„Malūno vilų“ gyventojai baiminasi beprotiško „vilų“ administravimo mokesčio šuolio

Linas JEGELEVIČIUS, 2019-03-02
Peržiūrėta
2440
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pastačius „Malūno vilas“ Ganyklų, o vėliau ir Malūno gatvėse, jos atrodė kaip sektinas statybų su šiuolaikiška infrastruktūra ir geriausias kainos ir paslaugų kokybės pavyzdys, tačiau dabar jų statytojo, UAB „Kauno būstai“ siekis drastiškai padidinti „vilų“ administravimo mokestį – nuo 140 iki 350 ar net 450 eurų – nejuokais išgąsdino kotedžiukų savininkus. „Tai – absurdas, pikčiausia, kad tai daroma vienašališkai, nepasitarus su gyventojais ir nepateikus ekonominių skaičiavimų,“ – piktinosi kalbinami „Malūno vilų“ gyventojai.
Statytojas nori ne tik ženkliai padidinti namų administravimo mokestį, kuris gyventojamas iki šiol yra paskaičiuojamas vienodas, tai yra neatsižvelgus į konkretų buto plotą, bet ir papildomai apmokestinti naudojimąsi skalbykla ir pirtimi.
„Pavyzdžiui, „Kauno būstai“ nori, kad už naudojimąsi pirtimi gyventojai mokėtų net 20 eurų už dvi valandas,“ – sakė į redakciją kreipęsis „Malūno vilų“ gyventojas, kuris pageidavo, kad straipsnyje nebūtų minima jo pavardė.
„Atvirai pasakius, kai kurie gyventojai „Kauno būstų“ direktoriaus (Povilo Lodos – aut.) net prisibojo – jis neretai skamba kaip kategoriškas, į kompromisus nesileidžiantis žmogus,“ – paaiškino tokį prašymą kalbėti anonimiškai (redakcija turi pokalbių įrašus ir korespondenciją su „Kauno būstais“ – L. J.)
Objektyvumo dėlei, „Palangos tiltas“ siekė išgirsti ir „Kauno būstų“ atstovų, ir paties direktoriaus, paaiškinimus, tačiau trečiadienį susisiekus su „Kauno būstų“ administracija, jos vadybininkė, nepanorusi pasakyti savo vardo, primygtinai siūlė skambinti direktoriui P. Lodai.
Tačiau šis neatsakė nei į raštišką „Palangos tilto“ paklausimą, nei į laikraščio redaktoriaus skambutį.
Kritikos strėlės ypač laidomos į direktorių.
Jis (Povilas Loda), elgiasi kaip Malūno ir Ganyklų gatvių karalius – ne man vienam atrodo, kad nustato daugiabučių administravimo mokestį „iš lempos.“ Jis dabar nori, kad gyventojai mokėtų 350-450 eurų metinį administravimo mokestį vietoje buvusių 140 eurų. Tai panašu į reketą,“ – sakė pasipiktinęs „Maluno vilų“ gyventojas.
Į mokestį įeina teritorijos aplinkos tvarkymas, laiptinių valymas, žolės plovimas, vaikų žaidimų aikštelės tvarkymas, pirties ir skalbyklos paslaugos, taip pat šaligatvių, takelių, ar kitos dangos valymas, šlavimas, šiukšlių surinkimas, nukritusių lapų grėbimas ir išvežimas. Žiemą – sniego valymas nuo įėjimų ir praėjimo takų bei barstymas smėlio-druskos mišiniu. Taip pat žolės pjovimas, grėbimas, ravėjimas, laiptinių, koridorių grindų ir langų valymas, bendro naudojimo patalpų – laisvalaikio patalpų, pirčių, skalbyklų, vaikų žaidimų aikštelės, lauko poilsio zonų – valymas ir tvarkymas, budinčio asmens vasaros laikotarpiu nuo 10 iki 22 val paslaugos, kitos paslaugos.
Tačiau korespondencija su „Kauno būstais“ rodo, kad administratorius pasinaudoti pirtimi ar skalbykla tam tikrą kartų skačių sutinka leisti nemokamai.
Apie besikeičiantį administravimo mokestį „Kauno būstai“ „Malūno vilų“ gyventojus informavo elektroniniais laiškais praėjusių metų gruodžio 28 dieną.
„Ir toliau augant darbo užmokesčiui, trečiųjų šalių paslaugų ir prekių kainoms, esame priversti koreguoti administravimo mokesčio dydį. Siekdami ir toliau vykdyti savo įsipareigojimus bei pateisinti Jūsų teisėtus lūkesčius, informuojame, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. administravimo mokestis yra didinamas,“ - sakė laiškas.
Jo sulaukę, gyventojai, anot pašnekovės, ėmė „bruzdėti“: „Kokiu pagrindu gi tai daroma? Kodėl nebuvo pasitarta su gyventoajais?“
Nusivylę gyventojai savo teisėms ginti net sukūrė savo grupę socialiniame tinkle „Facebook“.
Vasario mėnesio pradžioje „Malūno vilų“ Malūno gatvėje gyventojų susirinkime dalyvavo, anot redakcijos šaltinio, 91 gyventojas ir, anot gyventojo, nors nebuvo dė nieko konkretaus nesutarta, „Kauno būstų“ adminitracija išsiuntė gyventojams laiškus, dėkojančius už dalyvavimą susirinkime ir ...raginančius per savaitę sumokėti 200 eurų administravimo mokestį. Už metus į priekį, beje.
„O sumokėjus tiek, metų gale „Kauno būstai, girdi, pasakys, ar sumokėtų 200 eurų pakako. Absurdas!” – neslėpė susierzinimo „Malūno vilose“ būstą įsigyjęs gyventojas.
Pasipiktinę gyventojai nusprendė prašyti miesto savivaldybės įmonės „Palangos komunalinis ūkis“ perimti „Malūno vilų“ administravimą, bet, pasirodo, kad miesto įmonė gali administruoti tik gyvenamosios paskirties pastatus. „Malūno vilų“ – ji kitokia: gyvenamosios ir polisio, be to, butai neturi individualių bylų.
„Miesto komunalinio įmonė skėstelėjo rankomis – negalime padėti,“ – pasakojo naujasis palangiškis.
Žmones piktina ir „Kauno būstų“ tvirtinimas, kad bendrovei administruojančiai „Malūno vilas“ priimti sprendimus pakaks ir 10 procentų gyventojų pritarimo.
„Kur gi taip kitur yra? Visur sprendimus priimti reikia 50 procentų plius vieno balso, tačiau ne čia,“ – stebėjosi pašnekovas.
Gyventojai reikalauja, kad būstų administravimo mokestis būtų nustatomas individualiai – pagal faktinę kvadratūrą, o ne vienodas visiems, nepriklausomai nuo butų dydžio. Be to, „Malūno vilų“ gyvenantojai nori, kad elektros, šilumos ir vandens skaitiklių parodymai būtų fiksuojami atskirai, o nebūtų „suplakami“ į vieną krūvą.
„Kodėl mes turime mokėti net nežinodami už ką?“ – klausė kaunietis, prieš kelis metus įsigijęs būstą „Malūno vilose.“
Pasipiktinimo neslėpė ir kiti „Malūno vilų“ gyventojai.
„Būtina atsižvelgti į kiekvieno būsto kvadratūrą, o ne skaičiuoti jį vienodai, kaip pvz. 1 k. buto 22 kv.m. ir 3 k. 55 kv.m. ta pačia kaina. Kur yra pjaunama, šienaujama ir ravima žolė prie Ganyklų g. 8? Mano galva žolės ten nėra. Laiptinių langai nebuvo valomi. Taip pat butuose, kur įstiklinti balkonai, buvo sakoma, kad langai bus valomi centralizuotai, tačiau tai niekada nebuvo padaryta.
Kas liečia bendrąsiais patalpas (laisvalaikio patalpų, pirčių, skalbyklų, vaikų žaidimų aikštelės, lauko poilsio zonų tvarkymas / valymas / priežiūra) – aš asmeniškai nei mano aplinka nė vieno karto jomis nesinaudojau ir nesinaudosiu. Aš netgi neturiu jokių priemonių ten patekti.
Savo bendrųjų patalpų naudojimo taisyklėse esate nurodę, kad 1 k. butui pirmtimi leidžiama naudotis 2-m asmenims, o didesnių plotų būstams - didesniam kiekiui žmonių už tą pačią kainą. Kaip tai suprasti? Tai nesąžininga,“- laiške „Kauno būstams“ nurodo kita „Malūno vilų“ gyventoja. Ji taip pageidavo, kad jos pavardė nebūtų minima.
„Kaip ir kiti, prisibijau direktoriaus,“ – aiškino ji.
Savo laiške administratoriui ji toliau rašo: „2018 m. birželio mėn. kreipiausi į Projektų vadovą Donatą dėl savo būsto sienų remonto darbų. Jis buvo atėjęs, viską nusifotografavo ir buvome sutarę, kad darbai bus atliekami liepos – rugsėjo mėn.. Tačiau jokios žinios nesulaukiau ir darbai nebuvo atlikti.
Kadangi pažymite, kad į mokamą administravimo mokestį yra įtraukti mokesčiai už bendro naudojimo objektams naudojamą elektrą, vandenį ir dujas, tai dar kartą pakartoju, kad laisvalaikio patalpomis nei karto nesinaudojau ir nesinaudosiu. Tą galite matyti savo registravimo sistemoje.
Kitas svarbus faktorius, kad aš savo būsto nei nuomoju, nei pati jame gyvenu, taigi jokių papildomų administravimo kaštų nepridedu,“ – skundą baigia gyventoja.
Ponia Ramutė „Palangos tiltui“ sakė, kad ji labai pasigenda aiškumo su „Kauno būstų“ sąskaitomis.
„Mokėjome ir nežinome už ką. Mes pareikalavome bendrovės administracijos detalizuoti sąskaitas. Jeigu jie dabar vienašališkai nustatys 350 eurų mokestį, tai gal kitamęt bus 800 eurų. Kažkokia nesąmonė – paima iš oro,“ – sakė pašnekovė. „Ir kodėl turiu mokėti už pirtį, jeigu aš ja nesinaudoju?“
„Kauno būstai“ gyventojams aiškina, kad iki šiol kasmet renkamo 140 eurų administravimo mokesčio jau nepakanka padengti būtiniausioms kotedžiukų administravimo išlaidoms.
Ponas Kazys iš „Malūno vilų“ taip pat teigė, kad jam „niekas neaišku.“
„Uždėjo labai didelius mokesčius. Man nesuprantama, iš kur ir kaip juos „ištraukė“,- sakė vyras.
Vis tik vyras iki šiol nebuvo nusivylęs sprendimu įsigyti būstą „Malūno vilose“: „Gera kokybė, mažos sąskaitos už šildymą.“
Straipsniui apie „Malūno vilų" gyventojų nepasitenkinimą dėl galimo administravimo mokesčių šuolio, „Kauno būstų“ prašėme atsakyti į šiuos klausimus. Pirma, ar bus atsižvelgta į gyventojų reikalavimus? Antra, kodėl atsirado ekonominis poreikis būstų administravimo mokestį kelti beveik trigubai?
Deja, komentarų iš bendrovės atstovų redakcija nesulaukė. Tačiau, regis, gyventojų pasipriešinimas jau duoda vaisių.
Senosiose „Malūnų vilose“ būstą turinčių gyventojų susirinkime vasario 17 d. direktorius P. Loda, anot gyventojų, atrodė atlyžęs ir labiau sukalbamas.
Po susirinkimo gyventojams buvo išsiųstas toks laiškas : „...susirinkime nuspręsta rinkti pradinį administravimo paslaugų mokestį - 150 eurų, o metų pabaigoje tiksliai apskaičiavus visas išlaidas ir sąnaudas, pateikus išsamią detalizaciją, esant poreikiui sumokėti likutį už suteiktas paslaugas, jei suma viršys 150 eurų metinį mokestį“ (kalba netaisyta).
UAB „Kauno būstai“, labiausiai Palangoje žinoma dėl „Malūno vilų“ kotedžiukų Ganyklų ir Malūno gatvėje, paskutinais metais sulaukė kelių smūgių.
Prieš kelis metus teismo sprendimu ir po jo pasirašyta taikos sutartimi Kunigiškėse, Užkanavės gatvėje, buvo nugriautas 24 butų daugiabutis, priklausantis UAB „Kauno būstai“ ir UAB „Financial Way“. Kur jis stovėjo, dabar žemė it skustuvu nugremžta.
Ši Palangos statybų istorija atskleidė dideles statybų ir kitų teisinių aktų spragas, kuriomis pasinaudoję statytojai vienbučius pavertė į daugiabučius namus.
O pernai Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas neskundžiama nutartimi panaikino ankstesnės teisminės instancijos sprendimą ir statytojui nurodė, kad naujas kotedžiukų kompleksas Malūno gatvėje privalo būti prijungtas prie miesto centralizuotų šilumos tinklų. Statytojas juose numatė tik šildymą elektra.

 

 

 

Jūsų komentaras:

pak pak 2019-03-24 12:44 (IP: 90.131.45.82)
yra Palangoje daug NT patrauklių ir be susikompromitavusių Kauno būstų, ar ne?

Kop 2019-03-03 08:47 (IP: 86.100.158.73)
Is siuolaikiniu medziagu ir laikantis standartu, labai prajuokino. Kai matydavai statybininkus prie minus 5 ardant apalupkes. Kai cementas krenta susales gabalais, statybininkas persisveres visom isgalem bando prilipdyti cemento gabalus lipdyti atgal. Kai statybininkas tai daro is trecio auksto balkono persisveres ir galva zemyn ir neprisiseges, bet su salmu. Tai man keista kaip leido statyti ir priimti siuos objektus. Ar stogas padeda

Taip pat skaitykite

Turbūt sunku būtų rasti žmogų, kuris nežinotų populiariosios Viljamo Šekspyro tragedijos „Romeo ir Džiuljeta“, pasakojančios apie jaunuolių meilę ir prieš jų draugystę priešiškai nusiteikusius šeimos narius. 


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad šiais metais apie 19 tūkst. gyventojų laiku deklaravo 8,3 mln. eurų NT mokesčio. 


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo šiandien privačios žemės savininkai, prisijungę prie  Mano VMI , jau gali sužinoti žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją sumokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu lapkričio pradžioje. Žemės mokestį šiemet reikia sumokėti iki lapkričio 15...


Pastačius „Malūno vilas“ Ganyklų, o vėliau ir Malūno gatvėse, jos atrodė kaip sektinas statybų su šiuolaikiška infrastruktūra ir geriausias kainos ir paslaugų kokybės pavyzdys, tačiau dabar jų statytojo, UAB „Kauno būstai“ siekis drastiškai padidinti „vilų“ administravimo mokestį – nuo 140 iki 350 ar net 450 eurų – nejuokais...


Palangos miesto taryba apsisprendė – nuo kitos vasaros kurorto svečiams, apsistojusiems Palangos apgyvendinimo įstaigose, nebereikės mokėti vadinamojo „pagalvės“ mokesčio. Taip siekiama į kurortą privilioti daugiau svečių bei parodyti, kad Palanga turi ką jiems pasiūlyti ne tik vasarą, bet ir visus metus.


„Malūno vilų“ gyventojai šeštadienio pavakarę rinkosi į dar ne visai įprastą susibūrimą- kaimynų vakarą. Apie 300 vakaro svečių centrinėje miesto dalyje esančių vilų statytojas UAB „Kauno būstai“ pasiūlė linksmą programą: pasilinksminti, pasivaišinti skaniais patiekalais ir galbūt išlenkti taurelę tauraus gėrimo, dalyvauti žaidimuose...


Nuo pirmadienio žemės savininkus pasiekia elektroninės ir popierinės deklaracijos, kuriose pateikta informacija apie žemės mokestį. Klaipėdos AVMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos m. savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio - 70 tūkst. Lt mažiau nei pernai.


Kurorto daugiabučių gyventojų nenorinti iš savo glėbio paleisti ir nepaisydama jų valios perduoti namus administruoti palangiškių pasirinktam naujam administratoriui „Palangos komunaliniam ūkiui“, UAB „Palangos butų ūkis“ ir toliau bando žmonių bei teismo kantrybę. Praėjusį antradienį turėję įvykti trys Palangos miesto apylinkės teismo posėdžiai buvo...


Liepos 6 dieną Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas – lyg įžanga į...


Palangos gyventojams jau grąžinamos pajamų mokesčio permokos  1

Laima DOMARKIENĖ Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, 2013 04 11 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis pasinaudojusiems gyventojams, teisingai elektroniniu būdu pateikusiems pajamų mokesčio deklaracijas, pradėtos grąžinti pajamų mokesčio permokos. Palangos m. apie 0,3 tūkst. gyventojų trečiadienį pervesta per 0,1 mln. litų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius