Minimalizmo šaknys: kaip XX a. prisidėjo prie šiuolaikinio požiūrio į paprastumą?
Minimalizmas yra dailės, muzikos bei architektūros stilius, kuris labiausiai išpopuliarėjo XX a. 6-ajame ir 7-ajame dešimtmečiuose Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šis stilius susiformavo kaip priešingybė tuo metu dailėje vyravusioms modernizmo apraiškoms.
Minimalizmas juvelyrikoje – tylos estetika
Bėgant metams minimalizmas persikėlė ir į namų interjerą, ir net į juvelyriką, todėl minimalistiniai sužadėtuvių žiedai su briliantu – vis dažnesnis vaikinų pasirinkimas, norint pasipiršti mylimajai.
Minimalizmui būdingiausias bruožas – paprastumas. Tai – siekis išgryninti formą ir, žinoma, išgauti minimalias formas, kurios simbolizuotų tobulybę. Kitaip tariant, minimalizmas yra perėjimas nuo pernelyg didelės detalizacijos. Tai – priešingybė nesaikingumui. Minimalizmas juvelyrikoje pasižymi paprastumu, aiškumu, lakoniškumu, geometriškumu. Juvelyrai mėgsta sakyti, kad tai – tylos estetika.
Minimalizmui būdinga tiek simetrija, tiek asimetrija, tačiau bendrai – viskas tvarkinga. Taigi, jei norite minimalistinio dirbinio, jame turėtų vyrauti paprastumas, mažos detalės, pavyzdžiui, mažas, dailus brangakmenis; nėra graviravimo arba jis – simbolinis; viena aukso spalva ir pan.
Kas dažniausiai renkasi minimalizmą?
Yra posakis: „Kuo žmogus laimingesnis, tuo mažiau daiktų jam reikia“. Psichologai pritaria, jog kai jaučiame nepasitenkinimą, puolame save guosti įvairiais daiktais, nereikalingais pirkiniais, o atradę vidinę ramybę – gelbėti namus nuo šių daiktų.
Tikrasis minimalizmas labiau susijęs su rūpinimusi savo vidumi, kuomet asmuo nesiekia didybės ir jam džiugesį kelia paprasti menkniekiai. Tad jei jūsų mylima moteris būtent tokia, jai išties pakaks paprasto, minimalistinio dirbinio. Ypač, kalbant apie sužadėtuves. Juk čia, svarbiausia – gestas, o ne žiedo dydis, kaina.
Atsikratykime pertekliaus
Dabartiniais laikais daugelis žmonių gyvena įvairių perteklinių daiktų apsuptyje. Net ir tie, kurie nuolat skundžiasi, jog sunkiau gyvena, kad vos suduria galą su galu – dažniausiai turi pilnus namus nenaudojamų reikmenų. Tad kviečiame susitvarkyti ne tik namus, papuošalų dėžutę, bet ir savo mintis. Pastarasis darbas – labiausiai padės pamilti minimalizmą.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Kretingos ligoninė siekia europietiško standarto ir tokio pat požiūrio į pacientą
2024 09 05 | Rubrika: Miestas
Kretingos ligoninės vadovo Romaldo Sakalausko kadencijai artėjant prie savotiško pusiaujo, gydytojas atvirai teigia, kad prieš porą metų prasidėjusios sveikatos reformos tikslas buvo vadinamų rajoninių ligoninių likvidavimas.
Kalėdos- stebuklų metas. O kaip gi įvyksta stebuklai? Geri darbai pradžiugina visus.
Minimalizmo šaknys: kaip XX a. prisidėjo prie šiuolaikinio požiūrio į paprastumą?
2023 12 18 | Rubrika: Miestas
Minimalizmas yra dailės, muzikos bei architektūros stilius, kuris labiausiai išpopuliarėjo XX a. 6-ajame ir 7-ajame dešimtmečiuose Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šis stilius susiformavo kaip priešingybė tuo metu dailėje vyravusioms modernizmo apraiškoms.
Susidomėjęs programavimu ir technologijomis, Tadas pasuko į telekomunikacijų sritį ir įsidarbino „Tele2“ salone Kaune.
Šarūnas Vaitkus: „Palangos bendruomene, kurorto svečiai ir visi iki vieno, kurie kaip nors prisidėjo prie „Draugystės dienos“, sakom Jums AČIŪ“
"Palangos tilto" informacija, 2022 04 26 | Rubrika: Miestas
Palangoje balandžio 19 dieną surengtos Lietuvos ir Ukrainos draugystės dienos „Draugystės dienos“ rezultatai gerokai viršijo lūkesčius vykusios rezultatai gerokai viršijo lūkesčius: surinkta 16 504 eurai. „Tik dar kartą įsitikinome, jog kartu galime išties labai daug!“ savo Facebook paskyroje pirmadienį, balandžio 25 dieną, parašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Nuotraukos prie paminklo buvo kaip patriotiniai atvirukai
2022 01 17 | Rubrika: Miestas
Sausio 15-ąją, minimos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 99-osios metinės. Žuvusieji 1923-iųjų sausio 15-ąją Didžiosios Lietuvos organizuotoje karinėje operacijoje, pavadintoje Klaipėdos sukilimu, buvo palaidoti senosiose miesto kapinėse. 1925 metų rugsėjo 27 dieną Šaulių sąjungos iniciatyva jiems buvo pastatytas paminklas, kuris išliko iki šių dienų. Prie paminklo pradėtos rengti...
Iš kulinarinės kelionės po Tailandą sugrįžusi palangiškė Vesta Šližienė praturtino ir savo restorano „4“ meniu. Ne, skruzdžių ar kitų vabzdžių klientams nepasiūlys, bet virtuvės šefas jau gamina lazdynų riešutų padažą, kurio gamybos technologijos šeimininkė mokėsi iš pačių tailandiečių. Egzotiškoje šalyje...
Palangos „Ramybėje“ – šiuolaikinio šokio spektaklio premjera
2013 08 29 | Rubrika: Kultūra
Rugpjūčio 31 d., 18 ir 20 val. „Ramybės “ kultūros centre (Vytauto g. 35, Palanga) įvyks šokio spektaklio „Nepaisant nieko/visko“ (In Spite Of Everything/All) premjera. Choreografas Anthony Vezich (Naujoji Zelandija). Šoka Anna-Marija Adomaitytė, Mantas Černeckas, Greta Grinevičiūtė, Sigita Juraškaitė, Agnietė Lisičkinaitė.
Kaimynų skundų bijantys palangiškiai Rytų kvartale gyvena kaip prie Stalino 5
Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 10 04 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis
Rytų kvartalo gyventojai atsidūrė unikalioje situacijoje. Apsitvėrę šiek tiek didesnę savo sklypų dalį visi jie tapo pažeidėjais, kurie bet kada gali būti apskųsti statybų prievaizdams ir žemėtvarkininkams už ne savo sklype pastatytas tvoras ir užimtą valstybinę žemę.
Sankryža prie „Statoil“ – kaip užburta
„Palangos tilto“ informacija, 2010 07 21 | Rubrika: Kriminalai
Pirmadienio popietę Kretingos gatvėje, sankryžoje prie „Statoil“ ir „Lukoil“ degalinių, taksi automobilis, vairuojamas septyniasdešimtmečio Petro Neverausko, kaip teigė įvykio liudytojai, posūkyje nepraleido tiesiai Klaipėdos gatve važiuojančio automobilio ‚Mersedes Benz“, kurį vairavo 33-erių metų Klaipėdos gyventoja, ir susidūrė su juo.