Vienišo asmens išmoką gauna beveik ketvirtis milijono šalies gyventojų
„Sodros“ duomenimis, vienišo asmens išmoką šiuo metu gauna daugiau kaip 222,8 tūkst. žmonių. Per devynis šių metų mėnesius jiems išmokėta 68,7 mln. eurų išmokų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad nuo šių metų pradžios vienišo asmens išmoką gali gauti visi Lietuvoje gyvenantys vieniši žmonės su negalia ir žmonės, sulaukę senatvės pensijos amžiaus. Vienišo asmens išmoka jų pajamas per metus padidina 384 eurais.
„Vienišo asmens išmoka yra papildoma paspirtis vienišiems žmonėms. Šiuo metu 32 eurus siekiančią vienišo asmens išmoką senjorai ir žmonės su negalia gauna automatiškai, be atskiro prašymo. Vienišo asmens išmokos dydis yra lygus socialinio draudimo našlių pensijos baziniam dydžiui. 2023 metais ir vėliau jis kasmet bus indeksuojamas tokiu pat tempu kaip socialinio draudimo našlių pensijos. Kitąmet vienišo asmens išmoka sieks 35 eurus“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
Kitais metais vienišo asmens išmoka kaip ir šiemet bus skiriama automatiškai ir mokama be atskiro asmens prašymo. Skaičiuojama, kad kitais metais beveik 35 eurų dydžio vienišo asmens išmokos priklausys apie 240 tūkst. vienišų žmonių su negalia ir pensinio amžiaus žmonių.
2023 m. vienišų asmenų išmokoms numatyta skirti apie 101 mln. eurų.
Vienišo asmens išmokos dydis yra susiejamas su socialinio draudimo našlių pensijos baziniu dydžiu. Taip užtikrinamos vienodos socialinės garantijos dėl asmenų vienišumo, bei išmokos didėjimas pagal darbo užmokesčio fondo augimo tempą šalyje.
Šiuo metu socialinio draudimo našlių pensiją gauna apie 203,6 tūkst. žmonių.
Kam priklauso vienišo asmens išmoka? Senatvės pensijos amžių sukakusiems ir žmonėms su negalia, sulaukusiems pilnametystės ar emancipuotiems. Reikia atitikti šias sąlygas:
• gyventi Lietuvoje,
• būti vienišu (Lietuvoje ar užsienio valstybėje nebūti sudarius santuokos arba jeigu santuokos yra pasibaigusios),
• o jeigu asmuo yra našlys ar našlė – nei Lietuvoje, nei užsienio valstybėje negauti našlių pensijos ar išmokos našlystės (maitintojo netekimo) atveju.
Kaip skiriama? Visiems asmenims, kuriems vienišo asmens išmoka priklauso, „Sodra“ ją skiria automatiškai, be atskiro prašymo. Vienišo asmens išmoka skiriama nuo dienos, kurią asmuo atitinka sąlygas išmokai gauti.
Ar skiriama gaunantiems našlių pensiją? Asmeniui, kuriam yra paskirta socialinio draudimo našlių pensija, valstybinė našlių pensija ar jis gauna iš užsienio valstybės periodinės pensinio pobūdžio išmoką našlystės (maitintojo netekimo) atveju, vienišo asmens išmoka bus skiriama tik jam atsisakius jo gaunamos išmokos dėl našlystės.
Kaip pristatoma? Vienišo asmens išmoka pristatoma tokia pačia tvarka, kaip ir pensija ar šalpos išmoka. Jeigu, pavyzdžiui, šalpos senatvės pensija pristatoma į namus, tai ir vienišo asmens išmoka bus pristatyta į namus. Jei šalpos neįgalumo pensiją žmogus gauna į asmeninę sąskaitą, tai ir šią išmoką gaus į tą pačią sąskaitą.
SVARBU. Nei vienišo asmens išmoka, nei našlių pensija neturi įtakos kitoms žmogui pagal kitus įstatymus priklausančioms kas mėnesį mokamoms išmokoms ar kompensacijoms, skiriamai piniginei socialinei paramai ar apmokėjimui už socialines paslaugas.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Pranešimus apie įtraukimą į pensijų kaupimą gavo beveik 60 tūkstančių gyventojų
2024 01 16 | Rubrika: Miestas
„Sodros“ pranešimus apie įtraukimą į pensijų gavo 59 745 žmonės. Iki birželio 30 d. jie gali apsispręsti, ar nori dalyvauti valstybės siūlomoje papildomo kaupimo pensijai sistemoje.
Elektros tiekėjams jau ne pirmą mėnesį mažinant siūlomas kainas, galimybe sudaryti naują tiekimo sutartį susidomėjo 42 proc. Lietuvos gyventojų, atskleidė reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa.
Vienišo asmens išmoką gauna beveik ketvirtis milijono šalies gyventojų
2022 10 20 | Rubrika: Miestas
„Sodros“ duomenimis, vienišo asmens išmoką šiuo metu gauna daugiau kaip 222,8 tūkst. žmonių.
Klaipėdos apskrities paramos gavėjams šiemet gyventojai skyrė per 2,3 mln. eurų ir tai yra didžiausia iki šiol skirta paramos suma.
Lietuvių sentimentai Baltijos jūrai, balto smėlio paplūdimiams ir ošiantiems Palangos ar Nidos pušynams dažnai tampa pagrindine priežastimi išleisti įspūdingas sumas nuosavam būstui gimtinės pajūryje.
Palanga – tarp 8 šalies savivaldybių, kur pernai daugėjo gyventojų
2020 01 11 | Rubrika: Miestas
Lietuvoje gyvenamąją vietą yra deklaravę virš 3 mln. žmonių, skelbia Registrų centras. Žmonių pernai daugėjo aštuoniose šalies savivaldybėse, taip pat Palangoje.
Palangos svečiai per vasarą į miesto biudžetą suvežė beveik pusantro milijono litų
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 10 09 | Rubrika: Miestas
Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...
Per dešimt metų gyventojų Palangoje sumažėjo beveik dviem tūkstančiais
„Palangos tilto” informacija, 2013 01 28 | Rubrika: Miestas
Lietuvos statistikos departamentas pranešė optimizmo nekeliančius skaičius: naudojantis Lietuvos Respublikos 2011 metų visuotinio gyventojų ir būstų surašymo duomenimis, 2011 m. kovo 1 d. 103 šalies miestuose ir 16 762 kaimo gyvenamosiose vietovėse gyveno 3 mln. 43 tūkst. 429 nuolatiniai gyventojai. Palangoje jų suskaičiuota 15 tūkst. 732.
Bendrovės apetitas – beveik pusė milijono litų
Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 16 | Rubrika: Miestas
Praėjusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje svarstytas klausimas dėl daugiabučių namų administravimo mokesčio. Šiuo metu bendrovė „Palangos butų ūkis“, laimėjusi skelbtą konkursą ir pasiūliusi vieno cento už kvadratinį metrą buto naudingojo ploto mokestį, jau pageidauja net dvidešimt kartų didesnės kainos. Norima, kad Taryba patvirtintų 22 centus (be PVM) už 1 kv....
Stulbinantis valdžios išlaidavimas – ketvirtis milijono už pokalbius telefonu
Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 08 | Rubrika: Miestas
Savivaldybės kontrolierių tarnybos atlikto audito dėl valdininkų pokalbių tarnybiniais mobiliaisiais telefonais apmokėjimo rezultatai stulbinantys. Iš palangiškių mokesčių mokėtojų kišenių išlaidos ryšio paslaugoms 2006 m. siekė per 271 tūkst. litų, 2007 m. – jau 282 tūkst., o pernai per devynis metų mėnesius sąskaita už pokalbius taip pat perkopė 215 tūkst. litų.