Vokiečiai atšaukia atostogas Lietuvoje: bijo karo

Palangos tiltas, 2022-07-11
Peržiūrėta
2720
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Turistai iš Vokietijos baiminasi atostogauti Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse dėl karo grėsmės: atšaukiamos rezervacijos, kruizinių laivų vizitai. Kiek neigiamai tai paveiks turizmo sektorių, kol kas neaišku.

„LNK Žinių“ pakalbintas Volfgangas sakė, kad Lietuvoje lankosi pirmą kartą. Jis svečiavosi Vilniuje iš ten traukiniu atvyko į Klaipėdą. Vėliau turistas planuoja vykti į Latviją. 

„Aš pirmą kartą Lietuvoje. Tai kone paskutinė šalis Europoje, kurios dar nelankiau. Prieš tai keliavau po Estiją“, – „LNK Žinioms“ pasakojo pašnekovas. 

Lietuvos turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ tyrimo duomenimis, vokiečiai Lietuvą savo atostogoms renkasi dėl noro pažinti kultūrą, tradicijas, žmones. Kiti vertina mūsų šalies gamtą, dalį domina galimybė kelionės metu aplankyti ir kitas Baltijos šalis. 

„Cepelinai – ar tai kažkas panašaus į makaronus?“ – „LNK Žinių“ žurnalistų pasiteiravo Volfgangas. Jis sakė norintis išbandyti lietuviškus valgius.

Klaipėdos Turizmo informacijos centro darbuotoja Živilė Toliušytė pasakojo, jog į miestą atvykę turistai iš Vokietijos nori išbandyti lietuvišką virtuvę, teiraujasi, kur gali paragauti cepelinų ar šaltibarščių. 

Čia atvykę jie taip pat ieško artimų vietų, kur anksčiau gyveno protėviai, nori pažinti miestą.

Tyrimas rodo, kad Lietuvą dažniau renkasi vyresni žmonės, paprastai keliaujantys su partneriu, draugais ar vieni, o dauguma viešėjusių į Lietuvą sugrįžta dar kartą.

Kitiems apsilankyti mūsų šalyje rekomenduotų kas antras. 

Turistai iš Vokietijos noriai keliauja į pajūrį: Klaipėdą, Palangą, Kuršių Neriją. Statistikos duomenimis, iki COVID-19 pandemijos ir karo Ukrainoje beveik kas antras atvykėlis Klaipėdoje buvo iš Vokietijos. 

Tiesa, Volfgangas pripažino, kad dabar ir draugai, ir pažįstami jį atkalbinėjo nuo kelionės į Lietuvą. 

„Žmonės sakė, kad nevažiuočiau į Lietuvą, Latviją, nes rusai gali greitai šias šalis užpulti, bet aš nebijau, nes žinau, kad Lietuva ir kitos Baltijos šalys yra NATO, žinau, kad Lietuvoje dislokuota daug NATO kareivių“, – komentavo jis.

Bene daugiausiai į pajūrį atvykstančių turistų yra kruizinių laivų svečiai, tarp jų iki šiol ir buvo daug vokiečių, tačiau dalis dėl karo baimės išvis šįmet nusprendė aplenkti Baltijos šalis. 

„Tokia Vokietijos kruizinė linija „Aida“ atsisakė savo vizitų ne tik į Lietuvą, bet atsisakė į visas tris Baltijos šalis dėl karo grėsmės“, – „LNK Žiniomis“ teigė Klaipėdos Turizmo informacijos centro vadovė Romena Savickienė.

Kruizinis laineris „Aida“ su vokiečių turistais atšaukė 4 vizitus. 

„Turime tokios informacijos, kad grupės yra atšaukusios savo vizitus į Lietuvą, apie tai informuoja apgyvendinimo įstaigos, kurios turėjo rezervacijas, sutartis su Vokietijos turizmo operatoriais“, – pasakojo R.Savickienė. 

Vokiečiai rezervacijų atsisako arba perkelia jas vėlesniam laikui ir kitur, pavyzdžiui, Kuršių Nerijoje, bet į čia vyksta pavieniai keliautojai iš Vokietijos ar grupės, tad ar tokių turistų mažėja ir kiek, paaiškės pasibaigus sezonui.

LNK

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt šių metų karo prievolininkai jau gali pasitikrinti jiems skelbiamus nurodymus – nuo šiandien čia skelbiami 2024 m. karo prievolininkų sąrašai.


Kiek daugiau nei ketvirtadalis šalies gyventojų turi finansinių įsipareigojimų. Iš jų daugiau nei pusė labiausiai bijo netekti darbo, 36 proc. – tapti nedarbingi dėl sunkios ligos, rodo bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa.


Turistai iš Vokietijos baiminasi atostogauti Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse dėl karo grėsmės: atšaukiamos rezervacijos, kruizinių laivų vizitai.


Migracijos departamento liepos 1 d. duomenimis, šiuo metu Palangoje yra apsistoję 947 karo pabėgėliai iš Ukrainos.


Palangos miesto savivaldybės bei kurorto Viešbučių ir restoranų asociacijos bendradarbiavimo dėka Ukrainos karo pabėgėlių, apsistojusių kurorte, mokyklinio amžiaus vaikai galės nemokamai maitintis ir Velykų atostogų metu. 


Gyventojai bei įmonės, Palangos miesto savivaldybėje priimantys bei apgyvendinantys Ukrainos karo pabėgėlius, apie tai raginami informuoti Palangos miesto savivaldybę. Tai padaryti, nurodant, kur ir kokie asmenys apsistojo, galima elektroniniu paštu [email protected] arba telefonu 8615 59396. Palangos savivaldybės teritorijoje apgyvendintų Ukrainos karo pabėgėlių registracija...


„Ryanair“, pigių skrydžių bendrovė, pranešė pirmadienį, sausio 18 d., kad dėl koronaviruso iki kovo atšaukia skrydžius iš Vilniaus ir Palangos į Dubliną. „Ryanair“ nuo 2020-ųjų kovo keleivius pradėjo skraidinti iš Palangos į Airijos sostinę Dubliną.


Šalyje paskelbtas karantinas sujaukė visų verslininkų planus, tačiau apie laukiantį prastesnį vasaros sezoną šiandien kalba ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė. Jos teigimu, žmonės rezervacijas atšaukinėja ne tik pavasariui, tačiau didesnės grupės jas jau anuliuoja ir birželiui bei liepai.


Per rugsėjį vykdytą projektą „Back on track“, skirtą Europos jaunimo darbuotojų mobilumui skatinti, 24 jo dalyviai iš Portugalijos, Italijos, Kroatijos, Vokietijos, Rumunijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos keturias dienas žygiavo iš Bernati (Latvija) į Palangą. Žygio tikslas – dalintis žiniomis apie patyriminį mokymą ir užsiėmimus lauke. Žygyje dalyvavo...


Palanga turi pasirašiusi draugystės ir bendradarbiavimo sutarčių su septyniais Baltijos jūros regiono valstybių miestais, bet draugystė su Vokietijos Riugeno salų sostine Bergenu yra ryškiausia ir jau duodanti Palangai apčiuopiamų tokio bendradarbiavimo rezultatų. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius