Vanduo: atgaiva ar pavojus?
Šiemet šalies ugniagesiai jau atliko 191 gelbėjimo darbą vandenyje (pernai – 288). Iš įvairių vandens telkinių jie ištraukė 81 nuskendusį žmogų (pernai – 97), iš jų 1 vaiką. Dar 17 gyventojų ugniagesiams pavyko išgelbėti. Beje, nuskendusių žmonių skaičius gali būti didesnis, nes, be ugniagesių, skenduolius ir skęstančiuosius iš vandens ištraukia ir gelbėjimo stočių gelbėtojai, policijos pareigūnai, gyventojai.
Per pastarąsias septynias dienas ugniagesiai ne kartą skubėjo traukti skenduolių. Paskutinįjį birželio penktadienį buvo gautas pranešimas, kad Kauno rajone, Gervėnupio kaime, sodų bendrijoje ,,Diemedis“, tvenkinyje, pastebėtas paskendęs žmogus. Atvykę ugniagesiai ištraukė 1968 metais gimusio vyro kūną. Sekmadienį vakare Vilkaviškio rajone, Augalų kaime, Kapų gatvėje, iš šulinio buvo ištrauktas 1954 metais gimusios moters kūnas. Liepos 2 dieną buvo gautas pranešimas, kad Zarasų rajone, Vaikučių kaime, Auslo ežere, plūduriuoja žmogaus kūnas. Ugniagesiai gelbėtojai iš vandens ištraukė vyresnio amžiaus moters kūną. O štai birželio 28 dieną ugniagesiams pavyko išgelbėti Vilniuje, A. Goštauto gatvėje, nuo Baltojo tilto į Neries upę nušokusio vyro gyvybę. Atvykę narai išraukė jį iš vandens ir perdavė medikams.
Sinoptikams žadant šiltesnius orus, Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba prašo gyventojų atsargiai elgtis prie vandens telkinių. Kad išvengtumėte skaudžių nelaimių, turite būti ypač atsargūs ir įsidėmėti šiuos patarimus.
Nesimaudykite nežinomose, nuošaliose vietose: geriau pasirinkite paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur budi gelbėtojai. Nestovėkite ir nežaiskite ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Tai gali būti status krantas, prieplaukos kraštas, tiltas.
Neplaukite už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas. Negalima plaukti arti prie praplaukiančių laivų, nes plaukiantįjį vandens srovė gali įtraukti po laivo sraigtais.
Nešokinėkite į vandenį nežinomoje vietoje, kur galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius kietus arba aštrius daiktus.
Besimokantiems plaukti patartina turėti plaukimo liemenes, pripučiamas rankoves ir kitokias pagalbines (pripučiamas) priemones. Šiuo metu galima nusipirkti panašių priemonių parduotuvėse, tačiau perkant reikia atkreipti dėmesį į jų kokybę ir įvertinti, ar jie patogūs, neslidūs. Tačiau neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių.
Pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes valtis gali apvirsti.
Nesimaudykite iškart po valgio. Perkaitę saulėje, nešokite staiga į vandenį, prieš tai juo apsišlakstykite.
Draudžiama maudytis vienam. Mažamečiai vaikai gali maudytis tik suaugusiųjų prižiūrimi. Jeigu pasidaro šalta ar blogai pasijuntama, reikia išlipti iš vandens, nusišluostyti ir sausai persirengti, pabėgioti, pasimankštinti, kol pasidarys šilta.
Pradėję skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite mojuodami rankomis.
Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir kvieskite gelbėjimo tarnybas bendruoju pagalbos telefonu 112. Tada apsidairykite, ar šalia nėra kokios nors gelbėjimo arba parankinės priemonės (gelbėjimo rato, valties, čiužinio ir kt.), kuria naudojantis būtų galima padėti skęstančiajam. Jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, stora medžio šaka arba numeskite jam virvę.
Įsidėmėkite, jog gelbėti skęstantįjį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka tai atlikti praktiškai.
„Palangos tilto“, Palangos PGV inf.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Švari ir saugi maudymosi sezono pradžia - jūroje ties Palanga vanduo švarus
2023 06 13 | Rubrika: Miestas
Baltijos jūros vanduo ties Palanga atitinka visus vandens kokybės higienos normų reikalavimus ir yra saugus poilsiautojams, kurie mėgaujasi vandens pramogomis.
Šunų vedžiojimo aikštelėje jau tiekiamas vanduo
2023 04 20 | Rubrika: Miestas
Šunų vedžiojimo aikštelėje jau tiekiamas vanduo, tad laiką leisti su keturkojais augintiniais šiems skirtoje zonoje tapo patogiau.
Rąžės upelio Palangoje spalva sukėlė nuostabą: vanduo nusidažė baltai
2022 10 31 | Rubrika: Miestas
Trečiadienį palangiškius nustebino Rąžės upelio spalva – vanduo netikėtai pasidarė baltos spalvos ir taip įžiebė juokelius apie kurorte tekančias pieno upes.
Religijotyros žinovas, apžvalgininkas, didelio tikėjimo palangiškis Tomas Viluckas įsitikinęs – šis sunkus laikas mus daug ko išmokys. Su sunkia negalia daugelį metų gyvenantis vyras dalijasi savo įžvalgomis, kaip lengviau įveikti pandemijos sukeliamus sunkumus ir ką daryti, kad ir šios dienos teiktų džiaugsmą. Jis neslepia, kad pandemija yra didelis...
Palanga – sausakimša: perpildytuose paplūdimiuose besiilsintys žmonės spjauna į pavojus
"Delfi", 2020 08 15 | Rubrika: Miestas
Žolinių savaitgalis Palangoje niekuo nesiskyrė nuo praėjusiojo. Nebent tuo, kad šeštadienį (rugpjūčio 15 d.) jūros tiltas buvo papuoštas istorinėmis Baltarusijos vėliavomis, ra6o delfi.lt žurnalistas Mindaugas Milinis.
Valdžia – kaip narkotikas, bet likus be jos –pavojus nerasti vietos po saule
Linas JEGELEVIČIUS, 2016 10 13 | Rubrika: Miestas
Dar vakar valdžiažmogius lydėjo dėmesys, pagarba ir valdžios teikiamos galimybės. Po nesėkmingų rinkimų dažnai tenka gyvenimą dėlioti iš naujo. „Bendraujant tik su prezidente, premjerais ir ministrais yra didelis pavojus išpuikti. Kad to neatsitiktų, reikia neužmiršti, ir mūsų merui Šarūnui Vaitkui taip pat, kad valdžia – ne amžinas dalykas“...
Dėmesio! Pavojingas radinys... ir gaisro pavojus — ,,Gintarėlyje“
2015 01 08 | Rubrika: Jūros vaikai
Kylantys neramumai pasaulyje neaplenkė ir Lietuvos. Prisiminus NATO karinių oro pajėgų pratybas, švilpiant naikintuvams virš Palangos oro uosto, pernai gruodžio 3 dieną Palangos lopšelyje-darželyje ,,Gintarėlis“ sumanyta organizuoti civilinės saugos pratybas (t.y. evakuacijos mokymo praktinį užsiėmimą) ,,Pavojingas radinys“.
Vanduo: atgaiva ar pavojus? 1
2014 07 07 | Rubrika: Miestas
Šiemet šalies ugniagesiai jau atliko 191 gelbėjimo darbą vandenyje (pernai – 288). Iš įvairių vandens telkinių jie ištraukė 81 nuskendusį žmogų (pernai – 97), iš jų 1 vaiką. Dar 17 gyventojų ugniagesiams pavyko išgelbėti. Beje, nuskendusių žmonių skaičius gali būti didesnis, nes, be ugniagesių, skenduolius ir skęstančiuosius iš...
Fasuotas vanduo: ką reikia žinoti
2014 03 27 | Rubrika: Sveikata
Specialistai sako: Lietuvoje viešai tiekiamas vanduo daugeliu atveju yra saugus, jį gerti galime be papildomo paruošimo. Visgi, kaip teigia Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) Mitybos skyriaus vedėja Ilona Drulytė, fasuotas vanduo – populiari prekė. Rinkos dėsniai teigia: pasiūlos nebūna be paklausos. Kokios priežastys skatina pirkti...
Saulė – ne tik malonumas, bet ir „užsislėpęs“ aukų tykantis pavojus
Rasa GEDVILAITĖ, 2011 07 22 | Rubrika: Sveikata
Pastaruoju metu vėl kartkartėm išlendanti saulė džiugina atskubėjusius į pajūrį. Tačiau į pajūrį skubant būtina visuomet jausti „užsislėpusį“ pavojų, kuris tyko, atrodytų, iš vien malonumą teikiančios saulės. Natūralu, jog kartais šios teikiamos šilumos žmonės neįvertina, manydami, jog tikrai nepakenks jų savijautai. O visgi taip gali atsitikti....