, kitą – daugiau. Viena tokių –...
„Palanga lygiuosis ne į Druskininkus, bet ir į pasaulį, kai bus mąstoma kitaip“
Žygimantas MITKUS, 2015 07 02 | Rubrika: Miestas
Gyvenusi Šveicarijoje, Danijoje – Kopenhagoje mergina studijavo turizmo ekonomiką – ir galėjusi „užkariauti“ Australiją, 25 metų palangiškė Vilija Gečaitė pasielgė ne vienam netikėtai – grįžo į savo gimtąjį miestą. Ji tai padarė vedina vienintelio tikslo – stengtis, jog žmonių gyvenimas Palangoje būtų gražesnis, modernesnis ir įvairesnis....
Laikraščiui „Palangos tiltas“ reikalinga(-as) maketuotoja(-as)-dizainerė(-is) dirbti redakcijoje pirmadieniais ir ketvirtadieniais. Būtina mokėti dirbti Adobe
Vaikinas, kuris nenori dirbti pardavėju: „Pūlių ir chloro dvoko ligoninėje nebijau“
Alfredas PUMPULIS, 2011 06 10 | Rubrika: Kultūra
Daugeliui jaunimėlio atstovų vasara – „išsigelbėjimas“ nuo nemalonaus pinigų kaulijimo iš tėvų. Vieni moksleiviai renkasi ledų pardavėjo darbą, kiti – padavėjo. Tačiau neteko sutikti nė vieno, kuris, esant galimybei, norėtų dirbti sanitaru ligoninėje. Palangos senosios gimnazijos moksleivis Kasparas Aleknavičius, kuris kitų švelniai pravardžiuojamas „genijumi“, pasiryžo būtent...
Teisėjo gyvenimas – kupinas įtampos, bet įdomus 1
Rasa GEDVILAITĖ, 2010 01 30 | Rubrika: Miestas
Neseniai pradėjęs dirbti advokatu ilgametis teisėjas Rimgaudas Mickus vis dar dažnai suvokia mąstąs kaip teisėjas. Nostalgiškai prisimindamas tas dienas jis tvirtai teigia, kad nors darbas buvo kupinas įtampos, tačiau jam ši veikla patiko. Šimtai bylų išliko buvusio teisėjo atmintyje, keliančių tiek gerų, tiek ir skausmingų prisiminimų. Visa sukaupta patirtis padėjo išlikti teisingam...