Atsakė, kodėl apsigyvena Šventosios nameliuose: nepatogumus užgožia vienas išskirtinumas

Palangos tiltas, 2024-06-11
Peržiūrėta
4225
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

tv3.lt nuotr.
tv3.lt nuotr.

Legendomis apipinti mediniai Šventosios nameliai iki šiol priima gyventojus. Nors pažvelgus į kai kuriuos iš jūros pašonėje stūksančių medinukų galėtum stipriai tuo suabejoti.

Nors Šventojoje sezonas dar neprasidėjo, tačiau gyvenimą mediniuose nameliuose jau išbando pirmieji poilsiautojai. 

Naujienų portalo tv3.lt kalbinti žmonės moja ranka į minimus nepatogumus ir pasiūlo įsiklausyti. „Girdite, kaip ošia jūra?“ – perklausia viena iš pašnekovių. Dėl to tikrai nepasiginčysi, bet…

Pabrėžia vieną išskirtinumą 

Apsigyventi viename iš kapitalinio remonto seniai neregėjusiame medinuke nakčiai kainuoja 30 eurų. Gyvendamas čia gali naudotis bendra virtuve, dušu ir tualetu.

Namelio viduje yra 2-3 lovos, nedidelis staliukas, kelios lentynos ir šaldytuvas. Visi kiti patogumai – bendri. 

Su draugų kompanija nameliuose apsistojusi šiaulietė Nijolė pasakojo, kad čia jai viskas yra patogu: „Viskas čia yra ranka pasiekiama. Vyresni žmonės vertina tai, kad per minutę gali nueiti iki jūros. Yra įrengta bendra virtuvėlė, bendri dušai ir tualetai. Žmogui nakvynė kainuoja 15 eurų, bet užtat čia gyvename pušyne.

Patogiai galime gyventi savo gražiuose namuose, o čia – didelė permaina. Taip pabėgame iš miesto. Apsigyvename čia ne todėl, kad pigu, o dėl gamtos. Aišku, su mažais vaikais gal būtų ir nepatogu, bet suaugusiems čia visko užtenka. Nėra sunku nueiti kelis žingsnius iki dušo, lovos geros, viskas patogu. Siūlome čia atvykti dėl naujų patirčių. Kur tu patogiau rasi, kai jūra tiesiog po ranka. Girdi jos ošimą. Čia atvažiuojame jau ne pirmus metus.“ 

Kaunietė Ilona pasakojo, kad Šventosios nameliuose apsigyvena ne pirmą kartą, tiesa, visada trumpam laikui: 

„Esame čia, nes jūra šalia. Girdite, kaip ošia? Miestelyje taip negirdėsite. Vien dėl to apsigyvename čia. Nėra tie namukai geri, bet dėl kelių dienų nelabai tai akcentuojame. Svarbiausia lova yra patogi. 

Pavalgome mieste. Pusryčiams turime atsivežę virdulį. Para kainuoja 30 eurų. Namelyje yra 3 lovos, stalas, spintelė. Kainos kavinėse taip pat nebaugina. Viskas, ko reikia – gamta, esame atskiriau nuo žmonių. Jūros ošimas, paukščių čiulbėjimas.“ 

Tuo metu šiaulietis Karolis teigė, kad čia ilsisi dėl to, jog pasiūlė draugai. „Atvykau su šunimi. Lova yra, man to užtenka. Pakanka visko, kas čia yra. Atvykome 2 dienoms su draugų kompanija“, – trumpai savo vizitą reziumavo tv3.lt pašnekovas.

šaltinis: tv3.lt / aut. Audrius Bareišis

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savivaldybė sausio 27-ąją gavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) raštą dėl Ganyklų gatvėje esančių sporto patalpos patikrinimo metu nustatytų trūkumų. NVSC paprašė laikinai nutraukti veiklą šiose patalpose, kol bus išduotas naujas higienos pasas.


Lapkričio 9 d. vyko Šventosios bibliotekos organizuotas tarptautinis renginys – latviškos knygos „Būtingės ir Šventosios kalbų žodynas“ pristatymas.


Legendomis apipinti mediniai Šventosios nameliai iki šiol priima gyventojus. Nors pažvelgus į kai kuriuos iš jūros pašonėje stūksančių medinukų galėtum stipriai tuo suabejoti.


Saulius Skvernelis, buvęs šalies premjeras, dabar – opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas, drasko kadenciją baigiančią TS-LKD ir liberalų vyriausybę į skutus dėl daug ko, taip pat ir dėl jos požiūrio į Šventosios uosto atstatymą. „Esame jūrinė valstybė, tačiau, deja, šiai konservatorių ir liberalų valdžiai taip neatrodome, nors Šventosios uostas turi didelę valstybinę...


Patyrę kelionių entuziastai neretai renkasi garsiuosius kelionių paketus „viskas įskaičiuota“. Tai itin pravartu, jei nenorite daug laiko praleisti planuodami atostogas ir viską palikti kelionių organizatoriams.


Prieš du metus Šventosios uosto teritorija buvo be kelių, aikštelių, slipo, angaro žvejams, čia nebuvo jokios infrastruktūros.  „Buvo tiesiog žvyruota teritorija. Kiek čia daug širdies, pergyvenimų ir pastangų įdėta. Judėsim toliau ir uostą Lietuva tikrai turės ! Dėkoju visiems prisidėjusiems ne vien kritika, bet ir realiu, ir sunkiu  darbu. Kas iš širdies ir su meile daro, tas...


„Vaizdas pasikeitė neatpažįstamai. Dabar laukia molų ir krantinių statyba. Aplankykite ir įvertinkite patys. Niekas netikėjo, kad mums pavyks, bet mums pavyko, pavyks ir toliau. Istorinis uostas bus pastatytas!"


Vytauto gatvės pabaiga – įvažiavimas į Palangą iš Šventosios pusės vairuotojams netrukus taps patogesnis. Šią savaitę baigti 756 metrų ilgio gatvės atkarpos nuo Klaipėdos pl. iki Ligonines g. asfalto dangos atnaujinimo darbai, tad automobilių eismas čia jau leidžiamas. Artimiausiu metu bus įrengti kelio ženklai bei atliktas kelio ženklinimas, taip pat bus sutvarkyti...


Projektui „Aš myliu Lietuvą“ didžiausio šalies kurorto meras Šarūnas Vaitkus papasakojo apie tai, kodėl jo gimtoji Palanga yra gražiausias miestas ir kodėl jam svarbus Vytautas Landsbergis.


Vasaros pradžioje prieš Klaipėdos prokurorus svarbias pergales šventęs Evaldas Petrauskas, vienas Palangos kredito unijos (PKU) steigėjų, vėl spraudžiamas teisėsaugininkų į kampą. Išdrįsusiam priešintis jų volui, Klaipėdos prokurorai E. Petrauskui, nuolat po suėmimo 2012-ųjų pradžioje tvirtinusiam, kad unijos užgrobimas buvo surežisuotas Lietuvos centrinės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius